Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“718 Mahallemiz Var, Hepsi de Asfaltlandı”

Gündem

11-10-2021 tarihinde yayınlandı.

“718 Mahallemiz Var, Hepsi de Asfaltlandı”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi ilçesine bağlı bazı Mahalle Muhtarlarıyla bir araya gelerek yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan 10 Ekim Pazar Günü Battalgazi İlçesi Yaygın bölgesi mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Gerçekleştirilen istişare toplantısına AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, MASKİ Genel Müdürü Memet Mert, AKPi Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, daire başkanları ve muhtarlar katıldı.

Gerçekleştirilen istişare toplantısında açıklamalarda bulunan AKP Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, “Battalgazi ilçemizde bulunan 103 mahallemizle toplantılarımızı dönem dönem yapıyoruz. İstişare toplantılarımızı yaparken sorun ve istekleri muhtarlarımız bizlere aktarıyor bizlerde belediye başkanlarımıza ve milletvekillerimize bunları iletiyoruz. Sorunların çözülmesi noktasında gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Göreve geldikten itibaren her mahalle hizmet etmek için çaba sarf ettiklerini ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Bilindiği gibi pandemi süreci yaşadık. Pandemi sürecini yaşamamıza rağmen Malatya’ya ciddi bir şekilde yatırımlar geldi. Özellikle doğu bölgesinde yer alan mahallelerimizin yaşadığı sorunları kısa sürede aşacağız. Genel anlamda muhtarlarımızın sulama sorunuyla ilgili talepleri ve istekleri var. Bizlerde Ankara’ya gittiğimizde gerek DSİ ile gerekse Tarım Bakanlığımızla bu konuları görüşüyoruz ve talepleri de istekleri de iletiyoruz” şeklinde konuştu.

Muhtarların belediyelerin sahadaki beş duyu organı olduğunu söyleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bizler belediye başkanı olarak memlekete hizmet etmek için göreve gelmiş, bu noktada gece gündüz demeden, 7 gün 24 saat her gün yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Malatya’nın değerlendirmesi yapıldığı zaman elli yıllık, yüz yıllık hizmetler yapılıyor. AK Parti döneminde yüz yıllık hizmetler yapılıyor. Cumhuriyet tarihinde Malatya en fazla yatırımı bu dönemde aldı. Çevre yolunun altı ve üstü diye Malatya’da konuşulurdu şimdi böyle bir şey kalmadı. Yatırımlar çevre yolunun altına yapılıyor. Göreve geldiğimizde asfaltsız hiçbir yerimiz kalmayacak dedik. Şuanda 718 mahallemiz var şuanda hepsi de asfaltlandı. Biz, ilçe belediyelerimize ait olan yolları da yaptık. Bizim aramızda burası ilçe belediyesi gibi bir ayrım olmaz. Kanalizasyon ve su konusunda bilindiği gibi Doğu Kolektörünü bağladık.

2,5 yıl içerisinde 3 bin 150 km asfalt yapmışız. Cumhuriyet tarihinin rekorudur. 8 büyükşehir belediyesinin toplamından daha fazla bitüm aldık. Yeni su kaynakları bulduk ve yeni kaptajlar yapıyoruz. Malatya’yı susuz bırakmama noktasında yoğun çalışıyoruz. Malatya’mıza genel hizmetler anlamında devletimizin yaptığı ve devam ettiği hizmetlerimiz de var. Ben çalışma arkadaşlarımıza muhtarlarımızı ve vatandaşlarımızı dinlemelerini her zaman söylüyorum. Vatandaşlarımız şahsi menfaatleri olmadığı sürece yanlış bilgi vermez. İklim değişikliği ve küresel ısınma yaşıyoruz. Buna rağmen lokal anlamda olmuştur ama genel anlamda su sorunu yaşamıyoruz. İki yıl içerisinde asfaltsız yer bırakmayacağız dediğimiz gibi susuz ve kanalizasyonsuz yerde bırakmayacağız dedik. Şuanda 12 tane arıtma tesisinin ihalesini yaptık ve yapılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Ankara ziyaretimizde kendileriyle yaptığımız görüşmede de vatandaşlarımız adına teşekkürlerimizi ilettik. Malatya denilince hiçbir şeye yok denilmedi. Biz birlik ve beraberlik, dirlik ve düzen içerisinde olalım.” diye konuştu.

AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise, “ Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Battalgazi Belediye Başkanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gördük ki büyük oranda yol, asfalt, su, kanalizasyon tamamlanmış. Eksik kalan yerlerde kısa sürede tamamlanacak. Başkanımız asfalt çalışmasını Cumhuriyet tarihinin rekoru olarak ifade etti aslında. Bunlar AK Parti için şaşılacak şeyler değil. Bütün ilçelerimizi ve köylerimizi çok sık gezen birisi olarak söylüyorum Sincik’e doğru da gitseniz, Sivas’a doğru da gitseniz, Kahramanmaraş’a doğru da gitseniz asfaltlanmış yolları görüyorsunuz. Cumhuriyet tarihinde karayollarında 10 katı yollar yapmışız. AK Parti’den önce Malatya’da karayollarında bölünmüş yol 36 km idi şuanda 414 km Malatya’da bölünmüş yollar yapıldı. Hastanelerimize bakıldığında devlet hastanemizin 400 yatak kapasitesi vardı. Geldiğimiz durumda Eğitim ve Araştırma hastanemizde bin 65, Battalgazi ilçemize yapılan yeni hastanemizde tek yataklı odalar olarak 300 yatağın üzerinde yatak sayımız var yoğun bakımlar hariç. Hizmet ve eser üretmek AK Parti’nin işi. AK Parti belediyeciliğine baktığımız zaman hizmet yapma konusunda çok fazla gayret ve çaba sarf ediyoruz. Belediye başkanlarımız sadece hizmet üretmiyorlar. Sosyal belediyecilik yönüyle de sürekli muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın içerisindeler. Hep birlikte gayret ederek çalışarak daha güzel bir Malatya daha güzel bir Türkiye istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından mahalle muhtarları, sorun, talep ve isteklerini Başkan Gürkan’a ilettiler. Başkan Gürkan’da Büyükşehir Belediyesinin yatırım programı kapsamında kendisine iletilen sorunların çözümü için gayret göstereceklerini söyledi.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak Bülten
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
19 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Malatya

Hangi sokak mış talatbey sokak halen içler acısı elektrik telleri havada gidiyor asfalt heryer yama dökülüyor bumu hizmet. Belediyecilik adalet derseniz yok gençlik kollarından kendi adamlarını işe almalaŕı devam ediyor hep zenginin çocukları işe alınmaya devam belediyede iyi kademelere

hasan balcı

2021 yılında hala asfalt yaptığı için övünen belediye görmek çok ilginç.20yıldır aynı partinin belediye başkanları sadece malatyanın anılarını yok etti yerine bişey yapamadılar.kömürtevziden belediye alanına ve çavuşoğlundan 91000 orta okuluna alttan veya üstten küçük arabaların geçeceği bir yol akıl edemediler.akşamları ve sabahları veya iki damla yağmur yağınca istanbul trafiğini geçiyor sanayi.iki salıncak bir kaydırak biz bu seçimi gene kazanak.

cemal

Başkan bütün mahalle yollarının asfaltlandığını söylüyor. Kurşunlu-Dikenli-Kocaözü grup yolu stabilize bile değil, orası yol sayılmıyor mu? Başkanı yanlış bilgilendirmesinler.

Has Malatyalı

Asfalt yapmak marifet mi anlamadım. Belediyenin asli görevi bunlar. Hizmet diye bunları mı anlatıyorsunuz. Her yer yamalı bohça zaten onu bile beceremediniz. Diğer şehirleri bilmeyen garibanlar kanar size. Güzelim Malatyamı çöplüğe çevirdiniz…

vatandaş

Büyükşehir belediyesine tam 8 km uzaklıkta malatya yeşilyurt dilek kanal sok gelin bakın asfalt varmıymış görelim

cenaydin

Orduzu mah. dere boyu sokağın başına kadar soğuk asfalt yapıldı fakat devamından gelen araçlar çamuru yola getirecek bir zaman sonra yapılan asfaltta bozulacağı aşikar. aslantepeyi geçince çatlak suyunun araya girip devam eden yol.dilekçeli talebimiz karşılık bulacağını umuyoruz emek vereceklere şimdiden teşekkürler, saygılar.

YEŞİLTEPELİ.

