Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Meclisi Bombalayanlar Sizin Yakınınız Değil mi?.”

Gündem

25-02-2021 tarihinde yayınlandı.

“Meclisi Bombalayanlar Sizin Yakınınız Değil mi?.”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

“ÖMRÜMDE TERÖRLE YAN YANA GELMEDİM, GELMEYECEĞİM..” CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 27 Şubat 2020’de 36 askerin şehit düştüğü İdlib saldırısının yıldönümü nedeniyle TBMM’de yaptığı konuşmada, 36 şehidin ardından 3 gün sonra basının karşısına geçen Erdoğan’ın espriler yaptığını, Rusya’nın öldürülen 2 asker için dünyayı Türkiye’nin başına yıktığını, mecliste düzenlediği bir basın toplantısı nedeniyle Erdoğan’ın görüntülerini grup toplantısında göstermesinin ’trollük’ olduğunu, meclise en fazla terörist sokan partinin AKP olduğunu öne sürdü.

“TÜRKİYE’NİN ONURUYLA, GURURUYLA OYNANMASINA ŞAHİT OLDUK”
Ağbaba 27 Şubat’ta yaşananları anlatarak yaptığı konuşmada; “Millet olarak bundan tam bir yıl önce tarihimizin en yıkıcı, en acı, en trajik ve en korkunç olaylarından birini yaşadık. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra tek seferde en fazla şehidi verdik. Tarih 27 Şubat 2020, Rusya destekli Suriye kuvvetleri askerlerimize saldırdı; 36 askerimiz şehit oldu, onlarca askerimiz yaralandı. 36 şehit verdik ve ‘yer yerinden oynamalı’ diye beklerken, ‘dünyayı ayağa kaldırmalıyız’ diye düşünürken hem şehitlerimize yandık, hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin onuruyla, gururuyla oynanmasına şahit olduk.27 Şubat Saat 17.00’de askerlerimize saldırı oluyor. Türkiye, olayı yabancı basından, yabancı ajanslardan duymaya başlıyor. Mikrofon görünce konuşanlar, pandemide miting yapanlar ya da herkese sataşanlar açıklama yapmıyor; tarihimizin en korkunç olayı yaşanırken kamuoyuna açıklamayı Hatay Valisi yapıyor. Hatay Valisi Rahmi Doğan: “TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucunda 9 Mehmetçik’imiz şehit oldu.” Bitti mi? Bitmedi. Daha sonra tam 23.49’da yine Hatay Valisi açıklama yapıyor: “Şehit sayımız 22’e yükseldi.” diyor. Olaydan hemen sonra, sosyal medyaya erişim engeli getiriliyor, Cumhurbaşkanlığı güvenlik zirvesini topluyor. Hatay Valisi gece 02.00’de bir açıklama daha yapıyor: “Şehit sayımız 29 oldu.” diyor. Bu olay duyulur duyulmaz Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk Partisi MYK’yi olağanüstü topluyor, yetkililere ulaşmaya çalışıyor. Gecenin bir vaktinde Meclis Başkanına ulaşabiliyor. Parti sözcümüz “Meclisi olağanüstü toplayalım.” diyor ama AKP sözcülerinden çıt çıkmıyor. Gece dörde on kala Hatay Valisi bir açıklama daha yapıyor: “33 askerimiz şehit oldu.” Diyor” ifadelerini kullandı.

“3 GÜN SONRA BASININ KARŞISINA ÇIKTI, ESPRİLER YAPTI”
“Her yerde konuşanların sesi 27 Şubat’ta çıkmadı, 28 Şubat’ta da çıkmadı. 29 Şubat Cumartesi saat 14.00’te çıktı” şeklinde konuşan Ağbaba, “Recep Tayyip Erdoğan, şehitlerle ilgili bir toplantı yapmadı, Rusya’yı kınamak için yapmadı, halka bilgi vermek için yapmadı. Ne için yaptı? Rutin bir toplantı, İstanbul milletvekilleriyle bir araya geldi. Meclisi talihsiz bir şekilde yöneten Atatürk düşmanı, cumhuriyet düşmanı İsmail Karaman’la bir araya geldi. 36 askerimiz toprağa düştüğü gün. Espri yapıyor. Damat Bakan ile İsmail Karaman gülüyor. 36 şehit vermişiz. Konuşmasında “Gezi olayları” diyor, “Cami” diyor, “Camide bira içti.” yalanını söylüyor. Bekliyoruz ki Putin’e bir laf söylesin,”Ey Rusya!” desin, Ey Putin desin ama “Ey Kılıçdaroğlu, Bay Kemal, Ce-Ha-Pe” diyor. Ce-Ha-Pe kadar başınıza taş düşsün, Kemal Kılıçdaroğlu kadar başınıza taş düşsün. Yine iftira, yine yalan. Kahkahalar havada uçuşuyor. Her şeyi konuşuyor, konuşmasının sonunda “Bu vesileyle Suriye’de şehit olan 36 askerimizi anıyoruz.” diyor. AK Parti’nin, şehitleri kimseye bırakmayan, şehit tabutlarının üzerinde politika yapmayı seven genel başkanı Erdoğan bunu yapıyor.

