Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

CHP’li Başkanın Gürkan Övgüsü AKP’li Başkanı Hoplattı

Gündem

13-11-2019 tarihinde yayınlandı.

CHP’li Başkanın Gürkan Övgüsü AKP’li Başkanı Hoplattı

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

AKP’Lİ BAŞKAN:”YETER YA!”.. CHP’Lİ BAŞKAN:”NİYE GOCUNUYORSUN? AKILLI OL!”..  Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP’li Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nun özellikle içme suyu başta olmak üzere diğer alt yapı yatırımlarının Selahattin Gürkan’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla hızlandığını belirtip teşekkür etmesi, AKP’li Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i kızdırdı. Haluk Cömertoğlu’nun, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş’a teşekkür etmesine sinirlenen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “İlçelerin alt yapı yatırımının ne zaman yapıldığına bakın. İki de bir bu konuyu gündeme getiriyorsunuz. Selahattin Başkanı göğe çıkarıp birilerini yerin altına geçirmenin kimsenin hakkı olmadığını ifade etmek istiyorum” diye yanıt verdi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin  Kasım ayı toplantılarında İki başkan arasındaki bu diyalog tartışmalara neden oldu.

İlk oturumu yapılan Meclis toplantısının ardından dilek ve temenniler bölümünde söz alan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, ilçe belediyesi olarak geçmiş 5 yılda mahallelere tankerle içme suyu taşıdıklarını ancak Selahattin Gürkan’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının içme suyu başta olmak üzere geçmiş dönemde kalan eksik hizmetlerin hızlı bir şekilde tamamlandığını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş’a teşekkür etti. CHP’li başkanın övgü dolu sözleri Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’ı kızdırdı.

“Selahattin Başkanı göğe çıkarıp birilerini yerin altına geçirmek kimsenin hakkı olmadığını ifade etmek istiyorum” diyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile Haluk Cömertoğlu arasında şu diyaloglar geçti:

halukcömertoğluHaluk Cömertoğlu (yandaki fotoğrafta): Ben özellikle MASKİ’nin hizmetlerinden dolayı Genel Müdürümüz Yaşar Karataş ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a çok teşekkür ediyorum. Geçmiş dönemden ağır aksak bugüne kalan işler hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Ben bu başarılı hizmetlerinden dolayı Sayın Başkanımız Selahattin Gürkan’a bir kez daha teşekkür ediyorum.

Osman Güder: Konuştunuz ama siyaset yaptınız.  Akçadağ’ın alt yapı yatırımı ne zaman yapıldı?  Hekimhan’a yatırımlar ne zaman yapıldı Haluk Başkan’a ben bunu soruyorum. Doğanyol veya hangi ilçeye giderseniz gidin. Önceki dönemde, gerçekten AK Parti döneminde alt yapı ile ilgili ciddi çalışmalar oldu. Şu an belediyemizin borçlanmış olduğu hususlar da bununla alakalıdır.  İkide bir bazı yerlere gönderme yaparak, Selahattin Başkan da bizim başkanımızdır, Ahmet Çakır da bizim başkanımızdır. Bu konuyu kaç defadır gündeme getiriyor. Selahattin Başkanı göğe çıkarıp birilerini yerin altına geçirmek kimsenin hakkı olmadığını ifade etmek istiyorum. Ben şimdi MASKİ’nin yatırım programına baktığımda bundan önceki dönemde sayın vekillerimizin ve MASKİ Ekibinin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, bu JICA kredileri, ve belli bir oranda Suriyelilerin Malatya’da barınmasından dolayı JICA kredisi onaylandı.

Biz elbette birilerinin hakkını teslim edelim, ama bazı insanlar da burada yokken her defasında, her mecliste birilerini yukarı çıkarıp birilerini aşağı indirmeyelim.

Haluk Cömertoğlu: 16 yıldır MASKİ yoktu. 5 yıldır var. Size bırakılan mirası birilerinin övmesinden rahatsızlık duyuyorsanız o zaman kendi aranızda hesaplaşın. Bu konuda kimseyi övmek veya yermek gibi bir amacımız yok. Sahayı yöneten biziz. 5 yıl boyunca köylere su taşımaktan bıktık. İlk kez Yaşar Karataş ve Selahattin Gürkan döneminde susuzluğumuz giderildi. Tankerimizi tek bir köye götürmedik.

