Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Düşmanı Denize Döktünüz de Onun Kutlaması mı?!”

Kulis

2 sene önce yayınlandı.

“Düşmanı Denize Döktünüz de Onun Kutlaması mı?!”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İstanbul Üniversitesi eski Rektörü, Malatya Eğitim Vakfı (MEV) eski Başkanı, hemşehrimiz Prof.Dr. Mesut Parlak, Sözcü Gazetesi’ndeki köşesinde,  geçtiğimiz günlerde ‘Millet Bahçesi’ gerekçesiyle, yıkımı başlatılan İnönü Stadı ve Atatürk Spor Salonu’nun da bulunduğu kompleksi yazdı ve yıkım için tören düzenleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı eleştirdi.

Prof.Dr. Parlak’ın, Malatyaspor Kulübü’nün kuruluşunu anlatarak başladığı, “Silemezler gönlümüzden ne Atatürk’ü ne de İnönü’yü” başlıklı yazısının bir bölümü şöyle:

mesutparlak 568007c25351c…Değerli okurlar; bu kulübün kuruluşu, ardından inşa edilen stadyum ve spor kompleksi o dönemin Malatya’sı için çok önemli bir gelişmeydi. Çünkü o sıralar, tüm ülkede provoke edilen etnik köken çekişmeleri Malatya’da da kendini göstermeye başlamıştı. Şehirde başlayan spor etkinlikleri gündemi değiştirdi. Birlik sağlandı, gençler spora yöneldi. Şehre kardeşlik geldi.

O günden bugüne, İnönü Stadı daha doğrusu bu kompleks, kentin en değerli arazisiydi. 16 yıldır ise ranta sevdalı siyasi iktidarın ağzını sulandırmaktaydı. Tek kelimeyle söylemek gerekirse kaşıkçı elması gibi bir arazi. Böyle değerli bir arazi kimin olmalıydı?!? Tabi ki TOKİ’nin! Öyle de oldu. Nasıl bir bahane lazımdı bu araziyi elde edebilmek için? Bu stad şehir merkezinde kaldı, maç günleri yoğunluk oluştuğundan yeni bir stada ihtiyaç duyuluyordu vb… Buraya göz konulduğuna göre yeni bir stad yapılmalıydı. Şehrin dışında, İnönü Üniversitesi’nin karşısında bir arazi bulundu ve 8 yılda tamamlandı. İsmi de yeni Malatya Stadyumu oldu. Sevgili hemşerilerim, ne bekliyorduk; İnönü isminin devam etmesini mi?..

…Değerli okurlar; günümüzde o kadar çok alıştık ki böyle yıkımlara ve isim değişikliklerine, artık garip gelmiyor. Havaalanı adı konusunda yaşadığımız sıkıntı ortada. Üçüncü havalimanı adı İstanbul Havalimanı oldu. Yakın zamana kadar Türkiye’nin kurucu liderlerine kapalı ifadelerle saldırılmaya ve isimleri unutturulmaya çalışılıyordu. Bu saldırılar yapılırken de Atatürk’e aleni saldırmaya cesaret edemedikleri için İnönü ve Cumhuriyet’in kurucu partisi CHP üzerinden dil uzatıldı.

hacıuğurpolat1Hadi yıktınız isimleri sildiniz. Sn. Polat, 3 Kasım günü yıkılacak stat için 2 Kasım’dan neyin program davetini yaptınız? Düşmanı denize döktünüz de onun kutlaması mı yapılıyor? Üstelik daveti yapan da Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hacı Uğur Polat… (yandaki fotoğrafta)

…Neyin coşkusudur bu!!! Stadı mı yıkıyorsunuz, İnönü’yü mü? Ne zamandan beri bina yıkılışlarına halk davet ediliyor da stat yıkımına halkı çağırıyorsunuz. Böyle bir davetin dünyada örneği var mı acaba? Sayın Başkan size, Hükümet Meydanı’ndaki İnönü Heykeli’ni hatırlatmak isterim. Heykelin kaidesinde ne yazar, hiç okudunuz mu? Siz oraya yaklaşamazsınız ben söyleyeyim. “ADIN TEMİZ HATIRAN AZİZ KALACAK” Merak ediyorum, gelecekte sizin heykelleriniz (yapılmaz da) veya sizlerle ilgili konular dile geldiğinde acaba ağa dayılarınız ve sizler için neler yazılacak? Ama size iyi bir haber. Reklamın iyisi kötüsü olmaz dersiniz. Ne biz ne de tarih, sizleri bu yaptığınızdan ötürü unutmayacağız.

