Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Parkmetre Uygulaması 1 Ocak’ta Başlıyor

Gündem

13-12-2019 tarihinde yayınlandı.

Parkmetre Uygulaması 1 Ocak’ta Başlıyor

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, parkmetre uygulamasının 1 Ocak’tan itibaren yeniden başlatılması ve 4 yıllığına belediye şirketi Kültür A.Ş. tarafından yapılması kararlaştırıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlık etti. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddeleri arasında yer alan; il genelinde bulunan bazı cadde ve sokaklarda parkmetre uygulanmasına geçilmesi ile ilgili madde görüşülerek 01.01.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere dört yıllığına Kültür AŞ’ye kiraya verilmesi kabul edildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisinin almış olduğu karar doğrultusunda Parkmetre uygulamasının yapılacağı cadde ve sokak isimleri şöyle:

parkmetre1 parkmetre2

Büyükşehir Belediye Meclisinin almış olduğu karar doğrultusunda ilk 15 dakikası ücretsiz olacak olan parkmetre uygulamasında uygulanacak olan ücret tarifesi:

parkmetre tarife

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısının 8 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 14.00’de yapılması kararlaştırıldı.

Bülten- malatyahaber.com

büyükşehirmeclisi

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
33 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Vatandaş

Tabi yakıt çok ucuz vergi çok az birde kamu alanından ücret alın resmi deynekçilikten başka bir şey değil selahattin başkan biz tam tanıyamamışız

Akıllı

kalıcı otoparklar yapıp fiyatlarda ekonomik ayarlanırsa otopark sıkıntısı biter…binalar yapılırken cok kata izin verenler …mütahit bodrumu bile ev yapmıs …sizce doğrumu…arsası kucuk olana az daire izni ver…
yolları pazarlara kiralanmış…otoparkcılara kiralanmış …yıllarca vatandaşı kandırıldı …otoparka ve trafiğe çözüm bulunacak diye ….ey malatya sevdalısıyım diyenler işinizi hakkı ile yapın …bu dunyanın bir de ahireti var …

Serkan

Fiyatlar yüksek olmuş 7 tl ye istediğin otoparka koy akşama kadar kalsın. 3 saat üstü 10 tl nedir ya?

Ahmet

Özlemişiz(!) niye bu kadar geç kalmış.

apricot

Malatya’ nın tüm sorunları başka bahara.verin yüzde yetmiş oyu alın sonucunu,ne yazıkki belediyede yuvalanmış,yuvalanmaya çalışan,üç beş liyakatsiz bürokratın yıllardır çözümü,kaç kez dedik bu sitede,katlı,otomatik belediye otoparkları yapılmalı diye.Battalgazi’yi kurtaran siyasi irade ,Malatya’yı kurtaracak,tamamen görsel şowla ayakta duran bir zihniyet,kapağı milletvekilliğine atacak,yerine yine emireri bir iramazan bulunacak,brezilya dizisi,tamamen memur aklı,24 saatlik çözümler,ne çektin be malatyam şu idarecilerinden.Polislik,zabıtalık,kent trafik,ulaşım yan gelip yatma yeri değil helal yiyen müslüman çalışanlar!!!
,,

Mltyalı

Herşeyi anladıkta Turgut Özal Tıp Merkezi otoparkı neden ücretli dünyada ilk örneği herşey ranta dönüşmüş yazık belediye zabıtaları işini yapsa bunlara gerek olmaz zabıta malatyada sıfır boşuna maaş vermeyin bari esnafların yolun kenarına bi beton dökmedikleri kaldı az kaldı yakında onuda yaparlarsa şasmayın

Tatar 44

Olduki işiniz uzadı 10 lira 15 lira bi ödeyin ey su basjana yaranmaya çalışanlar o zaman görürün sizi fiyatlar uçuk insaf Allah tan korkmak lazım merkezde 10 liralık malzeme alan 15 lira da parkmetre ödesin bijaç kez görecem o zama sizi yazık be yaranmak için iyi denilmez bu parayı veremeyecek ve aracın onca uzakta bırakmak isteyecek fakir fukara işini göremeyecek bu arada bu uygulamanın neden kapandığını kimse yazmamamışş

Sağolun

Allah razı olsun arabayı kapımın önü diyip 3/4 gün park edip esnafı iş yapamaz hale getirdiler di kısa süreli park ile herkes park edebilip işini görecek.

