Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Gürkan’dan Memuruna: “Bir Şey Çıkarsa Sorumlusu Sizsiniz!”

Gündem

13-12-2019 tarihinde yayınlandı.

Gürkan’dan Memuruna: “Bir Şey Çıkarsa Sorumlusu Sizsiniz!”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İMAR DEĞİŞİKLİĞİNDEN İLÇE BELEDİYE BAŞKANININ HABERİ YOK!. Büyükşehir Belediyesi’nin, Aralık ayının son oturumuna Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlık ederken, imarla ilgili konuların görüşülmesi sırasında, ilginç olaylar ve diyaloglar ortaya çıktı. Akçadağ ilçesi sınırlarındaki bir alana akaryakıt istasyonu izni verilmesine ilişkin gündem maddesi görüşülürken, bu konudan Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan’ın haberinin olmadığı anlaşıldı. Başkan Gürkan, bu önerge ile ilgili olarak bilgi vermesini istediği Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay’ın yaptığı açıklamalardan sonra, “Herhangi bir şey çıkarsa sorumlusu sizsiniz” diyerek, Okyay’ı işaret ettikten sonra yapılan oylamada bu önerge kabul edildi.

Mecliste ayrıca, Yeşilyurt’ta vatandaşın mülkiyetini sosyal tesis alanına dönüştüren nazım imar planının iptal edilmesi üzerine yeniden hazırlanması, Kale İlçesine enerji üretme tesis alanı (GES) kazandırılması, belediye hizmet alanının sosyal tesis alanına dönüştürülmesi, önemli gelir kaynakları olan belediye mekanlarının işletme haklarının Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Kültür A.Ş.’ye devredilmesi gibi konuları da görüşürken, bir imar maddesinde de ‘konfor’ ifadesi tartışma konusu oldu.

İLÇEDEKİ İMAR DEĞİŞİKLİĞİNDEN İLÇE BELEDİYE BAŞKANININ HABERİ YOK!
Meclisin toplantısında, Malatya- Kayseri karayolu üzerinde, Akçadağ ilçe sınırları içerisindeki bir tarım alanının fonksiyonunun değiştirilmesine yönelik önerge gündeme gelirken, bundan geçtiğimiz dönemde AKP’den seçilen, 31 Mart öncesi AKP tarafından aday gösterilmemesi üzerine istifa ederek bağımsız aday olup seçilen ilçe belediye başkanı Ali Kazgan’ın haberinin olmadığı anlaşıldı.

Tarım alanı fonksiyonunda olan Akçadağ Muratlı Mahallesi 127 ada 34 nolu (Malatya-Kayseri Karayolu üzeri) yaklaşık 8 dönümlük parselin 2 bin 270 metrekaresi akaryakıt istasyonu geri kalan 7 bin 700 metrekarelik alana da ticaret fonksiyonu verilmesi maddesi okunduktan sonra Başkan Gürkan, imardan sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay’a “Konu hakkında meclisi bilgilendirir misin?” diyerek Genel Sekretere söz verdi. Okyay da “ Vatandaşın talebi vardı. Bölgenin de ihtiyacı olduğundan talebi uygun gördük” ifadeleriyle özet bilgi verdi.

alikazgan2Başkan Gürkan, bu kez de Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan’a (yandaki fotoğrafta) “Başkan doğru mudur? İhtiyaç var mıdır?” sorusunu yöneltti. Başkan Kazgan “Bilmiyorum. Bilgim dışında” diyerek talepten haberi olmadığını ifade etti.

Başkan Gürkan, tekrar Genel Sekreter Okyay’a dönerek “İyice incelediniz mi? 16 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Yasalara aykırı hiçbir karar almadım. Herhangi bir şey çıkarsa sorumlusu sizsiniz” diyerek alınan kararda sorumluluğu genel sekreter yardımcısına yöneltirken, söz konusu madde oy çokluğu ile kabul edildi.

