Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Cumhurbaşkanımız Bizden Başarı İstedi”

Gündem

26-07-2018 tarihinde yayınlandı.

“Cumhurbaşkanımız Bizden Başarı İstedi”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

  • AKP İl Başkanı Koca’dan açıklamalar..  “Asıl işimiz bundan sonra başlıyor. Yeniden bir revizyon sürecine gireceğiz.”.. 

Geçtiğimiz Haziran ayında yapılan Milletvekili Genel Seçimleri için görevinden istifa ederek Malatya Milletvekili adayı olan ve seçilerek TBMM’de Malatya’yı temsil etmeye başlayan Hakan Kâhtalı’dan boşalan AKP Malatya İl Başkanlığı görevine getirilen İhsan Koca, 24 Haziran seçimleri sonrasında Malatya’ya getirilecek kamu hizmetleri, yönetim anlayışı, milletvekili, teşkilat ve halk ilişkisi ve AKP Malatya İl Teşkilatı’nın izleyeceği yeniden yapılandırılmış yol haritası konusunda Yeni Malatya Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu.

Bizzat Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından il başkanlığı görevi verilen İhsan Koca, ‘eski bir il başkanı ve milletvekili olarak’ yeniden  İl Başkanlığı görevine getirilmesini, “Aktif olarak siyasetin içinde olmadığı” dönemde de, her an partisinin emrinde olması ve teşkilat ile ilişkilerini koparmaması ile açıklayan İhsan Koca, 2002’den 20018 yılına kadar geçen AKP serüvenini şu sözlerle anlattı:

“Biz, partimizin kuruluş aşamasından itibaren genel başkanımız, daha sonra başbakanımız, daha sonra Cumhurbaşkanımız ve şu anda yine Genel Başkanımız ve nihayet Başkanımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemize, milletimize ve partimize hizmet etmek gayretinde olduk. Milletvekilliği görevimin bittiği 2011 yılından bugüne kadar partimle ilişkimi hiç kesmedim. Partimin davet ettiği her aktiviteye katıldım. Aktif görevimin olmadığı dönemlerde bile partimden asla kopmadım. Çağırıldığım her seçim programına hiçbir zaman mazeret göstermeden iştirak ettim.  Seçim dönemlerinde Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM)’nden verilen her görevi yaptım. Her an partimin emrinde oldum ve Malatya’daki başarısı için çalıştım. Bunun için illa il başkanı, belediye başkanı ya da milletvekili olmaya gerek yoktu. Bizim bir kutlu davamız ve davamızın büyük bir lideri var. Bu bilinç ile liderimizin önderliğinde bu kutlu davamızın muvaffakiyete ulaşması yolunda hiçbir zaman geride durmadım”.

Seçim kampanyası sürecinde, Hakan Kâhtalı’nın istifası sonrası AKP Malatya İl Başkanlığı için farklı senaryolar vardı. Kimine göre il başkanlığı görevini seçimlere kadar vekaleten üstlenen Mahmut Üner Özer yönetecekti, kimilerine göre ise bazı ilçe başkanları bu göreve talip olmuştu.

Peki İhsan Koca ismi nasıl öne çıkmış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ankara’ya çağrılırken neler yaşanmıştı? Bu soruya, İhsan Koca detaylarıyla cevap verdi:  “Sayın Cumhurbaşkanımız bana ‘İhsan, sana Malatya İl Başkanlığını veriyoruz. Malatya’ya git ve ekibinle bu seçim sürecini başarıyla tamamla. Sizden başarı bekliyorum’ şeklinde talimatıyla bizi görevlendirdi, biz de görevi almış olduk”.

İhsan Koca’nın yaptığı özel açıklamaların can alıcı noktalarından biri de, AKP Malatya il ve ilçe teşkilatlarının yeni bir döneme girileceğini ve yeni bir yapılanmaya gidileceğinin işareti niteliğinde olan şu sözler oluşturdu:

“Asıl işimiz bundan sonra başlıyor. Bizden beklenen; yeniden bir revizyon sürecine gireceğiz. Genel merkezimizin ve Malatya kamuoyunun bizden bu yönde bir beklentisi var. İnşallah bunu başaracağız”.

İl Başkanı İhsan Koca, partinin Malatya’da bir özeleştiri yapma gereğini duyduğunu ve bunu yapmaya hazırlandığını hissettiren açıklamalar da yaptı. Özellikle parti teşkilatının, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının Malatya halkının derdiyle daha fazla dertlenmesi, bu yolda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sıklıkla vurguladığı “Halkın gönlüne dokunmak” ifadesiyle karşılık bulan bir yerel politika izleneceğinin altını çizen İhsan Koca, kamu kurum yöneticilerinin de halka hizmette sorumluluklarını eksiksiz yerine getirmesinin takipçisi olduklarını kaydetti.

AKP  İl Başkanı, Malatya’daki bazı kamu kurumlarının yürüttüğü projeler ve yönetim anlayışında sorunlar, sıkıntılar tespit ettiklerini, bu sorunların çözümü için yetkili birimlerle temas halinde olduklarını vurguladı.

Milletvekili seçimlerinden hemen sonra, erken bir tarihe alınmaması halinde Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere hazırlanmaya başladıklarını, şu anda mevcut bazı belediye başkanlarının yeniden aday gösterilebileceğini, bazılarının ise aday gösterilemeyebileceğini ifade eden İhsan Koca, yerel seçimlerde adaylık sürecinin Kasım ayında netleşebileceğini ifade etti.

İhsan Koca, AKP olarak belediye başkan aday adaylarında arayacakları ilk 3 özelliği ise şöyle sıraladı: “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve partimizin kriterleri… Adaylar belirlenirken mutlaka bu kriterlere göre tespit edilecek. Vatandaşın gönlünü kazanma, tevazu sahibi olması, işini yapabilecek niteliklere yani belediye başkanlığını yapabilecek birikim ve yetkinliğe sahip olması…”.

Yeni Malatya Gazetesi’nin yeni dönemde Malatya’da üretilecek kamusal hizmetlere ilişkin sorusunu da cevaplayan İhsan Koca, bu kapsamda, Kuzey Çevre Yolu Projesi’nin hızlandırılması, kayısıcılıkta lisanslı depoculuğun hayata geçirilmesi, Vagon Onarım Fabrikası’nın Türk Kızılayı tarafından alınıp prefabrik konut üretime geçilmesi, yüksek güvenlikli psikiyatri hastanesi ve birçok projenin geleceğini anlattı.

* * *

İhsan Koca, AKP’nin Ali Osman Başkurt’un başkanlığında 2002 yılında Malatya’daki teşkilatlanmasını yapmaya başladığı andan itibaren, il teşkilatının hemen her kademesinde görev yaptı. Önce kurucu il yönetim kurulu üyeliği yaptı, daha sonra il başkan yardımcılığı görevine getirildi. AKP’yi iktidara taşıyan 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adayı olmak üzere istifa eden kurucu il başkanı Ali Osman Başkurt’tan sonra il başkanlığına atandı. Bu atamadan sonra 2003 yılında yapılan AKP İl Başkanlığı’nın ilk ve tek 2 adaylı il kongresinde Malatya İl Başkanı seçildi. 2007 milletvekili genel seçimlerinde milletvekili adayı olmak amacıyla, Mayıs 2007 tarihinde bu görevinden ayrıldı ve 22 Temmuz 2007 seçimlerinde Malatya Milletvekili seçildi. 2011 yılı Haziran ayına kadar devam eden milletvekilliği görevinden sonra, avukatlık mesleğine dönüş yaptı.

Geçtiğimiz Haziran ayında yapılan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde İl Başkanı Hakan Kâhtalı’nın milletvekili adayı olmak amacıyla görevinden istifa etmesi üzerine, İhsan Koca, daha önce il başkanlığı ve milletvekilliği yapmış bir siyasi geçmişe sahip bir isim olarak, daha önce örneğine çok rastlanmayan bir karar ile, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bizzat Malatya İl Başkanı olarak görevlendirildi.

