Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Teşekkür Beklerdik, Eleştiri Geldi”

Gündem

04-12-2019 tarihinde yayınlandı.

“Teşekkür Beklerdik, Eleştiri Geldi”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

AKP İl Başkanı İhsan Koca, Malatya’da yaklaşık bine yakın sivil toplum örgütü bulunduğunu söyleyerek “Bu STK’lardan öne çıkanları geçtiğimiz hafta Genel Başkan Vekilimiz Sayın Numan Kurtulmuş’un Malatya ziyaretinde, kendileriyle buluşturduk. Numan Bey, partimizin iki numaralı ismidir. Normalde, sivil toplum örgütü temsilcilerimizin, muhtarlarımızın böyle bir organizasyondan dolayı bize teşekkür etmelerini beklerdik; ama eleştiri geldi” dedi.

AKP Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un geçtiğimiz hafta Malatya ziyareti kapsamında sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarların katılımıyla yaptığı ve AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın ve Malatya’daki bazı kurumların eleştirildiği istişare toplantısının yankıları devam ediyor.

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, geçtiğimiz hafta Malatya’yı ziyaret etmiş, bu ziyaret çerçevesinde, Malatya Nikah Sarayı’nda STK temsilcileri ile muhtarların katıldığı bir ‘istişare toplantısı’ düzenlenmişti.

Bu toplantıda, Numan Kurtulmuş, STK temsilcilerine ve muhtarlara hitaben, “Bize, bizim hoşlanacağımız şeyler değil, eksiklikler nelerdir, yanlışlar nelerdir, bunları söyleyin” çağrısında bulunmuştu.

Numan Kurtulmuş’un bu çağrısı üzerine, söz alan Melekbaba Mahallesi Muhtarı Ali Demir’in eleştirilerinden nasibini alan isimlerden biri de, AKP İl Başkanı İhsan Koca olmuştu. İstişare toplantısında AKP İl Başkanı İhsan Koca’ya bu eleştirilerin hatırlatılması üzerine, eleştirilere açık olmakla birlikte, söz konusu toplantıdaki üslubun nezaket ölçüleri ile uyumlu olmadığını belirterek, “Ama özellikle belirtmek istiyorum ki eleştiri yapılırken, tavsiye yapılırken, eksiklik dile getirilirken nezaket ölçülerine edilmesi daha şık olur diye düşünüyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonraki iki numaralı ismi olan Numan Kurtulmuş’u Malatya’da STK temsilcileri ve muhtarlarla sorunlarını anlatmak üzere buluşturmalarını sağlayan organizasyon için teşekkür beklediklerini, buna karşılık eleştiri aldıklarını ifade eden İhsan Koca şunları söyledi:

“Biliyorsunuz geniş katılımlı bir sivil toplum buluşması organize ettik. Genel Başkan Vekilimizi Malatya’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütleriyle, bir araya getirdik.  Numan Bey partimizin iki numaralı ismi. Normalde sivil toplum örgütlerimizin, muhtarlarımızın da böyle bir organizasyondan dolayı belki bize teşekkür etmelerini beklerdik ama eleştiri geldi. Tabi eleştiri de olabilir. Biz doğrusunu yapma gayretindeyiz. Ama yanlışımız, hatamız, eksiğimiz olmaz mı? Elbette olabilir. Sonuçta bizler de insanız. Bu eksiğimizin veya hatamızın veya noksanımızın asgari nezaket ölçülerine dikkat edilerek ortaya konulmasında gocunulacak bir şey yoktur. Bundan belki faydalanma imkânımız da olacaktır. Faydalanmamız da gerekir. Ama özellikle belirtmek istiyorum ki eleştiri yapılırken, tavsiye yapılırken, eksiklik dile getirilirken nezaket ölçülerine dikkat edilmesi daha şık olur diye düşünüyorum”.

“Eleştiri olsun ama kişilik haklarına saldırı olmasın”

İhsan Koca, Orada bir muhtarımız eleştirmiştir. Eleştirebilir. Bizler siyasetçiyiz. Eleştirilere karşı biraz daha toleranslı yaklaşmak zorundayız. Belki Biraz eleştirinin dozu ağır olabilir ama yeter ki kişilik haklarına saldırı mahiyeti taşımasın, hakaret ve iftira boyutu olmasın. Hakaret ve iftira olmadıktan sonra eleştirilere de katlanmak zorundayız. Belki bu eleştiriler bizlerin eksiğini görmesi ve tamamlaması bakımından faydalı olabilir diye düşünüyorum.”dedi.

