Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Zaten Önümüzdeki Hafta Duyarsınız.!”

Gündem

24-01-21 07:15

“Zaten Önümüzdeki Hafta Duyarsınız.!”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, “Mali sorunlar daha hallolmadı, bugün çok fazla şey söylemek istemiyorum zaten çözülmezse zaten önümüzdeki hafta duyarsınız” dedi.

Hamzaoğlu, 1-0 kaybettikleri Galatasaray maçının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bugün kazanmayı arzu ediyorduk kendi sahamızda. Kazanabileceğimizi düşündüğümüz bir maça çıktık ama ilk yarıda istediğimizi yapmamıza rağmen ikinci yarıda çok etkili olamadık. Daha çok rakibin ataklarına engel olmaya çalıştık, oyunu orta sahada korumaya çalıştık. Öne çıkmaya zorlandık ve 90’ıncı dakikada aynı bizim kupada attığımız gibi maalesef uzaktan atılan şutla yediğimiz gol var.

Nasip kazanmayı istiyorduk, ama kaybettik. Galatasaray’ı tebrik ediyorum, oyuncularımı ortaya koydukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Zemin zaten kötü, iyi futbol oynamaya müsait değil. Anca mücadele edersiniz böyle sahada, bizde onu gerçekleştirdik ama kazanamadık, üzgünüz” ifadelerini kullandı.

Hamzaoğlu, bir gazetecinin ‘Futbolcular hafta içerisinde bir idmana çıkmadı, sorun çözüldü mü?’ sorusuna, “Doğru tabi antrenmana çıkması oyuncularımız sorunlarımız var bunların halledilmesini bekliyoruz. Mali sorunlar daha hallolmadı, bugün çok fazla şey söylemek istemiyorum zaten çözülmezse zaten önümüzdeki hafta duyarsınız. Bu durumdan mutlu olmamız mümkün mü, 20 maç oynadı bu takım? Sezon başında beri kovid-19 riski var, seyahat ediyoruz, gidiyoruz geliyoruz, sakatlıklar var. Bunların aileleri var bizim aynı şekilde ailelerimiz var, hedeflerimiz var.  Eğer bizler sorumluklarımızı yerine getiriyorsak sonuna kadar, herkes sorumluluğunu bilip ona göre davranmalı. Bu sadece bizim kulüp için değil, bütün kulüpler için aynı şeyi diyorum. Herkes bu konuda hassas olmalı, oyuncuların haklarını biraz daha fazla düşünmeliler ve çözüm üretme konusunda daha girişken, daha mücadeleci olmalılar. Oyuncular nasıl sahada mücadele ediyorsa. Bunu sadece bizim kulüp olarak algılamayın birçok kulüpte bunlar yaşanıyor maalesef. Yayınca kuruluştan gelen parayı bekliyoruz, bu iş böyle yürümez. Zaten yürümediği de açıkça ortada. Kulüpler büyük bir borç yükü altında. Farklı kaynaklar bulunamıyor, bunlara çözüm bulunması gerekiyor” cevabını verdi.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi

hamzaoglu 6

Subscribe
Bildir
guest
43 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
cevat

kim ne kadar para alıyor söylesin biz sms kampanyasıyla ödeyecez bu takımı da eski takım gibi düşürmeyecez. Kocaman takımlar bile taraftardan yardım istiyor. hatıra bilet kampanyası olsun veya forma olsun mesela 200 lira olsun gidip alalım. ama açıklanacak ne olduğu ona göre bileceğiz. yoksa vermez insanlar

Emre

Açıklansa da vermezler . 5 lira bilet parasına fazla diyenleri gördü bu gözler . Sonra da klavyeden sallasınlar anca

Bülentb

1.5 milyon euro’ya Yusuf’u Galatasaray’a vereceklermiş.Sonraki satışından da %20-30 gibi bir payla.
Bedavaya gidecek yerini dolduramıyacaklar.Zaten yetersiz olan orta saha daha da zayıflayacak.

kaan

Acilen yardım kampanyası düzenlenmeli,En başta yardımı da klavye de yazı yazanlar vermeli,elden geldiğince yardım etmeli,boş lafa gerek yok,eğer maddi açıdan,durum ölüyse,bu ölü bizim ölümüz biz kaldıracağız hadi ……….BİSMİLLAH….