İhsan Koca ile, 24 Haziran seçimleri sonrasında AKP Malatya İl Başkanlığı’nda yaptığımız söyleşide öne çıkan başlıklar şöyle:

Partimizin kuruluşundan bugüne, aktif siyasette olayım ya da olmayayım; hep partimin emrinde oldum

“Biz AK Parti’nin 2001 yılında kuruluşu, 2002 yılından itibaren ise 3 Kasım seçimlerine kadar Türkiye genelinde teşkilatlanması sürecinde,  önce genel başkanımız, daha sonra başbakanımız, daha sonra Cumhurbaşkanımız ve şu anda yine Genel Başkanımız ve nihayet Başkanımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemize, milletimize ve partimize hizmet etmek gayretinde olduk. Bu düşüncemiz bu hedefimiz ve bu amacımız bugüne kadar da devam etti. Millete hizmet etmek, partiye hizmet etmek illa milletvekili, belediye başkanı veya il başkanı olarak yapılacak diye bir kural yok. Düz bir parti üyesi olarak da yapılabilir anlayışıyla hareket ettik.

Nasip oldu, 2007-2011 yılları arasında milletvekili olarak da görev yaptım. Milletvekilliğim bittikten sonra da partimin emrinde oldum. Eski il başkan yardımcısı, eski il başkanı eski bir milletvekili olarak kısacası sade bir üye olarak partimin emrindeydim. 2011’den 2018 Mayıs ayına kadar teşkilat yöneticisi, belediye başkanı ya da milletvekili değildim ama hep partim için çalıştım, verilen her görevi harfiyen yerine getirdim. Partimin davet edildiğim aktivitelerine katıldım. Partiden kopmamıştım. Çağırıldığım seçim programlarına iştirak ettim.  Seçim kampanyaları sürecinde, seçim çalışmalarımızı organize eden SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) kurulur. Geçtiğimiz dönemlerde 2015 Haziran ve Kasım seçimlerinde SKM toplantılarına iştirak ettim. Benden istedikleri bilgi birikim tecrübe ve zaman anlamında partimin emrine amade oldum. Bu dönemde, resmi olarak aktif bir görevim olmasa da AK Parti Malatya İl Teşkilatı ve Malatya’nın hizmetinde oldum.

İl Başkanlığına giden süreç: Cumhurbaşkanımız Ankara’ya çağırdı, görevi verdi ve bizden başarı istedi

Bizim Malatya teşkilatımız bir yönüyle diğer AK Parti teşkilatları açısından önemli bir farklılık ve özellik taşıyor. Bu konuda Türkiye’de tek. Şu ana kadar bütün il başkanlarını milletvekili yapmış bir teşkilattır Malatya. Hakan Kâhtalı başkanımızın istifasından sonra, il teşkilatımızda il başkanlığı konusu gündeme gelmişti. Bu tabi sadece Malatya için değil. 17 il başkanımız milletvekili adaylığı için istifa etmişti. Bu süreçte teşkilat içerisinde arkadaşlarımız bazı ilçe başkanlarımız il başkanlığı konusunda düşünceleri vardı. Biz de onlarla görüştük. Desteğimizi isteyen arkadaşlarımız oldu. Ama dediğim gibi siyasi ben anlamda aktif siyaseti bıraktığım için bunu defalarca söylemiştim, beni eleştirenler olabilir biz o arkadaşlarımızla bir takım görüşmelerimiz oldu. Akabinde genel merkezimiz il başkanlığının, tüm Türkiye’deki 17 il başkanlığının seçim sürecinde vekâleten yürütülmesi, atamaların seçimden sonraya bırakılması yönünde prensip kararı almıştı. Dolayısıyla il başkanlık süreci de o dönem için kapanmıştı. Fakat 17 Mayıs’ta Genel Merkezimizden Teşkilat Başkanımız Sayın Mustafa Ataş Bey beni Ankara’ya çağırdı.  Ankara’ya gittim. Sayın Cumhurbaşkanımızın milletvekillerimize bir iftar programı vardı. İftar programı sonrası Sayın Mustafa Bey ile bir görüşmemiz oldu. Malatya genelini, teşkilatı konuştuk. Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın makamına çıktık.  Sayın Cumhurbaşkanımız bana ‘İhsan, sana Malatya İl Başkanlığını veriyoruz. Gidin ve bu seçim sürecini başarıyla atlatın. Sizden başarı bekliyorum’ şeklinde talimatıyla biz de görevi almış olduk.  Daha sonra yeniden Mustafa Ataş Bey ile bazı istişarelerde bulunduk. Bu istişarenin sonucun Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Görevlendirme yazısını alarak Malatya’ya döndüm. Zor dönemde kısa süreli seçim kampanyası döneminde yeniden aktif siyasete başlamış olduk.

