Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Makamlara Ya Fetih, Ya İşgal İçin Oturulur”!.

Gündem

21-03-2021 tarihinde yayınlandı.

“Makamlara Ya Fetih, Ya İşgal İçin Oturulur”!.

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

GÜRKAN DOĞANŞEHİR’DE KONUŞTU.. “BİR SANTİM YER SATMADIK..” Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılı Muhtarlarla Koordinasyon Toplantısı’nın üçüncüsü, Doğanşehir Muhtarlarının geniş katılımıyla Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları katıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yapılacak olan yatırımların görüşüldüğü, ilçe mahalle muhtarları ve ilçe STK’ların istek, talep ve görüşlerinin alındığı Muhtarlar Koordinasyon Toplantısı’nın üçüncüsü Doğanşehir’de yapıldı. Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay, MASKİ Genel Müdürü, Genel Sekreter Yardımcıları, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Meclis Üyeleri, Daire Başkanları ve STK temsilcileri katıldı.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ”
2021 yılı Muhtarlar Koordinasyon Toplantısı’nın açılışında konuşan Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, “2020 yılı istişare ve koordinasyon toplantısını rahmetli Vahap Küçük Başkanımız ve meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirmiştik. 2021 yılı toplantımızı ise onun yokluğunda onun isminin olduğu Vahap Küçük MYO toplantı salonunda gerçekleştiriyoruz. Kendisini saygı ve hürmetle anıyorum. Sayın Selahattin Başkanımız göreve geldikten sonra bizden iki sene fazla bir hizmet beklemeyin demişti. Ancak bu söyleme rağmen Doğanşehir ilçemizde önemli hizmetler yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir. Doğanşehir İlçemizde, Yol genişletme ve stabilize çalışmaları, asfaltlama çalışmaları ve altyapı çalışmalarını Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte uyum içerisinde 2020 yılı içerisinde geniş kapsamlı olarak gerçekleştirdik. Sayın Başkanımız o dönemde ekibiyle birlikte bize ciddi manada destek vermişlerdir. Bugün ise 2021 yılı içinde yapılacak olan çalışmaları değerlendireceğiz. Bu yıl atak yılı olacak, hizmetlerin daha aktif olarak görüleceği bir yıl olacak. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

“BÜTÜN SİYASİ PARTİ İLÇE BAŞKANLARINI BURADA GÖRMEKTEN MEMNUNİYET DUYUYORUM”
Muhtarlar Koordinasyon Toplantısında konuşan Doğanşehir İlçe Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, “2020 – 2021 yılı yatırımlarını görüşmek ve muhtarlarımızın taleplerini dinlemek problemlerini çözmek amacıyla düzenlenmiş olan bu toplantıdan dolayı memnuniyetimi dile getiriyorum. Gerçekleştirilen bu toplantıda bütün Siyasi Parti İlçe Başkanlarını burada görmekten de büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Tarafsızlıkla yatırım programlarının görüşülmesinden de ayrıca kıvanç duyuyoruz. Bundan ötürü Sayın Selahattin Başkana ve kurumsal anlamda Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ESAS OLAN BİRLİKTELIK, HİZMET YAPMAK KOLAY OLANI”
Esas olanın birlik ve beraberlik içerisinde olmak olduğunu belirten Başkan Gürkan ise Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmet ve yatırımlar hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. Başkan Gürkan, “Sayın Kaymakamımızın da belirttiği gibi esas olan birlik ve beraberliktir. Bu format Türkiye’de hiçbir yerde yoktur. Herkes bu çizgiye gelecektir. Çünkü doğru tektir. İdeal bir hukuk devleti, ideal bir toplum yaratmak istiyorsak bunu yapmak durumundayız. İnsanlar arasında tercih yapmak kadar kötü bir şey yoktur. Bugün Malatya ülkenin her noktasında konuşuluyor. Siyasi partilerin genel başkanları, genel erkezleri zaman zaman bizleri arıyor ve diyorlar ki; Malatya’daki bu birliktelik nasıl oluşuyor. Bir toplantıya bütün siyasi partilerin ilçe başkanları nasıl geliyor. Biz şeffafız, açığız.