Mete

Neresi boşmuş arkadaş ? Benim söylediklerim Yalan mı ? Senin haberin var mı hocanın oyuncuların yıllık üçretlerinden? Gelir gider tablosundan? Nerde şaffaflık? Böle mi klup yönetilir? Sözde bu takım tüm Malatyanın değil mi? ama iş şeffaf olmaya gelinçe bir bilgilendirme varmı taraftara ? Sonrada haydi destek olun…!!! Başka emriniz? Sanki birde SMS kurtaracak bu kulubü.. Borc almış yürümüş diyorlar.. Babaların çiftliği gibi yönettikleri yalan mı? Ve seni gibi Gerçekleri ört bas etmeye çalışanların yüzünden de yazık olmadı mı efsane Malatyaspora? Ne oldu da o kadar borç oldu acaba? Ona buna gelip boş boş konuşuyorsun diye söylenip ahkam keseçeğine açıkla bari biz Malatyalılar da bilelim nasıl bu hale geldi klup ? Mesela ben bu takımın bonservisle oyuncu aldığını hatırlamıyorum? Ama satıp para kazandığı dahi oldu..! Hem bu adam söyleyin kaç kuruşta vermiş klube ki bizde verelim ? vermese iyiydi de bari batırmasaydı klubü..

Mete

Bu SMS ile destek olalım falan diyenler öyle birşey olsa destek versek nereye gidiyor paralarımız? Haberimiz olaçak mı? Hamza hoça yıllık ne kadar alıyor yada diğer oyuncular gelir gider tablosu nerede? Haberimiz varmı? Şeffaflık denen bişi yok adam babasının çiftliği gibi yönetiyor klubu.. Düne kadar Borcsuz klup ne oldu da oyuncularının parasını dahi ödeyemez hale geldi? Bunları düşünmek lazım değilmi? Hiç bir bilgilendirme olmadığı yerde birde SMS ile destek falan imiş güldürmeyin insanı.. 1 kuruş vermem bu adam klubun başında olduğu müddetçe !!!

Alperen

Herzaman başkanı savundum ama sıkıntılı bir durum var bu sezon alınan futbolcular hangisi takıma faydalı oldu bunlar hep gider maliyet başkan sırtı kalın olacak yeri geldiğinde basacak orn adana demir başkanı alanya başkanı sorun biran önce çözülmeli malatyada birsürü burokrasici var bu ise el atmalı malatya spor bir marka haline getirmeliler

Efsane Malatyasporlu

Hocalar bir türlü konuşmazlar hep politik davranırlar hikmet karaman giden yıl yaşadıklarını anlatsa Hamza hoca açık konuşsa kulüplerin kimler tarafından nasıl yönetildiğini anlamış olur burdan ders çıkarırız ama biz kimse anlatmadan amatöre gönderdiğimiz efsane malatyaspordan bile ders çıkarmadikki hikmet ve Hamza hocanin anlatmasindan ders çıkaralım.

Efsane Malatyasporlu

Kayseri Denizli Ankaragücü Erzurum Gençlerbirliği ve Malatya parasal sorun yaşıyan kuluplerin başında geliyor burada yönetimler çok önemli Gençlerbirliği ni rahmetli İlhan ağabey 30 milyon Euro ile oğluna devretti oğlu ne yaptı harvurup harman savurdu Berna başkan kayseriyi borç batağında aldı büyük uğraş veriyor bizimki ise borçsuz kulüp aldı bugün ne kadar borcumuz var başkan dışında bilen yok ,iyi yönetilen örnek kulüpler ise Sivas,Alanya,Hatay, Antep,Karagümrük, Antalya kulupleridir.

Ferdi şahmin

Tek kelimeyle sahipsiz malatya diyorum takımı küme düşürüyorlar kimsenin sesi çıkmıyor düşerse dahada çıkamaz

Emrah

Adil başkan bu takımı super lige taşıdı çok uğrasti emeği çok bence yardımcı olunulmali siyasilerimiz isadamlarimiz ve malatya halkı bir şeyler yapılmalı yazıktır günahtır. Bir yardim kampanyası falan yapılsa azda olsa destek olunulsa maddi sorun çözülür diye dusunuyorum. Pozitif düşünelim lütfen.

mustafa ak

hoca lütfen kendini akıllı biz taraftarları salak,kör sağır yerine koyma, Maçın sonlarına doğru yorulmuş gs. dan maçı kopartacak galibiyet gölünü hazırlayacak ve atacak adem ile aquahı oyundan alıyorsun dk.88 golü yiyor takım , hakem 5 dakika uzatma vermiş bu uzatma dakikalarında galip takım 2 oyucu değiştirme hakkı varsa 2 sini tek seferde değil ayrı ayrı değiştirir ki uzatma dakikalarının yarısını oynanmadan geçirsin.Maça bakıyoruz biz mağlubuz 5 dakika uzatma dakikasında 2 oyuncu değiştiriyorsun hem de aynı anda değil oyun 2 kez duruyor ayrı ayrı dakikalarda ve uzatma dakikalarıı oyuncu değişikliğiyle heba ediyorsun geriye tek atak yapma şansımız kalıyor 5 dakika uzatmada.. . Herkesin sözleşmedeki ücretini istemek ve almak hakkıdır.. Maddi sıkıntılardan dolayı paranızı alamıyorsanız ya düzgün olarak işinize devam edip paranızın ödenmesini istersiniz yada görevi bırakırsınız ,hem göreve devam edip hem de görevini gereğini yerine getirmemek doğru değil.

