SON DAKİKA

Doğanşehir'de TÜBİTAK Bilim Sergisi

Doğanşehir'de TÜBİTAK Bilim Sergisi

Doğanşehir ilçesindeki Şehit Serdal Toprak Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" sergisi açıldı.

Okul bahçesindeki etkinlikte, çeşitli alanlarda 22 proje sergilendi.

Serginin açılışını Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Yılmaz Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Ürkmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler, İlçe Emniyet Müdür Vekili Alparslan Güven, kurum amirleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Kurdele kesimiyle açılan fuarda sergilenen 22 proje hakkında öğrencilerden bilgi alan Kaymakam Köroğlu, öğrencilere başarılar diledi.

Okul Müdürü Mehmet Alman, yaptığı açıklamada, 50 öğrencinin projede görev aldığını belirterek, "Amacımız, öğrencilerin kendilerine olan öz güvenlerini, girişimcilik ruhunu arttırmak ve bilimsel kalkınmaya katkı sunmaktır, bilimsel düşünebilen, araştıran, sorgulayan, çok okuyan nitelikli bir insan olarak yetiştirmektir. Bilim fuarını hazırlayan öğretmen ve öğrencilerimizin ortaya koydukları projeler bizlere gelecek için umut olmuştur. Emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

AA

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız
2022-01-26 12:27:48