Cumhurbaşkanı açıklama yapmıyor. Peki Millî Savunma Bakanı yapıyor mu?O da aslında her şey için fikir beyan ediyor.İlker Başbuğ’un Cumhuriyet gazetesine verdiği röportaja gece on ikide cevap veriyor ya da Ali Mahir Başarır’ın saptırılan konuşmasına cevap veriyor. 36 asker şehit olmuş, Hulusi Akar’dan çıt yok. En çok konuşması gerekenlerin dilleri tutuluyor, lal oldular. AKP MYK’si konuşamıyor. AKP’deki seçilmiş milletvekillerinin, grup başkan vekillerinin, genel başkan yardımcılarının görevini yapan bir çakma Goebbels var, her gün “tweet” atıyor ya, pergolacı da konuşamıyor. Herkese ayar veren birisi konuşmuyor; gazeteciye ayar veriyor, Müjdat Gezen’e laf söylüyor, Nuray Mert’e laf söylüyor, Hollanda’daki sıradan bir milletvekiline laf söylüyor, CHP milletvekillerine laf söylüyor, Engin Özkoç’a laf söylüyor ama Putin’e çıt çıkmıyor” ifadelerini kullandı.

Ağbaba, “Ulusal yas ilan edilsin” diyoruz, kabul etmiyorlar. 100 mü, 150 yaşında mı tam hatırlamıyorum, Suudi Kral vardı, eceliyle yatağında öldü, üç gün yas ilan ettiler, Türk Bayrağı’nı yarıya indirdiler ama şanlı Türk Bayrağı için toprağa düşen 36 şehit için ulusal yas ilan edemediler. Sadece AK Parti’li arkadaşlar mı, MHP’den bir laf çıktı mı? Onlardan da çıkmadı, onlar da Putin’i kınayamadılar. “Boğaziçi öğrencilerinin kafasını ezeceğiz.” diyenler Putin’e 36 şehidimizin karşısında bir şey diyemediler” dedi.

“2 ASKERİ ÖLDÜ DİYE RUSYA DÜNYAYI BAŞIMIZA YIKTI”
“2015 yılında bir Rus uçağı düşürüldü, 2 Rus askeri öldü Rusya dünyayı başımıza yıktı” diyen Ağbaba, “Recep Tayyip Erdoğan, dört gün sonra “Özür dilerim.” diye telefon açtı, Putin kabul etmedi: İhracatı durdurdular, ithalatı durdurdular; meyvemize, sebzemize, domatesimize yasak koydular. Erdoğan dedi ki: “Yaşanan hadiseden dolayı özür dilerim.” Kabul etmediler. Dışişleri Bakanı, Rusya Dışişleri Bakanını günaşırı aradı, özür diledi kabul etmedi; Rusya 2 askeri öldüğü için ABD’yi araya koydu, NATO’nun olağanüstü toplanmasını sağladı, Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’nin Rusya ve Putin özürlerini kabul etsin diye araya sokmadığı kimse kalmadı. En son Bursalı bir iş adamı devreye girdi, Putin’le Erdoğan’ı barıştırdı ,27 Haziran 2016’da Putin mektubu kabul etti” ifadelerini kullandı.

“Bir Rusya’da öldürülen 2 askerin değerine bakın, bir de fakir, yoksul Anadolu topraklarında doğmuş 36 askerin şehit düşmesi sonrası durumu bakın” diyerek milletvekillerine seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “36 asker şehit olmuş, Dünyayı ayağa kaldıran bizde çıt çıkmadı, ne yapıldı biliyor musunuz? Olaydan birkaç gün sonra 6 Mart günü Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Hulusi Akar’ı, Mevlüt Çavuşoğlu’su, Bakanlar Kurulu gitti, Rusya devlet televizyonunun canlı yayınında Putin’in huzurunda ayakta iki dakika kronometre tutularak bekletildi. Rusya’yla ilişkileri düzeltmeye gittiler. Sanki Rusların 36 askerini biz öldürmüşüz, ayaklarına gittik, Türkiye’nin onuru kırıldı. Sorumlu kim? 13 askerin de sorumlusu diyoruz ya “Recep Tayyip Erdoğan.” Şeklinde konuştu.