 “Aday olun denilirse göreve hazırız”

AKP’deki kongre sürecinin işlemesine ve kendisinin aday olup olmayacağına yönelik soruya da cevap veren İhsan Koca, “Aday olun denilirse göreve hazırız” ifadelerini kullandı.

İhsan Koca, kongre ve kendisinin adaylığı konusunda şöyle konuştu:

“AK Parti’de kongreler, belde ilçe ve il kongresi şeklinde düzenleniyor. Büyükşehirlerimizde beldeler olmadığı için ilçe kongreleri ile başlayacak. Delege seçimlerinde oy kullanacak üyelerimizin tespiti tamamlandı. Delege seçim sürecimiz başladı. Aralık ayının 15’ine kadar tamamlamayı düşünüyoruz.  Nasip olursa Şubat sonu itibariyle ilçe kongrelerimiz başlayacak. Haziran sonuna kadar devam edecek. Sonrasında Ağustos’ta il kongrelerimiz başlayacak ve 2020 yılının Kasım ayına kadar il kongrelerimiz devam edecek. Bize görev verilirse başımız üstüne deriz, görev verilmese de emredersiniz deriz. Aday olun denilirse göreve hazırız”.

“Ulaşılamaz olduğu, telefonlara cevap vermediği, halkın taleplerine cevap vermediği” yönündeki eleştirilere..

Halkın, STK temsilcilerinin ve muhtarların iktidar partisinin İl Başkanı İhsan Koca olarak kendisine en çok yöneltilen eleştirinin “Ulaşılamaz olduğu, telefonlara cevap vermediği” olduğunun hatırlatılması üzerine “Günde ortalama 250 telefon geliyor. Yetişebilmeniz mümkün mü onun takdirini size bırakıyorum. Uzak mahallerde bir vatandaşımız mahalle başkanımızla görüşmeden, ilçe başkanımızla görüşmeden direkt il başkanı, milletvekili veya büyükşehir belediye başkanı ile işini halletmeye kalkışırsa bizim orada mahalle başkanı, ilçe başkanı bulundurmamızın bir anlamı kalır mı?” diye konuştu.

Milletvekilliğinden il başkanı olması nedeniyle siyasetten beklentisinin düşük olması ve bu nedenle halkın taleplerine çok cevap vermediği ve ulaşılır olmadığı sorusuna karşılık İhsan Koca şu savunmayı yaptı:

 “717 tane muhtarlığımız var. 717 tane bizim mahalle başkanlığımız var. İlçelerimiz var. İlçe teşkilatlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz var. Mahalle teşkilat yönetimlerimiz var. Belediye meclis üyelerimiz var. Ve resmi kurumlarımız var. Bunların toplam sayısı 2500-3000 bin civarında kurum yapıyor. Bunun hiç aramasa günde 10 kişisi arasa günde 250 civarında telefon ediyor. Yetişebilmeniz mümkün mü onun takdirini size bırakıyorum. Şu anda belki 20 defa telefonum çalmıştır. Ya telefona bakıp başka bir şey yapmayacağım ya da diğer işlerimize bakacağız ve dengelemeye çalışacağız. Kaldı ki bizim ilçe ve mahalle teşkilatlarımız var. Mahalle ve ilçe teşkilatlarımızın aktif olabilmesi için, varlığını hissettirebilmesi için, siyasette olduğunun bilincine varması için ilçe teşkilatlarımızın da devrede olması lazım.  Uzak mahallerde bir vatandaşımız mahalle başkanımızla görüşmeden, ilçe başkanımızla görüşmeden direkt il başkanı, milletvekili veya Büyükşehir belediye başkanı ile işini halletmeye kalkışırsa bizim orada mahalle başkanı, ilçe başkanı bulundurmamızın bir anlamı kalır mı? Biz onları pasifize etmiş olmaz mıyız? Eğer partiyi ilgilendiren, siyaseti ilgilendiren bir konu söz konusu ise önce mahalle başkanımıza, olmadı ilçe başkanımıza, olmadı ilçe belediye başkanımıza, olmadı il belediye başkanımıza veya il başkanımıza iletmeli. Ama Allah korusun özellikle hayati mesele denilen bir durum olduğunda elbette silsileye uyulacak diye bir konu söz konusu değildir. Aradıklarında hemşehrilerimiz bize ulaşır. Kaldı ki size şunu söyleyeyim: Gariban vatandaşımız zaten bize ulaşır. Bize ulaşmakta zorluk çektiğini söyleyen arkadaşlarımız zaten bize bir şekilde ulaşıyorlar. Tanıyorlar, ya bir arkadaş veya eş dost vasıtasıyla ulaşıyorlar: Ama asıl ulaşması gereken gariban hemşehrilerimiz bize zaten ulaşıyorlar.”

