Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Malatya’da Risk Devam Ediyor”

Gündem

04-12-2020 tarihinde yayınlandı.

“Malatya’da Risk Devam Ediyor”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, koronavirüs konusunda riskin devam ettiği 4 ilden birinin de Malatya olduğunu açıklayarak,  Malatya’da son 1 haftadaki artışın yüzde 35  ve yoğun bakım doluluk oranının ise yüzde 61 olduğunu kaydetti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, son 1 haftada artışın yaşandığı 4 ilin Vali, İl Sağlık Müdürü ve Halk Sağlığı Başkanları ile 4 Aralık Cuma günü akşam saatlerinde online değerlendirme toplantısı yaptı. Bakan Koca, Malatya ile birlikte Zonguldak, Ankara ve Sivas’ta riskin devam ettiğini bu 4 ilde de yoğun bakım oranını yüzde 60’ın üzerinde olduğunu kaydetti. 

-Malatya’da artış yüzde 35  

Bakan Dr. Koca değerlendirme toplantısına ilişkin olarak sosyal medya hesaplarında açıklama yaptı. İllerin isimlerini büyük harflerle yazarak dikkat çeken Bakan Dr. Koca, “ZONGULDAK, ANKARA, SİVAS, MALATYA valileri, il sağlık müdürleri ve halk sağlığı başkanlarıyla ayrı ayrı il değerlendirme toplantıları yaptık.  Sırasıyla ZONGULDAK, ANKARA, SİVAS ve MALATYA’DA risk devam ediyor. Son bir haftada ZONGULDAK’TA  vaka artışı %50, yoğun bakım doluluk oranı %77, ANKARA’DA sabit artış olmakla birlikte yoğun bakım doluluk oranı %74, SİVAS’TA artış %25, yoğun bakım doluluk oranı %66, MALATYA’DA artış  %35 yoğun bakım doluluk oranı %61.” şeklindeki bilgileri paylaştı.

-“ Ara vermeden mücadeleye devam” 

Sağlık Bakanı Dr. Koca toplantıya ilişkin değerlendirmesinin ardından şu uyarıda bulundu:

“Ara vermeden mücadeleye devam etmeliyiz. Tedbirlere daha sıkı uyarak sağlık çalışanlarımıza destek olalım. Sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü azaltalım.”

“Dikkat edelim… Vaka artışımız devam ediyor.” 

Malatya Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli ise toplantı sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Vaka artışımız devam ediyor. Kalabalık, kapalı ve yeterince havalandırılmayan ortamlardan uzak durmalıyız. Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın da dediği gibi ara vermeden mücadeleye devam etmeliyiz. Tedbirlere daha sıkı uyarak sağlık çalışanlarımıza destek olmalıyız.” şeklinde uyarıda bulundu.

malatyahaber.com

bakankoca recepbentli

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
18 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
BERK

sayın bakanım malatya da riks devam eder sayın il baskanı ve bayan vekil pötürgede cekilen resimde 13 kişiler hiç mesafe yok

Mücahit

il sağlık müdürünün ve vali nin daha dçfazla önlem aldırtması lazım sağlık bu sağlık ölüm var sonunda yüz yüze sına yaptı İnönü öğrencileri mağdur umurunuzda değil sosyal medya gündem yanlı ve taraflı haber yapmayın öğrenciler olarak mağdurların halkın yanında da olsanız bir zahmet

Darbukator Baryam

Çay ocakları ,lokantalar,berber ve kuaförlerin ,adliyenin , herkes asilanana kadar kapalı kalması iyi sonuç verebilir.Toplu taşıma araçlarına da denetim lazım.Aksi taktirde daha çok canlar yanacak,bu gidişle doktor, hemşire,hakim ve savcı bulamayacagiz.

reşat

Anlamıyorum sayın Cumhurbaşkanı emrediyor Valilik genelge yayınlıyor Büyükşehir belediye Yeşilyurt Battalgazi Belediye Başkanlıkları bi haber Pandemi nedeniyle yayınlanan hiçbir genelgeye uymadığını görüyoruz işte sağlık bakanı açıklama yapıyor Malatya artışın en çok olduğu 4 ilden biri sayın başkanlar iş bilmez kural tanımaz yöneticileriniz sizleri yanıltıyorlar ve şehrimizi virüsün kucağına lütfen atmayın 10 yaş altında çocuğu olan bayanların evde çalışma imkanı sağlayın.

