Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Horata’nın Turizme Kazandırılması Projesinde İmzalar Atıldı

Gündem

19-02-21 06:01

Horata’nın Turizme Kazandırılması Projesinde İmzalar Atıldı

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı ile birlikte  “Horata’nın Tanıtımı ve Turizme Kazandırılması Projesini” hazırlayarak hayata geçiriyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Genel Sekreter Yardımcıları Latif Okyay ve Mehmet Sığırcı ile ilgili şube müdürleri katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya şehir merkezine olan yakınlığıyla ve doğal güzellikleriyle bilinen Horata’yı turizme kazandıracak. Fırat Kalkınma Ajansı ile birlikte hayata geçirilecek projenin imzaları Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde atıldı. Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu protokol imza töreni sırasında yaptığı konuşmada, “2020 yılında ilan ettiğimiz bölgemizde turizm ve sanayi altyapısını geliştirmeye yönelik program kapsamında ‘Horata’nın Tanıtımı ve Turizme Kazandırılması’ projesinin imza töreni için bir aradayız. Fırat Kalkınma Ajansı faaliyet gösterdiği başta Malatya olmak üzere diğer illerde birçok alanda bölgenin istihdamını geliştirmeye, sosyal ekonomik refahını yükseltmeye ve yaşam kalitesini geliştirmeye yönelik faaliyetler yürütüyor. Faaliyetler kapsamında çok önemli paydaşlar var. Malatya’da bu amaçlar doğrultusunda en önemli paydaşlarımızdan bir tanesi Malatya Büyükşehir Belediyesi. Gerçekten Büyükşehir Belediyesiyle çok uyumlu çalışıyoruz. Ben bu anlamda değerli Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesiyle birlikte çalışacağımız ve geliştireceğimiz bu yılki üçüncü projemiz. İlimize değer kazandıracak projelerden üçüncüsünü inşallah uygulayacağız. Ajans olarak Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilimizin yaşam kalitesini artırmak gerekse turizmi geliştirmek anlamında, turizmin ihtiyaç duyduğu hizmet alanlarını altyapı ve üst yapıları tamamlamak üzere çalışıyoruz. Horata gerçekten şehir merkezine çok yakın eşsiz doğa güzelliklerine sahip. Ayrıca orada Çoban Dede Türbesiyle de çok önemli bir inanç merkezi. Bizler Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte buraya gelecek ziyaretçilerimizin çok daha fazla vakit geçirebilecekleri rekreasyon alanları ile yine inanç turizmiyle ilgili türbenin gerekli ihtiyaçlarını karşılayacak faaliyetler yürüteceğiz. Projemizi hazırlayan Büyükşehir Belediyemizin değerli ekibini tebrik ediyorum. Sayın Başkanıma da çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Projenin ilimize bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Malatya için yeni proje ve yatırımlara devam ettiklerini belirten Başkan Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri ve değerli mesai arkadaşlarımızı burada görmekten ve böyle bir proje içerisinde olmaktan büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Kalkınma Ajansımızla birlikte geçmişte, şimdide ve gelecekte de güzel işleri birlikte paydaş olarak yapmaya gayret ediyoruz. Fırat Kalkınma Ajansımızla birlikte birçok projeye imza attık. Kayısımıza değer katacak olan Lisanslı Kuru Kayısı Deposu’nun yapımı ile Fuarcılık Merkezi ve daha sonra ki süreçte Engelli Araçları için Tamir ve Bakım İstasyonu projesiyle engelli vatandaşlarımızın kendi ihtiyaçlarını giderdiği araçların tamiri, bakımı, onarımını ve onlara yeni araç verme noktasındaki çalışmaları da yine Fırat Kalkınma Ajansı ile birlikte gerçekleştirdik. Yeni Şire Pazarı’nın sosyal donatı alanlarının yapımı ile ilgili projeyi yine geçtiğimiz günlerde imzaladık.  Bugün de “Horata’nın Tanıtımı Ve Turizme Kazandırılması Projesi”  başlığı altındaki projeyi hayata geçireceğiz.  Arkadaşlarımız projeye gerekli ilgi ve alakayı göstererek projenin yapılması noktasında gerekli dokümantasyonlarını hazırlayıp, Fırat Kalkınma Ajansıyla ortak çalışmada kendi proje birimimiz tarafından Horata Vadisi ile ilgili güzel bir proje oluşturmuş. Bugün de bu projenin imza töreni için burada bulunmaktayız. Ben bu projeye emeği geçen tüm paydaşları gerek Fırat Kalkınma Ajansında gerek Büyükşehir Belediyemizdeki proje ekibini kutluyorum ve tebrik ediyorum. Bu projenin Horata’ ya ve turizme hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Malatya’mıza hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Bülten

gurkan horata1

gurkan horata2

Subscribe
Bildir
guest
43 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Konak Kooperatifi