“Vatandaş, gecenin ikisinde arayıp bizim köyün yolu ne olacak diye sorabiliyor yani…”

İhsan Koca, “Cumhurbaşkanlığı devlet sisteminin devlet boyutunda  vali, siyasi boyutunda il başkanı pozisyonu biraz daha il başkanlarına görev yükledi mi?  Yeni sistemde vali ile il başkanının vatandaşın gözünde aynı statüde değerlendirilmesi parti il başkanı adaylarının belirlenmesindeki AK Partideki il başkanı belirlenmesi kriteri değiştirecek mi? Çünkü AK Parti il başkanlığı için kulislerde adı geçen isimlere baktığımızda çoğunluğunun eski milletvekili olduğu görülüyor” sorusuna karşılık olarak da şunları söyledi:

“Partili cumhurbaşkanı olması nedeniyle il başkanından beklentileri belki biraz yükseltti. Belki il başkanlığı için adı geçen isimlerin böyle bir talebi var mı yok mu onu da bilmiyoruz. İsimlerin geçmesinde bu hususlar etkili olmuş olabilir orasını bilemiyorum.  Ama dediğiniz şu kısım doğru. İl başkanlığı biraz daha öne çıkan bir hal aldı düşüncesi olunca il başkanlığından beklentiler de belki biraz daha arttı. Her işin il başkanından çözülmesi gibi bir anlayış yerleşti. Dediğim gibi daha önce muhtara söyleyip değiştireceği köydeki elektrik direğinin aydınlatma ampulünü adam gecenin ikisinde il başkanını arayıp isteyebiliyor.  Veya gecenin ikisinde arayıp bizim köyün yolu ne olacak diye sorabiliyor yani. Ben bunu yaşadığım için söylüyorum.  Bunu yarın söyleyemez miydiniz diye soruyorum. ‘Bunu herkese söyledim sana da şimdi söyleyeyim’ diyor.  Bu tabi bizim yükümüzü biraz daha ağırlaştırıyor. Vatandaşa biraz daha fazla zaman ayırmamız gerekiyor. Ama hepsini karşılamamız mümkün mü? Bu da mümkün değil”.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

20191204 100704

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
59 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa

İyi ki ihsan akın ve muhtarımız konuşmuşta biraz gerçekler gün yüzüne çıkmış yeter artık insanlar sıkıldı bazı şeylerden

Mahmut

Pardon da Neyine teşekkür bekliyorsunuz bu milletin yüzüne bile bakmıyorsunuz o kadar insan ulaşamadığını görüşemediğini söylüyor ne yani herkes mi yalan söylüyor artık yeter bu kadar eleştiri normal değil herkes her şeyi görüyor artık.

ramazan

Ak Partiillerin sıkışınca söylediği gibi bende onlara diyorum “HADİ ORDAN ” . Yeter..

Kamil

Ne güzel,hiç eleştirmeyin.Hep alkışlayın.Var mı?böyle bir dünya.Umarım.Sayın kurtulmuş bunları iletir de bizde bunlardan kurtuluruz.

İrlandalı

Eleştiriye de hiç tehammülüz yok hiç birinizin AKP ve çevresi olarak bu ülkenin gerçeklerinden uzak yaşıyorsunuz çevrenizde şak şaşakçılardan uzaklaştınmı gerçeği görürsünüz ama nerede lideriniz ve emrindekiler ve size oy verenler gerçege savaş açmış

Bulent

%70 oy aldiniz ne faydaniz var halka…su..emlak..vergiler.
Hani merhamet …zamlarla başlamadinizmi…1.10 krs ekmek..fakir fukaranin ekmeğini kesmedinizmi..

Rahat

Alışmışlar padişahım çok yaşa nidalarına ki en ufak bir eleştiriyi kerih görüyorlar.Sizler Malatya’ya ne yaptınız ki tesekkür bekliyorsunuz. 17 yıldır bir viyadük yapıldı .O da birkaç yıllık ömrü kaldı. Malatya’dan daha küçük illerin bile çevre yolları bitmiş.Malatya da birşey yok .Halbuki Malatya 17 yıllık akp döneminde en iyi desteği verdi.

Saim

Muhtarların ,mahallenin sorunları için eleştiri yapması doğal. Makamını kullanıp,şahsi işlerinin yapılmasını istemesi, şahsi taleplerinin yerine yerine gelmemesinden ötürü, başkanları eleştirmesi doğru değil.

Bozkurt

Yaw hee hee tamam sizsiniz harunda karunda sizsiniz mazzlumda ezilende haksızlığa uğrayan da sizsiniz bıktık sizden bi bitin artık…

Malatyalı

İhsan koca seninin neyine teşekkür etsin sen malatyayı malatyalıyı muhtarları muhatap olmuyorsun hiç kimseyle görüşmüyorsun görüştüğün kitle zengin iş adamları neyse bu saltanat böyle sürmez her gecenin bir de sabahı var

malatya sever

bizde şikayetçiyiz sizden sayın başkan allah aşkına yeni devlet hastanesine birgün akşam gidin otopark rezillik zifiri karanlık,deneti,minizde olan yeni malatyaspor stadı kantinleri ihalesiz verildi neden denetim yapılmıyor

Ahmet

Bu muhtarlarda çok oluyor. Bırakın size teşekkür etmesinler. Çünkü Malatyalılar size seçimde çok güzel teşekkürlerini iletecekler. Sizler merakta kalmayınız efendi bey. Siz gidin torunlarınızın torunlarının geleceğini de yapmaya bakın. Hiç tasa etmeyiniz efendi bey, Malatyalılar size teşekkür edecektir. Siz zenginle oturup, ağalarla kalkmaya devam ediniz. Muhtarlar teşekkür etmemiş aman efendim de çok üzülmüş. Hadi be. Birde size kurban kessinler. İşinize bakın.

Ziya

Bence Cumhurbaşkanı AK PARTİDEN istifa edip yeni bir parti kurmalı mevcut ak partilileri de partinin yanına yaklaştırmamalı ..

Fuat

kendinizi dev aynasında gördünüz, vazgeçilmez sandınız, eleştiriye tahammül yok, siz yıllarca yanlış yaptınız kimsenin sesi çıkmıyor halkın sesi çıkınca zorunuza gidiyor, yüz kişiye sorun, ama kendi parti teşkilatına değil sıradan vatandaşa kaçı sizden memnun, bazı şeylerin sonu geldi, bu kafa daha iş yapmaz

murat

Gerçekten ulaşılmaz insan bu il Başkanı arkadaşımız. Dünya ve Avrupa dereceleri olan Malatya’da binlerce sporcu yetiştiren ve Avrupa Dünya şampiyonu sporcu yetiştiren bir insan olarak ve dahi bu arkadaşımız kapalı çarşıda esnaf iken ufak da olsa iyiliğimizin dokunduğu bu zata 1.5 yıldır randevu talep etmeme karşın görüşemiyorum. Hani halkın partisinin İl Başkanıydı bu zat

Ergün

İhsan bey eleştiriye açık olacaksınız, tabii yapıcı olana ve bu eksiklikleri göreceksiniz, herşeyi doğru görmeniz mümkün değil. Bencede muhtarlık kalkmalı, şimdilerde herşey e-devletten hallediliyor.

Malatyalı

Bu sizin işiniz, O koltukta göreve hazıriz derken neyi kastediyorsunuz

Emre

Gocunulacak bir şey yok diyorsun ama cok gocunmuşsun muhtar kendi ve mahallesinin çevre yolunun altındaki yerlerde ara sokaklarda hizmetin ulaşmadığından bahsediyor bir mezarlık yolu 10 yılda tamamlandı hala malatyanın göbeğindeki halde insanlara siyah poşetle sebze meyve satılıyor hala insanlar alış veriş yaparken esnaftan çekiniyor aman bana bağırmasın diye sebze meyveye dokunamıyor secemezsin deniyor trafik sorunu park sorunu hala devam ediyor gün gećmiyor malatyada kavga cinayet haberleri gelmesin neden acaba bu şekilde dogunun parisi olamayız numan beye helal olsun muhtarada helal olsun

