SON DAKİKA

"Gördüğümüz Tablo Gerçekten İyi"

"Gördüğümüz Tablo Gerçekten İyi"

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP’li Gürsel Tekin ve Selin Sayek Böke’nin İzmir depremi sonrası yaptığı paylaşımlara tepki göstererek, “Maalesef CHP yalan siyasetini İzmir depreminde de sürdürdü. Bu siyaset anlayışı zavallılıktır” dedi.

Milletvekili Çalık, AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ve AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca ile birlikte Malatya’nın Pütürge ilçesinde AKP ilçe teşkilatıyla bir araya geldi. Burada partililere seslenen Çalık, 24 Ocak’ta Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin en fazla Pütürge ve Doğanyol ilçelerinde hissedildiğini ifade etti.

Milletvekili Çalık, 24 Ocak’ta yaşanan depremden Pütürge ve Doğanyol’un yanı sıra Kale, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde de hasar gören evlerin ve binaların olduğunu anımsattı. İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremle ilgili de konuşan Çalık, “Allah bir daha böyle deprem ve afetleri ülkemize, milletimize, bizlere göstermesin. İzmir’de yaşanan dram ve süreç, Ocak ayında Malatya ve Elazığ’daydı. İzmir’in acısını paylaşıyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Yine Malatya ve Elazığ depreminde olduğu gibi ilk andan itibaren Cumhurbaşkanı’mızın talimatıyla devletimizin bütün kurumları, bakanlarımız İzmir’deydi. Hala İzmir’deler ve orada yaraları sarmak, enkazın altında, aç ve açıkta tek bir canlımız, canımız, insanımız kalmasın diye mücadele ediyorlar” ifadelerini kullandı.

“Pütürge merkezde kentsel dönüşüm yapılacak”

Çalık, 24 Ocak depremi sonrası Pütürge, Doğanyol, Kale, Battalgazi ve Yeşilyurt’taki yaraları sarmak için gayret ettiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hak sahipliği tamamlandı, yer tespitleri yapıldı, yıkımlar yapıldı ve ‘Pütürge’yi yeniden inşa ediyoruz’ cümlesinin altını doldurmak için çok önemli bir hizmeti daha yapıyoruz. Pütürge merkezde kentsel dönüşüm yapılacak. Yıllara mazhar o dokusu korunarak, Pütürge yeniden ayağa kalkacak.”

“CHP’li vekiller doğru olmayan bilgiler paylaştılar”

Çalık, 24 Ocak'ta Malatya ve Elazığ’da yaşadıkları acıyı Cuma günü merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremle bir kez daha hissettiklerini, depremzedeler için duacı olduklarını, devletin burada olduğu gibi İzmir’de de yaraların sarılması için çalışmalara hızlı bir şekilde başladığını ifade etti. Milletvekili Çalık, buna rağmen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke’nin İzmir depremi sonrasında sosyal medya hesaplarında sadece iktidarı ve bazı kurumları yıpratma hedefi taşıyan doğru olmayan bilgiler paylaşarak siyaset yapmalarını kınadığını belirtti.

“CHP siyaset değil yalan üretiyor”

Çalık, “CHP'li Gürsel Tekin ile Selin Sayek Böke depremzedeleri paniğe sevk edecek şekilde depremin ilk saatlerinde çok yanlış ve gerçek dışı paylaşımlarda bulundular. Oysa normal bir muhalefet olsalardı göçük altındaki canlıları kurtarmak için canla başla çalışan AFAD, Kızılay, UMKE ve diğer kurum ve kuruluşlarımıza destek olurlardı. Bunların genel başkanı da Elazığ’da Kızılay çadırına girip ve önünde basın açıklaması yapmasına rağmen, “Deprem bölgesinde bir tek Kızılay çadırı dahi görmedim” diyen biridir. Anlayacağız CHP siyaset değil yalan üretiyor. Bu siyaset anlayışı zavallılıktır” dedi. Çalık konuşmasında, Gürsel Tekin, Selin Sayek Böke gibi CHP’li isimlerin gerçek dışı paylaşımlarının ardından İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz’ın da milletin acısını bırakıp sosyal medya hesabından yalan siyasetine başvurduğunu belirterek, tepki gösterdi.

“Partimiz iktidardaki 18’inci yılını doldurdu”

Çalık konuşmasının devamında, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 2001 yılında yola çıkan AKP’nin, 3 Kasım 2002 seçimlerinden bugüne 18 yıl boyunca iktidarını sürdürerek Türkiye'de değişimin, dönüşümün ve reformların adresi olduğunu sözlerine ekledi.