İl başkanlığına getirilmeme eleştiriler olmakla birlikte büyük ölçüde olumlu karşılandı ve teşkilat için motivasyon unsuru oldu

Niye böyle oldu derseniz?

Başından beri söylediğim gibi her ne kadar aktif siyasette olmasam da her zaman partimin emrindeydim. Benden sonra görev yapan tüm il başkanlarımıza ‘Ben sizin emrinizdeyim’ demişimdir.  İl Başkanlığının emrinde olan haliyle Sayın Cumhurbaşkanımızın zaten emrindedir. Cumhurbaşkanımız bize ne görev verirse versin bu bizim için bir emirdir. Can-ı gönülden yaparız.  Bazı hemşehrilerimizin ‘Ne gerek vardı nerden çıktı bu İhsan Koca?’ şeklinde tepkileri ve yaklaşımları olmakla birlikte,  hemşehrilerimizin büyük bölümünün ‘iyi oldu’ dediklerini duydum, öğrendim. Böyle zor bir süreçte ‘İhsan Koca ismi iyi bir tercihti’ şeklinde bir yaklaşımın baskın görüş olduğu öne çıktı. Halkımızla, hemşehrilerimizle sahada hep birlikte olduğumuz için bu düşünce ve görüşleri öğrenmek çok uzun da sürmedi zaten. Ama genel anlamda ciddi bir olumlu yaklaşımla karşılaştım.

Eleştirenler oldu, olabilir ama genel anlamda, özellikle ilçe teşkilatlarımız ve kamuoyunda siyaseti yakından takip eden vatandaşlarımız çoğunlukla olumlu değerlendirdi. Partiye bir motivasyon oldu. Hemşehrilerimizin baskın biçimde atanmamızı olumlu karşılaması da bizim için bir şevk, heyecan kaynağı oldu, seçim kampanyamıza dört elle sarıldık. Zaman ve mekan sınırı olmaksızın Malatya’yı karış karış gezdik, tüm hemşehrilerimizle el ele, gönül gönüle, yüz yüze bir çalışma içinde olduk.

Asıl işimiz bundan sonra başlıyor. Teşkilatlarımızda revizyona gideceğiz. Milletvekillerimiz Malatyalı hemşehrilerimizle daha sık birlikte olacak

Asıl işimiz bundan sonra başlıyor. Bizden beklenen Malatya’da yine geçtiğimiz dönemde beri süregelen Malatya teşkilatı ile övünmeye devam etmemiz için yeniden bir revizyon sürecine gireceğiz. Genel merkezimizin ve Malatya kamuoyunun bizden bu yönde bir beklentisi var. İnşallah bunu başaracağız.

Bu dönem seçilen milletvekillerimizi hepimiz yakından takip ediyoruz. Genel Başkan Yardımcımızın görevi dolayısıyla çok sık Malatya’ya gelememe ihtimali olabilir ama Hakan Bey ve Ahmet Bey Malatya’ya sık sık gelecekler. Hatta Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları var: Milletvekillerinin Ankara’da işleri olmadığı zamanlarda seçim bölgelerinde zamanlarını geçirecekler. O talimata ihtiyaç kalmadan, talimatın gereği olmadan dahi milletvekillerimiz çoğu zamanını Malatya’da geçirecekler. Sayın Bakanımız bakan iken bile hemen hemen her hafta sonu Malatya’daydı. Bülent Bakanımız, Bakan iken hemşehrilerimize yakın olması, son derece mütevazı olması hemşehrilerimizi son derece memnun etmiş. Biz bunu seçim sürecinde gördük. Sempatilerini, beğenilerini kazanmış. Milletvekillerimize ulaşamama yönünde bu dönem ciddi bir sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum. Ama her aradığımda ulaşayım beklentisi de doğru değil. Çünkü toplantıda olabilirler, bakanlıklar arası görüşmelerde olabiliyorlar, resmi bir törende olabiliyorlar. Hemen hazır vaziyette her zaman telefonlara cevap verilemeyebilir. Burada biraz hemşehrilerimizden anlayış bekliyoruz.

