SON DAKİKA

MHP'nin Malatya İl Kongresi Yapıldı

MHP'nin Malatya İl Kongresi Yapıldı
PAYLAŞ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, kendi kararlarını alabilen Türkiye'nin bölgede lider devlet konumuna gelmesi nedeniyle bazı ülkelerin Doğu Akdeniz'de mücadele başlattığını söyledi.

Aydın, MHP Malatya İl Başkanlığının Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda düzenlenen kongresinde, hiçbir zaman hak ve hakikat yolundan ayrılmadıklarını söyledi.

MHP'nin 51 yıllık ulu bir çınarın adı olduğunu, 'istikbalde, istiklalde dirlik, kazanan Türkiye olacak' sloganıyla kongrelerini sürdürdüklerini belirten Aydın, Türkiye'siz bir MHP'nin anlam ifade etmediğinin farkında olduklarını bildirdi.

Aydın, güvenliği olmayan bir ülkenin refahından söz edilemeyeceğini, milletin bekasının her şeyin önünde olduğunu vurgulayarak, devletleri küçük parçalara ayırma senaryolarının devreye sokulduğunu, Tunus'ta başlayan gösterilerin benzerinin Türkiye'de de Gezi Parkı olaylarıyla yapılmaya çalışıldığını dile getirdi.

Akdeniz'de Türkiye'nin haklı bir mücadele yürüttüğüne dikkati çeken Aydın, şunları kaydetti:

"Akdeniz'de mücadele niye başladı biliyor musunuz? Artık bölgede lider, kendi göbeğini kesen, geleceğiyle ilgili inisiyatif koyan, karar alan bir Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti devleti var. Bu nasıl oldu, şöyle bir tarihe gidin. Ne yaptılar? 'Türkiye kıpırdanıyor dev uyanıyor dediler, uyanmadan çare bulalım, siyaseten müdahale edelim' dediler. Bypass yaptılar, CHP'ye operasyon yaptılar, bir anda başı aldılar. Bizim Türk devlet geleneğinin başını kimse koparmaya cesaret edemez, MHP olarak buna müsaade etmeyiz. Recep Tayyip Erdoğan sadece bir Cumhurbaşkanı değil, Türkiye Cumhuriyeti devletinin başıdır. Allah korusun başsız bırakılmak, bir ülkede kaos demektir, vücudun dengesinin bozulması demektir."

Borç batağına batmış Yunanistan'ın bile Türkiye Cumhuriyeti ile uğraşmaya, Türkiye'nin 2 kilometre yakınındaki adaya silah yığmaya çalıştığını söyleyen Aydın, "Kendi ürettiği bir şey yok, yaptıran güçler var. 100 yıl önce Ankara Polatlı'ya Yunanistan hangi cesaretle gelmişti? 26 Ağustos'tan itibaren Ege'nin serin sularında kendilerini zor buldular. Yine Yunanistan'ı sürüyorlar, Fransa başta olmak üzere Avrupa'nın Türkiye üzerinden hesabı olan güçler. Halbuki ikimiz de NATO müttefikiyiz." dedi.

Mevcut il başkanı Mesut Samanlı'nın tek aday olduğu kongreye, AKP Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile partililer katıldı.

YÖNETİM KURULU

MHP'nin Mesut Samanlı başkanlığındaki Malatya İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Veysel Karaçay, Gökhan Gök, Mehmet Gündüz, Suat Barut, Erhan Dağdeviren, Şahin Yangırhep, Ahmet İlhan, Mesut Özsu, Süleyman Emre, Burak Gök, Eser Vural, İzzet Onur, Haci Koç, İrfan Kaya, Mehmet Akif Leventoğlu, Nihat Hacıoğlu, Süleyman Reşitoğlu, Adem Çiçek, Ayhan Gönültaş, Ömer Altunoğlu, Mehmet Kazgurt, Mesut Karabulut, İbrahim Halil Timer ve Mehmet Çiçek.

AA- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi- Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