Sen nereyi yönetiyorsun ben nereyi yönetiyorum. Kimin bütçesini kullandığınızı ve kiminle konuştuğunuzu da bileceksiniz. Biz mevcut sahamızdaki problemi konuşuyoruz. Sizinle alakalı sözümüz yok. Bu konuyla alakalı iki de bir yaranız varsa siz gocunun, bizim gocunacak tarafımız yok.

osmangüder1Osman Güder (yandaki fotoğrafta): Yara sizde var. Her toplantıda bunu gündeme getiriyorsunuz.

Haluk Cömertoğlu: Ben getiririm.

 Osman Güder: Haddinizi bilerek getireceksiniz.

Haluk Cömertoğlu: Ben haddimi biliyorum. Sen kendi sahanı yöneteceksin. Burada sen büyükşehir belediye başkanı değilsin.  Bu konuda bana ders verecek adam değilsin. Akıllı ol!. Siyasi katılımcıların olabilir, iktidar gücün de olabilir ama ben senin şu an oturduğun makama da su taşımış bir adamım.  Biz burada Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamalarında, Malatya’nın menfaati olan her şeye destek veriyoruz ve teşekkür ediyoruz. Bu kadere el kaldırıyoruz ve ortak oluyoruz. Bu durum birilerinin zoruna gidebilir. Yoksa kimseyi yermek gibi bir derdimiz yok.

Selim Pilten: Biz burada bugüne kadar ister AK Partili, ister CHP’li, ister MHP’li isterse hangi partiden olursa olsun kim bir çivi çakmışsa buradan teşekkür ediyoruz. Bu bütün ilçelerimiz için geçerli.

Haluk Cömertoğlu: Selahattin Başkanın övülmesinden rahatsız olanlar neden rahatsız oluyorlar bunu merak ediyorum. Birlikte 15 yıl çalıştıklarını iddia ediyorlar madem neden rahatsız oluyorlar?

Osman Güder: Yeter ya.. Selahattin Başkanın belki en fazla savunuculuğunu yapan benim. Bunu kendisi de biliyor.

Haluk Cömertoğlu: Niye gocunuyorsun o zaman?

Osman Güder: Ben kimseden gocunmuyorum. Diyorum ki, bir insanın hakkını teslim ederken eskileri yermeyin.

Haluk Cömertoğlu: Biz 5 yıl boyunca mahallelerimize içme suyu taşıdık Osman.  Biz kiminle nerde nasıl konuşacağımızı bilen bir tedrisatla buraya geldik. Biz milleti temsil ediyoruz. Biz kimsenin ismini de telaffuz etmedik.  Sen telaffuz ettin. Haddini aşan biri değilim. Haddini aşanlara da haddini bildirmeyi görev bilirim.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
75 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa

Selehattin Gürkan sevdalılarına tavaiyemdir bir sonra ki seçim de Başkanı Bağımsız yada başka partiden (en uygunu da CHP) Belediye Başkanı yapmanızdır.
Mart ayından itibaren personel maaşıyla uğraşan tasarruf adı altında hiçbir iş yapmayan kişiyi Başarıyla anmanız sadece Malatyalı olması ile alakalı değil , farklı sebeplerdendir. Herkes Gerçekleri biliyor ve er geç herşey ortaya çıkacaktır.

Mustafa

Osman başkan Ak parti gurup başkanı gibi konuşmuş. Tebrik ediyorum. Selahattin başkan da chp li başkandan bu kadar iltifat alıyorsa kendisini bir konturol etsin. Reis duyarsa iyi olmaz

samet

malatyahaber editörü hoplattı demekle Sayın Osman Güder’e hakaret etmiş oluyorsunuz lütfen özür dileyiniz ve böyle taraflı yayın yapmaktan da vazgeçiniz.

kadir

sayın osman güder bey.haklısınız çünkü seni o makamlara getirenleri yermek sizi rencide ediyor.ama bilin gerçekler acıdr ama gerçek gerçekdir.cömertoğluna teşekkür ediyorum selahatin beyede.ama vilayetime yazık sizleri benimde bağlı olduğum ilçeye belediye başkanı seçtiler.beni kayın pederine sor beni çok iyi tanır.

gökhan

Ha şöyle yav. Biraz şöyle tartışın hareket gelsin Malatya insanına. Nedir yav uyuz uyuz mecliste el kaldırıp indirmek yav.