Kamu kurumlarında bazı sıkıntılar olduğunu görüyoruz, çözüm için yetkili makamlarla temas halindeyiz

17 yıllık bir iktidarda ister istemez bazı sıkıntılar olabiliyor.  Kimseyi eleştirme gibi bir yöntem bana uygun değil. Ama bizim kamu kurumlarımızda bir takım sıkıntılar olduğunu görüyoruz. Bunların düzeltilmesi gerekir mi? Bir siyasi parti il başkanı olarak bizim üzerimize düşen bir şey varsa, görev ve sorumluluk anlamında onu yerine getirme gayreti içerisinde olacağız.  Vatandaşlarımızın her türlü kamu hizmetine en hızlı en verimli şekilde ulaşması gerekiyor. Karşılaştıkları sıkıntıların giderilmesi  bizim görevimiz. Tabi biz atama makamında değiliz ama atama makamında olanlarla karşılaştığımız sıkıntıları aktarmakla yükümlüyüz. Bunu yapacağız. Yaşadığımız problemleri aktarmak durumundayız.  Ama biz, bir siyasi parti il başkanı olarak öncelikli görevimiz kendi teşkilat yapımızı kurumsal anlamda güçlendirmek ve şehrimizde teşkilatımızın tüm hemşehrilerimizi kucaklar şekilde bir yapıya kavuşmasını sağlamak. Daha doğrusu Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle hemşehrilerimizin gönlüne dokunmak. İlk çalışmalarımız bu yönde olacak. Tabi konuşurken kolay ama uygulaması zaman ve mesai anlamında ciddi fedakârlık gerektiriyor. Sadece benim için değil teşkilatta görev alan herkes için fedakârlık gerektiriyor. Belki teşkilatımızda birtakım revizyonlar gerekebilir onlarla ilgili çalışmalarımız olacak.  Bugünden yarına bazı sorunların çözümü olmaz. Bismillah dedik başladık.

Belediye başkan adaylarında arayacağımız kriterlerimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan belirledi, o kriterlere hassasiyetle uyacağız.

Milletvekili seçimlerinden hemen sonra, 2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlere hazırlanmaya başladık. Ara vermeden, durmadan faaliyetlerimize başladık. Şu anda Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Sayın Hacı Uğur Polat, daha önce 4 yıl Yeşilyurt gibi 35-40 ilden daha büyük ilçenin belediye başkanlığı  yaptı. Bildiğim kadarıyla şu anda acil bir eylem planı üzerinde çalışıyorlar. Önümüzdeki günlerde devam eden çalışma tempolarını daha da artıracaklar. Görev değişimi Yeşilyurt Belediyesi’nde de oldu. O başkanımız da tecrübeli. Onlar da yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkan adaylarımızın tespitinin bir takım kriterleri var. Partimizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın kriterleri… Adaylar belirlenirken mutlaka bu kriterlere göre tespit edilecek. Vatandaşın gönlünü kazanma, tevazu sahibi olması, işini yapabilecek nitelikleri sahip olması, Belediye Başkanlığını yapabilecek olması gibi kriterler göz önünde bulundurulacak. Tabi sadece bununla yetinilmeyecek.  Bunun dışında bizim partimizin anketleri var. Kamuoyu yoklamaları da önemli.  Aday tespit süreçlerinde anketlerinde etkisi olacaktır.  Adayların kamuoyu tarafından takdir edilmesi, bilinirliği, belediye başkanlığını yapabilirliği halkımıza sorulacaktır. Bunlar da genel merkezimize yol gösterici olacaktır.  Belki bazı belediye başkanlarımız devam edecektir belki bazı belediye başkanlarımız yenilenecektir. Öyle tahmin ediyorum Kasım ayı gibi bu konular netleşecektir.