“MECLİSE EN ÇOK TERÖRİST SOKAN PARTİ..”
Veli Ağbaba “Bir başarı varsa bunu AKP yapıyor, Recep Tayyip Erdoğan ayrı konuşuyor, Grup Başkan Vekili ayrı konuşuyor, bir başarısızlık varsa çıt çıkmıyor. Köprüyü sen yapıyorsun, yolu sen yapıyorsun, doğal gazı sen buluyorsun, uzaya sen gidiyorsun; askerimiz şehit olunca kim yapıyor? Devlet yapıyor. Duble yolları AKP yapıyor, PKK’yla görüşmeyi devlet yapıyor” ifadelerini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisiyle ilgili bir videoyu grup toplantısında yayınladığını hatırlatan CHP’li Ağbaba, “Bir Cumhurbaşkanına veya bir AKP milletvekiline trollük yakışmaz. Ben insan hakları savunucusuyum. Cinsiyetine, diline, dinine, siyasi görüşüne bakmadan mağdur olan, mazlum olan herkesin yanında oldum. Bazen siyasi görüşüne hiç katılmadığım Salih Mirzabeyoğlu için TBMM’de basın toplantısı yaptım. Bazen sizin hukuksuzca cezaevine attığınız Balyoz, Ergenekon, Askerî Casusluk davalarında mağdurların yanında yer aldım. Bazen Aziz Yıldırım’la, bazen İlker Başbuğ’la, bazen, çocukları askerde intihar eden ailelerle basın toplantısı yaptım. Bazen IŞİD’ten kaçan, Kerkük’ten Türkiye’ye yürüyerek gelen Türkmen aileleri ve çocuklarıyla basın toplantısı yaptım. Kim mağdursa onun yanında yer aldım, onların sesini duyurmaya çalıştım” ifadelerini kullandı.

“Meclise en çok terörist sokan parti AK Parti” diyen Ağbaba, “Hem de 1-2 değil, belki 100 terörist soktunuz Meclise. Dokunulmazlık verdiniz, maaş bağladınız; kimini milletvekili yaptınız, kimini bakan yaptınız, kimini Başbakan yardımcısı yaptınız. Sizin içinizde FETÖ’den cezaevinde olan milletvekili var mı? Var. Meclisi bombalayanlar sizin yakınlarınız değil mi? Meclise bomba atanların kardeşlerini büyük elçi yapmadınız mı? Versenize hesabını. Suçlamak kolay, “terörist” demek kolay ama bu mantıkla Meclise en çok terörist sokan sizsiniz.” şeklinde konuştu.

“ÖMRÜMDE TERÖRLE YAN YANA GELMEDİM, BUNDAN SONRA DA GELMEYECEĞİM”
“Teröristin Allah belasını versin. Teröristi Meclise sokanların da Allah belasını versin. Teröristle iş birliği yapanların da Allah belasını versin” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; “Mafya babalarıyla kol kola girenlerin de Allah belasını versin. Katille, teröristle yan yana gelenlerin de Allah belasını versin. Ama iftira edenlerin de Allah belasını versin. Ben bu olayın mağduruyum. Tüm milletvekilleri ziyaretçi kabul ediyor. Tüm ziyaretçiler Meclis Başkanının izni olmadan, emniyet taraması yapılmadan meclise giremiyor. Terörist varsa onu sokan da sizsiniz. Ben mi soktum? Ömrümde terörle yan yana gelmedim, bundan sonra da gelmeyeceğim; ömrümde insana zarar veren, canlıya zarar veren hiç kimseyle bir araya gelmedim, bundan sonra da gelmeyeceğim ama “geldi” diyenleri tekrar kınıyorum”

Konuşmasının ardından sataşmalar üzerine tekrar kürsüye çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Cumhuriyet Halk Partisine üye olan ve milletvekili olan herkes bir şeyin farkındadır. Bizler, yedi düvele meydan okuyan; İngiliz’ine, Fransız’ına meydan okuyan bu toprakların yetiştirmiş olduğu en büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarıyız, kardeşleriyiz. İdam sehpasına giderken korkmadan, ürkmeden cellatlarına karşı “Yaşasın tam bağımsız Türkiye.” diyen Deniz Gezmiş’in kardeşleriyiz biz. Biz “Tam bağımsız Türkiye.” derken sizler İstanbul’da Amerikan askerlerine peçete tutuyordunuz. Bizler “Kahrolsun Amerika.” derken “Yaşasın tam bağımsız Türkiye.” derken sizler İsmail Kahraman’la beraber Deniz Gezmişlere karşı miting yapıyordunuz.” dedi.

