Miram

Final

Fuat


Serdar doktor

Lab


Malatya Haber -

‘Cek, Cak İle Değil Yaptıklarımızla Konuşuyorum”

‘Cek, Cak İle Değil Yaptıklarımızla Konuşuyorum”
 • 19.10.2020

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP’nin ‘adım adım iktidara’ projesini eleştirerek, “Siyaset, iktidar olmak için yapılmaz. Siyaset ülke için eser üretmek, millete hizmet etmek için yapılır. Bu millet CHP’ye 1950 yılından itibaren 70 yıldır tek başına iktidar yüzü göstermedi” dedi.

Milletvekili Çalık, Malatya’nın Battalgazi ilçesi Alişar Mahallesi ziyaretinde yaptığı açıklamada, uzun yıllardır çözülemeyen Alişar Mahallesinin toplulaştırma sorununu çözüme kavuşturduklarını, bölgede parsel planı tescili ve inşaat çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

Çalık, “Ben size cek, cak ile konuşmuyorum, yaptıklarımızla konuşuyorum. Bizden önce 79 yılda Malatya’ya 36 kilometrecik bölünmüş yol yapılmıştı, biz 18 yılda ne kadar yaptık? 399 kilometre. Alişar Mahallemize toplulaştırma kapsamında 20 kilometrelik yolda yaptık.” diye konuştu.

“Siyaset millete hizmet için yapılır”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı girdiği tüm seçimleri kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘adım adım iktidara’ isimli projesini de eleştiren Milletvekili Çalık, “Siyaset, iktidar olmak için yapılmaz. Siyaset ülke için eser üretmek, millete hizmet etmek için yapılır. Bu millet değerleriyle kavga ederek siyaset yapan, eseri olmayan ve yapılacak herşeyin önüne dikilen bir anlayışa sahip CHP’ye 1950 yılından itibaren 70 yıldır tek başına iktidar yüzü göstermedi. Milletimiz tabelasını kendi koyduğu henüz 15 aylık AK Parti’mizi ise iktidara taşıdı. Hamd olsun milletimizin desteğiyle eğitimden sağlığa, kültürden ulaşıma kadar her alanda hizmet yaptık ve yapıyoruz. En önemlisi de gönüllere köprüler inşa ettik ve etmeye de devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kayısıda fiyat istikrarsızlığı ortadan kalktı”
Çalık, Malatya’ya son zamanlarda yapılan bazı yatırımlarla ilgili de konuşarak, “Malatya’da, kayısı ilk defa Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) müdahale alımları kapsamına alındı ve fiyat istikrarsızlığı ortadan kalktı. 53,5 kilometre ve 493 milyon lira maliyetli Kuzey Çevreyolunun Akçadağ, Yeşilyurt ve Battalgazi ilçelerindeki bazı kesimlerinde acele kamulaştırma kararı alındı. Malatya’ya yakışan 2,5 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal binası yapılacak. 2 Kasım 2020 tarihinde ‘Malatya Havalimanı Terminal Binası ve Mütemmimleri Yapımı’ ihalesi gerçekleştirilecek. Yaklaşık maliyeti 252 milyon lira olan ve günlük 80 bin metreküp kapasite ile uzun yıllar Malatya Organize Sanayi Bölgesinin arıtma yükünü taşıyacak arıtma tesisinin ihalesi gerçekleştirildi. İki yıl içerisinde tamamlanacak” dedi.

“Malatya’da adliye tek çatı altında toplanacak”
Çalık, “43 bin metrekare alan üzerinde açılışa hazır hale getirilen Millet Bahçesinin 22 bin metrekaresi yeşil alan, geri kalan kısımda 209 araçlık kapalı otopark, 78 tane tematik bahçe, millet kıraathanesi, koşu ve yürüyüş parkurları, kafeterya olacak. Yeşiltepe’de 100 bin metrekare arazi üzerine Malatya’da adliyeyi tek çatıda toplayacak yerel mimariye uygun yeni Adalet Sarayı yapılacak ve proje çalışmaları devam ediyor. Malatya İnönü Üniversitesi kampüsünde 31 bin metrekare alanda yapımı tamamlanan 217 yatak kapasiteli Türkiye’nin en büyük onkoloji hastanesi hizmet vermeye başladı. Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kuruldu ve ilk öğrenci alımlarını gerçekleştirdi. Elazığ- Malatya arasında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Orta Anadolu ve Akdeniz’i birbirine bağlayan yollar üzerinde stratejik konumda bulunan 660 metre uzunluğundaki Yeni Kömürhan Köprüsü 15 Aralık’ta hizmete girecek” diye konuştu.