2020-2021 yatırım programını da hep birlikte toplantılar düzenleyerek, bütün paydaşların katılımıyla gerçekleştiriyoruz. 2021 yılı koordinasyon toplantılarımızın birincisini Darende ilçemizde, ikincisini Kale ilçemizde ve üçüncüsünü de Doğanşehir ilçemizde gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanlığında iki yılımız dolmadan, Malatya’da 100 senelik hizmeti yapıyoruz. Yani asırlık hizmetleri yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak yapmış olduğumuz genel hizmetlerden bahsedecek olursak, yıllardan beri Malatya’nın en büyük sorunlarından biri olan Vagon Onarım Fabrikası. Yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Kızılaya devredilen bu alanda 3 ayrı fabrika kurularak hem Malatya’da istihdama katkı sağlanacak hemde yıllardan beri atıl durumda olan Vagon Onarım Fabrikası Malatya ekonomisine kazandırılmış olacak. YİMPAŞ sorunu vardı onunda ihalesini gerçekleştirerek Malatya’ya kazandıracağız. Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi olarak 40 milyon kamulaştırma bedeli ödedik ve çalışmalar başladı. Kuzey ve Güney Kuşak yolları ile ilgili kamulaştırma işlemleri yüzde 95 oranında tamamlandı. Herhangi bir aksilik çıkmadığı taktirde Güney ve Kuzey Kuşak yolları en kısa sürede hizmete girecek. Tek arterli bir Malatya’yı yeni açmış olduğumuz Anayurt Bulvarını yaptık, Danişmentgazi Bulvarı, Kuzey ve Güney Kuşak Yolları ve Kuzey Çevre yolu ile birlikte tek arterden 5 arterli bir Malatya olacak” dedi.

“BİR SANTİM YER SATMADIK, 4100 DÖNÜM ALANI ŞEHRİMİZE KAZANDIRDIK”
Başkan Gürkan ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, ve yapılmakta olan hizmet ve yatırımlarla ilgili de bilgiler aktardı. Başkan Gürkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak daha yaşanabilir bir Malatya için çalışmalarımız süratli bir şekilde devam etmektedir. Malatya’ya bir çok hizmet ve yatırım kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Millet Bahçesi, Kent Meydanı, Lisanslı Soğuk Hava Deposu, Şire Pazarı, Buğday Pazarı, Fidancılar Sitesi, Fuar Merkezi, 5 bin kişilik kapalı spor salonu ve yanına jimnastik salonu, Ekmek ve Yemek Fabrikası ihaleleri yapıldı. İnderesi Tabiat Parkında 250 kişilik kamp merkezi yapacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak kendi enerjimizi kendimiz HES ve GES santralleri ile üretiyoruz. Şehir Mezarlığında otopark alanını iki katına çıkardık, cenaze nakil araçlarını yeniledik. Cenaze sahipleri tarafından kullanılan çadır, masa ve sandalyelerin tamamı yenilendi. Altay kışlasından almış olduğumuz yere karşılık olarak er gazinosu, yatakhane, misafirhane ve sosyal tesisler olmak üzere 5 blok inşaat yapıyoruz.

Zamanında Malatya ekonomisine büyük bir katkısı olan Şoför Okulu vardı, şimdi Özel Harekat Merkezini Malatya’ya getirdik ve Büyükşehir Belediyesi olarak o alana 80 milyon harcama yaparak ihtiyaç duyulan poligonların yapımını gerçekleştirdik ve 3 bin 500 kişinin eğitim göreceği bir merkez olacak. Bunlar bir belediyenin bir dönemde değil bu hizmetlerin sadece bir tanesi iki-üç dönemde yapılacak hizmetlerdir. MASKİ Genel Müdürlüğümüz çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. MASKİ Genel Müdürlüğümüze vermiş olduğumuz talimat hiçbir şekilde akarsulara atık su karışmayacak. 12 arıtma tesisinin ihalesi yapıldı. Malatya Kültür Mirasının ayağa kaldırılması için çalışmalarımız devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak bu hizmet ve yatırımları yaparken bir santim yer satmadık ve borçlanmadık. Aksine 4 bin 100 dönüm yer aldık. Belediyemiz uhdesinde çalışan iş makineleri ile toplu taşıma araçlarını yeniledik. Cumhuriyet tarihinin rekoru 2 bin km asfalt yapıldı. Bir dönemde 2 bin km asfalt yapıldı bu Cumhuriyet tarihinin rekorudur. Demek ki doğru çalışırsan her şey olur.

Siyaseti insanların zihinlerini ve duygularını aldatma anlamında yapmayacaksın. Siyaset millete hizmet etme yoludur. Bu konuda bizim çalışmamızdaki temel felsefemiz şudur. Amaç için her yolu mübah gören nefsin egemenliğine dayanmış duygusu olmayacak diyoruz. Çalışmanın, gayret etmenin adil ve adaletli olmanın azim duygusu içerisinde olacağız. Bunu yaparken de şemsiyemiz gökyüzüdür. Havadan, güneşten nasıl yararlanıyorsak bizim hizmet anlayışımızda budur. Bu hizmet ve yatırımlarımızı yaparken büyük bir deprem yaşadık akabinde pandemi krizi. Ekonominin böyle olduğu bir dönemde Malatya olarak yapılan yatırımların kaç katı yatırım gerçekleştirdik. Mevlana Hazretleri derki, Olmayacak işler ola, Cenab-ı Allah size yardım ede o işleri yapa siz seyredesiniz. Yapmış olduğumuz hizmetler bütçemizin çok üstünde hizmetlerdir. Hizmetlerimizde düzgün olacağız, insanları ayırmayacağız, her kesimi kucaklayacağız. Makamlara ya fetih için oturulur ya da işgal için oturulur. Bulunduğu yeri ileri götüren idareci fetihçidir. Bulunduğu yeri geri götüren ise işgalcidir. Bizler fetihçi yönetici olmaya çalışacağız. Dün nasıl ki bu şehir insanlık medeniyetini başlatmışsa, dün nasıl ki Anadolu’nun fethini tamamlamışsa bugünde bu şehrin insanları buradaki yaptığı uygulamalarla Türkiye’nin her tarafına adalet duygusuyla aydınlatacak ışığı yakacaktır. Biz bir fidan kadar hür ama bir orman gibi kardeşçe olmanın duygusu içerisinde olmalıyız” şeklinde konuştu.