Ömer

İsabet olmuş.

Eren

Hayırlı uğurlu olsun parkmetre.1 ocak ta bismillah deyip başla sayın baskanım.Seni yıpratan isimlerle çalışma büyük baskanm

Memduh

Belediyenin yapmasına memnun oldum. Özellikle Milli Egemenli Caddesi Diş hastanesinden geçilmiyor, kargocuların arabalarından geçilmiyor. Tecdeden çevreyoluna 45dk 1 saat arası inebiliyoruz keşke fiyatları daha da artırsalar. Allahtan sağlık sıhhat dilerim.

Ahmet

15-30 dk arası 2 TL yuh çok para yani

Besce

esnafla tartışmaktan kurtulduk iyi olmuş böyle

malatyalı

güzel bir uygulama ,esnaf içinde iyi bir şey şehir merkezinde alışverişe imkan doğar.otoparklarda amacına uygun kullanılır.kısa süreli duraklamalar için yer açılır.fiyat konusuda iyi olmuş 15dk ücretsiz ne güzel 15dk 3tl olması her zaman için yer var demek olur. ısrar edilerek uygulanmalı toplumun çok az kısmı bu uygulamayı yadırgayabilir.onlarda bu bölgelerde oturan araç sahipleri olur.buda merkezde konut sahibi olmanın dezavantajıdır.esnaf açısından da aynı durum söz konusu ,araçların olmadığı veya çok az olduğu dönemler geri gelmez çözüm anca bu olur. bir dönem iyi alışılmıştı .önemli olan taviz vermeden uygulama devam etmeli belediye olunca biraz tedirginim .özelleşse idi daha iyi olurdu.

Kernekli Halil İbo

Havaalanı otoparkı ile aynı fiyat yazık günah.

cumali

uzun aradan sonra yeniden uygulamaya konulması isabetli olmuştur. Esnaf adam, 15- 20 m2 yeri var sanki kaldırımın, yolun sahibiymiş gibi her tarafı akşama kadar işgal ediyor.Buralar kamunun ortak malı ise parasını veren istifade
eder. Belediyenin de şuna dikkat etmesi gerekir; Park metre hangi yönde uygulanacaksa diğer yönünün işgaline müsaade etmeyecek.

Hikmet

Bakıyoruz yorumların çoğunda esnaftan şikayet ediliyor bunun çözümü parkmetre ile vatandaştan para almak değil vatandaşın vergisi ile maaş alan zabıtanın çalışması. İyi zabıta çalışmasın parkmetre yapalım yolda yapmayın herkes evinin önünü kendi yapsın suda vermeyin millet kuyu açsın böyle belediyecilik mi olur.

Has malatya

Zabıtalar esnafı uyarması yanlış, 25 30 zabıta bidon kasa ne varsa toplayıp götürmeli, kanun dediğin uygulanabilir olmalı, aksi halde kağıtta yazan cümleden ibarettir. Kul hakkını da beraberinde getirir.

Okan

Bu uygulamayı AHMET ÇAKIR çıkardığında da malatya olarak dimdik karşı çıktık!! Şimdi SELAHATTİN GÜRKAN çıkarınca da dimdik karşısında duracağız.!!!! Bu işin sonu halk tarafından verilen o rahat koltuklarınızı altınızdan almaya kadar gider !

Gurbet

Bence doğru uygulama esnaf ların bidonlarından kurtuluruz hiç olmazsa.

