SON DAKİKA

Büyükşehir Meclisi 4. Toplantısı

Büyükşehir Meclisi 4. Toplantısı
PAYLAŞ

Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı çalışmalarını sürdürüyor.Dördüncü oturumda Amatör Spor Kulüplerinin talebi üzerine Büyükşehir Belediyesinin yardım yapabilmesi için encümene yetki verilmesi kararlaştırıldı.

Meclis Başkan Vekili Selim Pilten başkanlığındaki toplantıda imar ağırlıklı maddeler görüşüldü.

Taekwondo, Kick Boks, Güreş, Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi, Atletizm, Judo, Wushu, Karete ve Halk Oyunları branşlarında kullanılmak üzere yardım talebinde bulunan Malatya Büyükşehir Belediyespor Kulübünün talebi ve dairesi teklifinin değerlendirilmesi neticesinde;

Amatör spor kulüplerinin, Büyükşehir Belediyesi’nden kendilerine yardım yapılması yönündeki taleplerinin gereğini yapmak üzere Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilmesi görüşülerek kabul edildi.

Fırıncı Mahallesi 173 ada 17 nolu parsele Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulması için enerji tesisi alanı fonksiyonu verilmesi, Plan değişikliği notunda sehven yazılan İlyas Mahallesi 5498 ada 4-5parselin 4-9 parsel olarak değiştirilmesi, Uç mahallesi 744 ada 18 parsel için istenen yoğunluk artırıcı ve bölgenin siluetini bozacak imar planı değişikliğinin reddedilmesi,

Arapgir Belediyesinin 2019 yılı bütçesine 500 bin Lira ek bütçe verilmesi gibi maddeler kabul edildi.

Çeşitli dairelerden gelen imar konulu maddeler ilgili komisyonlara havale edildikten sonra toplantı sona erdi. Büyükşehir Belediye Meclisi  Perşembe günü saat 14.00’te 5’inci oturumunu gerçekleştirecek.

Bülten- Yeni malatya Gazetesi- malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız