Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Cesur Olun, Ahlaklı Olun, İyi İnsanlar Olun”

Gündem

20-06-2021 tarihinde yayınlandı.

“Cesur Olun, Ahlaklı Olun, İyi İnsanlar Olun”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

BU SÖZLER MALATYA POMEM’DEKİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILAN SÜLEYMAN SOYLU’DAN.. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu yıl terör örgütü PKK’ya Türkiye’den 15, yurt dışından da 5 kişinin katıldığını belirterek, “Biz sadece bir PKK terör örgütünü çökertmiyoruz. Kurtuluş mücadelemizden beri bizden intikam almaya çalışanlara, ‘Bizle oynamayın, kafanıza çökeriz, bu milletle oyun oynamayın’ diye büyük bir iddiayı ortaya koyuyoruz. Yenilmeyeceğiz, başaracağız, kazanacağız.” dedi.

Polis Akademisi Malatya POMEM 26. Dönem Mezuniyet Töreni’nde konuşan Soylu, emniyet teşkilatının 15 Temmuz 2016’da, 22 bine yakın amirinin olduğunu, bu tarihten sonra amir sayısının 6 bin 800’e düştüğünü, hiç gıklarının çıkmadığını, işleri sektirmediklerini, hem FETÖ’yü tasfiye etmeye çalıştıklarını, hem FETÖ’yle mücadele ettiklerini hem de 358 suç örgütünü çökerttiklerini anlattı.

Soylu, Cumhuriyet tarihinin en büyük miktardaki uyuşturucularını yakaladıklarını, helikopterlerle, drone yardımıyla hava destekli trafik denetimi yaptıklarını, milletin huzuru, güvenliği için çalıştıklarını, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde de emniyet teşkilatının Vefa Sosyal Destek Gruplarıyla çalışmalar yürüttüğünü dile getirdi.

Bunun gibi daha pek çok adımın arkasında hem Türkiye’nin hem de emniyet teşkilatının 15 Temmuz’dan sonra ortaya koyduğu yenilenmenin bulunduğuna işaret eden Soylu, terörle mücadelede Doğu ve Güneydoğu’da günlük yaşamı değiştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Kızdılar, sinirlendiler, üzerimize geldiler. Neden? Çünkü Doğu ve Güneydoğu’da gençleri dağa çıkaramadılar. Bu yıl terör örgütüne toplam Türkiye’den 15 kişi katıldı. 5 de yurt dışından Almanya, Fransa, Yunanistan toplam 20 kişi. Dertleri bu. ‘Belediyeleri nasıl istismar edemiyoruz’ dertleri bu. ‘Nasıl Türkiye’nin içerisinden terör örgütüne eleman devşiremiyoruz, o çocuklar niye yönetmen, mühendis, doktor, pilot, hemşire, eczacı, polis, asker olmak istiyorlar’ diye çıldırıyorlar. 40 yıldır yürüttükleri projeyi çökerttik. Şimdi ne kadar terör yuvası varsa Türk Silahlı Kuvvetleri ile üzerine çöküyoruz. Nasıl içeride bütün barınaklarını, sığınaklarını tarumar ediyorsak aynı şekilde ediyoruz. Biz sadece bir PKK terör örgütünü çökertmiyoruz. Kurtuluş mücadelemizden beri bizden intikam almaya çalışanlara, ‘bizle oynamayın, kafanıza çökeriz, bu milletle oyun oynamayın’ diye büyük bir iddiayı ortaya koyuyoruz. Yenilmeyeceğiz, başaracağız, kazanacağız.”

Bir büyük yenilenmeyi de Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirdiklerini, polis akademilerinin, POMEM’lerin gece gündüz büyük bir gayret ortaya koyduğunu, FETÖ ihanetinin tüm yaralarını fazlasıyla sardıklarını dile getiren Soylu, şu anda emniyet hizmet sınıfında 318 bin personelin görev yaptığını, 114 bin 198’inin ise 15 Temmuz sonrasında bu kurumlardan mezun olarak teşkilata girdiğini söyledi.

– Yeni mezunlara seslendi

POMEM’den mezun olan genç polislere de seslenen Bakan Soylu, şöyle devam etti:

“Masum, darda olanlar, ‘beni kurtarın’ diyenler, size gelecek. İmdat diyenin imdadına koşmaya hazır mısınız? Milletin huzuruna, malına, canına, namusuna el uzatanı, el uzattığına değil doğduğuna pişman etmeye hazır mısınız? Adalet için, bir can kurtarmak için, gençlerin uyuşturucuya bulaşmaması için, yolların güvenliği için, gecenin bir yarısında bir kadının huzurla evine gidebilmesi için, kaçakçının, hırsızın, uğursuzun bu ülkede nefes almaması için bir ömür çalışmaya, gerekirse kendi canınızdan geçmeye, tüm benliğinizle Türk polisi olmaya hazır mısınız?

Yeni bir meşakkatli bir yola çıkıyorsunuz. Yeminden sonra artık sizler eski siz değilsiniz ve olmayacaksınız. Artık yeni sorumluluklarınız var. Sizler artık kanun insanısınız. İki tane rehberiniz olsun; hukuk ve vicdan. Başkasının ipine sarılmayın. Kanuna uymayan, vicdanınızın size ‘yapma’ dediği, anne babanızın size menettiği, öğretmediği, iyi insanların yapmayacağı hiçbir işin içinde olmayın. Cesur olun, ahlaklı olun, iyi insanlar olun. Bu millete hizmet etmenin asil, şeref ve aynı zamanda büyük bir onur olduğunu hiçbir zaman zihninizden çıkarmayın. Rehavet ve rutin, mesleğin en büyük düşmanı. Rehavete kapılmayın, rutinin esiri olmayın. 12’den vurmak sizin maharetiniz değil, sizin zorunluluğunuzdur. Sporu en iyi yapmak işinizin gereği değil sizin bu saatten sonraki yaşantınızın en önemli zorunluluğudur. En büyük tavsiyem şudur; hem jandarma hem sahil güvenlik hem polis eğitim töreninde söylerim, evden Ayetel Kürsi’siz çıkmayın, koruyun kendinizi, Allah’a teslim olun.”

– Diğer konuşmalar

Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak ise Kovid-19’a rağmen zorlu eğitim sürecinde millete hizmet etme sevdasıyla, azim ve sabırla yılmadan eğitimlerini başarıyla tamamlayan 224’ü Malatya POMEM’de olmak üzere 6 bin 760 polis memurunu, teşkilat saflarına katmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.

Çolak, 17-25 Aralık’tan sonra adeta FETÖ’nün işgaline uğramış ve karargahı haline getirilen Polis Akademisini FETÖ unsurlarından hızla temizleyerek yeniden yapılandırdıklarını anımsatarak, “Bu süreçte FETÖ ve PKK gibi terör örgütleri başta olmak üzere suç ve suçluyla daha aktif mücadele edebilen, devletine ve milletine sadık, vatan uğruna gözünü kırpmadan şehadete koşan, Anadolu irfanıyla yoğrulmuş polis memurları ve amirleri yetiştirmek için hızla işe koyulduk. 2015’ten günümüze, bugün teşkilat saflarına kattığımız arkadaşlarımız da dahil olmak üzere 102 bin 377 polis memuru mezun etmiş bulunmaktayız. Bu rakam mevcut memurların yaklaşık yüzde 40’ına tekabül etmektedir.” diye konuştu.

Malatya Valisi Aydın Baruş ise bugün Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinden mezun olan 224 genci Türk Polis Teşkilatına kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Mezun olan gençleri tebrik eden Baruş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Emniyet teşkilatımız, aziz milletimizin asil değerlerinin kendisine ilham ettiği inanç ve irade gücüyle tarihi boyunca özgürlüklerimizin ve güvenliğimizin teminatı olduğu gibi bugün de huzurumuza ve kardeşliğimize yönelen her türlü tehdide karşı göğsünü siper ederek büyük bir azimle, kahramanca mücadele etmektedir. Binlerce mensubunu bu mücadelede şehit ve gazi veren Türk polisi, bizi büyük bir millet kılan mukaddes değerlerimiz için gerektiğinde canını ve kanını feda etmekten kaçınmamış, demokrasimiz tehlike altında kaldığında milli iradenin yılmaz savunucusu olmuştur.”

Törende dönem birincisi Tolga Özdemir de konuşma yaparak, yaş kütüğüne plaket çaktı.

Konuşmaların ve yemin töreninin ardından geçit töreni yapıldı. Bakan Soylu ve protokol üyeleri, mezun polislerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra 224 mezun polis kep attı.

