Malatya'da Tapu İşlemleri Yüzde 44 Artış Gösterdi

Malatya'da Tapu İşlemleri Yüzde 44 Artış Gösterdi
PAYLAŞ

Tapu ve Kadastro 16. Bölge Müdürlüğü, Malatya Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde 2021 yılında gerçekleşen işlem hacimlerinin, bir önceki yıla göre yüzde 44 oranında artış gösterdiği açıkladı.

Elazığ Tapu ve Kadastro 16. Bölge Müdürlüğü, sosyal medya hesaplarında 2021 yılına ilişkin işlem hacimlerini açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre; Malatya Tapu Müdürlüklerinde 190 bin 424 işlem gerçekleşirken, 2020 yılına göre işlem artış oranının yüzde 44 olduğu kaydedildi. Tapu işlemlerinden dolayı Malatya’da 2021 yılında tahsil edilen harcın ise 149 milyon 319 bin TL olduğu aktarıldı. Vatandaşların tapu işlemlerine yönelik e-anketindeki memnuniyet oranının ise yüzde 81 olduğu belirtildi.

Malatya Kadastro Müdürlüklerinde ise 2021 yılında 12 bin 856 işlem gerçekleşirken, bir önceki yıla göre artış oranının ise yüzde 41 olduğu belirtildi. Malatya’da kadastro işlemlerinden dolayı tahsil edilen harcın ise 494 bin TL olduğu kaydedildi. Vatandaşların e-ankette kadastro iş ve işlemlerinden dolayı yüzde 79 oranında memnun kaldığı da aktarıldı.

Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinin bağlı olduğu Tapu ve Kadastro 16. Bölge Müdürlüğü, 4 ille ilgili sonucu ise şu şekilde paylaştı:

“2021 Yılında; Bölgemize bağlı Tapu Müdürlükleri 356.495 adet işlem yapmış, 301.398.806TL hazineye gelir sağlanmıştır. İşlem hacminde bir önceki yıla göre % 44 artış yaşanmıştır. İşlem sahiplerinin E-Devleti üzerinden yapılan E-Anket çalışmasında memnuniyet oranı % 81 olmuştur. 2021 Yılında; Bölgemize bağlı Kadastro Müdürlükleri 30.134 adet işlem yapmış, 1.764.469 TL hazineye gelir sağlanmıştır. İşlem hacminde bir önceki yıla göre %40 artış yaşanmıştır. İşlem sahiplerinin E-Devleti üzerinden yapılan E-Anket çalışmasında memnuniyet oranı % 77 olmuştur.”

malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

3 yorum yapılmış

 • abdulvahapgülezgin (2 hafta önce)
  bu işlem hacminde alanlar kim? satanlar kim? gelirleri ile orantılı (devletimize ödedikleri vergiler bazında) alışveriş yapanların oranı kaç? merak ettim...
  0
  0
  Yanıtla
 • Lidyalılar (2 hafta önce)
  Elini çabuk tutanlar Çarşı merkezinde mülkiyet alsın. Fiyatlar 2 katına çıkacak.
  0
  0
  Yanıtla
 • Fatih Bey (2 hafta önce)
  Her kurum Tapu Müdürlükleri gibi özverili çalışabilse ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine ulaşırdı. Diğer kurumlardaki memurların da Tapu Memurları gibi çözüm odaklı ve vatandaş memnuniyetini gözeterek çalışmasını tavsiye ederim.
  0
  0
  Yanıtla