Metin

Son on yıldır Malatya ya ileriye dönük ne yapıldı acaba trafik gün geçtikçe berbat çevre yolu altı keşmekeş denetim kontrol hiç bir kurum ve kuruluşta yok sadece siz ve sizin arkadaş akraba eş dost çevresinden başka hizmet gören iş yapan esnaf varımı acaba ilk yıllar neyse ama son on yılda bu şehir e ihanet ettiniz

Ahmet

Bu gece yine kaza oldu illa biri mi ölmesi lazım önlemleri alın gerekli çalışmaları yapın Selahattin bey sizin belki haberiniz yok bir gün çıkın saat 16-18 arası trafiğe bakın kaç saatte eve gideceksiniz kavşaklar araba kuyruğu İstanbulu geçti malatya trafiği

Eymen44

Keşke o 250 gelen telefonun 10 nunu açsan. Ama nüfuslu kişilerin işleri hemen hal olur.

vural

bu parti ekibin tepeden tırnağa değişmesi lazım sıkıldık artık boy gösterisi yapmalarından

vatandaş

ne has eleştirilere kulak astınız da zorunuza gitti ne hizmet yaptınız ki malatyaya anca tecde fahri kayahan başka bi mahalle yok gibi malatyada

Servet

Başkan gidici. Bi mülayim olmuş ?

İssiz ogretmen

Doğruların ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu var… Birileri kral çıplak demiş

Nişan ŞİRİNYAN

Eleştiriyede hiç tahammülünüz yok… Helal Olsun O Toplantıda Eleştiri Yapanlara…

Vatandaş

Muhtarın haklılığı veya haksızlığı tartışılır ama şu bir gerçek artık muhtara bile ulaşmak çok zor adamlar kendini çok ayrı bir yere konumlandırıyor nitekim bu sisile yoluyla devam ediyor ama sellahhatin başkan başka o malatya halkı ilke iç içe.

KÖYLÜ

Neeeee? Selahattin Başkan mı? Kendileri Battalgazimizin (Haklı) SULTANI iken, büyükşehirin muhasebecisi durumuna getirildi. Bunu da kendisi istedi,. Yazık oldu karizmaya!

kadir

ak parti il binasının önü lüks araba galerisi oldukça halktan uzaklaşır hepsi başkanım diyip birbirine dolaşıyor. bir kibir bir burun kaldırmalar halkı ezmekten başka bir marifet yok olan reise oldu

Fuat

Muhtar,Selehattin Gürkan a yakışıksız bir tavır sergiledi.Yatırım yapılmadıysa önceki dönemde olmuştur.Adam bismillah yeni başladı.Selehattin baskan senin Malatya olarak yanındayız bunu unutma Ekibini kur artık vatandaş tepkili liyakatsız ehliyetsiz olanları gör artık sana puan kaybettiriyorlar.

Selim

Selahattin Başkan seçileli 9 ay olmuş. Hala daha hizmet yapacak ama daha ekibini kuramadı, ekibini kuracak diyorsunuz. Muhtar geçen dönem hizmet almasaydı tepkisini o zaman gösterirdi.
Selahattin Başkan büyük umutlarla geldi ama sanırım sonu hüsran olacak. Umarım kendisini düzeltir ama şu an görünen tablo umut verici değil.

Yunus

Şimdi de yılbaşı yılbaşı diyorlar ekip yenilenecekmiş ama ses yok yine bişi olmaz galiba

Adem

Muhtarlar seçilmiş sen ve yönetim halk bazında tanıyan varmı ve 1 oya etkiniz varmı

Serkan

Konuştukça bakıyosunuz

Ayşe

Gündüz adamların telefonuna bakmıyorsun, yetmiyormuş gibi zeytinyağı gibi üste çıkmak için birde muhtarları gece 2’de arıyorlar diye suçluyorsun. Kimse seni gece 2’de aramaz sayın il başkanı. Hiçbir muhtar böyle bir şey yapmaz. Bide muhtarlara hakaretiniz eksikti. Artık bırakıp gitmelisiniz.

Enes

Muhtarlık kalksın saçma sapan bişey vergimiz israf oluyor selahattin baskan yanındayız dürüst adamı kimse sevmez

Mahmut

Ya bı sus.allahini seversen.konustukca boyalar dokuluyo.yazik o makamlara gelmiş m.vekilligi yapmışsın.bos laflar.bi il başkanı bukadat basit konuşmaz.zihniyetiniz basit olunca gelir bı ilkokul mezunu muhtar sizi rezil eder.koca yürekli Ali muhtarima helal olsun.