Kamu hizmetleri alanında yol haritamız, öncelikle başlamış projeleri sonuçlandırmak olacaktır

Malatya’da yatırım konularındaki önceliğimiz, başlamış projelerin tamamlanması.  Kuzey Çevre Yolu, 94’lerde planlanmış, 97’de proje ihalesi yapılan, ödenek yokluğu nedeniyle başlanamamış bir proje. Geçtiğimiz yıl yer teslimi yapılarak yapımına başlandı.

Malatya’mız için önem arz eden lisanslı depoculuk hususunun hayata geçirilmesi. Bizim dışımızda ama bizim de takip etmemiz gereken Türk Kızılay’ının vagon onarım fabrikasına prefabrik konut üretim tesisinin yapılması.  Güney Kuşak Yolu ve TOKİ projelerinin tamamlanması.   Güney Kuşak Yolu’nun belirli bir bölgesindeki kamulaştırma sorununa belki farklı bir çözüm bulunur. Hak sahipleri kamulaştırma istemiyorlar. Bize imar izni verilsin müteahhitlerle anlaşalım gibi talepler var. İnşaatı devam eden hastanelerimiz var. Kadın Doğum, Fizik Tedavi ve Yüksek Güvenlikli Psikiyatri hastanesi var. İnşallah bu dönem onların bitirilmesi sağlanır.

100 yataklı Yüksek Güvenlikli Psikiyatri hastanesi yeni bir proje. Kent merkezi içinde olması eleştirileri var. Artıları eksileri değerlendirmek lazım. Eleştiriler var kabul ediyorum.  Orası bizim artık şehir hastanesi niteliğinde bir kampüs oldu. Sağlık görevlisi doktor, tıbbi malzeme anlamında hepsi bir arada. Her hastaneye ayrı ayrı tıbbı cihaz ve malzeme alımı sonuçta ekonomik bir külfet getiriyor. Uzman doktor bulundurma anlamında bütün herkes o doktordan faydalanma imkânına sahip olacak.   Trafik ve insan yoğunluğuna sebep olacak belki ama Kuzey Kuşak Yolu’nun devreye girmesiyle yoğunluğu azaltmış olacağız.

Biz de yanlış yapabiliriz, hemşehrilerimiz, varsa yanlışlarımızı, hatalarımızı bize bildirsin, mutlaka dikkate alacağız ve gereğini yapacağız

Hemşehrilerimizden Sayın Cumhurbaşkanımıza verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Ama teşkilat anlamında da bizlere güvenmelerini eksiğimiz hatamız yanlışımız varsa bizlere ulaştırmalarını, teşkilatımız için şehrimiz için faydalı gördükleri önerilerini iletmelerini istiyorum. Halkımızdan bize gelen görüşler, düşünceler, eleştiriler bizim için değerlidir, mutlaka dikkate alacağız ve kamu yararı içeren her uyarının gereğini yapacağız Hemşehrilerimizle sürekli istişare edeceğimiz organizasyonlarımız olacağız.  Hem kendimizi kontrol etme hem de hizmetimizin verimli olması anlamında vatandaşlarımızın öneri ve eleştirilerini bekliyorum”.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

ihsankoca2

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
30 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
yesil

evet malatyaya ne yaptınız esnafın faydalandığı malatyayı ayakta tutan şöför okulunu kapattınız mavitreni kaldırdınız erhaç askri hava alnına ek binalar yaptınız koca malatyamın bir şırnak kadar değeri yok gidin oraya çalışmayan hava alanını bir görün sen neye layıksın malatyal

ahmet

Yeşilyurt un İmar departmanından Başlayın önce işi bilmeyen ehliyetsiz genç insanlarla dolmuş taşmış vatandaş mağdur ediliyor en ufak bir evrak 2 aydan önce çıkmıyor vatandaşa azarlıyorlar sanki babalarının koltuğu .nerede kaldı AK Partinin hoş görüşü ve iş çözme becerisi vatandaşın sorununa çözüm bulma kabiliyeti sorunsuz işi bile bozuyorlar mevzuat dışı işlem yapıyorlar

Reis-i çok seven Vatandaş

İhsan bey sen hoş adamsın birşeyler yapacağına Emin’im ancak bu milletvekili kadrosu ile olmaz . Selehattin Gürkan bey , Ali Kazgan beyi ve Haluk beyi çıkar gerisinden de hiç umut yok Malatya’yı borç batağına sokmayan belediye istiyoruz

Tekin

Madem eski ekibe dönüş var Partinin ilk kuruluşundan itibaren emeği olan Sn Ali Osman BAŞKURT vekilimizide Malatya da aktif bir görevde görmek istiyoruz.