Fuat

Demokrasiyi oluşturan bireylerdir, vatandaştır. Medya iktidarın ötekileştirdiği insanlara buradan fikir beyan etme fırsatı veriyor. Bu ülkeye yapılan en büyük kötülük insana/kişiye/lidere bağlı bir sistem getirerek halkın kendisine biat etmesini beklemesi oldu. Herkesi eleştirme hakkımız var. Bazıları kendisini kutsuyorsa bilin orda zorla durmaya çalışıyordur. İş yapan kalır, iş yapmayan gider bu kadar basit, birilerine gebe kalarak yaşayamazsınız partiden destek alan bir çok kişi onlar giderse aç kalırız diye korkuyor, aç kalmazsınız ama onursuz yaşamak daha kötü. Doğrunun partisi yok, bugün Selahattin Başkan doğruları söylediği için muhalifler bile destekliyor, peki kızan iktidar avaneleri noldu, elden giden neler oldu da kendi partinizden birine sahip çıkmıyorsunuz, birilerinin alıştıkları yeme düzeni değişti, ihaleler, belediye üzerinden rant bitti, şahıslar zengin olurken devlet hazinesi bitti, bunun adı haramdır, sizlerde haramzade bir grup olarak tarihte yerinizi alacaksınız….

malatya sever

Haluk CÖMERTOĞLU, Çok değerli bir kişilik tebrik ediyorum,İlçesine çok güzel hizmetler veriyor…

Turgut ÖZMÜŞ.

Haluk CÖMERTOĞLUNU, Çok değerli bir kişilik tebrik ediyorum,İlçesine çok güzel hizmetler veriyor…

Malatyalı

Sayın editör başlıktaki ‘hopladı’ ifadesi tarafsızlığa ve basın ahlakına sizce yakıştımı! Selahattin Başkan borçsuz belediye bıraktım dedi Battalgazi belediyesinin 130 milyon lira borcu çıktı, Büyükşehir’in 1.8 milyar lira borcu var dedi kalem kalem açıkla dendiğinde cevap vermedi, 2 milyonluk ihaleyi 20 bin liraya yaptım dedi açıklanması istenince yine cevap yok. Zaman icraat zamanı bu şehrin bu şekilde zaman kaybına tahammülü yok.

Murat

Evet haklısınız herkes haklı Malatya da yapılan bir ankette fahri kayhanın iktidara verdiği oy sayısı ie bu bölgelere önceki belediyelerin yaptığı hizmet ters orantılı!!!
Haklısınız Melekbaba Beydağı Başharık Çarmuzu Hatunsuyu ve sayamadığım bir çok mahallelerde çoçuk parklarında tutun kaldırım yol elektrik gibi düzenlemelere bakın fahri Kayhan tecde gibi mahallelere yapılan adaletsizlikfarkını göreceksiniz…. Önceki saydığınız belediye başkanları tecde ve Fahri kayhanın belediye başkanları diğer semtlerin belediye başkanları hiç olmadı

Zeki

Bu adam veteriner değilmiydi ne ara başkan oldu

ali

Arapgir ilçemizin bir önceki başkanı akp liydi değil mi kahretsin bu adamlar her daim sorundan başka bir şey üretmiyorler. eski başkan şehirde sivil toplum örgütlerine üzüm ve reyhan çayı taşımakla meşğul idi. en azından o parayla bir evin su sorunu halledilebilirdi. şimdiki başkana bakın maşalah sahada canavar gibi çalışıyor.

Ruzgarin oglu

Baskan ayni sadece parti degistrdi

ARAPGİRLİ

Haluk başkan bilgisiyle hitabıyla baskanlık yetenekleri ile adıyamanlı osman baskanı 3ile carpar 6 ya katlar ..selahattin baskanla haluk baskan cok yakın ahbabdır..kıskanıyolar bu durumu bir muhalefet partili baskan ıle samimi olmasını

Ahmet

On numarasin osman başkanım sen işini bilirsin yanlız bu selahattin başkanı niye bukadar chp savunuyor anlamış deyilim halbuki akp belediye baskani oysa vesselam…..