Değerli Okurlar; yakın bir süreçte kaynağı belli olmayan bir noktadan düğmeye basıldı sanki. Yakın zamana kadar ağızlarına, ismini almaya cesaret edemedikleri Ulu Önder’e aleni saldırılar başladı. Unutmadan söyleyeyim Malatya ATATÜRK kapalı spor salonu da yıkıldı. Buradaki amaç kurucu liderlerin adlarını kaldırmak, unutturmak!..”

Yazının tamamını, aşağıdaki linkten ulaşarak okuyabilirsiniz:

Silemezler Gönlümüzden Ne Atatürk’ü Ne de İnönü’yü

sozcu.com.tr- malatyahaber.com

FOTO: İnönü Stadı’nın da bulunduğu kompleksin ‘Yıkım Töreni’ ve yıkım..

stadyıkım7

stad yıkım2

stad inönü

Subscribe
Bildir
guest
50 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Burak inan

Yorumlardan sunu anliyorum bizim insanimiz ana dilinde okumayi anlamayla alakali ciddi bir lugat sorunu tasimakta. Yaziyi okudum stad neden yapildi ya da yikildi diye en ufak bir soylem yok. Yikarken neyin kutlamasi adam onu sormus. Yeni yapilan yerin acilisinda acilis olsa kutlama olsa anlarim da cidden yikilan birseyde ne kutlamasi bu? Bu arada bahceyle kahvede kekle bu aclik bitmez. Uretimle biter. Malatyaya her geldigimde bitik ac bir nesil goruyorum. Asgeri ucretle sigortali is bulmak icin insanlar torpil arar olmus malatyada. Konunun siyasetle alakasi yok realite var. Sempatizan ya da partizan olmayin. Kafanizi kuma gommeyin. Malatyali akillidir…

EROL ÇAĞLI

SEVGİLİ HOCAM AĞZINA SAĞLIK BU KONU SİYASET ÖTESİDİR BURDA ÜLKENİN VE MEMELKETİMİZİN DEĞERLERİNE VERİLEN DEĞERSİZLİĞİN İFADESİİDİR. HALK GÜNLERCE YAZDI KAPALI SPOR İLE OSMAN ÇAĞLI KAPALI HAVUZU YIKMAYIN DİYE AMA DİNLERLERMİ HİÇ HANİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK YA BUDA TAM İŞLERİNE GELEN BİR DURUM KALKIP BİRDE HALKA SMS ATIP DAVET EDİYORLAR BEN ŞİMDİ KENDİ ADIMA SÖYLEYEYİM SİZ BENİM BABAMIN ADI OLAN BİNAYI YIKACAKSINIZ BEN ORAYA GELİP SİZİMİ ALKIŞLAYACAM HADİ CANIM SİZDE UNUTMAYIN BİRGÜNDE BU HALK SİZİ UNUTACAK O ZAMAN ANLARSINIZ NEYİN NE OLDUĞUNU

Alperen44

ANLAMASI KIT OLANLARA ÖZET YAZAYIM HOCAM YIKILISINA BİR ŞEY DEMEMİŞ KİME PEŞKEŞ ÇEKECEKSİN YIKIMIN NEYİNE TÖREN YAPIYORSUNUZ.

Ahmet

Hapisteki PKK’lıları ziyaret eden CHP lere tek kelime etmeyin.Kadir Mısiroglunu ziyaret edenleri yerden yere vurun.Kadir mısıroğlu suçlu ise savcılarla başvurun.

aras

o hapisteki pkklılarla bir zamanlar dolmabahçede görüştüler bu ülkede.çözüm süreci denen şeyi yaptılar o zaman neden sesin çıkmadı.haburdan o pkklıları soktular halaylarla.neredeydin ozaman.