Gönüldaş

Sayın başkan mahalle başkanını bu kadar önemsiyorsunuzda neden kongrede veya temayülde onların oy verdiği insanları göreve getirmiyorsunuz temayülün sonuçlarını neden açıklamıyorsunuz . Neden açıklamıyorsunuz siz a şahsı istediniz ama biz B şahsı istiyoruz çünkü sizin dediğiniz değil bizim dediğimiz önemli diyorsunuz bundan dolayı kimse alt da siyaset yapan insanları dikkate almıyor sorunları üst makamlara gidiyor . Bunun sebebi sizlersiniz
Söylem ile uygulamada bir farklılık var

Doğrucu Cemil

Sayın Başkan kişiliğinize bir şey demem dört dörtlüksünüz.
Lakin İl yönetimi açısından bürokraside gelen şikayetlere sizde sayın millet vekilleride kulaklarını kapatmış durumda. insanlar bürokraside yapılan işlerde sadece sizlerin selamı ile ya da sizlerle fotoğraf karesinde olanların, sizden refere edilenlerin işi oluyor kabul ediliyor. Bu da sessiz kalabalıkları rahatsız etmeye başladı. Sayın İhsan AKIN ve Sayın Ali DEMİR bu fitili ateşledi. Bürokraside gerekli girişimler yapılmaz ise artık tüm STK’lar sorunu size değil direk Ankara’ya iletecekler bilginize sunarım. Ankara kulak kapatmayacak tam aksine gereğini yapacaktır.

Bynedimyan

Sayın Başkan insan sormaz mı sizin neyinize teşekkür etmeli…
Liyakat dediniz mülakat dediniz sizden olmayanı afedersiniz ama bir şeye layık görmediniz.
Her zirvenin bir inişi mutlaka vardır tr ne partiler gördü 60-70 alan Anavatan partisini bile affetmeyen halk sizede mutlaka hesabını soracaktır.
Eleştirisel olarakta bir yerlerde hep evet alkış var ise zaten orda sorun vardır herşey herkesçe taktir edilmez belkide sizin görmedinizi o kişi görür saygı duyun halka siz halktan hesap soracak kadar masum degilsiniz…kimsede değil…

Mertali

Çok ayıbetmişler toplantıya davet etmişsiniz gelmişler sizi övmemişler.Sizin yerinizde olsam melekbabayı mahalleden çıkartır Taştepe ye bağlarım .bi daha kimse doğruları söylemez?????

Orhan

Mahalle temsilcisi binlerce oyla seçilmiş mahalle muhtarlarından daha mı yetkili acaba. Bu açıklama bile kime nasıl baktığınızi ifşa eden bir açıklama gerçekleri söyleten Rabbime hamd olsun.

Vahit var

????????????????????????????????

Fatih

Numan Kurtulmuş gerçekleri söyleyin deyince, sizleri ifşa etmişler. Bu işin devamı gelir. Sizi de bu koltukta oturtmazlar. Şirin gözükmeye çalışmayın. Siz il başkanısınız. 7/24 ulaşılabilir olmalısınız. Muhtar mahalle temsilcisini neden arasın? Cumhurbaşkanıyla görüşebilen muhtarlar sizinle görüşemiyor. Gerekeni inşallah Cumhurbaşkanı yapar. Sizi de o koltuktan alır.

Rıfat

Sikayetciysen yapma kardeşim. Zorla mi. Madem o kadar tlf geliyor takdir de bizim o halde birak. Beyefendinin tadı kaçmış! Neymiş teşekkür beklermis. Gözüm çevreyolu altı her seçimde süpürme ak partiye oy veriyor, al sana teşekkür. Bence senin bu muhtarın ayağına gidip özür dilemen gerekiyor. Bu da zoruna gider çünkü kendini hizmetkar değil Efendi olarak görüyorsun.

irfan

muhtarlar hizmeti kendisi için istemiyor vatandaşı yok saymak ve kibirli davranmak o makamda oturan birisine yakışmaz muhtarlarımız çok haklı vatandaşa karşı sorumluluklarını yerine getiriyorlar gerçek olan başkan son derece kibirli ve vatandaştan uzak

Çiftçi

Sayın başkan akp seviyoruz bunda sıkıtı yok ama sizde güç sarhoşluğu yaşıyonuz bunuda kabul edin hiç bir kurumda liyakata bakmadınız sizi alkışlayanları sadakati seçtiniz bunda zarar gören ise sy cumhurbaşkanı ve destekleyen vatandaş bunu kabul edin rencide oluncada kızıyonuz

halil

eleştirilmek hoşunuza gitmedi sanırım.
trafik keşmekeşi-kuzey çevre yolu-otopark sorunu-
trambüs rezaleti-bozuk yollar-hızlı tren aklıma gelenler.
malatya sahipsiz. bu kadar.