Arif

Osman Güder boş ve gereksiz konuşuyor.Eskilerin neler yapmadığını herkes biliyor zaten.Yapılmış olsa idi Malatya bu kadar plansız, çarpık olmazdı.Hizmet getirecem diyipte koltuğa geçip oturmasını bilenler, arkalarından konuşulacaklara da ses etmeyecekler.Bunlar da istiyorki herkes pohpohlasın,alkışlasın,hataları yüzlerine vurulmasın.Yok öyle bir dünya…

aras

Kardeşim ben Malatyalıyım.Bir Adıyamanlı gelip had bildiremez.Gitsin kendi memleketinde had bildirsin.

cafer

Sayın Osman efendi Niye kızıyorsun Zaden Doğruyu söyleyeni Dokuz köyde kovarlar Düne kadar Belediye başkanları yandaşlarına ona buna peşkeş çektirdiler selahattin başkanda aslanlar gibi Malatya Malatya Halkına Hizmet ediyor.senin niye zoruna gidiyor.

Ömer

Selahattin ve Haluk başkanlar Malatyalı…Sırf bu bile ikisini de sevmem için yeter.

Hasan ali

Çömertoğlu nun yarası var secimlerden dolayı ak partiden aday gösterilmeyince, göstermeyeninde Çakır olduğuna inanıyor gözlüklerini cıkarıp baksa görecek ama yapacak birşey yok

Avsar bey

Olaya bak Malatyanin iki merkez ilcesininde belediye baskani Adiyamanli…
Asil konusulmasi gereken bu…

Ahmet

Aynen ya nedir bu Adıyamanlı sevgisi belediyelerde hep Adıyaman Elazığ bingöl Kayserililerle dolmuş yönetici kadrosu

Cumali

İsterseniz şöyle bakalım. Ben de Adıyamanlı olarak şöyle görüyorum: Adıyamanlılar ağaç ise bu 2 başkan da o ağacı kesen baltanın sapıdır. Kesen ve kullanan ise bellidir zaten.

avsarbeyi

Arapkir in projesi ve ihalesi gecen donem yapildi.Allah icin dogru konusalim.maskide genel mud haric hicbirsey degismedi. Yeni yonetim tam tersine gelen hizmeti eskiye gore hantallastirdi.tek hizlanan maskinin vatandastaki alacaklari.
Arapkirdeki maskinin hizmet araclari yariya dustu.gecen donem maskinin orda su tankeri bile vardi bu donem sen arac kepce vermedin mi?
Kimse babamizin oglu degil Allah icin sadece dogruyu konusun?
Orda takdire sayan biri varsada maskinin isletmeler daire baskanidir. Degil arapgir diger ilcelerde bilir gayretini cabasini 6 yildir ne emekler verdigini….

Müdafa-i Hukuk

Malatya’da malum bazıları, Suriye’deki BAAS rejiminin (azınlığın çoğunluğu yönetmesi) siyasetinin miniminize edilmiş halini bir zamanlar Malatya’ya uyarlayarak; yönünü tahrana dönmüş ve bu şekilde yıllarca Malatya’yı yönetmişlerdir. İran İslam Devriminden beslenerek demokrasi şirazelerini yitirmişler, tevhid ve demokrasi kıyaslaması yapacak kadar siyasetten ve devlet yönetiminden bihaber hale gelmişlerdir. CHP’li başkanın AKP’li bir başkanı tebrik etmesi, siyasi etik ve siyasi ahlak açısından fevkalede güzel bir durumken demokrasiye olan katkısıda bir o kadar önemlidir. Bu malumların kaynaklarından beslenenlerin veya sempati duyanların demokrasi açısından bu kadar önemli olan bu duruma tepki göstermelerinin yegane sebebi, demokrasiye olan hazımsızlıktır. Ben eminimki bugün meclisi sayın Pilten yerine, sayın Gürkan yönetiyor olsaydı; aynı nezaket ve devlet terbiyesinin verdiği demokrasiye bağlılık inancıyla sayın Cömertoğlu’na karşılık verir ve bu durumda adeta demokrasinin beşiği olan Malatya’mızın siyaset tarihine hoş bir anı olarak geçer, hafızalarda yer ederdi.