Bulent

Su faturalarindan başlayin o zaman

YasirKsk

Sonuna kadar başkanımızın arkasındayız inşaallah yaptığımız çalışmalar ile hep birlikte güç kazanacağız Allah bu kutlu davamızı mübarek kılsın teşkilatın seninle gurur duyuyor Sn İhsan Koca Başkanım

Yusuf Gaylan

Bence Siyasette ilk adım özgün bir fikre sahip olabilmek ve Siyaseti bilen insanlarla birlikte çalışabilmek doğru siyaseti yapmayı veya bilmeyi sağlar Sayın İl Başkanımız her konuda örnek almamız gereken birisidir unutmayınızki yaparsa Ak Parti Yapar Vakit Malatya Vaktidir

Hamdi

Bu son seçimde teşkilat sınıfta kaldı, sahada hiç yoklardı. İl Başkanı kendini hala vekil zannediyor herhalde ?

Ülkem ve Malatyam

Bu kadro ile gelecek seçimde işiniz zor. Kusura bakmayın. %15 kaybı hala görmezden geliyorsunuz. Ders almıyorsunuz. REİS’de olumsuzlukları görmek istemiyor. Sayın Koca vekil iken bu ile ne yaptı. Hangi sorununu çözdü. Bu ili batırmaya hakkınız yok. Güzelim üniversite trambüse kurban gidiyor ve yazmıyorsunuz.
Sayın Karaduman yorumlarımı yayınlamıyorsunuz.
Basın özgürdür. 5 ay protesto ettim. Bir daha asla okumam. Basın yanlış yapanların yanlışlarının hatırlatılacağı, doğru yapanın takdir edileceği mecradır. Basın DOĞRULARI yazmak zorundadır.
Saygılarımla

samet

ölene dek baskanımızın arkasındayız

Leyla Tekedereli

Bizler de görev verilsin verilmesin her zaman davamızın yanındayız. Malatyamız herşeyin en iyisini hak eden bir şehir. Malatya’yı bilim, teknoloji, sanayi, ticaret, turizm, sağlık, eğitim ve hizmet sektörlerinde bölgede ve Türkiye’de ilk sıralara taşıyacak bir çalışma ve gayretin içinde olmanız temennisiyle yolunuz açık olsun.

Leyla

Siyasi donanımı, Ak Parti kuruluşundan itibaren içinde buluna. İyi veya kötü doğru veye yanlış haklı veya haksız her durum ve olayın gerçekten gözlemcisi olarak oldukça yüksek bilgi birikimine sahip biri olarak hak hukuk gözetme noktasında Adil kararlar alıcağını Ak Parti Malatya teşkilatının her kesimden vatandaşa tatmin edici sonuçlandırılır kararlar alıcağına yürekten inandığım BAŞKANIM.KOLAYLIKLAR VE BAŞARILAR DİLİYORUM.Her zaman yanınızda ve isteğiniz ve emriniz doğrultusunda göreve hazırız inş..

Emrah Uludağ

Allahın izniyle başkanımızin arkasında duracağız çalışacagiz ve basaracagiz inşallah
La tahzen inallahe meane ❤❤

Mukadder Ceylan

Malatya Ak parti il başkanlığına getirilicek en doğru kişi Syn İhsan Koca’ydı. Syn.Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle ve İhsan Koca’nın geçmişteki bilgi birikimi davasına her koşulda hizmet eden ve partisinin her daim yanında olan biri olarak, Malatya’nın ve Ak parti teşkilatının daha iyi seviyelere geleceğine inanıyor ve başarılar diliyorum.