“Gördüğümüz tablo gerçekten iyi”

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise AKP’nin ‘hizmet’ demek olduğunu ifade ederek, “Bizim bir görevimiz var. Biz, halkın içinden gelen bir ekibiz, bu nedenle ‘AK Parti, hizmet’ demektir. Halkı temsil ediyoruz. Sizler ve bizler inşallah şehrimizin gelişmesine de, Pütürge’mizin sorunlarının çözümüne de katkı sağlayacağız. Bu deprem yaralarının da çok hızlı bir şekilde sarılması içinde el ele vererek, eksiklerimizi giderme anlamında sahada çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. Milletvekili Çakır, 24 Ocak depremi sonrası yaraların hızlı bir şekilde sarılması için yoğun bir çalışma yürütüldüğünü kaydederek, “Gördüğümüz tablo gerçekten çok iyi. Bir, bir buçuk ay önce yeni başlanılan konutların bile çok hızlı bir şekilde kabalarının tamamlandığını gördük. 7-8 ay içerisinde takdire şayan çalışmalar yapıldı” ifadelerini kullandı.

“Pütürge’miz hak ettiği hizmetleri fazlasıyla alacak”

AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca da Pütürge’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hak ettiği hizmetleri alacağını söyledi. Koca, “Pütürge’miz hak ettiği hizmetleri fazlasıyla alacak. Yeter ki biz birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Milletvekillerimizin desteği, teşkilatımızın da yardımıyla, belediyemizin üstün çabalarıyla Pütürge’miz daha güzel hizmetleri birer birer kazanacak” diye konuştu.

“Pütürge’de büyük bir değişim ve dönüşüm sağladık”

Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük ise 24 Ocak’ta yaşanan depremde zor zamanlar geçirdiklerini ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ve milletvekillerimiz sayesinde Pütürge’de büyük bir değişim ve dönüşüm sağladık. Bütün sorunlarımız bitti mi bitmedi ama çoğunluğunu bitirmiş olduk. Cumhurbaşkanımızın Malatya ziyaretlerinde 208 konutun teslimini de yaptık” dedi.

Bülten- malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

8 yorum yapılmış

 • berk (1 yıl önce)
  sayın vekilim 03 11 2020 tarihinde saat 3 de yeşilyurt gedik mah sular kesildi 25 saat sonra geldi maskiyi 10 defa aradım su daire müdürüyle görüsemedim beni sekreter ve sübe müdürüyle görüstürdüler biz 25 saat içinde covid 19 yakalanmasak iyi saygılar
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatyalı (1 yıl önce)
  Hepsi yalan söylüyor hani depremden sonra çevre yolu altındaki evleri dönüştüreçeklerdi ne oldu boş laflara karnımız tok
  0
  0
  Yanıtla
 • mlx (1 yıl önce)
  Döviz altın ne oldu sayın vekilim.hele bi söylede dinleyelim
  0
  0
  Yanıtla
 • Misafir (1 yıl önce)
  Çıkardığınız imar afları, rant için tarım arazilerinin yerleşime açılması ,önüne gelenin müteahit olması, deprem için alınan vergilerin deprem hariç her şey için harcanması... sanki 18 yıldır ülkeyi muhalefet yönetiyor.Bu ülkede deprem gerçeği her depremde acı bir şekilde kendini gösteriyor. Kanal istanbulla uğraşacaklarına, Istanbul ve diğer riskli bölgeleri depreme hazırlamak için topyekûn bir seferberlik başlatılmalıdır.
  0
  0
  Yanıtla
 • ömer (1 yıl önce)
  Toplu fotoğrafta il başkanı İhsan koca niye tek ayak üstünde duruyor?Cezalı mı acaba!!!!**
  0
  0
  Yanıtla
 • MUSTAFA (1 yıl önce)
  Sayın vekil, eğer 6,9 luk depremde bu kadar vatandaşımızı kaybediyorsak orta da başarı falan yok, hüsran vardır, başarısızlık vardır. Neyin başarısını kutluyorsunuz onu anlamadım. Şu an da Türkiye depreme dayanıksız yapı stoku ile büyük bir uçurumun kenarında beklemektedir. Bir an önce depreme dayanıksız binalar tespit edilip boşaltılmalı yıkılmalı ve yenilerinin yapılması için devlet tüm gücünü kullanmalıdır. Bu kadar düşmanımız varken bu durum ülkemiz için bir bekaa meselesidir. Bir an önce çözülmelidir. Keşke her şey tos pembe olsaydı. Ancak geröekler öyle değil. Tablo gerçekten iyi öylemi, depremde çocuğunu, annesini, babasını kaybeden insanlara da bir sorarmısınız tablo gerçekten iyi mi?
  0
  0
  Yanıtla
 • Ömer (1 yıl önce)
  Her şey yakışır pötürge sana
  0
  0
  Yanıtla
 • Mehmet (1 yıl önce)
  Sayın vekilim basindan öğrendiğimiz kadariyla deprem için toplanan 70 milyar tl.nin nereye harcandığını da açıklarsanız memnun oluruz. Saygılar.
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-27 07:57:42