Şeyma

Kesinlikle katılıyorum!!! bu durum demokrasiyi hazmedememektir!!!

Cemil

Dogru soze ne denir tebrık ederım mudafahukuk kardeşım

Has Malatyalı

Bakalım şelaleciler bu tespite nediyecekler

Emre

Mükemmel yorumlamışsınız.

Caner

Hoplar tabiki. Adamın belediyeden anladığı yok ki. Muhtar olamayacak kişileri koltuğa getiriyorlar laf söyleyince kızıyorlar. Azıcık adaletli olun kalkının kendinize gelin

Berk

Selahattin Başkannın 7 ayında ne yapıldı bilen varmı? Malatya’nın neresine bakarsanız bakın Ahmet başkanın eseri var malesef Haluk Başkan AK Patiden aday gösterilmemenin sinirini üzerinden atamamış. Selahattin Gürkan borç konunda ve tüm konularda kamuoyunu yanıltmaktan başka bir icraat gösteremedi korkum odurki bu şekilde devam ederse bu beş yolda kaybeden Malatya olacak

Adem

Osman güder ağzına ssğlık

Tuncay

Adam doğru yapılan bir işi takdir etmiş, teşekkür etmiş, bundan neden rahatsız oluyorsunuz. Sende güzel icraatlar yap,seni de takdir eden çıkar. Üstelik muhalefet partili bir başkan tebrik etmiş, o da bir nezaket örneği sergilemiş.

Sezginli

Osman Gude başkanımına herkesin hakkını teslim ettiği için teşekkür ediyorum. Bugün Malatya altyapı yönünden örnek şehirleri arasindadir. Bugün başarısız diye bu memleketten teşekkür edip gönderilenler su anda Akpartinin elindeki en büyük belediyelerinin müdürlüklerinin basına geçmiştir. Haluk bey tamamıyla siyasi gucanma yaşayıp aradan uzun zaman geçmesine rağmen halen aynı konuyu gündeme getirip duruyor.

Murathan

Çok saygısızca bir başlık. Haberini tarafsız yaz bırak hoplattimi ziplattimi ona okuyucu karar versin. Gazeteciliği ogrenemediniz bir türlü

sait

hemide nasıl hoplatmış.fotorafına baksana adamın ayarını şaşırtmışlar.el ayağı biri birine karışmış.sadece onu hoplatmamışlar bunuda bu muratanıda hoplatmışlar.helal haluk başkan.

Nk

Birazcık olsun haberlerini üslubunu takip eden herkes hemen anlar ki, Malatyahaber tarafsız falan değil, açıkça bir taraftır. Hangi taraf olduğu da aynı şekilde açık… Haberci olmanın etik ilkelerinin zorlamasıyla bir nevi tarafsızlık maskesi takıyor ama bazen heyecan ve coşkusuna yenik düşüp bu şekilde başlıklar ve üslup ile maskeyi falan unutuyor. Şaşırıyor muyuz? Tabii ki hayır…

Vatandaş

Partinin hatırına reisin hatırına orda durmuş
Ahkam kesiyorsunuz yaptıgınız tekşey belediyecilik
Başkancılık oynamak gaztelerde haberlerde boy
Göstermek.sandık koyun bakalım 50 oy alacaklarmı
Partiden soguttunuz

Kaskade

Rabbil Alemin bizleri, bizden gözüküp de bizden olmayanlardan korusun.

Ramazan

Liyakat 0 iki merkez ilçede durum vahim icraat ne yazık ki yok durum umarız düzelir

Malatyalı

Selahattin başkan ve Haluk başkan Malatyalılar, Osman başkan ise Adıyamanlı, Osman başkan bundan dolayı Haklı olarak alınıyor.

MARİFET İLTİFATA TABİDİR

Marifet iltifata tabidir
Son dönemde Selahattin Gurkan dur durak demeden 13 ilçede yapılan çalışmaları yerinde gorüyor günlük 2500 ton asfalt serimi yapılıyor..Açılan yollar,kaldırımlar vs hwr alanda son sürat çalışmalar d3vam ediyor.Bir kaç gün önce kendisiyle görüştüğümde 100 milyon TL lik bir kaynak bulduğunu ve artık yatırımlar ard arda gelecek dedi..Bu haberden sonra teşekkür etmeye korkacağız sanırım..Marifet iltifata tabidir,metasız eşya zayidir.