“Biz yaptıklarımızla konuşuyoruz”
Malatya-Yazıhan-Hekimhan yolu Karakaya Barajı geçişini sağlayan 517 metre uzunluğundaki Tohma köprüsünün yılsonunda tamamlanacağını ifade eden Öznur Çalık, “Kuluncak ilçesi yerli otomobilde de kullanılacak nadir toprak elementlerini (NTE) bünyesinde bulunduran ilk kompleks yatak olma özelliğine sahiptir. Bugüne kadar bölgede MTA koordinesinde 200 milyonluk bir yatırım gerçekleşmiştir. Malatya dahil 24 ile verilen cazibe merkezlerine yönelik devlet teşvikleri 2021 yılı sonuna kadar uzatıldı. Cazibe merkezleri desteklerinden faydalanmak için asgari 5 milyon lira yatırım şartı 2 milyon liraya düşürüldü. Türk Kızılayı yıllardır atıl durumdaki Malatya Vagon Onarım Fabrikası ve arazisini değerlendirerek inşaatı bitmek üzere olan 37 bin 500 metrekare kapalı alana sahip Barınma Sistemleri Fabrikası kuruyor. Malatya’mız, bir sağlık yatırımı daha kazanıyor. Battalgazi ilçemizde 300 yatak kapasiteli ve 2 bloktan oluşan devlet hastanesinin yapımı devam ediyor. 2021 yılı Haziran ayında tamamlanacak. Ziya Paşa’nın güzel bir lafı var, ‘eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.’ Biz, eserlerimizle övünüyoruz, yaptıklarımızla konuşuyoruz” dedi.

Bülten- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: /

Yorumlar
 1. eskimalatyalı dedi ki:

  yol yaptılar tigem sultansuyu harasınında yuvasını yapmışlar yıkılıymış

 2. cakcek dedi ki:

  çevre yolu yapılacak mı ,yapılmayacak mı ne zaman bitecek mi …kaç 5 yıl daha bekleyecek … burdaki cak cek 18 yıl oldu …

 3. Malatyalı dedi ki:

  Öznur hanım malatya sizin yaptığınız hizmeti görüyor sizin hizmetiniz yandaşlarınıza ve ailenize vatandaşa hiçbir hizmetiniz yok siz uzatmaları oynuyorsunuz bu milletin yakasında düşün artık yeter işiniz gücünüz alevlere dalavere kürt Mehmet nöbete misali

 4. MUSTAFA dedi ki:

  Öznur hanım ya söylediğinin ne anlama geldiğini bilmiyor. Ya da konu muhalefet olunca kendini kaybediyor.
  Bir milletvekili olarak biraz tutarlı olsanız daha iyi olmaz mı?
  İnsanlarında aklı var ve ne söylediğinizi az çok anlıyorlar.
  Yazık, çok yazık ki böyle vekillerimiz var.
  Atalarımız boşuna “bin düşün bir söyle” ya da “büyük lokma ye büyük söz söyleme” dememiş.

  1. Ömer dedi ki:

   Mustafa kardeş, Malatya’da tek bir milletvekili var O da Öznur Çalık. Gece gündüz demeden çalışıyor. Allah ondan binlerce kez razı olsun. Hele kayısımızı TMO ya aldırdı ki herşeye değer.

   1. mlx dedi ki:

    Eskilerin bir sözü var,tavuğun cücüğü güzün sayılır.demişler.madem kayısıdan bahsettin o zaman kayısının bol olduğu sene görelim tmo yu.şimdi kayısı zaten yüksek,mal yok.

   2. Malatyalı dedi ki:

    Siz bu kafayla yalakalığa devam edin

 5. TÜTÜNCÜ dedi ki:

  caner isimli arkadaş bence sen hangi ilde olduğunu bir anla hatırlatayım bu ilde 3 tane organize sanayi kuruluşu var ve yaklaşık 25 000 kişi her sabah giriş yapıyor sadece gap tekstilde 2000 kişi çalışıyor bu istememezliğiniz neden anlamıyorum

 6. Fatih dedi ki:

  Harikasınız vekilim oy verdiğimiz için hiç pişman olmuyorum mükemmelsiniz bir daha olsa yine sizi seçerdim kesinlikleeeee

 7. Hasan dedi ki:

  İktidara gelmeden hizmet üretmek mümkün oldun Öznur Hanim, hangi kamu kurumu idarecisi muhalefet partisinde politika yapanı sallar, başka partilerde politika yapan Öznur Hanim sanirim bunu bilecek durumdadır, ancak siyaset yapmak için retorik yapıyor sanirim,

  1. Caner dedi ki:

   25.000 çalışan kişilere asgari ücretlileri katmıyorum mühendislere sorun hayatlarından memnunlar mı . İstediğiniz kadar fabrika olsun ülke geliri kalkınamadıktan sonra sadece görüntüden ibaret oluyor . Bir önceki beyefendi yurt dışından geldim diyor onu normal karşılıyorum

