Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Başımıza Siyasetçi Kesilmiş, Talimat Veriyor!”

“Başımıza Siyasetçi Kesilmiş, Talimat Veriyor!”
 • 20.01.2018
 • SP İl Başkanı Asiltürk’ten AKP’li Şahin’e: “Düne kadar siyaset için şirk- küfür diyenler, mücahitken müteahhit olanlar bugün bize söz söyleyemezler..”

Saadet Partisi Ocak ayı genişletilmiş il divan toplantısı yapıldı. 10 Şubat 2018 tarihinde yapılacak 6. olağan kongrede yeniden aday olmayacağını açıklayan İl Başkanı Mehmet Asiltürk’ün yönettiği son İl Divan toplantısı oldu.

İlçe başkanları ve partililerin katıldığı toplantıda konuşan Mehmet Asiltürk, Türkiye’nin genel siyasi gündemine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

“Filistin ve Kudüs kaderine terk edildi”
ABD Başkanı Donald Trump’un, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklamasının ardından başlayan tepkilerin kesildiğini, gelinen noktada Filistin ve Kudüs’ün kaderine terk edildiğini savunan Asiltürk “Sanki orada İsrail zulmü bitti, Trump aldığı karar geriye çekti, sanki Gazze’de ambargo kalktı da birden bire bütün konuşmalar bitti. Geçen ay da söylemiştim. Türkiye Cumhuriyeti başkanlığında toplanan İslam Ülkeleri toplantısında Doğu Kudüs, Filistin’in başkenti ilan edildi ama Doğu Kudüs, Kudüs’ün ancak yüzde 15’ini teşkil ediyordu. Zımmen yüzde 85’inin İsrail’in olduğunun kabul eden İslam Ülkelerinin 57’sinin altına imza attığı bir karar alındı ve bunun da adı başarı oldu. Niye böyle bir karar alındı. Çünkü 7’den 70’e bütün İslam ülkelerinde bir ayağa kalkış vardı. Başımızda olan yöneticiler böyle bir kararla bu milletin gazını alarak, konuyu sürüncemede bıraktı. Filistin ve Kudüs kaderine terk edildi” diye konuştu.

“CHP bu ülkenin ana muhalefet partisidir peki Papa kimdir?”
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile geçtiğimiz günlerde yaptığı görüşmenin ardından partisine yönelik eleştirileri de yanıtlayan Asiltürk, şunları söyledi:

“Biz bir siyasi partiyiz. Herkesle görüşürüz. Ülkenin menfaatleri için, ülkenin sorunlarını tartışırız. Yeni bir seçim sistemine giriyoruz. Adına Cumhurbaşkanlığı seçimi diyorlar ama asıl adı başkanlık seçimi. Yeni seçim sistemine uyum yasalarının kanunların çıkarılması gerekiyor. Biz, Saadet Partisi olarak mecliste temsil edilmediğimiz için ve biz bu ülkenin siyasi mihenk taşı olduğumuz için bu kanunların ne şekilde olacağına ilişkin hazırladığımız bir kitapçığı iktidar partisi dahil bütün partilere gönderdik. Bu konuda görüşüp, bizim sıkıntılarımızı gündeme getirip mecliste bizim önerilerimizin de teklif olarak sunulması konusunda genel merkezimiz bir çalışma yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi, MHP, CHP, BBP ve Demokrat Parti’ye randevu talebinde bulunduk. CHP ve BBP, DP randevu verdiler. Halen Adalet ve Kalkınma Partisi ile MHP’de bir ses yoktur. Genel Başkanımız bu kapsamda CHP’yi ziyarete gitti. Ben yaşadım. Bizzat bana geldiler. ‘Biz size yakıştıramıyoruz.’ Neden? Diye sordum. ‘Siz gidip CHP’ ile görüştünüz’ dediler. Kardeşim biz görüştük de ne görüştük? Biz sizin gibi MHP ile ittifak yapmayı görüşmedik. Mecliste uyum yasaları, seçim yasaları gelecek. Bunların adil ve adaletli olması yönünde tekliflerimizi sunduk. Yarın sizin genel başkanınız da randevu verirse gidip onunla da görüşeceğiz. Ama öyle bir algı operasyonu yapılıyor ki? Saadet Partisi nasıl CHP ile görüşür. Kardeşim CHP bu ülkenin kendi partisi. Ana muhalefet partisi.

Peki bize bunu diyenler 5 Şubat’ta Papa ile görüşülmesine ne diyecekler acaba? Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan milletin oy verdiği bir partinin Genel Başkanı ile görüştük? Papa kim oluyor? Dün Yenikapı’da bu genel başkanın elini havaya kaldıran kimdi? O zaman bu genel başkan ile görüşüldü diye niye eleştirilmiyordu? Biz 1974 yılında kardeş kardeşi sağcı -solcu diye öldürürken CHP ile koalisyon kurduk. Ve biz 300 tane imam hatip, 3 bin tane Kuran Kursu, 270 yıl sonra Kıbrıs’ta toprak kazanılmasını sağladık. Biz bu memleket için ne faydalıysa ve bunu kim yapacaksa onunla yan yana geliriz. Biz, ötekileştirenlerden değiliz. Biz, bizi yaratandan dolayı her yaratılanı severiz.”

“Dün mücahit olup da bugün müteahhit olanlar fabrika ayarlarına dönsün”
AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’in geçtiğimiz günlerde yerel bir gazeteye yaptığı ziyarette, söylediği ifade edilen ‘Saadet Partisi fabrika ayarlarına dönmelidir’ şeklindeki sözlerine de sert yanıt veren Asiltürk “Düne kadar siyaset için şirk- küfür diyenler, mücahitken müteahhit olanlar bugün bize söz söyleyemezler. Eğer illaki fabrika ayarlarına dönmek gerekiyorsa dün siyaseti şirk ve küfür olarak niteleyenlerin, mücahit iken müteahhit olanların bugün siyasette bulunduğu noktalardan en başa dönmeleri, fabrika ayarlarına dönmeleri gerekiyor” dedi.