“Kim ki Şehmus Kaya diye birini aramışsa, kim ki PKK’yla ara bulmaya çalışmışsa o şerefsizdir, namussuzdur” ifadelerini kullanan Ağbaba, “FETÖ’yü siz beslediniz, büyüttünüz. Bu Meclise atılan bombaların sorumlusu sizsiniz. 15 Temmuz’da Meclisi bombalayan adamın kardeşini büyükelçi yapan sizsiniz, 15 Temmuz’da Boğaziçi Köprüsü’nde kurşun sıkanların kardeşini Bakan yapan sizsiniz. Bu FETÖ ayıbından kurtulamayacaksınız. Alnımız ak yüzümüz açık, bugün de öyle, dün de öyleydi” şeklinde konuştu.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak Bülten
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
16 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
selim

Lafa değil icraata bakarım kurulduğun günden buyana bu ülkeye ne yaptınız elle tutulur gözle görülür bir şey söyleyin halk size oy versin bölücülüğü bırakın bir bakın utanın ve susun neden iktidar olamıyorsunuz bu kadar insan aptal da bir siz mi akılısınız bu ülkenin yüzde elli ikisi size göre doğruyu ve yanlışı ayırt edemiyor mu tabi size göre çobanın oyuyla sizin oyunuz farklı seçilmiş vekil sandıkta kim kiminle kol kola biliyoruz kim kimi iyi salladı biliyoruz bağırmakla olmuyor Türkiye Çumhuriyeti İçin Ve Atatürk İçin Pkk Ya Terörüst Diyemeyenler Ve Onlarla Kol Kola Seçime Giren Ler Pkk Bir Terör Örgütüdür Ve Onun Yandaşçıları Terörüstür Hdp Bir Terör Örgütü Deyinde O Meclisde Alkışlayalım Sayın Vekil Türküm Çumhuriyetçiyim Devletçiyim Miliyetçiyim Deyinde Alkışlayalım Sayın Vekil.

Last edited 1 ay önce by selim
Nazım

akp ile fötenün ortaklık yapmadığını kim söyleyebilir.
Ne istedilerse berdiler. Onlar için referandum bile yaptılar. Daha ihtiyarlamadık hafızamız iyi.

Fedai

CHP ile fetö nün işbirliği yapmadığını kim söyleyebilir.zaman gazetesinin Stv bin önünde destek eylemlerine kimler vardı.cemaatken karşıydınız fetö olunca yanında yer almaya başladınız.bizde daha ihtiyarlamadik.

haci

habur´da pkk lilari davul zurnayla karsilayan, seyyar mahkeme kurup teröristleri aklayan, apo siyasi figürdür diyen,sivan perver le elele megri megri diye aglayan,meclise gelin siyeset yapin mesru olun diyen,istanbul secimlerinden önce apo itinin kirmizi bültenle aranan kardesini devlet televizyonu trt ye cikaran ve gülücükler dagittiran,sayin apo diyen, misirli esma icin hüngür hüngür aglayan ama mehmetcikler sehit olurken parti kongresinde kahkahalar atan, kendi oglu parali askerlik yaparken fukaraya ne mutlu size sehit ailesi oldunuz diye gaz veren,pempe donlu bir meczuba yillarca hoca efendi diyen sonra bizi kandirdilar Allah affetsin diyen chp (!) yi bende kiniyorum cok ayip!

irfan

sen anlat sayın ağababa bu millet kimin kimle beraber olduğunu çok iyi biliyor

FFM

Holanda dahi soykırım 1915 yasa çıkardı hiç olmamış bir olayı bize yüklüyorlar bütün dünya nedei zamanında bizim başbakan
Ermenilerde özür diledi acınızı paylaşıyorum demişdi Atatürkde sonra şimdiye kadar bizi birbirimize düşman etmek için her şeyi yaptılar alevi sünni türk kürt oyunları tutmadı
Malesef sağ sol iyi tutu düşmanların istediği gibi büyüdü
bu da bizi çok çok geri götürdü
uyanmamız gerek siyaseti değil gerçeği görmeliyiz