Öztürk

Sayın Gevrek’in yaklaşık 3 hafta öncesindeki açıklaması ile bugünkü açıklaması yine aynıydı.Kulüplerin gelirinin yüzde doksanı yayıncı kuruluştan geliyor. Bu dönem 30 milyon eksik verildi tamam bunları anladık da yayıncı kuruluşun verdiği para futbolcunun 2 aylık maaşını ödeyemedi mi bunu söyle ya da gelen paralar nereye harcandı onu söyle bu taraftar da bilsin. Bu hafta içinde futbolculara ne kadar ödenecek onu söyle. Siz bu 3 hafta içinde bu sorunu çözememişseniz ve bu süreçte kimseden yardım alamamışsanız eğer, istifa edip beklemeliydiniz. O zaman Malatyalı iş adamlarını göreve çagirmaliydiniz. Şayet kimse aday olmadığında siz daha da güçlenip çikabilirdiniz. Bu hafta içinde sorun çözülmezse ve bu takım da kötü bir sürece girerse şimdiye kadar kazandığınız sayginliginizi kaybedebilirsiniz benden söylemesi.

Yavuz

Şu kulüp başkanlarının başkan olmadan önceki mal varlığına baksinlar. Bir de başkan olduktan sonraki mal varlığına… Yazsam destan olur. Kelimeler yetmez. En küçük örnek arturo minata 150 bin dolarlık çek vermişler. Karşılıksız çıkınca adam malatyayi terk edip gitti..!

Cirmikti li

Herkes emeginin karsiligini alacaki. Calisma isdegi artsin. Hellal olsun cocuk lara yinede canla basla takim ve kendileri icin mucadele ediyor lar. Takim ve hoca onurlu insanlar.

New Malatya

Malatyalı siyasiler ve iş adamları şu para işine çözüm bulamıyorlarsa diyecek hiç bir şey kalmamış gerçekten bu şehir sahipsiz kalmış demektir. Tüm Türkiye de mükemmel bir reklam aracı olan bu takıma sahip çıkmamak siyasilerin beceriksizliğidir. Dusersek bir daha çıkamayız. Yardım kampanyası yapın yada bir kaynak bulun yoksa takım düşecek. Çünkü oyuncular bir kaç gün içinde şehri terk edecekler aynı bifoumanın, guilermenin, Gökhan töre nin yaptığı gibi ve transfer sezonu kapanacak ve takım ortada kalacak. Salı gününe kadar birşey yapmalı.

İsmail

Yıllardır gerçek taraftarlar bu klübün iyi yönetilmediğini basbas bağırırken,klübün borç batağında olduğunu söylerken büyük başkan Adil gevrek bunları ortalığı karıştıranlar var bizim maddi anlamda büyük bir sıkıntımız yok diye açıklama yapardı.Ne oldu?

İsmail

Hamza hamzaoğlundan haklı olarak tehdit gibi bir mesaj.Ne Hamza hoca nede futbolcuların zerre kadar suçları yok.3 aydır takımı oyalıyorlar.Bunlar profesyonel oyuncular parayı verirsen oynar bu kadar net ve açık.Net ve açık olan bir durum daha var Adil gevrek.Klübü resmen kullanıyor.İyi niyetli ise ,ben yoruldum tek kaldım baş edemiyorum deyip Antalyspor başkanı gibi şimdi hemen istifa eder.Şu Malatyaspora çok başkan adayı çıkar.Adil gevrek sen geçen sezonda aynı şeyleri yaptın.Hiç inandırıcı değil ve hiç güven vermiyorsun.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Galatasaray 26 18 3 5 52 19 33 57
Beşiktaş 25 17 3 5 56 26 30 54
Fenerbahçe 26 17 3 6 48 27 21 54
Trabzonspor 26 14 6 6 32 25 7 48
Hatayspor 26 13 6 7 46 31 15 45
Alanyaspor 26 12 6 8 40 26 14 42
Gaziantep FK 26 10 10 6 37 29 8 40
Fatih Karagümrük 26 11 7 8 41 34 7 40
Göztepe 26 9 8 9 36 31 5 35
Antalyaspor 26 7 13 6 24 29 -5 34
Sivasspor 25 7 11 7 28 29 -1 32
Konyaspor 25 8 7 10 32 30 2 31
Yeni Malatyaspor 26 7 10 9 33 35 -2 31
Kasımpaşa 26 8 5 13 29 41 -12 29
Çaykur Rizespor 26 6 10 10 30 42 -12 28
Kayserispor 25 6 7 12 17 30 -13 25
Başakşehir FK 26 6 7 13 28 44 -16 25
BB Erzurumspor 26 6 7 13 24 41 -17 25
Denizlispor 26 5 6 15 23 46 -23 21
Gençlerbirliği 25 5 6 14 21 46 -25 21
MKE Ankaragücü 25 5 5 15 28 44 -16 20

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...