Mehmet

Belediyemiz geleğe yönelik çözümler üreteceği yerde hala günü kurtarmalık çalışmalar yapmaya devam ediyor Türkiyede kişi başına düşen araç sayısında en ön sıralarda yer alan Malatyamızda hali hazırda otopark problemi var iken bunu çözüp memleketin belirli noktlarına katlı otoparklar yapmak yerine hala tabiri caizse (değnekcilik) yapmaya devam ediyor ne yazıkki seçim öncesi halk kahramanı Malatyamızın sorunlarına çözüm bulacak bir belediye başkanı olarak tabir edilen bay başkan çözümler yerine günü kurtarmaya bakıyor yazık üzüldüm memleketim adına bakalım geçen dönemde bu parkmetre konusunda belediye başkanı ahmet çakırı eleştiri yağmuruna tutanlar bu alınan karar hakkında neler diyecekler nasıl bir tepki verecekler merak içerisindeyim

Enesss

Kesinlikle iyi oldu otoparkcilar 4 5 saat duracak deyince otopark dolu deyip aracı almıyorlardı eb azından otoparkcilarin nazından kurtulduk

Okan

Siz şaka mısınız ya ??? Bunun neresi doğru bi karar ? Arabanız yoo sanırım mevcud belediye başkanına yaranmak için mi yazıyorsunuz ? Vatandaşın aklıyla alay etmeyin GELDİĞİNİZ GİBİ GİDERSİNİZ BAŞKANLIK MAKAMINDAN !!

Enesss

Arabam var akp ye hiç oy vermedim otoparkçi nazi çekmekten biktim adam 3 4 saat üzerini almıyor otoparka yer yok deyip seni gönderiyor 2 3 otopark gezdiğimi bilirim şimdi en azından aracı koyacağımız bir yer var mevcut belediye başkanını da tanımam etmem okan efendi

Doğandemir

Parkmetre iyi hoş ama adam parkmetre olan yere kavun karpuz koyuyor denetim yok belediye sahaya çıksın uyumasın

Cevdet

Ahmet çakır daha insaflı çıktı, bu fiyatlar ne selahattin gürkan? Yazık günah millete!!!

Ramazan

Malatya için yüksek ücret yazık bu vatandaşa

Bilirkişi

Şu esnaf adı altında yolları kaldırımları bidon saksı duba lastik odun ne bulursa onunla İŞGAL eden şahısları sayın Büyükşehir Belediye Başkanımiz görmeli ve gerekeni yapmalı Artık.

malatyalı

park metre istemiyoruz insanların huzuru kaçıyor başkanım yapmayın lütfen geçen birini öldürdüler emeksizde

44 malatya

O kadar dedik tamam tamam… olmadı devam devam diyenler ödesin!

Vatandaş 44

Mihlidut caddesi yazılmamış, özellikle f.kayahan girişi otopark haline geldi yolun ortası

Salih

Sömürmeye devam anlaşılann

Malatyale

Yıllarca para toplandı bu paralar ne oldu yeni otopark mı yapıldı trafik sorunumu çözüldü , yine de gerekli bir uygulama esnaf işgali var her yerde çaycısı – kuaföre kadar yolu işgal etmiş durumda herkes …

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 13 10 3 0 27 11 16 33
Hatayspor 13 8 2 3 23 10 13 26
Konyaspor 13 7 5 1 21 10 11 26
Alanyaspor 13 7 3 3 20 19 1 24
Fenerbahçe 13 7 2 4 19 16 3 23
Fatih Karagümrük 13 6 4 3 21 16 5 22
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Galatasaray 13 6 3 4 19 17 2 21
Beşiktaş 13 6 2 5 21 17 4 20
Adana Demirspor 14 5 5 4 20 18 2 20
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Kayserispor 13 4 4 5 18 21 -3 16
Antalyaspor 13 4 3 6 15 20 -5 15
Gaziantep FK 13 4 3 6 14 19 -5 15
Sivasspor 13 2 7 4 16 15 1 13
Giresunspor 13 3 4 6 8 12 -4 13
Yeni Malatyaspor 13 4 0 9 12 23 -11 12
Göztepe 13 2 4 7 12 19 -7 10
Kasımpaşa 14 2 4 8 13 21 -8 10
Çaykur Rizespor 13 2 1 10 11 27 -16 7

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...