Ufuk

Siz bu milleti 90 sene kutsalına hakaret hakaret üstüne Allah yasaklarına ses çıkarmadınız şimdi sizin kutsalınıza dokunulduğunda ciyak ciyak bağırırsınız.İstediğiniz kadar bağırın bu millet kutsalı için canını düşünmeden verir. Zaten siz ve sizin gibileri inanmazsanız da ahiret bu heykeller kurtaracak.Allah sizleri ıslah etsin.Kendi kendinize zulmetmeyin

aras

ya bırak işiniz gücünüz herşeyi dine bağlamak.adamlar din diye diye malı götürdü.sizde burda laf diye konuşun.ama size az kardeşim.milletler layık olduğuyla yönetilir.dolar 50 tl olsa ne olur 100 tl olsa nolur.Birileri çıkar ben hergün 50 tl lik yakıt alıyorum der.işte sizin zihniyet bu.Arkadaşlar buray boşuna yazmayın.bu insanlar sorgulayan insanlar değil.sadece dine göre oy veren insanlar.yani siz geçinmişsiniz geçinememişsiniz onların umrunda değil.

EROL

Kadir MISIROĞLU gibi İNGİLİZ ajanlarına sahip çıkan bir ülkede yaşıyoruz.

Memo

Atatürkü ve silah arkadaşkarı yoknoluyor türkiye iyiye gitmiyor

Salih

Kimileri toprağa kimileri milletin bağrına gömülür Atatürk milletin bağrına gömülmüştür.Kendilerini Türk olarak hissetmeyenlerin Atatürkten nefret eder.Bunların karşıt argümanı dindir.Başka söyleyecek lafları yoktur.Hasan mezarcı ,Fesli meczup daha malum şahıslar Türk olmadıkları için ulus devlete karşıdırlar,yeni Türkiye denilen çok uluslu bir sistemdir.Andımız karşıtlığının sebebi budur.Türklüğü söylemek suçturBu anlamda hdp ile aynı çizgide yer alırlar.Takiye yapmaktan başka işleri olamaz.

Kemal

Kriz yok.Herşey güllük gülistanlık demek istemış olmalılarki yıkımı bile şölenle yapıyorlar.

44malatya

Hocam.dunya.devletleri.ataturku.ve.inonuyu.
Silememisler.bunlarmi.silecek.milletin.kalbinden.
Beyninden.sokum.atamazlar..bunlar.dusmandan.
Denizden.anamazlar

Metin

Üretim in bittiği ülkede halen zevki sefa mişlet bahçesi kıraathane ler vs diyip uyutun üretim yok denecek kadar az kayısıya pazar bulamayan beceriksizler

Mehmet

Eski Devlet Hastanesinide yıktılar Yenisi yapılacaktı ne zaman YAPILACAKSA ? burası da yapılır İnşallah belki 5 belki 10 yıl sonra.

ÇİFTÇİ44

Atatürk Türkiyedir Türkiye Atatürk. . . Sen Varol Mesut Hocam ! ! ! ???

semih

Mesut Hoca, kökünüze 1000 numara büyük gelir. İşte size Mesut Hocayı eleştirenlerin, Kurtuluş Savaşımızı hazmedemeyip “Keşke yunan işgal etseydi” zilletine düşen pirinden inciler. Siz busunuz işte. Oda TV bir kez daha yazdı. Neymiş, ülkenin kurucu değerlerine, kurucularına saldıranların zihniyeti okuyun görün.
“Kadir Mısıroğlu bir konuşmasında Atatürk heykellerini kastederek, “heykellerinin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz” derken, bir başka konuşmasında da, “Büyük Ortadoğu Projesi’ne (BOP) taraftarım. Burada Amerika bir menfaat elde edecekmiş, etmeyecekse bana niye yardım etsin zaten” ifadeleriyle BOP’a ve ABD’ye destek verirken devamında da şöyle diyor:

“Amerika’nın ihtiyacı petrole, benim de ihtiyacım tarihi müesseselerime dönmeye. Bu menfaati mükavelinde bana yardımcı oluyorsa ‘Allah razı olsun’ derim. Ya Amerika’nın desteğiyle gelen, Amerika’nın kuklası bir halife gelse, gelsin de kim gelirse gelsin. Hilafeti geri getirelim. Bunun ispatı nedir, bu iş için Clinton zamanında çalışan heyetten bana da teklif geldi; ‘Bu iş nasıl gerçekleşir.’ Ben durup dururken bu raporu yazmadım ya…” (https://odatv.com/ataturke-hakaret-eden-kadir-misiroglu-neden-amerikancilik-yaptigini-anlatiyor-15111827.html)

mustafa44

Yıkanların ellerine kollarına sağlık koca çirkin bir taş yığınından kurtulmuş olduk … Sizde kaldırın kendinizi yere vurun…Hasütler sizi…

aras

hasüt sensin.aynısını sana iade ediyorum

Ülkem ve Malatyam

Malatya ayıkın artık. Mesut hocam lütfen arada Malatya ile ilgili yazılar yazın. Malatyamız elden gitti. Ayrıca artık CHP veya MHP halkın kabul edeceği birini aday göstersin de şu şehir kurtulsun. Ak partiden umut yok artık.

