Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“AKP Gidici Olduğunu Çok İyi Biliyor”

Gündem

27-12-2019 tarihinde yayınlandı.

“AKP Gidici Olduğunu Çok İyi Biliyor”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

CHP’nin Hekimhan İlçe Kongresi’nde konuşan Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,AKP’yi eleştirerek, “Bu iktidardan kurtulacağımızı yandaş medya görüyor, AKP görüyor, dünya görüyor. Bütün vatandaşlarımızın da artık bunu görmesi lazım. Artık bu anlayış Türkiye’yi yönetemeyecek.” dedi. Yapılan seçim sonucu, ilçe başkanlığına Mustafa Mutlu seçildi.

İKİ ADAYLI KONGRE..
Mustafa Mutlu ve Mehmet Özhan başkanlıklarındaki iki listenin yarıştığı kongreye; Ağbaba’nın yanı sıra İl Başkanı Enver Kiraz, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Hekimhan eski Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları ile partililer katıldı.

Konuşmasına tek adam rejimini eleştirerek başlayan Ağbaba, Erdoğan’a sert ifadelerle yüklendi. Ağbaba, “AKP Genel Başkanı herşeyi en iyi bilen bir kişi. O dünyanın en büyük mimarı; nereye kaç katlı bina yapılacağına o karar veriyor. Dünyanın en büyük emlakçısı, hangi arsayı kime en iyi o biliyor. O dünyanın en büyük Genel Yayın Yönetmeni; 10 gazeteye aynı manşeti attırabiliyor. O dünyanın en büyük kadın doğum uzmanı; kimin kaç çocuk yapacağına, nasıl yapacağına o karar veriyor. O her şeyi bilen birisi ama her şeyi yanlış biliyor, sürekli hata yapıyor. Tek adamlığın sonuçlarını hep beraber görüyoruz. Dış politikada da iç politikada da ekonomide de yargıda da tek adamlığın sonuçlarını görüyoruz. Tek adamın yanlışlarını Türkiye olarak biz ödüyoruz; on yıllar boyunca da maalesef ödemeye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

“AKP AÇISINDAN TÜRK ASKERİNİN DEĞERİ YOK, MUSALLA TAŞININ DEĞERİ VAR”
Libya’ya asker gönderilmesi kararını da sert biçimde eleştiren Ağbaba, “Türkiye’nin kötü yönetimi neticesinde bu noktaya geldik. Hükümetin geçmişteki Suriye politikasını, Irak poitikasını hatırlayın. Suriye’de bit ateş var, bu ateşe benzin dökmeyin.’ dedik ama dinlemediler. Bizi Suriye bataklığının göbeğine çektiler. Sonucunda ne oldu? 2. Dünya Savaşı’ndan beri görülmemiş boyutta bir mülteci sorunu oluştu. Biz mültecilere değil, insanları mülteci yapan anlayışa karşıyız. Peki hükümetin bu yanlış politikalarının bedelini kim ödüyor? Mültecilere harcanan 40 Milyar TL’yi kim ödüyor? Halkımız ödüyor, siz ödüyorsunuz. Şimdi tutturmuşlar ‘Libya’ya gireceğiz.’ diye. Libya’daki iki tarafın arasında sıkışırsak Türkiye mahvolur. Buraya rahatça asker gönderiyorlar çünkü AKP açısından Türk askerinin değeri yok, musalla taşının değeri var çünkü şehir kanı üzerinden siyaset yapıyorlar. Libya’da bizim ne işimiz var? Beyefendi diyor ki ‘Atatürk de Libya’ya gitmişti.’ Neyi söylemiyor? Atatürk Libya’ya gittiğinde Libya Osmanlı toprağıydı. Bunu söylemiyor. Şimdi Libya Türkiye toprağı mı? Libya’dan sana ne?” dedi.

“AÇIKLANAN ASGARİ ÜCRETLE HALKIMIZ AÇLIĞA MAHKUM EDİLMİŞTİR”
2020 yılı asgari ücretiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Ağbaba, açıklanan ücretin sefalet ücreti olduğunu savundu.