 8. Osman 1989 dedi ki:

  Tek çalışan her kesimin derdini dinleyen malatyanın gururusun vekilim

 9. Aslanbey dedi ki:

  Birileri çek çakla uğraşır birileride ettik yaptık der işte fark bu
  Halkın dilinden anlayanlar hakka doğru adım atanlardır
  Halka hizmet edenler hakka hizmet edenlerdir

 10. Ferdi dedi ki:

  Yaklaşık 10 yıldır gurbette yaşıyorum. Memleketime her gelmemde gelişimiyle ilgili çok güzel şeyler görüyorum. Yollar köprüler stad üniversite kamu kurumları vs neredeyse Avrupa standartlarının üzerinde.Fabrikalar işletmeler büyümesiyle gerçekten sanayi kenti olmuş durumunda. Bunların bir çoğunun Öznur hanımın girişimiyle yapıldığını çeşitli ulusal ve yerel basından yapıldığını takip ediyor okuyorum. Malatyamıza daha güzel hizmetler için sizlere ve ekibinize başarılar diliyorum Öznur hanım. İnşallah bölgenin en güzel şehri Malatya’mıza daha nice hizmetlerde bulunursunuz.

  1. Caner dedi ki:

   Sanayi kenti mi ? Malatyaya geldiğinizden emin misiniz beyefendi bence biletinizi tekrar gözden geçirin

   1. Ferdi dedi ki:

    2. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDEKİ YATIRIM DURUMU

    2. Organize Sanayi Bölgesindeki Yatırım Durumu
    Toplam Alan : 500 Ha
    Toplam Sanayi Alanı : 300 Ha
    Toplam Parsel : 156 Adet
    Toplam Müteşebbis Sayısı : 152 Adet
    Tahsis Edilen Toplan Parsel Sayısı : 156 Adet
    Parsel Doluluk Oranı : 100 %
    Üretime Geçen Firma : 133 Adet
    İnşaat Halindeki Firma : 19 Adet
    Proje Aşamasındaki Firma : 0 Adet
    Üretime Geçen Firmalardaki İstihdam Sayısı 9587 Kişidir. Firmaların Tamamı Üretime Geçtiğinde Toplam İstihdam Sayısı 12.000 Kişi Olacaktır.
    Sektör Firma Sayısı
    Gıda 63
    Tekstil 28
    Makine Yedek Parça 23
    Plastik 11
    Diğer 27
    Toplam 152
    Altyapı ; Doğalgaz, Arıtma Tesisi, Elektirk Altyapı Yol Altyapılarının Hepsi Tamamlanmıştır.

   2. Ferdi dedi ki:

    Malatya ticaret odasının sayfasına bakın derim. 2. OSB toplamda 152 firma faaliyet gösteriyor. 1. Organizede 147 firma faaliyette.

    1. Caner dedi ki:

     Çoğu özel firmalar ve yurtdışı ticareti yapıyor. Kimlere ait olduklarına bakmakta da fayda var

 11. ramazan dedi ki:

  Artık asfaltin ve bölünmüş yolun karın doyurmadığını millet öğrendi. Ama size öğretmeye gelince onu beceremiyoruz….

  1. Hakan dedi ki:

   Ramazan bey yol medeniyettir. Tarladaki ürünün markete bakkala gelmesi içinde yol lazımdır. Asfalt olmayan yola araba bile gitmez toz duman olmasın diye. Hastanın hastaneye ulaşması için ambulansın ulaşması için bile yola ihtiyaç var. Yol medeniyet lafı boş laf değil.

   1. ramazan dedi ki:

    Sıkıntı işte bu. Tek yol ile medeni olunmuyor. O yol üzerinde gidecek arabayı kaç yılda alabiliyorsun. Benzinı kaça alıyorsun. Eğitim öğretim adalet sağlık ve bir sürü neden…..Kötünün iyisi diye kötüye iyi demenin anlamı yok.

 12. Rıza Aktaş dedi ki:

  Cek cakla bitirin artık şu kuzey çevre yolunu.

 13. Tulgay dedi ki:

  Malatya Milletvekili Öznur Çalık,CHP’nin ‘adım adım iktidara’ projesini eleştirerek, “Siyaset, iktidar olmak için yapılmaz. Siyaset ülke için eser üretmek, millete hizmet etmek için yapılır.” bu cümledeki hataları bulun dense neresi doğru ki denir.

 14. fatih dedi ki:

  4 vekilimiz vardi onuda 3 e düşüneceksiniz belki 2 de olur belediyeleride mhp ye teslim edeceksiniz az kaldı akp demek zengin partisi demek nerden nereye geldi fakirin umudu ydu zenginin partisi oldu

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."