FFM

Beyler bu ülke nasıl kuruldu biliyoruz dünya yıkamadı 40 yıldir
terörle uğraştık pkk feto bunlar
batı ve amarıka
şehitlik TÜRK de başka kimsede yok o vatan yıkılmaz
Polanyalılar dahi osmanlı geliyor diye korkuturlarmış
yeni mada vatanı yıkma sözü
15 temuzu gördük
ALLAH vatan için çalişan insanların yolunu açsın

Malatyalı

Kardeş sen önce yazı yazmayı öğren sonra fikirlerini beyan et🤭🤔

FFM

Neden rahatsız oldun

FFM

CHP hiç sevmem hic de oy vermedim Sayın vekilimiz doğru söylüyor neresi yanlış gerçek malatyalı gibi konuşuyor
Millet uyandı diyen beyler sizler uykuda olduğunuz için öyle saniyorsunuz
Uyanan insan partiyi seçimden secime hatırlamaĺı siyasiler seçim
Geldimi nasıl her şeyde yanimizdalar malesef bizler her zaman parti siyaset bakın x parti z oartisiyle gizli ortak diye görmeden yalan söyleniyor kim için ne için yalan söyleyip günaha giriyorsunuz parti için
Bumu uyanmak

Malatya'lı

Ağbaba hdp ile el ele verip seçime giren sizsiniz cezaevinde terörist leri ziyaret eden sensin mecliste pkk lı getirip basın açıklaması yapan sensin 15 temmuz olaylarında genel başkanın kemal Kılıçdaroğlu kahve içip TV’den izleyip başarılı olsalardı ertesi gün koltuğa oturmayı bekleyen sizsiniz fetonun kuklaları … Kurban olduğum Allah kimin ne olduğunu bilir . Ağır ol adam saysınlar sözünü hatırlatmakta fayda var . Editör kardeşim lütfen yayınlayın kısıtlama tarafsızlık ilkesine uyun

hakan

yav he he.. barzaniyi de chp getirdi mecliste konusturdu bir belediye seçimi için apodan mektup osman öcalandan fikir röportajaları yapan da chpydi zaten ha fetöcüleri söylemiyorum bile.. kılıçdaroğlunun apoyla fetöyle barzaniyle ek bir fotosu varmı araştırın ondan sonra da erdoğanı araştırın .

Last edited 1 ay önce by hakan
Vatandaş

Hdp le beraber nasıl salladık diyen kimin partisi milleti kandırmayın Türkiye cumhuriyetini kuran kim yıkmak isteyen kim onlarla bir olan birbirine oy veren kim ALLAH VATANIMIZI MİLLETİMİZİ KORUSUN

Faruk CENGÎZ

Bu Millet Neyin Ne Olduğunu Çok Ama Çok İyi Biliyor.. Ağbaba
ALLAH chp’ye FIRSAT VERMESİN İNŞALLAH 🤲🤲

Last edited 1 ay önce by Faruk CENGÎZ
Özgür Dinçer

Aynen çok şükür millet uyandı, neyin ne olduğunu biliyor artık. Ankara, İstanbul derken iktidarı da kayıp edeceksiniz.

Millet

Amin Atatürk’ün partisiyiz Atatürkçüyüz derler Atatürk’ün kurduğu ülkeyi yıkmak isteyenlerle işbirliği yapıyorlar ne akıl milleti kandırmayın

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 33 22 5 6 72 35 37 71
Fenerbahçe 33 20 6 7 59 33 26 66
Galatasaray 33 20 5 8 65 32 33 65
Trabzonspor 34 16 11 7 41 32 9 59
Alanyaspor 34 15 7 12 52 37 15 52
Gaziantep FK 33 13 12 8 49 39 10 51
Hatayspor 33 14 8 11 54 41 13 50
Sivasspor 33 12 14 7 47 40 7 50
Fatih Karagümrük 33 13 10 10 48 39 9 49
Göztepe 34 12 10 12 50 47 3 46
Antalyaspor 34 9 15 10 34 44 -10 42
Konyaspor 33 10 11 12 39 40 -1 41
Çaykur Rizespor 33 9 12 12 39 51 -12 39
Yeni Malatyaspor 33 8 13 12 40 45 -5 37
MKE Ankaragücü 33 10 7 16 41 53 -12 37
Kasımpaşa 34 9 10 15 37 50 -13 37
Kayserispor 33 8 10 15 24 41 -17 34
Başakşehir FK 32 8 9 15 35 51 -16 33
BB Erzurumspor 34 7 10 17 35 58 -23 31
Gençlerbirliği 33 8 7 18 32 58 -26 31
Denizlispor 33 6 8 19 31 58 -27 26

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...