mehmet

Malatya halkı ayıkmış olacak ki her seçimde AK PARTİ diyor.Sen canını sıkma Malatya halkı ayık kalmaya devam edecek 30 Mart seçimlerindede ayık olmaya devam edecek sen ve senin gibi eski Türkiye sevdalıları boş nutuk atmaya devam edin.

Talip

Sayın Hocam,
Kaleminize sağlık.Atatürk ve Cumhuriyet değeleri tekrar anlamlarını kazanacağı günleri yeniden yaşayacağız.Müsteri olun.Her karanlığın bir sonu vardır.

VAHİT VAR

VAY VAY VAY . ZİHNİYET OLARAK CEZAEVLERİNİ YAPIP BUNUNLA İŞ YAPTIĞINI SANAN ZİHNİYETLE AYNI

VAHİT VAR

BENİM AKLIM ALMIYOR.LÜTFEN BİLEN ANLAYAN VARSA BİR CEVAP YAZARSA SEVİNİRİM.MALATYA İÇİN KONUŞUYORUM.ŞİMDİ BİRİLERİ ÇIKMIŞ MİLLET BAHÇESİ YAPILACAĞINI SÖYLÜYORLAR ESKİ STADIN YERİNİ TAMAM GÜZEL BURAYA KADAR SORUN YOK.ANCAK İSRAFIN HARAM OLMADIĞINI HİÇ BİR KİMSE SÖYLEYEMEZ.TEKELİN YERİ BİRİLERİNE PEŞ KEŞ ÇEKİLDİ,SÜMERBANKIN YERİ BİRİLERİNE PEŞ KEŞ ÇEKİLDİ,ŞEKER FABRİKASININ YERİNİN İÇİNE EDİLDİ.BUNLARA DOĞRU DEĞİL DİYEN OLAMAZ. ŞEKERİN YERİ ORMANLIK BİR ARAZİYDİ HASTANE,EMNİYET,SOSYAL TESİSLERLE DOLDURUP,GÜZELİM ARAZİYİ MAHVETTİLER ŞİMDİ KALKIP YENİDEN PARA HARCAYIP ESKİ STADIN YERİNE MİLLET BAHÇESİ YAPACAKLARMIŞŞŞŞ.5-10 YIL İÇİNDE İSTASYON VİRAJINDA TRAFİĞİ DÜŞÜNÜN NASIL OLACAK.SORUMLULARIN VE BU İŞLERDE KİMLERİN EMEĞİ VARSA YATACAK YERLERİ YOK. EDİTÖR UMARIM BU YAZIMI BİREBİR YAYIMLARSINIZ.

Ali Yılmaz

Bu hacı Polat’ı aday göstertsinlerde rahatlasın ,milletin parasını çar çur etmeyi bırakır

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Galatasaray 25 17 3 5 50 19 31 54
Beşiktaş 24 16 3 5 53 26 27 51
Fenerbahçe 25 16 3 6 47 27 20 51
Trabzonspor 25 14 6 5 32 24 8 48
Alanyaspor 25 12 6 7 40 24 16 42
Hatayspor 25 12 6 7 42 30 12 42
Gaziantep FK 25 10 9 6 37 29 8 39
Fatih Karagümrük 25 10 7 8 39 34 5 37
Antalyaspor 25 7 12 6 24 29 -5 33
Göztepe 25 8 8 9 35 31 4 32
Sivasspor 24 7 10 7 28 29 -1 31
Konyaspor 24 8 6 10 32 30 2 30
Yeni Malatyaspor 25 7 9 9 32 34 -2 30
Kasımpaşa 25 8 5 12 29 40 -11 29
Çaykur Rizespor 25 6 9 10 30 42 -12 27
Kayserispor 25 6 7 12 17 30 -13 25
BB Erzurumspor 25 6 7 12 24 39 -15 25
Başakşehir FK 25 6 6 13 28 44 -16 24

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...