‘KONFOR’ TARTIŞMASI..
Aşağıbağlar ve Cemal Gürsel mahalleleri için yapılan revizyon uygulama imar planının, uygulanmasında karşılaşılan zorlukların giderilmesi amacıyla plan notuna, parsel büyüklükleri, uygulama (şuyulandırma) görmüş parsellere yüzde 50’yi geçmemek üzere ek yapı hakkı ve ada ayrım çizgilerinde yapılan değişikliklerin eklenmesi maddesi görüşülürken, Başkan Gürkan “İfadede yoğunluk artışı sağlanmadığı, ancak konfor sağlamaya yönelik bir ifade var. Konfor kelimesi her tarafa çekilir. Bu kelime ile ne anlatmak istediniz?” diyerek bu konuda da açıklama yapması için Genel Sekreter Yardımcısı Okyay’a söz verdi.

Okyay, “Bölgeye ek yük getirmeyecek. Sadece yaşam alanında rahatlık sağlayacağı için o kelime kullanıldı.” ifadeleriyle başkanı yanıtladı. Söz konusu mahalleler sınırında bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, “Konfor kelimesi yerine nitelikli yapılaşma kollanılması daha uygu olur” önerisinde bulundu.

İmar Komisyonu üyeleri Vahap Erdem, Nevzat Aslan, Süleyman Bayram da farklı farklı önerilerde bulundular.

Başkan Gürkan da ‘Konfor’ kelimesinin değiştirilmesi şartıyla maddeyi oylamaya sundu. Madde oyçokluğu ile kabul edildi.

“İYİCE İNCELENDİ Mİ?”
Büyükşehir Belediye Meclisi, kapasitesi yetersiz olduğu için insan sağlığı ve tarım alanları için ciddi tehdit oluşturan OSB’deki arıtma tesislerinin yükünü artıracak bir talebe de onay verdi.

Yeşilyurt İlçesi Cihadiye Mahallesi sınırlarında bulunan 90 dönümlük arazinin 50 dönümüne Malatya Et Birlik Gıda Tarım Limited Şirketi tarafından et entegre tesisi kurulması maddesi okunduktan sonra Başkan Gürkan, genel sekreter yardımcısı Okyay’dan madde hakkında meclise bilgi vermesini istedi.

Okyay “Konut Dışı Kentsel Çalışma alanı olan 90 dönümlük alanın 50 dönümüne et entegre tesisi kurulması talebi var” diyerek meclisi bilgilendirdi. Başkan Gürkan “İyice incelendi mi? Arıtma ve diğer unsurlar göz önüne alındı mı?” sorusunu yöneltti.

Söz isteyen İmar Komisyonu üyesi, OSB’nin eski bölge müdürlerinden Vahap Erdem, “Burası 1.ve 2. 3. OSB’nin hemen yanı başında. Vatandaş ön arıtma sistemini kurduktan sonra atık sularını 1 veya 2. OSB’nin arıtma şebekesine bağlayacak.” diyerek başkanın sorusunu yanıtladı. Madde oy çokluğu ile kabul edildi.

BELEDİYE MÜLKLERİ İŞLETME HAKLARI BELEDİYE ŞİRKETİNE..
Mecliste, mülkiyeti belediyeye ait Yeni Cami yanındaki ile 2.Ordu karşısındaki Esenlik marketlerinin, eski belediye yanında bulunan reklam panolarının, 2 adet katlı otopark, restaurant, açık otopark, 10 adet büfe ile WC, Hangar, baskül yeri, lunapark ve büfe gibi muhtelif gayrımenkullerin, Büyükşehir Belediye Hizmet Binasında bulunan 2 adet çay ocağı ve PTT önü ile Akpınar Meydanındaki büfeler, Nakliyatçılar Sitesi içi bay-bayan WC, Sümerpark içindeki tesislerin yanı sıra il merkezinde parkmetre uygulamasına başlanması ve işletme haklarının 4 yıllığına Kültür A.Ş.’ye devredilmesi de yine oy çokluğu ile kabul edildi.