Davut

Allah lillah aşkına biri şu Selahattin beye yeter artık desin. Burası Selahattin çiftliği değil desin. Hala 8-5 mesai zulüm değil mi? Esnek mesaiye geçecek bir sürü birim var. Evde çalışacak birim çok fazla. Kadınlardan çocuğu küçük olanların gelmesine gerek yok. Otobüslerde hala sefer artırılmıyor. Belediye dolmuşları denetlemiyor. Hala Selahattin efendiye makamı için rantı için yağlama yapan belediye müdür ve daire başkanları genel sekretere kadar milleti hoşnut etmeyi , devleti hoşnut etmeyi birde azda olsa dindar geçinenler var Allahı hoşnut etmeyi bırakmış Selahattin efendiyi hoşnut edek diyor. Sayın vali nerenin valisi. Vekilleri bostan korkuluğumu millet can derdinde bınlar reklam hava cıva atma derdinde. Yeter vicdan vicdan vicdan.

Danişmentgazi

Sen koskoca valiye nasıl öyle dersin adam mülki amir?Ama kimse valiyi takmıyorsa değiştirirler merkez valisi yaparlar.otobüs minübüsleri denetleyen kimse yok dediğin doğru,esnaf eve ekmek götüremiyor diyorlar esnaf eve ekmek götürsün diye millet ölecek kovitten.

MELEK

Pandemi çıktı çıkalı kamu kurumlarında 60 yaş üstü persineller ise gelmezken maalesef 60 yaş üstü sağlık çalışanı görevinin başında üç ay pandemi parası verildi şimdiye kadar ondan sonrada sahip çıkan yok bunu adalet kamudaki 60 yaş üstündeki personelkeride artık görevinin başına getirilmesi lazim

erol

Son koronavirüs tedbirlerinde il Hıfzıssıhha kurulu kalabalık cadde ,sokak ve meydanlara sınırlama getirebilecek diye bir hüküm koyulmuştu. Malatya İl Hıfzıssıhha kurulu böyle bir karar alıp uygulamaya koydu mu? Koydu ise şehir merkezindeki bu kalabalık nedir? Yetkililer halkın sağlığını, yine halkın kendisinin korumasını galiba istiyor.

MELEK YİLDİZ

Kivit şüphesi ile eğitim araştırma Hastanesi’ne gitim test yapmadılar Çalık Hastanesi’ne gitmek için iki arac değiştim test yaptırıp tekrar iki halk otobüsü kullandım akşam test sonucum pozitif çıktı bu arada kimlere bulaştı size soruyorum sayın sağlık il mudurum sizden ricam eğitim hastanesinde Corona testini yaptırmanız vatandaş mağdur edilmemeli

Halil

Kendi kendimizi kandırmayalım persembe pazarını görseniz covid in bu kafayla bitmeyeceğini anlardınız. Pazara girişte falan kontrol hikaye. Herseyimiz böyle sadece lafta kalıyor. Herkes eldivensiz alışveriş e devam ediyor.