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş ve Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, geçtiğimiz yıl içerisinde Doğanşehir İlçesi’nde yapılan çalışmaları ve 2021 yılında yapılacak olan çalışmaları katılımcılara aktardı. Konuşmaların ardından toplantıya katılan muhtarlar, yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür edip, mahalleleri ile ilgili eksik kalan sorunları dile getirdiler.

Bülten

gurkan dogansehir

gurkan dogansehir1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Abdullah

Yollar seni gide gide usandım. Eee 2000 km. Get get bitmiyi .

kazım

başkanı dinlemeye, göz bandıyla gidilir :)))

murat

Başkan iyisin hoşsun hassın ağzın iyi laf yapıyor belli ama sana kimse inanmadığı gibi herkes alay ediyor. Yokmu bi danışmanın bi akıl hocan seni uyaracak ikaz edecek. Dünyada ilk türkiyede tek gezegende eşsiz galakside olmayan gibi aslı astarı olmayan ifadeler. Ne yapsan türkiyede ilk cumhuriyet rekoru selçukludan beri yoktu vs vs vs. yapma gözünü seveyim bu toplumu güldürmek için daha farklı şeyler dene.

MUSTAFA

Sayın başkan günümüzde de işgaller devam ediyor ne yazık ki.

Günümüzün en büyük işgalcileri anlı şanlı müteahhitleriniz.

Ülkenin ne kadar değeri varsa hepsini yutuyorlar birer kara delik gibi.

Sizde Malatya daki bu yutucu müteahhitlere engel olmuyorsunuz.

Abdullah

Başkan demişki Şehir Mezarlığindaki otoparkı 2 katına çıkardık. Babamlar Yaka Mahallesinde oturuyor. Babamlara her gidişimde Kuzey Kuşak Yolundaki kapidan şehir mezarlığına girer, anneme ve geçmişlerimize bir fatiha okuyup geçerim. Otopark genişletme işi 2 sene önce Haci Uğur zamanında başladı. Dolgu yapıldı, öyle kaldı. Bugün saat 5 gibi tekrar gittim baktım, Haci Uğurun bıraktığı gibi. Başkan bu sözleri söylerken her gün binlerce insan şehir mezarlığına gidiyor. Vatandaş dönüp nereye, ne zaman yaptınız bu otoparkı demezmi diye düşünmüyor. Yaptığı ve hatta yapmadığı işleri bu kadar abartarak anlatan bir Belediye Başkanı Cumhuriyet tarihi boyunca değil Malatya’ya, memlekete gelmemiştir ve geleceğinide zannetmiyorum. Ha bide şunu soyleyeyim. Şehir mezarlığınının yollarını bile asfatlayamayan bir Başkan 2 bin km asfalt doktüm demesin, inanmam. Mezarlığın iç yolları köstebek yuvası gibi.

Enes

İşgal ne demek, fetih ne demek, nereler işgal edilir, nereler feth edilir. Konuşuyor, ama ağzından çıkanı maalesef kulakları duymuyir. Kendisi Fetihci ise kendisinden öncekiler düşman. Başkanım lütfen bunun bir sürçü lisan olduğunu söyleyin. Çok yadırgadım çook.

Ali

Allahini seversen 2000 km yolu biri tarif etsin. Ben baktım Malatya’dan Romanya’ya kadar tutuyor. Bunu nasıl olurda defalarca söyler insan. Cumhuriyet tarihinin rekoru diyor. Cumhuriyet tarihinden bu yana Malatya böyle bir belediye başkanı görmedi. Böyle hizmet görmedi. Saydığı hizmetlerde TOKi konutları yok. Hepsini ben yaptım diyor. Millet zannedecek ki Malatyalıların hepsi böyle. Yazık Malatya’ya.

Hasan

Sayın başkan sen ne için oturmuşsun? Ne söylediğinin farkında mısın?
Çünkü senden önce senin partin vardı doğal olarak bir fetih söz konusu olamaz.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...