Ayrıca Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapılan nazım imar planında, vatandaşın mülkiyetindeki Gedik Mahallesi 200 ada 63 nolu parselin sosyal tesis alanı olarak gösterilmesi üzerine mahkemeye giden ve davayı kazanan vatandaşın mağduriyetini giderici olarak hazırlanan yeni 1.5000’lik nazım imar planı, mülkiyeti hazineye ait olan Kale İlçesi Düztarla Mahallesi 977 nolu parsele güneş enerjisi santrali kurulması için enerji üretim alanı fonksiyonu verilmesi, Belediye Hizmet Alanı (BHA) fonksiyonuna sahip Kale İlçesi Salkımlı 1044 nolu parselin sosyal tesis alanı fonksiyonu verilmesi, Yeşilyurt İlçesi Molla Kasım Mahallesi 319 ada 8-136 ve 137 nolu 3 parselin tehvid edilerek Nazım imar plan tadilatı yapılması önerileri de meclisin oy çokluğuyla kabul ettiği maddeler arasında yeraldı.

malatyahaber.com- Yaşar KARAASLAN

meclis gürkan1

meclis gürkan2

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
27 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Avşar Bey

Yapma Başkan sen böyle yaparsan halimiz perişan.sessiz sedasız
Suya %20 zam yapacağınıza alacaklarınızı tahsil edin.
Borcunu ödeyen vatandasın ne sucu var. 6 yıldır tahsil edilemeyen alacağınız ne kadar biliyormusun?.Bu borcu tahsil edemeyen beceriksizler hala görevde.Bu ekip senin ekibinide kendine benzetti.

Hanbey

Sabredelim 15 gün sonra o ekipten kimse kalmaz inşallah.İllallah ettik artık baskanımızın da iş yapmasına engel oluyorlar..Malatyanın heryernde Problem Problem çözüm sıfır

Pala

Kardeşim suçu hep çalışan insanlara atarak bişey elde edemezsiniz. Selo başkan çok çalışkanda ekibi çalıştırmıyor. Ekibini bile idare edemeyen adamdan başkan falan olmaz. Değişimden sonrada hiç bir şey değişmeyecek. o zaman bakalım hangi bahaneleri üreteceksiniz….

Turan

Tabi öyle der imza attırmak için almışlar sözleşmeli personelleri adamlar ne koyarsan önüne imzalıyor 10 bin lira da maaş ödüyorlar hani tasarruf nerde?

ramazan

Hangi olumsuzlukta bir siyasi lider sorumlu olduki sorumlusu siz olasınız. Onun için rahat olun bulursunuz alttan birini olur biter! !!!!

kara

o kadar ballandirdiniz Sayin Gürkani gençlere yonelik hic icraati yok ünv mezunu gencleri ise alacagina iskur araciligiyla sifir icraat

Maarif

Malatya’nın bir çok haber sitesinde Selahattin Gürkan ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir haber çıktığında özellikle de olumsuz haberlerde yorum kısmına “Başkanın hizmetlerini beğeniyoruz zaten yılbaşından sonra ekibi değiştirecekmiş” şeklinde aylardır sürekli aynı yorumları yazan kişi ya da kişiler çok komiksiniz.Başkan adına kim bunları sizlere yazdırıyorsa bir zahmet artık yorumlarını değiştirsinler…

Ramazan

Evet son iki aydan bu yana sürekli bu konu gündemde bende çok duyuyorum çevremde başkanın tasarrufu istediğini yapabilir bence

kadir

selehattin başkan cidden artık milleti saf zannediyor geldiğimiz nokta çok acı gözümüze baka baka çevrelerinin işlerine odaklanmışlar latifi bilmemde malatya gerçek sorumluyu biliyor

Bayhan

Baskanım hizmetlerinden memnunuz başarılı birisin önceden de biliyoruz bunu.Yılbaşında da ekibini kürüyorsun biliyoruz .Ama ehliyetsiz liyakatsız adamları görevden al mutlaka zaten ayyuka çıkmış durumda herkesin dilinde bu konular.Başarıların daim olur inşallah

Rıfat

Akıllı lafını deliye soyletir derler. Bu tiyatromuzda deli Latif Okyaydir.

malatyalı

Başkanın yaptığı bir tane iş söyleyin?