Ağbaba şöyle konuştu:

“Asgari ücret 2324 lira olarak açıklandı. Gıdaya %50, elektriğe %70, doğalgaza %58, vergi, ceza ve harçları %22.58 zam geliyor ama asgari ücrete %15 zam geliyor. Sayın Bakan ne diyor? ‘Çalışanlarımızın emeğini koruduk.’ diyor. Bu açıklama, asgari ücretle geçinen herkesle dalga geçmektir. Asgari ücret bizim için olağan ücret olmuştur. Hollanda’da asgari ücretle geçinenlerin oranı %3, İspanya’da %1, Yunanistan’da %7.7, Fransa’da %8.4 ama Türkiye’de asgari ücretle çalışanların oranı %43. Neredeyse çalışan her iki vatandaşımızdan biri asgari ücretle çalışıyor. Bu asgari ücretin kabul edilmesi mümkün değildir. 3 büyük sendika biraraya gelmiş, açlık sınırı 2578 demiş ama asgari ücreti sendikaların söylemiş oluğu açlık sınırının altında tuttular. Bir senede yaşanan artışlara baktığımız zaman asgari ücretin nasıl eridiğini görüyoruz. Bir sene önce bir asgari ücretle 101 kilo beyaz peynir alınabiliyordu, şimdi 80 kilo ancak alınabiliyor. Geçen sene asgari ücretle 581 litre süt alınırken, bugün 422 litre süt alınabiliyor. Geçtiğimiz yıl bir asgari ücretle 92 paket çay alınabilirken, bugün 77 paket ancak alınabiliyor. Ette, makarnada ve hepimizin çokça yediği bulgurda da alım gücümüz hızla düşmüştür. Elinizi vicdanınıza koyun. Çarşıda, pazarda enflasyon %8 mi? Geçen yıl aldığınız ürünlere bakın bir de şimdi aldıklarına bakın. Nereye bakarsanız bakın, neredeyse hepsinin fiyatının %50’den fazla zamlandığını göreceksiniz. İnsanlarımız resmen açlığa ve yoksulluğa mahkûm edilmiştir.” dedi.

“KANAL İSTANBUL’A TÜRKİYE’NİN DEĞİL YANDAŞLARIN İHTİYACI VAR”
Sokağın gerçek gündeminin suni gündemlerle unutturulmaya çalışıldığını ifade eden Ağbaba şöyle dedi:

“Sokakta açlık ve yoksulluk varken Saray’da bambaşka gündemler yaratılıyor. Beyefendinin şimdiki gündemi Kanal İstanbul. Türkiye’nin Kanal İstanbul’a ihtiyacı yok. Niye ihtiyaç olmadığını Sayın İmamoğlu tane tane açıklıyor. Kimin ihtiyacı var? Yandaşların ihtiyacı var, rantçıların ihtiyacı var. Sokaktaki işsizliği, yoksulluğu unutturmak için bir gün Kanal İstanbul’u, bir başka gün Libya meselesini gündeme getiriyorlar. Bunlar manipülasyonda ustalaştılar. O nedenle ‘Türkiye’nin kaderi bir kişinin kararlarına terkedilmemelidir; Türkiye bir an evvel Parlamenter Sistem’e dönmelidir.’ diyoruz. AKP Genel Başkanı’nın şimdi de Kanal İstanbul meselesinde yanlışa düştüğünü görüyoruz.” dedi.

“BUNLAR MANİPÜLASYON USTASI”
Medya’nın sokağın gerçeklerinden tamamen koptuğunu kaydeden Ağbaba, manipülasyon yaptığını belirttiği medya unsurlarını da sert şekilde eleştirdi.

Ağbaba şöyle konuştu:

“İki farklı Türkiye var; biri sizin içinde yaşadığınız Türkiye, diğeri yandaş kanallarda gösterilen Türkiye. Yaklaşık 30 yandaş kanala baktığınızda şöyle bir tablo var: Türkiye’de hiçbir sorun yok, açlık, işsizlik yok, emekliler hayatlarında çok memnun, Türkiye de Ortadoğu’nun lideri. Sokağın gerçekleri ise tam tersi. İşte bu yüzden bunlar manipülasyon ustası diyoruz. Yarın bir gün bu Fethullah Gülen’in sebebi tek parti dönemi derlerse de şaşırmayın. Şimdi ne yapıyorlar? Türkiye’yi teslim ettikleri yapıyla CHP’yi yan yana getirmeye çalışıyorlar. Biz her zaman tarikatların, cemaatlerin ülkeyi yönetmesine karşı çıktık. Bakanlıklara kadar devleti başka tarikatlara, cemaatlere teslim etmeye devam ediyorlar. Devleti hiçbir tarikata teslim edilmemesi için mücadelemize devam edeceğiz.”