Acar

Yeşilyurt ve Battalgazi reisin hatırına kazanıldı.Bir daha aynı adaylar olursa bu iş olmaz.Yeter artık yahu

Osman

Reisin hatırına olduysa yine olur neden yetiyormuş anlamadım !!!! reisin hatırına oy veriyosan yine verirsin hemde defalarca.

Dedektif

Niye ?
Biz koyun muyuz
Reis istemedigimiz adamları karsimiza sürekli çıkarıyorsa bu işte bir terslik olmalı ya reis halkın adamı değil yada reisi kandiriyorlar olay bu

Ramazan

Reisimize canımız feda onun için ölürüz.Ama artık konjukturel olarak Malatyalı başkanlar ve bürokratlar istiyoruz özellikle belediyelerdeki yöneticiler için söylüyorum..

Duhan

Haluk cömertoğlu kusura bakma kimse senin oyununa gelmez selahattin başkanda bizim osman başkanda eski belediye başkanlarını eleştirmek senin hadin değil sen üç dönem belediye başkanlığı yaptın sormazlarmı adama o zaman neredeydin.

Bektas

Oyun değil
Basından beri Selehattin gurkan lâ ahbabligi var bu adamin yakınlar.
Olay bölme değil bu sehir beton şehir dönemine Çakır dönemi getirildi herseyin en kotusunu en pahalısi yapıldı
Kaldırımlara bak sadece kimin atolyesinden çıkma
Bu şehrin talebini Çakır hiç sormadi
Gönül Belediyeciliğini Selehattin gürkan yapıyor o adam buyük şehirden aday olmayaydi soner gökçe her türlü alırdı merak etme
Osman Güder reisin hatrına kazandi Ali ekinci yenerdi emin ol …
Ama hatır bir yere kadar
Yeşilyurtta da aha 1 sene geçti ne temeli atıldı ne yapıldı elektrik sık sık gidiyordu su kesiliyor
Kimin hatası ? Gurkanin mi
Battalgazi ye bir avm de yapılır
Yesilyurttan daha iyi olur

Vatandaş 44

Güder çakır ı savunmakta haklı olabilir ancak bir belediye başkanı için işe başlamak kadar zamanında bitirmek de önemli, fahri kayahan bulvarı 1 seneyi geçti, bitene kadar ne çektik,şimdi fuzuli,toki,yüzakı akşam başlayıp sabah bitiyor. Aradaki fark bu.

nedim

Fuzuli Caddesi evet bir gecede bitti deniyor: oradaki esnaflarla bir görüşmenizi rica ediyorum, bitmiş mi bitmemiş mi? TOKİ yolu ise akşam başlayıp sabah bitmedi, orada da doğruyu söyleyelim. Ayrıca Seçimler geçeli kaç ay oldu sadece fuzuli caddesi show u yapılmakta hala… yüz akı bitmedi sadece ismi değişti… hala bekliyoruz yüz akının bitmesini…

Vatandaş 44

Ben zaten fuzulide esnafım,ne eksikmiş yazın bilelim

Yasin Bikriye

Osman Güder’in ifadesiyle Ahmet Çakır Bey’den devreden 2 MİLYAR (2 KATRİLYON) BORÇ Altyapı harcamaları için yapılmış. Peki bu arada MERKEZİ BÜTÇEden para gelmemiş mı, EMLAK, REKLAM, ÇEVRE TEMİZLİK vergileri, KATILIM PAYLARI, RUHSAT GELİRLERİ, SU gelirleri gelmemiş mı?
AKÇADAĞ ve ARAPGİR Belediyeleri Ak Parti’nin belediyesi idi hem de bugünkü Belediye Başkanları ile.
Yıllardır Teşkilatta görev üstlenmiş Osman Güder Başkan da dahil bu haberde savunma gereği hissettiği Ahmet Çakır Başkan ve diğerleri önce ARAPGİR ve AKÇADAĞ Belediye Başkan Adayları belirlerken yılların tecrübesine rağmen Milletin Teveccühünü önceden göremedikleri için özür dilemelidir.
Milletle inatlaşmanın bedeli Ak Partili Belediyeleri kaybetmeye neden olmuştur.
Bunlarla yüzleşmeden ahkam kesmek yakışmamış Osman Güder Başkanımıza.
6 ay öncesine kadar yine aynı Belediye Meclisinde idi taraflar.
Bu üslup yakışmıyor.
Şaşırdım ve üzüldüm açıkçası..