Horata Deresi, Konak Halkına aittir. Ebediyen bizimledir, bizimle kalacak. Konaklı vatandaşlarımız büyük bir kooperatif ve dernek çevresinde birleşmelidir. Çoban Dede bizim inancımız, örfümüz, adetimiz ve geleneğimizdir. Büyükşehir Belediyesi bu bölgeyi gerçek sahiplerine teslim etmelidir. Horata Vadisi Projesi bu kasabayı yok etmek için icra edilmekteydi. Lakin göklerin rahmeti buna izin vermedi. Bugün Selahattin Gürkan bu yerleşim yerine el uzatmıyor ya sonra? Uyanın vatandaşlar, bugün değilse bile bir gün bu yöreyi terk etmemiz için ellerinden geleni yapacaklar. Neden mi? Çünkü suyun kaynağı, bereketi ve güzelliği bizde. Bugün tez elden sesimizi çıkarmazsak yarın çok geç olacak. Buraya yapılacak olan her hareketi itina ile takip edin ve yöre halkı olarak tüm sebepleri geride bırakarak birleşin. Biz bunu hedefliyoruz, geliyoruz ve çok yakında aynı göğün altında birleşeceğiz. 

Banazı sevdalısı

Blz bize yeteriz.. Banazı bizimdir bizim KALACAK.

Konak Kooperatifi

Aynen kardeşim bize ait olan bu yeri de bir gün el birliği ile alacağız. Sonuna kadar fikirlerinin arkasındayım. 

mlx

Düşman işgali altında sanki.bir gün el birliği ile alacağız nasıl.bilmeyende israil kuşatmasında sanacak banazıyı.

Konak Koperatifi

Düşman işgalindeymiş gibi lanse eden sizsiniz, biz bunu tasvip etmiyoruz. İşletme bağlamında yer ve yöre açısından olayı ele almaya çalışıyoruz. El birliği ile alacağız tabii ki, misyonumuz yöremizin tüm fertlerini tek bir çatı altında toplamak ve ortak kullanımlar için mesire alanları ve değerli kültür varlıklarını revize etmektir. Tekrar dile getirmek istiyorum, lütfen olayları saptırmayın. Yazdığımız hiçbir şeyde kötülük görmüyorum. Bunu tek bir yanıt olarak yorumunuza ekleyeceğim. Şunu da söylemek isterim. Bizim düşmanımız yok, devlet yapılanmalarını da düşman olarak görmüyoruz. Toplumumuzda yer etmiş “Yedi düvel bize düşman.” algısı içerisinde olduğunuz çok açık öyle ki her sözümüzü “düşman, işgal, istila, çatışma ve harp” gibi olumsuz sözlerle eleştiriyorsunuz. Yapıcı değil yıkıcısınız. Sükûnet içerisinde sözlerinizden ve bizi karalamaya çalışmanızdan hicap duymanızı bekliyorum. Bir insanın aklıyla alay etmek de sizin harcınız değil. Yorumlarınız için teşekkürler, tüm bu yaptıklarınız yüzünüzü kızartmıyorsa, tahmin ediyorum ki cevap vermeye, iğnelemeye ve kötülemeye devam edeceksiniz. Toplumdaki bu rolünüzden sıyrılmanızı diliyorum.

mlx

Sanki banazıyı düşman işgalinden kurtarıyorlar.allah akıl fikir vere.

Mehmet

Çoban dede türbesi ne halde umarım gerekli bakım yapılır

Ahmet

Haber güzel ancak yorumlara bakılınca yapılamayacağı kuşkusu oluştu
(giriş ve wc konaklıya ücretsiz olsunmuş , 2000 yılında 20 milyona mangal kiralıyordunuz ailece)

Konak Kooperatifi

Gözünüz korkmasın, yapılır. Bölge insanı buna müdahale de bulunmaz. Talepleri de çok gözünüzde büyütmeyin, yöre de o kadar insan yaşamıyor.