25 yorum yapılmış

 • EMRAH (1 yıl önce)
  Allah Hayırlı etsin. Dikkatimizi çeken sosyal mesafe diye ekranlarda bizi uyaranlar; şu görüntülerden sonra birşey demesin.Bu Corona ayrım yapmiyor vatandaşa sadece bulaşmıyor! Kim o salonda ise bence en kısa zamanda test yaptırsın. Hem kapalı alan hemde sosyal mesafe sıfır. Bundan sonra siyasetçi gördünmü daha uzak durmak lazım!
  0
  0
  Yanıtla
 • Hakan (1 yıl önce)
  Malatyahaber bu kongreyi bide başka açıdan haber yapmalı! “Protokala Covid-19 Uğramıyor ” Diye. Resimde gözüken ön iki sırada sosyal mesafe hiçe sayılmış. İMAM CEMAAT MESELESİ. Bunuda haber yapacak bi haber sitesi lazım
  0
  0
  Yanıtla
 • Ahmet sinan 44 (1 yıl önce)
  Kazandığı saygı sevgi ve tecrübesiyle rakipsiz başkanlığı hayırlı uğurlu olsun. Malatya siyasetinde güzel bir kardeşimiz. Vatan sevdalısı... allahım yolunu açık etsin inşaallah.
  0
  0
  Yanıtla
 • hüseyin (1 yıl önce)
  Milliyetçilerin 50 yıllık yuvası MHP ne halde!. Bahçeli partiyi yok etti. ülkücüleri de akp ye yem ediyor. MHP de üst yönetim değişmedikçe ülkücülerin partiye sahip çıkması mümkün değil.
  0
  0
  Yanıtla
 • Hıdır Ardıç (1 yıl önce)
  Hayırlı olsun inşaallah. Yönetim Kuruluna başarılı çalışmalar diliyorum
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatyasız (1 yıl önce)
  Siz niye gitmediniz akp il kongresine? Başımız eğik olmasın. Bu nasıl bi iş!
  0
  0
  Yanıtla
 • Deniz Türkmen (1 yıl önce)Malatyasız isimli kullanıcı yorumuna
  Başkanım AKP il kongresi henüz yapılmadı , şu an yapılanlar akp ilçe kongreleri ve onlarada ilçe başkanlarımız katılım sağlıyorlar, il kongresi yapıldığında il teşkilatımızın, mesut samanlı başkanlığında katılacağından şüphem yok.
  0
  0
  Yanıtla
 • Yusuf Güler (1 yıl önce)
  Hayırlı olsun başkanım
  0
  0
  Yanıtla
 • Birbilen (1 yıl önce)
  Akıllı virüs yapmışlar. Sadece arkada oturanlara bulaşıyor. Öndekiler muaf herhalde
  0
  0
  Yanıtla
 • Ramazan Gülkıran (1 yıl önce)
  Allah hayırlı etsin inşallah
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatyahaber bu kongreyi bide başka açıdan haber yapmalı! "Protokala Covid-19 Uğramıyor " Diye. Resimde gözüken ön iki sırada sosyal mesafe hiçe sayılmış. İMAM CEMAAT MESELESİ. Bunuda haber yapacak bi haber sitesi lazım
  0
  0
  Yanıtla
 • 9 ışık (1 yıl önce)
  Hayırlı olsun, olsun olsun da yönetim kurulu listesinde neden eski ocak başkanlarından kimse yok? Fevzi Şahin, Emrah Yılan veya Muzaffer Karaca herhangi biri yönetime alınabilirdi. Milliyetçi Hareketin kalbi Ülkü Ocaklarıdır fakat kongrede ocağın esamesi okunmamış.
  0
  0
  Yanıtla
 • Nizamı alem (1 yıl önce)9 ışık isimli kullanıcı yorumuna
  Doğru söze ne denir ne yeni ne eski hiç ocak başkanı yok ocak bizim izzetimizdir temsil gerekliligi vardır şehit makamıdır
  0
  0
  Yanıtla
 • Umut Göktaş (1 yıl önce)9 ışık isimli kullanıcı yorumuna
  Önceki listede var herkes iş konusunda müsait olmadığından dolayı müsade istedi reis
  0
  0
  Yanıtla
 • Ben otuzsekiz yil hizmet ettim bu ocağa daha bu zamana kader görev istendiginide görevden müsade istenilimesinide duymadım görev verilir tebliğ esastır müsade istenmez hadi biri müsde isteti en az dört tene eski ocak baskani var hepsimi müsede istedi neyse konusmaya gerek yok yeni yonetim hayirli olsun
  0
  0
  Yanıtla
 • Deniz Türkmen (1 yıl önce)9 ışık isimli kullanıcı yorumuna
  1 Fevzi şahin başkanımız ,devlet memuru Fatih lisesi okul müdürlüğü yapıyor yönetime girebilmesi için memuriyetten istifa etmesi gerekir 2 Emrah yılan ibaşkanımız şlerinden dolayı Ankara ya yerleşti, eski bursa ocak başkanımız uğur sevim reis ile birlikte 3.Oğuz Tutku başkanımız sayın milletvekilimiz mehmet fendoğlunun danışmanlığını yapıyor, Ankaradayım 4.Muzaffer Karaca başkanımız Ankarada thk kurumunda çalışıyor. 5.Afşin Arıkan başkanımız, iyi parti de 6 Bilip bilmeden ezbere yorum yapma reis Saygılarımla
  0
  0
  Yanıtla
 • Deniz Türkmen (1 yıl önce)Deniz Türkmen isimli kullanıcı yorumuna
  3.Oğuz Tutlu başkanımız sayın milletvekilimiz mehmet fendoğlunun danışmanlığını yapıyor, Ankarada
  0
  0
  Yanıtla
 • Maşallah AKP iktidarından bütün ocak başkanları bir iş sahibi olmuş Demek ki onlar için dava AKP iktidarına hizmet etmekmiş. Eski il başkanları ne iş yapıyor onu da yazında Malatya bilsin
  0
  0
  Yanıtla
 • Murat (1 yıl önce)
  ALLAH hayirli etsin malatyamiza Tebrik ederim bütün kiymetli ekibi
  0
  0
  Yanıtla
 • Süleyman Turkoglu (1 yıl önce)
  Allah hayırlı etsin
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatya 44 (1 yıl önce)
  Hani sosyal mesafe sizlerde örnek olacak kişiler siniz.
  0
  0
  Yanıtla
 • Sosyal mesafe zaten uygulanmış
  0
  0
  Yanıtla
 • Protokol sosyal mesafeden muaf mı tutuluyor?
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatya 44 (1 yıl önce)Fırat isimli kullanıcı yorumuna
  Evet çok iyi uygulanmış
  0
  0
  Yanıtla
 • Mhp ve Akp tabanın sesini dinlemezse ordu milletvekilinin dediği gibi 2023 te bu saltanatı cok arar.
  0
  0
  Yanıtla