AA

pomem malatya1ac

pomem malatya1a

pomem malatya2

pomem malatya3

pomem malatya4

pomem malatya7

pomem malatya5

pomem malatya6

pomem malatya1aa

pomem malatya1ab

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
14 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
vatandas

bu ulkede her şey olursunuz rezil olamazsınız diye bir söz vardı birden aklıma geldi nedensizdir muhtemelen.

Zafer

Mezun olan polis kardeşlerimi ve görevlerini ifa eden tüm polis teşkilatını kutluyorum,ancak bu teşkilattaki kalbi temiz yüreği temiz olan ve tüm gayreti vatan olan herkesi kutluyorum.Bakan beye gelince de siz en iyisi kendinizi tamamen akladiktan sonra konuşun,sayfalarda yazılı olanı okumakla ve nutukla bu işler düzelmez.ıspatı olmayana kadar herkes masumdur,sizde kendinizi aklayın iftira atanlarda mahcup olsun BAKAN bey

Malatyalı

Esenyurt Polis Merkezinde geçen hafta onlarca polis ve bekçinin darp etmesi ile hayatını kaybeden vatandaş hakkında açıklama yapacak mısın sayın Bakan Bey

malatyalı

çocukken,gençken,böyle üst düzey bürokratları dinlediğimde gönülden inanırdım.yaş ilerledikce şüphe duymaya sonunda inanmamaya,nihayetinde de gülmeye başladım.çocukken ne kadar saf ve temizmişiz.bizi güldürenler utansın.

erol

Polislik mesleğini seçmişse, risklerinize biliyordur. Kanunlara göre mesleğinin gereklerini yerine getiriyorsa, Zaten Ahlaklı ve Güzel insandır.

Mustafa Kemal

“Mafyaylada iş tutmayin”demeyi unutumu acaba

Malatyalı

Terörün kökünü kazımaya azimli Bakanımız Malatya ya şeref verdiniz. Mezun olan Polislerimize başarılar diliyorum. Polis teşkilatımız onlarla daha güçlü olacak. Bu güzel manzara dosta gurur düşmana panik verir.

44malatya

Soylenen sozler guzel once siyasiler ulkeyi yonetenler ornek olursa halkta uyar

emrah

Bende poliçe sesini çok merak ediyorum bakanım

Can

Aklımızla dalga geçiyorlar

Halkçı

Atatürk’ün bizlere emanet ettiği dünyalar güzeli bu ülkeye “hukuk ve demokrasi” layıkınca Aslan gibi tertemiz sicillerle paraya pula tamah etmeden hizmet etmeye hazır musınız ??? Demokrasi hukuk insan haklarından bir saniye bile ayrılmadan!!!! Atatürk’ün ve halkın polislerine selam olsun!!!

Nazım Ünsal

Haberin başlığını okuyunca nedense aklıma şu atasözü geldi:
‘İmamın dediğini yap ama yaptığını yapma’

fuat

bi boş boş konuşma ya.

Cihan

Poliçe keserken yazici sesi ne güzeldir…
Poliçe kesmeden once Ayet el Kürsi muhakkak okunmalı.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 6 4 2 0 13 5 8 14
Trabzonspor 6 4 2 0 13 6 7 14
Hatayspor 6 4 1 1 13 4 9 13
Fenerbahçe 6 4 1 1 8 4 4 13
Altay 6 4 0 2 12 8 4 12
Konyaspor 6 3 3 0 9 5 4 12
Alanyaspor 6 4 0 2 6 9 -3 12
Fatih Karagümrük 6 3 2 1 11 6 5 11
Kayserispor 6 3 1 2 8 6 2 10
Gaziantep FK 6 2 2 2 6 6 0 8
Galatasaray 6 2 2 2 8 9 -1 8
Sivasspor 6 1 3 2 6 7 -1 6
Adana Demirspor 6 1 3 2 8 11 -3 6
Yeni Malatyaspor 6 2 0 4 7 13 -6 6
Göztepe 6 1 2 3 6 9 -3 5
Kasımpaşa 6 1 2 3 5 8 -3 5
Antalyaspor 6 1 2 3 6 10 -4 5
Başakşehir FK 6 1 0 5 4 7 -3 3
Giresunspor 6 0 1 5 1 8 -7 1
Çaykur Rizespor 6 0 1 5 4 13 -9 1

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...