Kerim Dayı

Sayın Gürkan, Malatya MYO nun yerini neden alıp belediyenin yan kısımlarını yeşilalan yapmıyorsunuz. Bölümlerin çoğu osb ye taşındı. Kalan sadece birilerinin özel bölümü. Orası için derhal girişimde bulunun sayın Gürkan çok güzel yer. Artık orda eğitim olmaz.

hacı

aynen öyle..kalan bölümler birilerinin babasının malı.. osb ye giden bölümlerde de dedesinden kalma.

erol

Sayın başkan ; Çorlu tren gazasında da sorumluluk üç beş işçiye kesildi. Ne oldu kamuoyu genel müdüre kadar tüm amirleri sorumlu tuttu.Sokaktaki bir işçiniz hata yapsa söz size gelir .Bu söylediğiniz özel şirketlerde olur. Kamuda böyle bir anlayışın olmadığını siz bizlerden daha iyi bilirsiniz.

mehmet

Ne güzel yönetiliyoruz.Yöneticilerimizin birbirlerinden haberi yok.

Deniz

ya hiç hukuka aykırı karar almamışmış bakmak lazım Battalgazi belediyesinin aldığı hiçbir karar demek iptal edilmemiş mahkeme kararıyla filan. Herşey hukuka uygun tamamen herşey şov

NEVZAT

Buülke, böyle, yönetiliyor, maalesef, beni adamım, senin, adamım, ğüzel im, Malatya mı, betonyıgını, yaptılar, alah onlardan, hesabını, soracak, işalah

Malatyaliiii

Herkes kafasına göre takılıyo kimsenin kimseden haberi yok 🙂

Doğru değil

Yanlış

İsmail

Bugüne kadar Belediye memurlarının otobüslerde kullandıği ücretsiz pasolar artıi ücretlinoldu. Memurlardan yıllık 600 TL kesilecek. Selahattin Gürkan Baskan SDS mizden de aylık 600 TL kesmişti, ayrıca en temel yasal hakkımız olan memurun yemek ücretleri de ödenmiyor. Başkana kim akıl veriyorsa başkanın altını oyuyor. Yazıktır günahtır.

Okan

Selahattin gürkan hiçbir şeyin sorumluluğunu almayacaksa neden belediye başkanı? İyi bir şey olursa sorumlusu büyükşehir belediye başkanı, kötü bir şey olursa başkası… ne güzel dünyaaa beeee,

Alper

1Hukuken bir sakıncası var mı? araştırılsın deyip bir karar alınabilirdi. öyle sorumluluk yüklenmez. yetki devri yapıldığında dahi sorumluluktan kurtulunamıyorken bir sözle nasıl yüklenecek sorumluluk.
2-Başkan doğru mudur? diye sormak kahve ağzıdır. sayın başkan, doğru mudur? denilmeliydi

Mümtaz

Bu ülkede kim neyi biliyorki bilinen tek şey
Zenginin veya üst düzey bi partilinin talimatının
Yerine getirilmesi

Emrah

varmı böyle bir şey bişey olursa sorumlusu sizsiniz tamam sorumlusu bensem sen niye başkansın bırak ben yapayım konudan ilçe başkanıda habersiz o da diyor bilmiyorum varmı böyle bir şey

Murat

Emrah Bey kardeşim, imar ile ilgili bir madde Belediye başkanından habersiz meclise gelebilir mi? Güzel bir tiyatro sahnesi olmuş..

kapadokya5

var işte okudun. güvendiğiniz başkan bu

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 13 10 3 0 27 11 16 33
Hatayspor 13 8 2 3 23 10 13 26
Konyaspor 13 7 5 1 21 10 11 26
Alanyaspor 14 7 3 4 20 22 -2 24
Fenerbahçe 13 7 2 4 19 16 3 23
Fatih Karagümrük 13 6 4 3 21 16 5 22
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Galatasaray 13 6 3 4 19 17 2 21
Adana Demirspor 14 5 5 4 20 18 2 20
Beşiktaş 14 6 2 6 21 21 0 20
Antalyaspor 14 5 3 6 18 20 -2 18
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Kayserispor 14 4 4 6 18 22 -4 16
Gaziantep FK 13 4 3 6 14 19 -5 15
Sivasspor 13 2 7 4 16 15 1 13
Yeni Malatyaspor 13 4 0 9 12 23 -11 12
Göztepe 13 2 4 7 12 19 -7 10
Kasımpaşa 14 2 4 8 13 21 -8 10
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...