Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Yeşilyurt Belediyesi’nde ‘İlk’ Görevden Alma..

Gündem

14-04-2021 tarihinde yayınlandı.

Yeşilyurt Belediyesi’nde ‘İlk’ Görevden Alma..

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Yeşilyurt Belediyesi, “Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek” başlıklı paravan proje kapsamında, 7 ay önce, Hizmet Pasaportu sağlayarak Almanya’ya gönderilen 45 kişiden 43’ünün Türkiye’ye dönmemesi olayına ilişkin olarak başlattığı iç soruşturmada adı geçen Belediye Başkan Yardımcısı’nın görevden alındığını açıkladı.

bekirkarakusYeşilyurt Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında yapılan açıklamada, görevden alınan Belediye Başkan Yardımcısı’nın adı verilmedi; ancak söz konusu Başkan Yardımcısı’nın, Almanya gezisine katılan iki Başkan Yardımcısı’ndan biri olan Bekir Karakuş olduğu öğrenildi.

Yeşilyurt Belediyesi’nin konuyla ilgili açıklamasında şöyle denildi:

“Son günlerde, kamuoyunda Belediyemiz ile ilgili iddialar çerçevesinde, 4 Şubat 2020 tarihli Meclis kararı ile gerçekleştirilen gezi programıyla ilgili iç soruşturma başlatılmış olup, soruşturmanın selahiyeti (selameti) için, soruşturmada ismi geçen Belediye Başkan Yardımcısı görevinden alınmıştır”.

Belediyenin Web Sitesinden de Silindi

Görevden alınan alınan Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş’un adı ve biyografisi de Yeşilyurt Belediyesi’nin web sitesindeki ‘Başkan Yardımcılarımız’ modülünden, açıklamanın yapılmasından hemen sonra silindi.

Güler HAZAR, malatyahaber.com

gorevden

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak malatyahaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
34 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
MUSTAFA

İlk başta belediye başkanı istifa etmelidir.

Kimsenin arkasına saklanmasın.

Evraklar başvurularda başkanın imzası yok mu?

Sorumluluğu neden üzerine almıyor?

Sayesinde Malatya dünya aleme rezil oldu.

Qariban

En son çıkan ışığı kapatsın

Malatyalı

Yeşilyurt belediyesinden çevreye duyarlı kaçakçılık hizmetleri sunulmuş maşallah

Malatya

Bal gibi de insan kaçakçılığı belediye başkanı derhal görevden alınmalı yerine kayyum atanmalı. Böyle yolsuzluk görülmemiştir belediyelerde.

Ahmet

Baskan topu topu atma. En baş sen istifa edeceksin ki bizde diyelim bu adam oglu adammıs. Ama nerdeeeee

Ömer

Olsun bizimde UEFA kupamız var.

Ertan

Belediye başkanı imzayı atan kişi o neden Alınmıyor da,yardımcı görevden alınıyor Sayın valim bu durumu değerlendirin.

Hilmi

Sayın valin siyasilere karışabilirmi sanıyorsun? Sayın valinin bir sorun çözdüğünü gördün mü bu güne kadar?

Bülbül

Protokollü İnsan Kaçakçılığı

Samara

Belediyede yillarca calısıp insanlari kadro gelmeden uc gun once isten cikarip kendi yegenlerini işe alan bekir başkana selam olsun burdan

Abdi

Yurt dışına çıkmanın kolay yolu beleş vize ile hooop Alamanya ya hemde Belediye güvencesiyle

Dertli

İnsan kaçakçılığının son sürümü.son 23 yılda daha kötüsü olmaz derken el başka icatları çıkıyor.Kimbilir daha neler göreceğiz.

Hasan

“Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek” görevi öğretmenlerin olmalıydı.Onların yurt dışına gönderilmeleri daha uygun olurdu.Ülkemiz sevdasının kimlerde bulunduğu belli oldu..

Nuri

45 kişi gidiyor 43 kişi gelmiyor.Bunun adı,Organize insan kaçakcılığı. Peki Bunlar pkk yada fetöcü ise ne olacak?

Last edited 2 ay önce by Nuri
PİTON

Bir kılıfına uyduracaklar nolacak..

Elfida

Yeşilyurt Belesiyesinin Twitterdaki bu açıklamasının altına “Selahiyet ile selamet kelimelerini ayırd edememeniz bu makamlarda oturma selahiyetinizin olmadığını gösterir.(Malatya Haber/Enver adlı yorumcunun muhtesem yorumu) yazdım. Kaynak da gösterdim. Hemen beni engellediler. Bu mantaliteyle bu krizin altından kalkamazlar, battıkça batacaklar. Bu ekip Mehmet Çınarı bir girdaba soktu.

Nazlı

Yesilyurdun twitterina kim bakiyor. Orda belki 10 kişi okuyacaktı, burda 10 bin kişi okuyacak. Kendileri bilir

Bülbül

Ekip işi değil kardeş, ekip bu tip yönetimlerde sadece getir götür yapar akıl veremez 😉

Ali

Bu işi bir başka partiye mensup bir belediye yapsaydı varya…. o başkan doğduğuna pişman olurdu, o giden 43 kişinin sülalesi ya fetöcüdür veya pkklıdır damgası yerdi.