Selim

Yasin Bikriye, Osman Başkanın açıklamasında borcun 2 milyar TL.vs olduğu ile ilgili bir cümle yok. Zaten Büyüksehirin böyle bir borcu da yok.

Murat

Haluk Cömertoğlu: “Selahattin Başkanın övülmesinden rahatsız olanlar neden rahatsız oluyorlar bunu merak ediyorum. Birlikte 15 yıl çalıştıklarını iddia ediyorlar madem neden rahatsız oluyorlar?”

Asıl soru bu… evet diğer başkanlarda çalışmıştır doğrudur… Ama CHP li bir belediye başkanı bile Akpartili bir beledoliye başkanıni ovuyorsa ve teşekkür ediyorda amca gurur duyulur. Rahatsız oluyorlar rahatsızlar bu kısa süredeki bu başarıdan

Kemal

büyükşehir belediyesi ve maski nin 2014-2019 yılları arasındaki alt yapı dahil olmak üzere harcanan mebla ve hizmete bakarsan kime tşk edeceğini çok net görürsün

Hoppala Murathan

Hoplattı ney ya.

Hacı Hakyemez

Haluk beyi tebrik ediyorum. Çok güzel konuşmuş.

Zeynep

Hiç kimse Akp lilerin arasını bozamaz hele hele bir neyi belirsiz bir konu yüzünde bozulmaz bunu CHP liler bunu daha iyi bilmeleri lazım bimiyilerse ogresinler ondan sonra boyle toplantilara katılsınlar

yasin

hiçbir Ak partili akp diye yazmaz zeynep hanım önce savunduğunuz partinin adını yazmayı öğrenin

yasin

haluk cömert oğlu daha 8 ay öncesine kadar Ak partinin belediye başkanıydı.Birileri Arapgire aday dayattılar onlarda dayatmaya karşı direnip haluk beyi yeniden seçtiler.Ha hesap soracaksanız Reis e 1 vekil ve 2 ilçeyi kaybettirenlerden hesap sorun

Zeliha

OSMAN baskanim taktir etim vefa böyle bir şey ak parti belediye baskanlari ayrım yapmadan hepside sonderece başarılı buluyorum kimsenin gücü yetmez iki başkanın arasını bozmaya .kaldiki CHP li bir başkanın konuşması ve üslubu manidardır

Mehmet Bey

Selahattin Gürkan’da bizimdir Osman Başkan’da bugüne kadar yapılan emekte bizimdir AK Parti’de! Herkes haddini bilsin Malatya’ya hizmet edeb herkes bizimdir!

ömür

bırakın artık birilerinin bekçiliğini yapmayı adam 5 senedir tankerle şu taşıyoruz diyor yapılan ise teşekkür ediyor selahattin baskan adam gibi adam dahada güzel işler yapacağına inanıyorum

Erdoğancı

Efendim Başkanımız sayın Erdoğanın izindeyiz

aras

efendim başkanımız sayın ATATÜRK İZİNDEYİZ.

Nk

Zaten CHP’lilerin (ve maalesef haber için seçtiğiniz başlığa bakarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, siz malatyahaberin) Akpartiye, siyasetine, faaliyetlerine dair sevip, beğendikleri, takdir ettikleri bir tek şey var. O takdir ettikleri yegâne şey, herhangi bir hizmet falan değil, ilginç bir şekilde “Başkan Gürkan”… Şimdi sormak lazım. Neden acaba? Cevabı çok ilginç olacaktır eminim…

Hadi ordan

Hiçbirşekilde art niyet yok
Selehattin başkan battalgazi de yaptığı ortada Suan büyükşehir de yaptığı ortada
Selehattin başkan gönül belediyecisi Çakır ve etrafı kaldırım belediyecisi 40 yıldır malatyadayihk kime yutturiyin?