Kavas büyükkaya

Bu konak halkını kandırmak bu kadar kolay veya siyasi bir manevra nezaman başlayacak nezaman bitirilecek bir tarih yok konak halkına getirisi ne olacak bilgisi yok derelerin proje alanına birşey yok konak yollarının nasıl bir durumda olduğu biliniyor konak içinden yol genişletme çalışmaları hakkında mülk sahipleri ne bilgilendirme yok her millet vekilimiz ve daha önce görev yapmış belediye başkanlarının yalan veya rant için konağı geriye atmasına alıştık şimdide konağın arasalarına sahiplenmek için bu yolu seçtiğiniz bir plan mı yok bu proje konak halkı ve Malatya için çok güzel bir aile yeri olacaksa konak halkını bilgilendirin inşallah imzada kalmaz da güzel bir yer olur yanlız horata olarak bakıldığında yetersiz sayın başkan konak meydanı ve bazı evlerin Yeşilyurt gibi restorasyon çalışmaları yapmak gerekmiyor mu lütfen bir konak dağ turuzimine de katkı sağlayın Beydağı gezi alanları spor yürüyüş yerlerinde yapılsın ki konak Malatya’nın Malatya’da Türkiye nin gurur tablosu olsun kelimelerimde sitem yok Malatya konak için düşüncelerim saygılarımla

MALATYALI

SAYIN:Selahattin GÜRKAN şunu söyleyem gerçekten bu yapılacaksa öncelikle bu yazdıklarımı önce yapılması gerekenler 1.yollarımız evele kuyu önünden horataya kadar asfalt gerekiyor 2 konağın insanlarına giriş ücreti alınmayacak 3 wc konaklılara ücretsiz olacak 4 horatamız çok temiz ve düzenli olması gerekiyor turizm açısından 5 yeme ve içme düzenli olması gerek eğer bunlar yapılırsa tamam Ahmet ÇAKIR Haci Uğur POLAT gibi gelip mydanı yapağız deyip milletin aklıyla oynanmasın düzeleceklse tam olsun ve konağa hayra olması arzu olunur inşallah diyelim Halil MUTLU bu işin takipçisi ol konak için gelecek nesil unutma diliyoruz.

Ahmet

Tamam
(Bugüne kadar neden yapılamadığı belli oluyor)

Konak Kooperatifi

Yorumunuz dolayısı ile teessüf ediyorum. “TUNC” adındaki şahsın yorumuna cevaben bu yerin turizme olan katkılarından ve potansiyellerinden bahsetmişsiniz. Fakat anlayamadığım bir husus var. Çoban Dede diyorsunuz, inanç turizmi diyorsunuz lakin unutuyorsunuz. Bu bizim kültürümüz, yer yarıldı da içinden çıkmadı o türbe. Horata’yı değerli buluyorsanız, onun kültürünü bugünlere getirenlere de saygınızı koruyunuz. Ayrıca yöre halkının talepleri göz ardı edilemez.

1. Husus çok önemli ve bir prestij meselesi

  1. 2. ve 3. Husus öz kültüre ve yöre halkına saygı
  2. 4. Husus ise bakımdır. Tüm bunlar zaten sağlanmalıdır. Ayrıca bugüne kadar yöre halkı tarafından yapılıyordu. Geri durun ve mesafenizi koruyun. Sizler yokken bizler vardık. 
mlx

Bilmeyen de banazıyı düşman istilasından yine banazı halkı kurtarmış,devletin hiçbir katkısı olmamış sanacak.kusura kalma ama bu kadar cehalet bu kadar sahiplenme bu devirde çok saçma.ortada bir alan varsa bu herkesindir.iyi o zaman orduzu pınarbaşı da orduzuluların biz yokken onlar vardı.gündüz beydeki kaptaj da ora halkının olsun malatya susuz kalsın,şu bağ köylü kafa yapısını bırakın artık.