“Dün, Genel başkanlarını dahi şirkle itham edenler bugün başımıza siyasetçi kesilmiş talimat veriyor”
Asiltürk, “Bugünkü genel Başkanlarının, 2001 yılından önce Refah Partisi’nde İl Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemleri de, şirkle küfürle itham edenler bugün başımıza siyasetçi kesilmiş, Saadet Partisinin fabrika ayarlarına dönmesi talimatını veriyor. Ahkam kesiyor. Yemezler. Milletvekili, tabanın, tavandan rahatsız olduğunu beyan etmiş. Taban burada. Burada tek bir kişi çıksın desin ki, ben Genel Başkanın konuşmalarından rahatsızım. Biz rahatsız değiliz. İkincisi 2001’ye kadar, yani Adalet ve Kalkınma partisi kuruluncaya kadar siyasete küfür diyenler, şirk diyenler, o dönem Refah Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan bugünkü Genel Başkanlarını şirkle, küfürle itham edenler bugün başımıza siyasetçi kesilip bize ahkam kesiyorlar” ifadelerini kullandı.

“Biz önderimiz, Resulümüz Hz. Muhammed’in izindeyiz”
Saadet Partisi’nin Hz. Peygamberin yolunda, onun felsefesinin izinde bir parti olduğunu kaydeden Asiltürk “Biz SP olarak önderimiz, Resulümüz Hz. Muhammed’in dediği gibi ‘Bir elimize güneşi bir elimize ayı verseler davamızdan vazgeçmeyiz’ diyen bir siyasi partiyiz. Biz liderimiz Necmettin Erbakan hocamızın kendisine slogan getiren bir ajans yetkilisine ‘Ben iktidar olacağımı bilsem dahi Allah’ın hoşuna gitmeyen hiçbir sözü söyletmem’ diyen bir liderin partisinin mensuplarıyız. Bizde taban neyse tavan odur. Tavan ne düşünüyorsa taban onu düşünür. Düne kadar şirk küfür diyenler, mücahitken müteahhit olanlar, bugün bize söz söyleyemezler. Eğer illaki fabrika ayarlarına dönecek birileri varsa, şirk -küfür dediklerinden, bugün geldikleri siyasetten tekrar geriye dönmeleri gerekenlerdir” şeklinde sözlerini tamamladı.

Geçtiğimiz günlerde Malatya Net Haber Gazetesi’ni ziyaret eden AKP’li Şahin’in, Saadet Partisi ile ilgili sözleri, bu gazetede “…”Saadet Partisi’nin de söylem ve eylemlerinde sıkıntılı olduğunu ifade eden Mustafa Şahin, “Saadet Partisi’nin tabanında siyaset yapan arkadaşlara saygımız var ama maalesef Saadet Partisi de şuan için gelmiş olduğu nokta itibariyle tdabanını rahatsız edecek bir takım söylemler ve eylemlerde bulunduğunu görüyoruz. Sonunda ben Saadet Partisi’nin kuruluş ilkelerinden veya fabrika ayarlarına dönmesini ümit ediyorum”diye konuştu”…” şeklinde yayınlanmıştı.

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: /

Yorumlar
 1. adem dedi ki:

  mustafa şahin beyin açıklamaları talihsiz olmuş. abd ile müttefik avrupa birliği için yaptığı uyum yasaları ile ak parti ülkemizi mahvetti maneviyat kalmadı. üzerine mhp ile olan ittifak bizi uyandırdı çok şükür artık oylarımız ya saadet partisine yada demokrat partiye

 2. malatyalı44 dedi ki:

  kılavuzunuzu yanlış seçmişsiniz başkan.chp nin 28 şubatta neler yaptığını unutmuşsunuz.chp iktidar olursa kaldığı yerden devm edecekler.siz takılın peşlerine %1 lerde devam edersiniz.yazıklar olsun size.genel başkanınız sivas madımak olaylarının baş sorumlusu gösteriliyor.insanları aptal yerine koymayın.

 3. Kılıçarslan dedi ki:

  Bravo başkan,ağzına sağlık

 4. Gazi dedi ki:

  Her başarısızlıkta bizi kandırdılar diyen bir hükümetin mensubu 45 yıldır çizgisinden zerre taviz vermeyen milli görüş harekatının siyasi temsilcisi Saadet Partisi hakkında söyledikleri çok talihsiz bir açıklama olmuş. Saadet partisinin ülkenin gerilimini düşürmeye yönelik adımlarını taktir ediyorum

 5. Ergün dedi ki:

  Seksen milyonluk ülkemizde, yüzde 0,1 oy alıyorsunuz halen ne yapmayı düşünüyorsunuz. Bırakın gidin artık.

 6. Kazım şahin dedi ki:

  Siz 28 subatı unuttunuz geriye dönüp gecmişe bakıp sonra yargılayın nerden nereye geldik devlet olduğumuz anlasılıyor siz makam mevki gidince sasırıp kudurdunuz CHP ylede birlesirsiniz koltuk ve makam için

 7. YASİN dedi ki:

  Ağzına Sağlık Başkan. Erbakan Hoca Efendinin Cennet Mekan Meşhur Bir Sözü Var bunlarla İlgili Hep Aklımdadır. Efendim biz Erbakan Hoca Efendinin Zamanında Bakandık Evet Bakandınız Ama Göremezdiniz Sözüyle Bunların Tespitini O Zamandan Yapmışdır.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."