Malatya Yeşiltepe Bölgesi Çeşme Durağı üst bölgesi ve devamı olan Gazi caddesi köstebek yuvasından hallice…😤😡😠🤬

murat

malatya nın bütün ilçeler ve köylerdeki yollar asvaltlanıyor hizmet yapılıyor neden yeşilyurtun kozluk pınarbaşı mahalesine hiç bi hizmet yapılmıyor

ALİ KARAOĞLU

Hekimhan Kocaözü Kasabasına 1994 yılında bir asfat yapıldı. Onunla duruyor. bir defa Çakır döneminde üzerine bir soğuk asfalt yapıldı. Selahattin bey döneminde geçen yıl sıcak asfalt adı altında bazı yerlere yama döküldü. Şu anda yol çok kötü durumda defalarca söylenmesine rağmen bir hizmet alamadık. yamalarada Allah muhafaza bilmeyen düşerse çok kötü sonuçlar oluyor. Asfalt a acil ihtiyaç var. Kocaözü olarak Selahattin Başkanımdan şu ana kadar hizmet alamadık. Hizmetlerini bekliyoruz.

halil

Sivasın köylerine kadar asvalt yapanlar, ne hikmetse cafana (görgü) şafaklı ya bir türlü uğrayamadılar. İnşallah uğrarsınız. Kantardan kaçan arabaların uğrak yolu oldu buralar denetim yok.

alper

kocaözü ne olacak kocaözü.

Ünal

Yalan üstüne yalanı ilk defa gördüm, pütürgeye gelinde bi bakın asfaltlı yol var mı yok mu? Belediye artık yalanı da yalan söylüyor yazık malatyaya..

yıldırım

hacı abdi mahallesi.. çukurdere.. koyunoğlu çevresi. hasanbeyin çevresi. eski garajın alt mahalleri.. bildiklerim bu. bilmediklerim ayrı. malatyalıların meşhur lafı var. evin yığıla yalan senin emiii.. selahattin başkan evin yığılayı sana demiyorum haaa bilesin yalana diyorum

Ali

Alıştık yalanlara.
Vazgeçtik doğruları duymaktan.

EROL

Yollar yapıldı ama su ariza kazıları yollari mahvetti. Su ,elektrik ,dogalgaz
Ptt gibi alt yapı tek kalemden çıkmalı

Asfaltçı

O asfaltta çalışan işçinin hakkını vermiyorsun. Mahşerdede olsa hakkımızı alacağız.

Fahri baba

Sayın başkanım her mahale asvatlandı diyiyorsunuz 2 yıldır bizim oralar asvatlanmadı yollarımız darmadağın arabalar çıkamıyor hertarafı köstebek yuvası olmuş çalmadığımız kapı kalmadı battal gazi belediyesi bize ait değil diyor büyükşehir belediyesi de bize ait değil diyor bizler hangi belediyeye gidelim başkada gidecek belediye yok biz bina sakinleri olarak mağdur durum dayız adresimiz çamurlu mahallesi nursi sokaktır allah rızası için gelin bir bakın bizler 40 yıl bu devlete hizmet ettik bizler ikinci sınıf vatandaşlar değiliz bu sorunlarımızı giderirseniz minnettar kalırız slm ve dua ile fahri baba tlf 05363378761

torpil istemem

niye minnetar kalasınız….görevleri….siz şikayetinizi muhtarınızla birlikte bildirin yazılı …yapmazlarsa cimere yazın …yapmazlarsa …seçimde ayağınıza gelecekler ….o zaman kapıdan dışarı edin….hak ettiklerini almış olur …oy dahi vermeyin….

Nasrettin Hoca

Yav he heee! Sen önce şehir içindeki yollara bak her taraf köstebek yuvası. Nasrettin hoca misali nasılsa gidip bakmayacağız. Ondan sonra kafanıza göre 3 bin 4 bin kilometre yol yaptık deyip durun, kim ölçecek demi? Seçimde çok güzel ölçü alcağız sen merak etme. Büyük bir hayal kırıklığısın başkan.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 10 7 3 0 20 9 11 24
Hatayspor 10 6 2 2 19 8 11 20
Beşiktaş 10 6 2 2 20 12 8 20
Alanyaspor 10 6 2 2 16 15 1 20
Fenerbahçe 10 6 1 3 14 11 3 19
Fatih Karagümrük 10 5 3 2 16 12 4 18
Konyaspor 10 4 5 1 14 9 5 17
Galatasaray 10 5 2 3 15 14 1 17
Altay 10 5 0 5 16 16 0 15
Adana Demirspor 10 3 4 3 15 15 0 13
Başakşehir FK 10 4 0 6 13 13 0 12
Gaziantep FK 10 3 3 4 12 14 -2 12
Yeni Malatyaspor 10 4 0 6 11 17 -6 12
Sivasspor 10 2 5 3 14 12 2 11
Kayserispor 10 3 2 5 13 17 -4 11
Giresunspor 10 2 3 5 6 10 -4 9
Antalyaspor 10 2 3 5 11 16 -5 9
Göztepe 10 2 2 6 9 14 -5 8
Kasımpaşa 10 1 3 6 10 16 -6 6
Çaykur Rizespor 10 1 1 8 8 22 -14 4

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...