‘Resmi Metruk Binanın' Yıkımına Başlandı

‘Resmi Metruk Binanın' Yıkımına Başlandı
PAYLAŞ

Cengiz Topel Caddesi’nde bulunan ve 2 yıl öncesine kadar Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü olarak kullanılan, müdürlüğün taşınmasından sonra özellikle uyuşturucu kullanan ya da evsizlerin, başıboşların mekanı haline gelen metruk bina Vali Mustafa Toprak’ın talimatı üzerine yıkılmaya başlandı.

-Kaderine terkedilmişti

Cengiz Topel Caddesi’ndeki bina, 1970’li yılların ikinci yarısında Topraksu Bölge Müdürlüğü hizmet binası olarak inşa edilmiş, Topraksu’nun 12 Eylül ihtilalinin ardından Köy Hizmetleri’ne dönüştürülmesiyle birlikte 2006 yılına kadar bu kurum tarafından tarafından kullanılmış, Köy Hizmetleri’nin İl Özel İdaresi’ne bağlanmasının ardından 2006- 2014 yıllarında da Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü olarak hizmet vermişti. Tapu ve Kadastro’nun taşınmasıyla boşalan bina 2 yıldan beri kaderine terkedilmişti. Özellikle gece balicilerin kullandığı binaya, vatandaşların ihbarı üzerine yine gece en az 3-4 kez polis ekipleri gelip kontrol etmek durumunda kalıyordu. Bina en son 24 Ekim günü balicilerin çıkartmış olduğu yangına maruz kalmıştı.

-Vali Toprak talimat vermişti

Bölgede de ciddi bir asayiş ve güvenlik sorunu haline gelen metruk binayla ilgili tepkilerin artmasının ardından, Vali Mustafa Toprak binanın yıktırılması için gerekli çalışmaların başlatılması için 2 hafta önce talimat vermişti. Vali toprak’ın talimatı ile yıkım çalışmaları hızlandırıldı ve binanın yarısı 2 günde yıkıldı.

2 yıldan beri ‘metruk bina’ olan yapı için yıkım ve hafriyat çalışmaları başlatıldı. Söz konusu binanın 2 hafta içerisinde tamamen hafriyatı ile birlikte kaldırılması bekleniyor. Çevre sakinleri ise Vali Mustafa Toprak’a teşekkür ederek, bölgenin balici ve genel ahlaka aykırı durumlardan kurtarıldığını ifade ettiler.

Burhan Karaduman / Yeni Malatya Gazetesi - malatyahaber

tapu binası yıkım (1) tapu binası yıkım (5)

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

4 yorum yapılmış

 • MEHMET (5 yıl önce)
  BU BİNANI YERİNE MİLLİ EGİTİM MÜDÜRLÜGÜ GELECEK
  0
  0
  Yanıtla
 • Grosso (5 yıl önce)
  İşin içine rant girmiştir kesin.
  0
  0
  Yanıtla
 • Aynen kardeşim dediğin gibi rant işi rant olmasa devlet hastanesi kaç Yıldır burdan beter vaziyette terkedilmiş şehir gibi Sıfır önlem kimse içinden geçemiyor valibey ve beldiye burayı neden göremiyor acba
  0
  0
  Yanıtla
 • KARTAL6 (5 yıl önce)Ahmet isimli kullanıcı yorumuna
  RANT DEĞİL YENİ TAPU BİNASI İÇİN
  0
  0
  Yanıtla