Hikmet

Büyükşehir ulaşım konusunda sınıfta kaldı Selehattin bey sizi seviyoruz ama gerçekler bunlar

Murat

eleştiriye o derece tahammülünüz yok. Herkes alkışlasın istiyorsunuz. adam sıkıntıları dinlemeye gelmiş. ama siz gelene ağam gidene paşam. ohhh

Murat Bey

Sayın Koca iktidar partisini temsil ediyorsanız o kadarınını da yapmak sizin göreviniz değil mi? Ne teşekkürü bekliyorsunuz.

Yunus

Çevreyolu yapılması ayrı bir muamma,istasyon,Akpınar ve emeksiz kavşağında saatlerce bekliyoruz trafik 4 km kuyruk oluyr buna çözüm bulun artık illahllah ettik

mlx

demekki teşekkürü hak etmemişsiniz.bu kadar basit

Kemal

Partiyi mahvettiniz

carmuzulu

bence her secım donemınde sıyasıler gelıp cevre yolu altına herseyı soyluyordur ama secımden sonra ortada bır sey yok malatyanın en eskı emtlerı carmuzu melekbaba tastepe ama en mahrum yer ve herturlu sosyal hızmetlerden yaralanamayan veya mınımum derece yararlanan bu bolgeler . yenı yapılan yerlere yapılan hızmetın yarısı yapılmıs olsa ıdı buralrda sehrın cazıeb yerı olurdu.ama ben ınanıyorum kı bır sonrakı secımde sıaysılerın aklına gelır buralra yıne bır surum muhabbet sonrada husran olur ama bence artık cevreyolu altındakı ınsanlarda bence uyandı daha ınanmayabılrıler….

çırmıhtılı

il başkanı demek istediği şu birdaha sizleri üst düzeyde olan kimseyle görüştürmüyeceğiz çünkü hatalarını dile getiriyo muhtarlar oda nefislerine ağır geldi

reel

hem kel hem fodul.bir de sitem ediyor.Halk seni sevmiyor halka tepeden ve kibirle bakıyorsunuz.Beni rahatlatan tek sey Allah cennetti kibirli olanlara haram kılmıştır.Devam edin camdan kulelerinizde sefanizi sürmeye.

Metin

Bu güzel memleketin artık bu yüzlerden kurtulması lazım.İnşallah Numan bey eleştirileri dikkate alır ve Cumhurbaşkanımıza malatyalının artık bu isimlerden simalardan usandığını söyler.Tekrardan İhsan Akın başkana göstermiş olduğu cesaretten dolayı tebrik ediyor teşekkürlerimi iletiyorum.

Kalkan

Kuzey çevreyolu bitmedi ne için teşekür edecekler çevreyolu alt tarafında kalan mahallelere hizmet gitmiyor muhtarlar size ulaşamıyor .

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 13 10 3 0 27 11 16 33
Hatayspor 13 8 2 3 23 10 13 26
Konyaspor 13 7 5 1 21 10 11 26
Alanyaspor 13 7 3 3 20 19 1 24
Fenerbahçe 13 7 2 4 19 16 3 23
Fatih Karagümrük 13 6 4 3 21 16 5 22
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Galatasaray 13 6 3 4 19 17 2 21
Beşiktaş 13 6 2 5 21 17 4 20
Adana Demirspor 14 5 5 4 20 18 2 20
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Kayserispor 13 4 4 5 18 21 -3 16
Antalyaspor 13 4 3 6 15 20 -5 15
Gaziantep FK 13 4 3 6 14 19 -5 15
Sivasspor 13 2 7 4 16 15 1 13
Giresunspor 13 3 4 6 8 12 -4 13
Yeni Malatyaspor 13 4 0 9 12 23 -11 12
Göztepe 13 2 4 7 12 19 -7 10
Kasımpaşa 14 2 4 8 13 21 -8 10
Çaykur Rizespor 13 2 1 10 11 27 -16 7

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...