Gökçe

Malatya için doğru bir karar.Malatya halkının isteğini bilen partide emek veren bi isim biz de gençler ve malatya olarak arkasındayız

Yasmin

Sayın İl Başkanımız daha önceki başkanlarımız gibi Malatya için en iyisinin yapılması konusunda kesinlikle iyi bir gözlemci görevi üstlenmiştir. Buda Malatyamıza ne kadar sahip çıktığını ve değer verdiğinin gösterir.

Sümeyra

İhsan koca başkanımız malatya ve ak parti için emek ve gayret sarfetmiş olan değerli bir insandır. Gerek görev başındayken gerekse görev dışında verilen her görevi başarılı bir şekilde yapmıştır ve bundan sonrada malatyamız ve partimiz için daha başarılı işlere imza atacaktır.

İlayda Altınok

Büyük Başkan ?? bir insanda olması gereken en önemli özellik sayın başkanımızda var. Ben her konuda çok iyiyiz demiyorum. Kendi olumsuz yönlerjni de görüp kendini sorgulayan başkan. Allah bu zamana kadar yaptığınız herşeyden razı olsun. Söylediği sözler ele aldığı konular çok tutarli ve yerinde. Kimse dört dörtlük değil belki ama elinden gelenin hepsini yapmış ve yapacak bir başkan görüyoruz. Bu yazı okuduktan sonra kötü düşünen insanlara da sözüm yok.

Ahmet Yasin ÖZDEMİR

Yenilenmiş gençleşmiş kadrolar ve vekillerimiz ile daha büyük projelere imza atacağız inşallah İl Başkanı olarak hızlı atılımlar ile güçlü Malatya Güçlü Türkiye Vizyonunu kısa zamanda gösterildi. Biz büyük projeler ile bir şehir nasıl bir ülkeyi kalkındırabilir bunu görüyoruz ve Malatyamız da işte bu şehirlerden biridir ve en iyisi olma yönünde ilerliyor. Rabbim yolunuzu yolumuzu açık etsin inşallah

ilhan G

Sayın il başkanı madem çok iyiydi neden yeniden milletvekili listesine konmadı ne değişti de tekrar gündeme geldi. yerel seçimler güzel bir ölçü olacak
birde hastanelere ne zaman el atacak

Yerelli

Sn. Başkan, kamuda işler yürümüyor. Herkes topu birine atıp duruyor. Buna valide müftü de dahildir. İşler, kişilere ve onların arkasındaki güçlere göre yürütülüyor. Haberiniz olsun.

adiyamanli Ramizan

Nereniz doğru ki deve misali

Malatyalı

Adıyamanına git ozaman

Hekimhanlı

Sizin devriniz buraya kadar bundan sonra çöküş başlamıştır 2019 2020 ekonomik buhranın altından isteseniz de kalkamayacaksınız

Ferit

Seçim bitti vekillerimiz yine gözden kayboldu neredeler ?

Sinan ozdemir

Baskanim malatya icin en dogru karar sonuna kadar arkasindayiz.

haçovalı

İhsan Koca Ak Partinin Malatya da en buyuk emek harcayan emektarlarından partinin içinde olan gelen geçen herkesi çok iyi tanıyan kimin ne için Ak Partide olduğunuda bilen kıymetli bir insan Ak Partililerin İhsan Kocadan Beklentileri çok Ak Partiyi dernek ve kuruluşların adıyla anılmaktan kurtaracagına inanıyoruz Eğer İhsan Koca da bunu yapamazsa malatyaya geçmiş olsun yine dernekler tarafından yönetilmeye devam selam ve dua ile.

mehmet

inşallah mevcut belediye başkanlarının hepsi değişir ,değişmez ise yüzde 15 lik oy kaybı yüzde 30 olur. millet bıktı

Kemal

Her geçen gün kendi kendinizi batırıyorsunuz

Mehmet

Organize sanayide olan tapulu arazilerinin parası mahkeme kararı olduğu halde bize verilmiyor bsşkanım. Bu konuda bize verilen sözlerin yerine getirilmesini bekliyoruz. Yada tarlalarımız üzerindeki şerhin kaldırılmasını istiyoruz. Asıl yarım kalan proje bu başkanım

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...