Nk

Şu üslup sahibine cevap vermek lüzumsuz ama, gerçekten merak ediyorum, hiç ama hiçbir Akpartilinin siyaseti, hizmeti, yatırımı ile muvaffak olmadığı, CHP lilerin gönlünde yer etme başarısını sayın Gürkan hangi meziyeti ile elde etti. Nedir bunca muhabbetin, güzellemelerin hikmeti? Hizmet ve gayret olmasa gerek çünkü sayın başkanın dişe dokunur bir hizmeti yok henüz ortada…

Sevgi

Osman başkan ile selahattin başkanın arasını açmaya bir chpli başkanın açmasına gücü yetmez. Sürekli aynı şeyi söylemek hoş değil chp’ye islamı getirmek için chp’ye geçmiştiniz başarabildiniz mi ?

Mak44

Alt yapı belediye başkanı için bir risktir. Görünmeyen hizmettir. Ahmet Çakır Başkan bu riski göze alarak Malatya’nın her noktasına alt yapı çalışması yapmış hizmetler götürmüştür. Hiç kimse Ahmet başkanın bu memlekete yaptığı hizmetlere inkar etme hakkı yoktur.

Mehmet

Yiğidi öldür ama hakkını yeme derler Malatyamıza hizmet eden gelişmesi için bir çivi çakanın başımızın üzerinde yeri vardır lakin birilerini göğe çıkarıp yıllardır hizmet eden eski belediye başkanlarını unutmak anımsamamak yakışmadı ben bu cesur ve dik duruşundan dolayı osman başkanı tebrik ederim başarılarının devamını dilerim

Malatyali

Haluk başkan teşekkürler.bir kez daha gördük ki aslan gibi başkanımız Selahattin Gürkan beyi parti olarak çekemiyorlar.Ak parti bugün kendi içinde ne kadar kopuk ne kadar guruplasma içinde ne kadar dağınık halde sayın cumhurbasknimiz bı şekilde bu haberi diyacak insalllh.

erol

Sayın moderatör 06.11.2019 tarihli haberinize (kiralık araç yükünde kurtulduk) yazdığım yorumu niçin yayınlamadığınız şimdi daha iyi anlaşılıyor. Battalgazi Belediye başkanının kiralık araç yükünde kurtulduk derken kendisinden önceki Selahattin Gürkan ile aralarında bir anlaşmazlık mı var diye yorumlamıştım. Bu haberinizle iki başkan arasında anlaşmazlık olduğu açığa çıktı.

Recai

Senin Allah’ına gurban Osman Başkan sen bugünkü tavrınla Büyükşehir belediye başkanının bugüne kadar yapamadığı yapmak istemediği hakkı teslim ettin hem de dava adamlığı nasıl olur onu gösterdin.

YOLDAŞ

Bu şekilde destekleyerek hangi ihaleyi ya da hangi görevi alacaksınız Battalgazi Belediyesinden?… Yazıyı tam oku sonra biraz idrak et!!! (İdrak et derken çok düşündüm yapabilir misin diye ama cevabım yok). Haluk Cömertoğlu kendi ilçesinden bahsetmiş Senin takla attığn başkanın isyan etmiş. Demek ki bişeyler var………

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 15 12 3 0 31 11 20 39
Konyaspor 14 7 5 2 23 13 10 26
Hatayspor 14 8 2 4 23 14 9 26
Fenerbahçe 14 7 3 4 20 17 3 24
Alanyaspor 15 7 3 5 20 23 -3 24
Galatasaray 15 6 5 4 21 19 2 23
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Fatih Karagümrük 15 6 4 5 22 21 1 22
Beşiktaş 15 6 3 6 22 22 0 21
Adana Demirspor 15 5 5 5 20 20 0 20
Sivasspor 15 4 7 4 21 15 6 19
Giresunspor 15 5 4 6 15 13 2 19
Kayserispor 15 5 4 6 20 22 -2 19
Altay 15 5 3 7 20 23 -3 18
Antalyaspor 15 5 3 7 18 22 -4 18
Gaziantep FK 14 5 3 6 17 21 -4 18
Yeni Malatyaspor 14 4 1 9 12 23 -11 13
Göztepe 14 2 5 7 13 20 -7 11
Kasımpaşa 15 2 5 8 14 22 -8 11
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...