Konak Koperatifi

Yazdıklarınızla beni çok güldürdünüz, Allah da sizi güldürsün. Şöyle söyleyeyim beyefendi/hanımefendi öncelikle “Banazı” yerine “Konak” denilmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum. Bilmeyenin Konak Kasabasının düşman işgalinden kendi imkanları ile kurtulduğunu sanacağını hiç sanmıyorum, giriş cümleniz olayı saptırmış. Bunun cehalet olduğunu ve sahiplenmenin “bu devirde” anlamsız olduğunu ifade etmişsiniz. Benim bir şeyi sahiplenmeme gerek yok, sahibi olduğunuz bir yeri sahiplenmeye çalışmanız zaten abes kaçar. Siz nasıl düşünüyorsunuz bilmiyorum ama ortada mevzu bahis tartışmaya açılabilecek bir mezra, bir su yolu yoktur. Kimsenin değildir, asli sahiplerinindir. Bazı yerleşim yerlerinden ve oradaki su yollarından bahsetmişsiniz, o yerleşim yerleri ile biz ortak geçmişe sahibiz. Merak ediyorsanız diye söylüyorum. Ben kimsenin benimsemiş bulunduğu değerleri sahiplenmeye çalışmıyorum, bu yerler üzerinde hak iddia etmiyorum. Kanımca bu yerlerde bulunan bütün su yolları o yörenin halkına aittir. Ayrıca koskoca vilayet iki üç derenin insafına bakıyorsa, susuz kalınacağını düşünmek gayet normaldir. Bağ- köylü kafa yapısı değildir, aile hassasiyetidir. Biz büyük bir aileyiz. Köylülerden ve kasaba sakinlerinden nefret eden kindar bir insan olmadığınızı umuyorum.

mlx

Tamam.hepsi yapılacak malatyalı.hatta az yazmışsın.6.madde banazılılar horataya geldiğinde 1 kilo kıyma,1 kilo tavuk ücretsiz verilecek.yanına 5 ekmek 2,5 litre kola ücretsiz verilecek.7.madde banazılılar için vip köşe oluşturulacak,masaları her daim hazır olacak,o masalara banazılı dışında kimse oturmayacak.

Konak Kooperatifi

Abartı ve gereksiz bir tasavvurdan başka bir şey değildir yazdıklarınız. Biz böyle insanlar değiliz. Yol düzelsin, eskinden olduğu gibi gönül rahatlığı ile girebilelim (şayet su almaya gitsek bile para istiyorlar.) diye mi bu alaycı tutumu takındınız? Saygı duymalısınız. Kötü bir kelam edilmiyor, sitemkâr bir biçimde bu yazdıklarınızdan hicap duymanızı bekliyorum.  

mlx

yol yapılsın derken.?kendiniz yaptırın,niye belediyeden istiyorsunuz.paylaşmaya gelince orası bizim,yola gelince yapılsın.

Konak Koperatifi

“Yol yapılsın.” demedim. “Turistlerin de kullanacağı” anayol asfaltlansın, düzeltilsin dedim. Yol yapılmasını da talep edebilirdim. Fakat herkesin kullanımında olan yolun durumunu dile getirdim. Malatya İli sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlar olarak Büyükşehir Belediyesinin bize karşı yükümlülükleri vardır. İlgili mevzuat şu hizmetleri sağlamakla yükümlü olduğunu belirtir:

Kanun No. 5393 – MADDE 14

İmar, su ve kanalizasyon, ulaşım gibi kentsel alt yapı; coğrafî ve kent bilgi sistemleri, çevre ve çevre sağlığı, temizlik ve katı atık; zabıta, itfaiye, acil yardım, kurtarma ve ambulans; şehir içi trafik; defin ve mezarlıklar; ağaçlandırma, park ve yeşil alanlar; konut; kültür ve sanat, turizm ve tanıtım, gençlik ve spor; sosyal hizmet ve yardım, nikâh, meslek ve beceri kazandırma; ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi hizmetlerini yapar veya yaptırır.

Ayrıca biz vergi veriyoruz, yapılmasını tabii ki talep edebiliriz. Bunun Horata ile hiçbir ilgisi yok. Siz belediyenin size sağlamak ile yükümlü olduğu bu hizmetlerden feragat etmek için dilekçe yazarsanız, bizde yolumuza kendi bütçemiz ile bakım çalışması yaptırmayı düşünebiliriz

Kiremit

Ağanın üstüne olur mu 🙂 konaklıya bedava tuvalet nasıl ya

Konak Kooperatifi

Bizim görüşümüze göre tuvalet ihtiyacı bir insan ihtiyacıdır ve hiç kimseden para alınmamalıdır.  

mlx

Bizim görüşümüz nasıl yaa,ortada bir hizmet varsa ve bu hizmetin sürekliliği isteniyorsa elbette bi bedeli olur.ha şu denilebilirdi başkanım biz buranın esenlik bünyesinde işletilmesini istiyoruz ve tuvaletlerde esenlik tarafından işletilecek ve ücretsiz olması daha güzel olur.bu söylem başka,tuvaletler konaklılara ücretsiz olacak,bu söylem bambaşka

Konak Koperatifi

Bizim görüşümüz dememdeki kasıt, bu haber alt metni konusunda ben ve ekip arkadaşlarımın uzlaşı halinde olmasındandır. Hela problemini bile polemik haline getiriyorsanız söyleyelim. Ziyaretçi veya yöre sakini kim olursa olsun insanın temel ihtiyaçlarının paralı olmasına karşıyız. Açık ve net ifade ettiğimi düşünüyorum.

