Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Demokrasinin Katledildiği Dönüm Noktalarından Biri”

Gündem

28-02-2018 tarihinde yayınlandı.

“Demokrasinin Katledildiği Dönüm Noktalarından Biri”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

28 Şubat ‘Postmodern Darbe’sinin 21. yıldönümü dolayısıyla siyasiler ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri mesajlar yayınladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 28 Şubat ile ilgili yayınladığı mesajda şunları belirtti:

“28 Şubat, milletimizin hür iradesine karşı girişilen yasakçı, ayrımcı zihniyetin adı; farklı fikirlerin, düşüncelerin, yaşam tarzlarının ayaklar altına alındığı, demokrasinin katledildiği dönüm noktalarından biridir.

28 Şubat süreci ile temelinin daha da sağlam atılmaya çalışıldığı militarist – totaliter rejim milletimizden hiçbir zaman destek bulamamıştır. Sincan’da tanklar, milletimizin hür iradesini çiğnerken, demokrasiye balans ayarı verdiğini zannedenler sukut-u hayale uğramışlardır. 28 Şubat’tan tam beş yıl sonra postmodern darbenin mimarlarına sağlam bir tokat vurulacak ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.’ 2002 yılında yerli ve milli bir parti olarak milli iradenin gücü ile kurulan AK Parti, milleti yok saymaya kalkan zihniyeti tarihin karanlık sayfalarına süpürmüş, sözde bin yıllık tutsaklık sürecini bozguna uğratmıştır.

28 Şubat sürecinde okuduğu bir şiir için hapse atılan, şahsında gazetelerin ‘Muhtar bile olamaz’ manşetlerinin yazıldığı Recep Tayyip Erdoğan, bugün bu aziz milletin Cumhurbaşkanı, kutlu ümmetin lideri olmuştur. Eski Türkiye’nin vesayet koruyucularına gereken dersi veren Cumhurbaşkanımız liderliğinde Yeni Türkiye; özgürlüğün, adaletin ve kalkınmanın fitilini ateşlemiştir. İnançları yüzünden insanların işsiz bırakıldığı, hapse atıldığı, başörtülü kardeşlerimizin insanlık dışı muamelelere maruz kaldığı, muhafazakârların siyaset yapmasının engellendiği bir süreçte ‘irtica ile mücadele ediyoruz’ yalanının arkasına sığınanlar; bugün, yalanlarıyla bir bir yüzleşmekte, hesap görülmektedir.

Milletin değerlerine yapılan saldırı olan 28 Şubat’ın bir daha asla ve kat’a yaşanmamasını; vesayetin, darbelerin, baskının olmadığı, milli iradenin hâkimiyetinde bir Türkiye’nin ilelebet daim olmasını diliyorum. Onurlu ve haklı bir mücadele yürüten bütün 28 Şubat mağdurlarını saygı ve sevgiyle selamlıyor, Rahmeti rahmana kavuşanları minnetle anıyorum.”

AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı
Adalet ve Kalkınma Partisi Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı şu mesajı yayınladı:

“28 Şubat 1997 tarihinde Türkiye post modern bir darbeye muhatap oldu. Bugün 28 Şubat darbesinin yıldönümü vesilesiyle tüm darbeleri bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Darbe bir insanlık suçudur. Zira, darbe eylemiyle insanların başta yaşama hakları elinden alınmakta, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlükleri kesintiye uğratılmaktadır. 28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dâhil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp, teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, iş gücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı. Medya attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı.

Darbeciler tarafından Başbakanlar, Bakanlar hükümetten tard edildi. Partiler kapatıldı. Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı(!)” yapıldı. Bürokrasinin bir ayağı olan Milli Güvenlik Kurulu Kararlarıyla siyasiler hizaya çekilip, hükümet yönetimi vesayet odaklarına teslim edildi.

Ancak, 15 Temmuz Darbe girişiminde de açıkça ortaya konulduğu üzere Hükümetimiz ve Milletimiz darbeler tarihine nokta koymuştur. Son hain örneğini 15 Temmuzda bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz.

Ak Parti olarak bu noktadaki kararlığımızı, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizden aldığımız güçle her türlü vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete deklare ediyoruz.

Milletimizin feraseti, cesaret ve gayreti ile artık o günleri hiçbir zaman yaşamayacağımıza inanıyoruz. Milletin kendi kendini yönetme hakkının ve milli iradeye saygının ülkemizdeki siyasi, hukuki ve sivil tüm kurum, kuruluş ve bireylerce kabul görmesini diliyoruz.

Geçmişten gelen kadim medeniyetimizin tecrübesi ile geleceğe, güçlü ve lider Türkiye’ye daha emin adımlarla yürüyoruz. 16 yıldır her daim yanımızda olan milletimize saygıyla şükranlarımızı sunuyoruz.”

SP Malatya İl Başkanı Osman Marasalı
Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Osman Marasalı da yayınladığı mesajda şunları vurguladı:

“28 Şubat, dünyayı sömüren ırkçı emperyalizm güdümündeki post modern darbe girişimi sürecine ismi verilen ve sanki Başbakan Erbakan başkanlığındaki hükümetin devrildiği gün olarak lanse edilmiştir.