Dertli

Mesela evinde ölü hizmetli kadın bulunan zatlarda konu kapatilirken,başka bir partideki sözlü tacizden dolayı partiye oy verenler bile sapık ilan edildi

Aliseydi

Soruşturmada ismi geçen ne demek. Bu mu sizin şeffaliktan anladığınız. Sağır Sultan duydu siz halâ bir şeyleri örtmenin derdindesiniz. Enver Beye katılıyorum. Ne demek soruşturmanın selahiyeti için. 4 satır metin yazacak bir tane vasıflı personeliniz yoksa tası tarağı toplayıp gidin. Bu kadar hatayı yapmayı nasıl beceriyorlar. Battıkça batıyorlar.

Tahsin

Partinin bu işle nasıl bi ilgisi var? Bu aklı evveller kendi aralarında bi tezgah kurmuşlar utanmadan partiyi de işin içine katıp aklanmaya çalışıyolar.

kemal

Sayın Başkan sayın karakuş’u başkan yardımcısı görevinden aldınız meclis üyeliği ne olacak size evrağı getiren eski basın müdürünüz niye duruyor.

Zeki

Muhtemelen ileride bir ilçemizde veya bir kurulda görev başında görürüz. Bkz. Darende Belediyesi.

Enver

Gerçekten büyük bir acziyet içerisindeler. Mehmet Çınar basın toplantısını AK Parti İl Başkanlığında yapıyor. 53 kişinin yurt dısına alavere dalevere ile kaçırılması olayının AK Parti tüzel kişiliği ile ne alakası var. Neden basın açıklaması Belediyede değil de AK Partide yapılıyor. Yapılan açıklamada kullanılan ifadeye bakar mısınız. Soruşturmanın selahiyeti için görevden alındı. Soruşturmanın selahiyeti için değil selameti için alındı denir. Selahiyet ve selamet kelimelerini ayırt edemiyorsanız o makamlarda oturma selahiyetiniz yok demektir. Madem soruşturmanın selameti için idari soruşturma kapsamında Başkan Yardımcısı görevden alındı, o halde soruşturmanın selameti açısından İçişleri Bakanlığını konunun 1. Derecede muhatabı Mehmet Çınar’ı behemahal görevden almalı ve AK Parti de bu sureçte parti üyeliğini dondurmalıdır. Bakın Elbistan, Ünye, Didim, Sivrihisar, Ceyhan, Ayaş Belediyelerindeki soruşturmaların selameti icin Belediye Başkanları görevden alınmıştı. Soruşturma sonunda bir kaçı iade edilmişti. Mehmet Çınar CHP yi beklemeden gidip Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunması gerekirdi. Ama o ne yaptı, sorunu görmezden geldi, ayyuka çıkınca da eline yüzüne bulaştırdı. Krizi yönetemedikleri gibi partimizi de bu işlerine alet ediyorlar. Partimiz niye bu işe kendini alet ettiriyor anlamak mümkün değil.

Hakkı

Çok güzel bir yorum. Lügatı bozdular şeklinde yıllarca terane okudular. Geldikleri nokta içler acısı.

uğur türkan

Güzel kardeşim senin partin koruma altında ! Savcılar,hakimler,devlet topyekün senin partini ve partinle bağı olan hemen herkesi koruyor.Gerçekler günyüzü gibi ortada.Allah islah etsin.

kamil

yeşilyurt Belediye başkanında görev alınmasını bekliyoruz.Gidenler yurtdışına bu şekilde kaçmışlar devletimizi belediyemizi alet etmişlerdir.

Salih

Adıyamanlı bir yönetici arkadaş belediye başkanı adıyamanlı yardımcısı da Adıyaman lı ne iş güzelim Malatya da görevden alma dediği yine aynı maaşla kenara almışlardır yoksa işten atılmaz bunlar

Cihat

Utanmazlık iş bilmezlik liyakati olmayanların görevde olması ve sonuç milletin parasıyla saltanat sürmek. Belediyecilik değil soytarılık

Ahmet

Soruşturmanın selameti için Mehmet Çınar neden görevden alınmıyor ? O belgelerin altında bizzat Çınar’ın imzası yok mu ? Vatandaş bir senete imza atsa hayatı kararıyor, Çınar’ın ayrıcalığı nedir ?

irfan

sorumluyu bulmuşlar imzayıda acaba bu yardımcımı attı günah keçisi bulunmuş

TURAN

Başkan Mehmet Çınar’ı kurtarmak için verilen ilk kurban mı Bekir Karakuş? Peki, Almanya gezisine katılan diğer Başkan Yarımcısı Şahin Özer’e neden pozitif ayrımcılık yapılmış? Her iki başkan yardımcısının da görevden alınması gerekir. Ayrıca bu başkan yardımcıları bildiğim kadarı ile aynı zamanda AK Parti’den Meclis Üyeleridir. İhsan Koca’nın bu isimleri AK Parti Meclis üyeliğinden de istifa ettirmesi lazım. Üçüncü bir AK PArtli Meclis Üyesinin de geziye katıldığı söyleniyor. O da her kimse o da istifa ettirilmelidir ki bir daha bu tür skandallar yapılmasın milletin parasıyla.

Ali

Evet doğru bir karar ama eksik. Sadece Bekir Karakuş değil o dönem basın müdürlüğü görevini yürüten kişi ve yine o dönem insan kaynakları müdürlüğü yapan kişiler de görevden alınmalı.
Basın açıklamasına bakar mısınız? Sanki Whatsapp durumu gibi. Yeşilyurt Basın birimini bir sosyal medyaciya teslim edersen olacağı bu. Yazık Türkiye’nin ornek belediyelerinden birini düşürdükleri hale bak.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...