HALIL MUTLU

Hayırlı olsun hizmetin kotusu olmaz oncelikle konak yolunun kuyu onunden baslayarak iyi bir yol yapilmalidir turizime acacaginiz yerde % 80 I konakli calisdirilmasi gerekmektedir gelirinin % 25 inin konakspor faliyetlerine harcanmasi gerekir yeni horata yolunun genisletip arazi sahiplerinden istimlak yapilmalidir bu da horata vadisi gibi 10 yilda 5 pilan degisti geri vaz gecildi kimseyi umutlandirmayin

Ahmet

Tamam

Konak Kooperatifi

Bunu ciddiyet ile yazdıysanız olumlu karşılıyoruz. Teşekkürler.

Malatyalı

Hayırdır! Konak cumhuriyet oldu da bizim mi haberimiz yok? İsteyen herkes istediği yerde çalışabilir. Aksi mümkün değil zaten.

Konak Kooperatifi

Üslubunuzu düzeltiniz. Konak Cumhuriyet olmadı, araştırırsanız Konak ezelden beridir vardı. Adı sanı ne olursa olsun, Malatya’nın kurulmuş ilk yerleşim yerlerinden birisidir. Yöre halkı istihdam ve destek bekliyor, bölgeyi detaylıca tanıyan bizleriz. Öncelik bizde olmalıdır ama çalışmayı madem bu denli çok istiyorsunuz, sizi mi kıracağız? Bir gün sizi de bekleriz. Başvurabilirsiniz, istediğiniz her yerde (gerekli koşulları sağlamak kaydıyla) çalışabilirsiniz.  

Konak Kooperatifi

Güzel fikirler, ilgili kurumlara iletilmesi gerek. Bir dilekçe yazmayı düşünebilirsiniz. 

mlx

Konaklıya ücretsiz tuvalet,giriş ücretsiz,çalışanın yüzde 80 i konaklı olacak,gelirin yüzde 25 i konakspora….allah aşkına bunları içeren bir dilekçe yazmayın sakın,kendinizi rezil etmeyin.

Konak Kooperatifi

Başvekilin çocuğu değilim, kendimi rezil edebilecek bir davranışta da bulunmam. Böyle bir hakkım bulunurken neden yazmaktan korkayım ki? Bunu talep etmek sakıncalı bir durum değildir. Tabii ki hela veya giriş ücretleri üzerine ayrı ayrı bahsetmem. Doğrudan doğruya herhangi bir kalemden ücret alınmamasına ilişkin taleplerimi dile getiririm. Konak Spor Kulübüne bağış yapılması ile ilgili temennilerimi ifade ederim. Ayrıca beni kendimden çok düşünmeniz de gözlerimi yaşarttı. Konak Halkından kesilecek tutarların Konak Spor Kulübüne bağışlanmasını da isteyebilirim. Yapıcı bir fikrininiz bulunuyorsa, iletmekten çekinmeyin.

MK

Tebrikler,hayirli olsun

Bülent

Al benden de o kadar. Banazılı kardeşlerimize haber edelim de İngilizcelerini geliştirsinler şimdiden. Hatta Rusça da öğrensinler.

Kiremit

Cahile laf anlatmak çok zor bu hayatta illa turizm diyince aklınıza Rusya ve İngiltere geliyor sende iç turistsin ama nerde o zihniyet

Banazılı

Daha önce kasabanın yolunu yapın yıllardır köy yolu gibi horataya gidecek insan yoldan gidecek zaten belediyemiz gitti gideli hizmet yok köy olduk geriye geriye gidiyoruz inşallah bunlarda halli edersiniz yaz olur sulama suyu bulamayız adida Malatyanin en çok suya sahip yeri vs vs vs vs vs vs vs vs

Konak Kooperatifi

Görüşlerinizi destekliyoruz. Belde hatası giderilmelidir.