Konuşmasının sonunda AKP iktidarının artık son dönemini yaşadığını söyleyen Ağbaba, “Bu iktidardan kurtulacağımızı yandaş medya görüyor, AKP görüyor, dünya görüyor. Bütün vatandaşlarımızın da artık bunu görmesi lazım. Artık bu anlayış Türkiye’yi yönetemeyecek. Türkiye’yi önümüzdeki dönem 31 Mart’ta kurulan Demokrasi İttifakı, Millet İttifakı yönetecek. Yandaş kanallara bakıyorsunuz her gün CHP’ye saldırıyorlar; CHP’yi yıpratmaya çalışıyorlar. Çünkü gidici olduklarını biliyorlar. Bu gerçeği en iyi de AKP de biliyor. AKP gidici olduğunu artık çok iyi biliyor. ” İfadelerini kullandı.

MUTLU SEÇİLDİ..
İlçe yönetimini belirlemek üzere yapılan oylamada, Mustafa Mutlu başkanlığındaki liste 73 oy alırken, Mehmet Özhan başkanlığındaki listeye 42 oy çıktı, 2 oy geçersiz sayıldı.

Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Mustafa Mutlu (Başkan), Bülent Çelik, Tahsin Erdem, Ercan Ercan, Mustafa Genç, Baki Güler, Aynur Kızılay, Adem Kınık, İbrahim Küçük, Nihat Özhan, Asım Saygılı, Ali Şahin ve Metin Yücel.

Bülten- malatyahaber.com

ağbaba hekimhan

ağbaba hekimhan1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Metoo

Olaylara bakis acinizi degistirin bir an once..uzay cagi bilisim cagi oldu chp hala muhalefette..kasketinizi onunuze koyun dusunun..millet neden hala %20 bandini size gecirtmiyor..millet uyanmis ki reisin pesinde asil siz uyanin..abd avrupa chp ayni gozle turk milleti farkli gozle baktigi icin kendi milletinin dusmani islami degerlerin dusmani hizmet dusmani bir partiyi muhalefete esir etmis..

irfan

siyaset üretin elinize geçen en ufak fırsatta .nsanları inancına giyim kuşamına göre sınıflandırıp ötekileştirmeyin teröre üç beş oy için şirin gözükmeye çalışmayın türk toplumunu bir bütün görün ama imkansız olması mümkün değil

Tr 44

Yaramıyor kardesim bukadar uzun iktidarda kalmak
Bi çogunun başını dönderiyor iktidar zehirlenmesi
Yaşıyor akpli yetkililer bir ilçebelediye başkanı bile
Kendini padişah sanıyor reise destek için veriyoruz
Burdakide ben % 65 le geldim diye kendini kaf dagında
Görüyor oyüzden bu iş çok sürmez çünkü liyakatsız adamlar

bayram

gidici sizsiniz gtmişsinz zaten bir çakılı çivini yok zaten cahape yokluk deek

necdet savaş

Kendinizi hayallerle teselli ediyorsunuz .70 senedir chp olarak iktidara gelemiyorsunuz,ak parti 21 seneyi iktidar olarak tamamlayacak daha ne olsun . Bir parti için cumhuriyet tarihinin en fazla iktidar olan partisi unvanını yakalamış 13 seçim kazanmış hiç kaybetmemiştir. Bundan sonra siz çalışın bakalım ittifaksız tek başınıza iktidar olabilecekmisiniz .

Cahit

21 senede yapılan yıkımı senin 7 kuşak torunların toparlayamayacak senden sonraki nesiller AKP iktidarını 21 yıl aralıksız destekleyen senin gibi bir atayı telin edecek bundan ne kadar hoşnutsun yahu Necdet

Yorumcu

Ya öylemi. Sol zihniyetin yaptığı tahribatlar hala bu ülkede silinmedi. İdamlar. Menderesler. Diktatör chp. Ne zaman sol iktidara geçmişse adam kayırma yoksulluk bu ülkeyi kaplamıştır.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 14 11 3 0 29 11 18 36
Konyaspor 14 7 5 2 23 13 10 26
Hatayspor 14 8 2 4 23 14 9 26
Fenerbahçe 14 7 3 4 20 17 3 24
Alanyaspor 14 7 3 4 20 22 -2 24
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Fatih Karagümrük 14 6 4 4 21 18 3 22
Galatasaray 14 6 4 4 19 17 2 22
Adana Demirspor 14 5 5 4 20 18 2 20
Beşiktaş 14 6 2 6 21 21 0 20
Antalyaspor 14 5 3 6 18 20 -2 18
Gaziantep FK 14 5 3 6 17 21 -4 18
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Sivasspor 14 3 7 4 20 15 5 16
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Kayserispor 14 4 4 6 18 22 -4 16
Yeni Malatyaspor 14 4 1 9 12 23 -11 13
Göztepe 14 2 5 7 13 20 -7 11
Kasımpaşa 14 2 4 8 13 21 -8 10
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...