Vatandaş

Devlet hastanesine kovid bölümlerine herkes elini kolunu sallayarak girip çıkıp heryeri geziyor neyden bahsediyorsunuz hiçbir önlem yok hastaneler canlı bomba gibi saldım çayıra mevlam kayıra olmuşuz kimse üstüne düşeni yapmıyor onun için bu iş zor toparlanırız sağlık il müdürleri bizahmet hastahaneleri vs bir denetlesinler

Celal

Kart Okutma Belediyeciliği ve Covid
İçişleri bakanlığı genelge yayınlıyor…Esnek çalışma hayata geçirilsin…Kamu çalışanları 10.00 ile 16.00 arası çalışsın…Takan kim…Valiyi dinleyen kim…Sanki bu genelgede büyükşehir ve diğer belediyelere hariç tutulmuş gibi bir tavır var.. Yâ da bu belediyeler kendilerini bu bakanlığın üzerinde görüyor…Hem devletten kısa çalışma ödeneği alacaksın hemde personeli tam gün iş yoğunluğu olmamasına rağmen içeride tutacaksın…1980 li yıllardan kalan yönetim alışkanlıklarından vazgeçmeyen, kart okutma bekçiliği yapan belediyelerimiz verimli çalışmayı böyle algılıyor.. İnsan sağlığı maalesef belediyede iki saat fazla bekletilmek kadar önemsenmiyor..Başta Büyükşehir olmak üzere, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerinden bu hassasiyeti beklemek bir vatandaşlık hakkıdır…Fahrettin Koca’nın serzenişleri, sağlık çalışanlarının feryatlarını önemseyin lütfen…Kendinizi kanunun üstünde görmeyin lütfen…

selami

Malatya’da vakalar artmış, kamuda esnek çalışmaya geçilsin denmiş, mesai saatleri 10.00-16.00 olsun denmiş, bu kararları takan var mı. İlin valisi hiç mi dikkate alınmaz. İlin valisi hiç mi hesap sormaz. Artık şu yöneticiler egolarından vazgeçsin, insanların sağlıklarını hiçe saymasın, vali bey de gereği neyse yapsın inşallah.

Abuzer

Bazı kurumlarda 60 yaş üstü personel ise getirilmiyor bunlar pazarlarda kaysi pekmez elma satıyorlar nereden geliyor bu prasanin bollugu

Malatyalı

Malatya’da risk ne zaman azaldiki, tek merkezli şehir ,yeni cami civari AVM milli eğitim arası caddeye sıkışmış bir şehir, kış günü tek gidilecek yer AVM insanlar bir taraftan ekonomik şartlar bir yandan covitin etkisi ile psikolojisi bozulmuştur.

Malatyalı

Millet de evinde otursun AVM ye gitmek sanki mecburi.

Adıyamanlı muhammed

Aynen oyle işi gücü olmayan gezip duruyor potansiyel taşıyıcılık yapıyor

Selahattin

Büyükşehir de mesai saatleri 8:00-17:00 ve esnek çalışma yok vali bey bu durumu biliyor mu mülki idare amirimiz?

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 21 15 5 1 38 15 23 50
Konyaspor 20 11 6 3 32 16 16 39
Hatayspor 21 11 2 8 32 28 4 35
Başakşehir FK 20 10 4 6 30 20 10 34
Adana Demirspor 21 9 7 5 30 24 6 34
Fenerbahçe 21 9 6 6 33 26 7 33
Beşiktaş 21 9 5 7 33 30 3 32
Alanyaspor 21 9 5 7 32 32 0 32
Gaziantep FK 21 9 4 8 27 28 -1 31
Sivasspor 21 7 9 5 28 21 7 30
Fatih Karagümrük 21 8 6 7 29 30 -1 30
Kayserispor 21 7 7 7 29 29 0 28
Galatasaray 21 7 6 8 26 28 -2 27
Giresunspor 21 7 4 10 20 21 -1 25
Antalyaspor 21 6 5 10 22 32 -10 23
Göztepe 21 5 6 10 24 29 -5 21
Kasımpaşa 21 5 6 10 24 29 -5 21
Altay 21 5 3 13 23 35 -12 18
Çaykur Rizespor 21 5 3 13 19 38 -19 18
Yeni Malatyaspor 21 4 3 14 17 37 -20 15

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...