Ahmet

Siz önce sokak köpeklerinoi toplayın, mesai dışında büyükşehir bakıyormuş, büyükşehiri arıyoruz ilçeleri ara diyor, sahipli köpeklere karışamıyorlarmış , ben de köpeklerimi kamyonetle büyükşehir binasına getireceğim

TUNC

Horata vadisini nasıl Turizm’e kazandıracaklar ? merak ediyorum. Sadece Malatyalıların yazları hafta sonu gittikleri bir piknik alanı, yazın su kuruyor zaten.
Ama herhalde bu defa vizyon büyük, büyük tur firmaları ile anlaşmalar yapılmış, ondan sonra günde 20 uçak ile turist getirecekler, turist patlaması olacak, herkes bölgeye döviz bırakacak.
Vizyonsuzluk böyle bir şey işte, şu açıklamaları okudum, çok klişe sözler. Buraya en yakın Elazığ’dan, Adıyaman’dan bile kimse gelmez, piknik alanına biraz düzenleme yapacaksınız hepsi bu , yüzyılın projesi gibi açıklamalar yapmışlar.

Ahmet

Malatya’ya gelen bir misafiri gezdirecek en yakın ve güzel yerlerden biri Horata. Al sana turizm. İnanç turizmi de var. Yani Şehide antik tiyatro vardı da onun yerine Horata’ya mı yatırım yaptılar… Bölge cennet gibi. Yıllardır ihmal ediliyor. Doğal yapısı bozulmadan çok güzel şeyler yapılabilir. Projeyi destekliyoruz.

Konak Kooperatifi

Bölgenin ihmal edildiğini düşünüyorsanız Ahmet Bey bir gün Konaklılar ile birlikte fidan dikme faaliyetlerine de katılım gösterebilirsiniz. Horata Deresi beton haline gelmeye başladığı için biz artık dağlık arazileri ağaçlandırıyoruz. Ne yaparsınız? Çok vefalıyız. Gerçi yarın oraya da yatırım (!) yapılır. 5 yılda ancak sürgün veren çam ağaçları bir gecede kesildi, duvar yapıldıktan sonra yerleri bırakılabilirdi. Ama bizim insanımız bitki sevmez beton sever. Umarım bir gün yapılan yatırımlardan kimse pişmanlık duymaz. Ama yanlış anlamayın biz de bu girişimi destekliyoruz.   

mlx

fidanı kimin için dikecez.sizin için mi doğa içinmi..yarın dikilen çamlar bademler yada her ne olursa gidip meyvasını koparmaya kalksa birisi,senin gibi bir zihniyet gelir bunları biz diktik,benim dedem dikti der 1 tane meyvasını vermez.

Konak Koperatifi

Doğa için dikeceksiniz, Allah’ın sulayıp yetiştirdiği fidandan sarkacak olan yabani meyvede bile gözünüz var. Bunda bile bir menfaat kolluyorsunuz, üzüldüm. Kem gözlülük dedikleri de bu olsa gerek, sizi de fidan dikmeye davet ediyorum. Korkmayın kurdun kuşun olduğu kadar yol ve yolcunun da yeme hakkı vardır. Biz böyle insanlar değiliz, bizi karalamaya daha ne kadar devam edeceksiniz? Tüm bu yazdıklarınızdan hicap duymalısınız.

mlx

Olumlu bir çalışma.yeşilyurt belediyesi inek pınarına bir el atsa güzel olacak.bu tip yerlerin vatandaşın istifadesi ne sunulması güzel olur.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 27 19 3 5 59 27 32 60
Galatasaray 27 18 3 6 53 21 32 57
Fenerbahçe 27 17 4 6 49 28 21 55
Trabzonspor 27 15 6 6 34 26 8 51
Hatayspor 27 13 7 7 47 32 15 46
Alanyaspor 27 12 7 8 41 27 14 43
Gaziantep FK 28 11 10 7 40 32 8 43
Fatih Karagümrük 27 11 8 8 43 36 7 41
Göztepe 27 9 9 9 37 32 5 36
Antalyaspor 27 7 14 6 25 30 -5 35
Sivasspor 26 7 12 7 29 30 -1 33
Konyaspor 26 8 8 10 33 31 2 32
Yeni Malatyaspor 28 7 10 11 35 39 -4 31
Kasımpaşa 27 8 5 14 30 43 -13 29
Kayserispor 26 7 7 12 19 31 -12 28
Çaykur Rizespor 27 6 10 11 31 44 -13 28
Başakşehir FK 27 6 8 13 29 45 -16 26
BB Erzurumspor 27 6 8 13 26 43 -17 26
Denizlispor 27 6 6 15 26 48 -22 24
MKE Ankaragücü 26 6 5 15 30 45 -15 23
Gençlerbirliği 26 5 6 15 22 48 -26 21

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...