Oysa 28 Şubat 1997 Tarihi Erbakan Hocanın basiretli devlet adamlığı ile bastırılmış bir darbe girişimidir. Planlayıcıları Siyonizm ve onun kuklası Amerika uygulayacıları bir kısmı Ergenekon darbe süreci ile ortaya çıkan, bir kısmı da 15 Temmuz darbe girişimi ile ortaya çıkan cuntadır. Bu açıdan 15 Temmuz nasıl halk tarafından bastırılan ilk darbe girişimi ise 28 Şubat darbe girişimi de Hükumet eliyle bastırılan ilk darbe girişimidir. 28 Şubat inançlı, hidayet ve feraset sahibi büyük devlet adamı Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın millete kendini siper ederek, ustaca bertaraf ettiği bir darbe girişimidir. Erbakan hoca MGK üyeleri karşısında 9 saat hakkı en güzel şekilde ortaya koymuş, milleti ve milletin değerlerini savunarak ‘Savunan Adam’ ünvanını almıştır.

Lanse edildiği gibi Refahyol Hükümeti 28 Şubat 1997 de iktidardan düşürülememiş, Başbakan Erbakan MGK kararlarını imzalamamış ve anlaşma gereği seçime gitmek için görevi iktidar ortağı Çillere devretmek üzere bıraktığı 18 Haziran tarihine kadar da cuntacıların hiçbir kararı uygulamamıştır. ‘’

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kalan
Malatya Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hüseyin Kala’da yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

“28 Şubat Bin yıl sürecek demişlerdi. Bugün 21. Yılına giren ve Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçen 28 Şubat, sosyal, siyasi ve ekonomik hayatı dizayn etmeye çalışan, yıkıcı, zulmedici ve ahlaktan yoksun, kimilerinin post-modern olarak nitelendirdiği, ancak bizce gerçek bir darbe olan 28 Şubat . 21 yıldır ettikleri hala sürüyor, siyasi kararlarla verilen mahkumiyetlerden dolayı ülke insanımız hala cezaevlerinde bulunuyor. Seçimle iktidara gelen hükümeti, bazı askeri ve sivil bürokratların, baskı altında tutarak, 28 Şubat kararları diye tarihe geçen kararları aldırdığına şahit olduk. İş dünyasını ilgilendirdiği gibi toplumun her kesimini doğrudan ve dolaylı bir şekilde zarar gördüğüne şahit olduk. MÜSİAD camiası olarak sivil iradenin tamamen karşı cephesini temsil eden 28 Şubat’ların artık yaşanmaması ve gerçek demokrasinin bir kültür olarak yaygınlaşması temennisiyle, İş dünyası olarak, Ülkemizin zor süreçte geçtiği şu günlerde, 21. Yılına giren o kara günü bir sivil toplum kuruluşu olarak unutmadık ve unutmayacağız. Ne acıdır ki o gün karar veren fetöcü hakimlerle o günün mağdurları aynı ceza evlerinde tutuklu bulunuyorlar. Bu mahkumlar fetöcü polisler tarafından sorgulandı ve işkenceye tabi tutuldu, fetöcü savcılar tarafından haklarında asılsız iddianameler hazırlandı, ve yine fetöcü hakimler tarafından mahkum edildiler. Bugün ise haklarında kakar verilenler ile karar verenler beraber aynı ceza evlerinde bulunuyorlar.”

AGD Malatya Şube Başkanı Tayyar Emre
Anadolu Gençlik Derneği Malatya Şube Başkanı Emre de, “28 Şubat Erbakan hocamıza ve Milli Görüşe karşı yapılmış emperyalist bir operasyondur. Kalkınan, üreten yeniden büyük Türkiye’ye tahammülleri olayan siyonist güçlerin ve işbirlikçilerinin operasyonudur. Allah’ın izni ile Anadolu Gençlik bu olumsuzluklardan, engellemelerden etkilenmeden istikametini şaşırmadan Erbakan Hocamızın çizdiği yoldan davasına sımsıkı sarılarak çalışmalarına devam edecektir. Allah bir daha 28 Şubat, 15 Temmuz gibi ülkemize ve milletimize yapılan müdahaleleri göstermesin. Bugün Afrin de ve ülkemizin bir çok noktasında terörle mücadele esnasında şehit düşen askerlerimizi de hayırla ve duayla anıyoruz.” dedi.

Bülten- Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Baybars

28 Şubat Akp’yi kurmak için yapıldı…
Erbakanı bitirmek için 28 şubat yapıldı….

Ramazan dogan

Denk bütçe yapan havuz sistemi getiren memur emekli ve çiftçiye beklenenin çok üzerinde para kaynağı aktaran d yedlleri kuran israf ekonomisi uygulamayan yeniden ağır sanayi tarım ve hayvancılık diyen büyük devlet adamı her zaman milli olan rahmetli erbakani ABD İsrail ve yerli işbirlikçileri 28 Şubat denilen darbeyle iktidardan uzaklaştırıp kendisine yasaklar koyarak partisini böldüler o son nefesine kadar davasını ve milli görüşü anlattı savunan adam seni özlüyoruz her bahar bir çiçekle gelir diyerek rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ziya

28 şubat saadet partisine yapılmıştır ve 28 şunat olmasa ak.p de olmazdı

Hasan Bulamaç

28 Şubat madem demokrasinin katledildiği bir darbe girişimidir öyle ise 28 Şubat mağduru 350 kişi hala neden cezaevlerinde tutuluyor.
Her yıl birileri 28 Şubat ajitasyonu yapıyor ancak sonuçlarının ortadan kaldırılması için hiç kimse çaba harcamıyor.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...