Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Dolandırırken Aleni, Yargılanırken Gizli!”

Gündem

09-07-2021 tarihinde yayınlandı.

“Dolandırırken Aleni, Yargılanırken Gizli!”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba TBMM’de yaptığı konuşmada gündeme değerlendirmede bulundu, iddialarını dile getirdi.

Ağbaba, konuşmasında şöyle dedi:

“DOLANDIRIRKEN ALENİ! YARGILARKEN GİZLİ!
Değerli milletvekilleri, AKP öyle bir yargı sistemi yarattı ki sadece Türkiye’de değil, dünyada ne kadar hırsız, kara paracı, uyuşturucu baronu, dolandırıcı varsa Türkiye’de yargılanmak istiyor. Bakın, AKP’nin yarattığı çiftlikte doğmuş, bu çiftliğin sütüyle büyümüş, yetişmiş, Tosuncuk olmuş Mehmet Aydın, büyük bir şovla teslim oldu. Yargılamada yapılan ilk iş ne oldu? Soruşturmada gizlilik kararı. Dolandırırken aleni, yargılarken gizli. Niye acaba, birilerinin ortaklığı mı var; insan merak ediyor. Kumpas iddianameleri ya da kimin ne zaman tutuklanacağı, tutuklanmadan yandaş medyada yazarken, bu insanla ilgili, bu Tosuncuk’la ilgili gizlilik kararı veriliyor. Demek ki insanın aklına Tosuncuk’un ortakları olduğu geliyor. Değerli arkadaşlar, ben size söyleyeyim; Tosuncuk’un kaçışını kolaylaştıranlar ya da “Gel.” diyenler mutlaka bunun ortağıdır.

80’LERDE ZENGİN DEYİNCE AKLA FABRİKATÖR GELİRDİ
Yine, değerli arkadaşlar, laf, dolandırıcıdan açılmışken sizinle birkaç şeyi daha paylaşmak istiyorum. Eskiden, eski Türkiye’de “zengin” deyince akla kim gelirdi? Fabrikatör gelirdi. Kim gelirdi, hatırlayın; televizyonlarda Hulusi Kentmen fabrikatör olarak akla gelirdi. Değerli arkadaşlar, şimdi, her dönemin simgeleri var. 80’li yılların simgesi kimdir? Banker Kastelli, Banker Yalçın gibi… Bu dönemin simgeleri ne değerli arkadaşlar? Bu dönemin simgeleri ise -bakın, ben size söyleyeyim- örneğin, Sezgin Baran Korkmaz; örneğin, Rıza Sarraf; örneğin, Tosuncuk; örneğin Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer.

“KUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZ” DİYE DİYE DOLANDIRDI!
Değerli arkadaşlar, şu Tosuncuk kim, bir inceleyelim. Bu Tosuncuk 26 yaşında, her yanından hinlik akan, liseyi bitirememiş birisi ama çok zeki birisi, bir şeyi de öğrenmiş, diyor ki: “Kudüs kırmızı çizgimiz.” Ne zaman? Hayvan çiftliği açarken. Ya da “Üst akıl oyunlarına uyanık olun.” ya da “Dış güçler” ya da diyor ki: “Delikanlım, işaret aldığın gün atandan/ Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan/ Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan’dan/ Sen ki burçlara bayrak olacak kumaştasın/ Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın.”

Tanıdık mı? Tanıdık. Nereden? Reis kullanıyor, AKP’liler kullanıyor; her kapıyı açıyor değerli arkadaşlar.

Tosuncuk milyonlarca lirayı dolandırıyor, devletin haberi olmaması mümkün mü? Devletin haberi olmaması mümkün değil. Ücra bir köyde birisi Facebook’ta yanlış bir kelime yazsa on dakika sonra gözaltına alıyorlar. Adam yüzlerce kişiden, binlerce kişiden yüz milyonlarca lira dolandırıyor; kimsenin haberi yok arkadaşlar. İnanır mıyız? Vallahi inanmayız. Ama bir gün bunun ortakları ortaya çıkacak.

RIZA SARRAF’IN KAÇAK YALISININ PENCERESİNİ SÖKEMEDİNİZ!
Bir diğeri değerli arkadaşlar, bir diğeri, Rıza Sarraf. Bakın, şu resme bakın, şu resme herkes iyi baksın; bu adam 28 yaşında Türkiye vatandaşı olmuş, zengin olmuş, bakanlara rüşvet verdiği, daha doğrusu, bakanların maaşının yarısını verdiği ortaya çıkmış; elbise kutularını, ayakkabı kutularını icat etmiş bir sahtekâr. Kim peki bu? Cezaevine atılıyor, ardından A Haber’e çıkarılıyor; herkesin, bu memleketteki herkesin kutsalı, şehit kanlarıyla sulanmış bu Türk Bayrağı bu hırsızın pisliklerini örtmek için bir araç olarak kullanıyor. Nerede? AKP’nin resmî medyasında. Buna milliyetçiler de baksın değerli arkadaşlar. Bunu yapanlara yazıklar olsun! Bunu yapanları tarih affetmeyecek. Adam ne oldu? Bu adam Türkiye’de büyük insanlar tarafından evlendirildi, onu da unutmayın; kimlerin evlendirdiğini biliyorsunuz. Ne oldu? Kaçtı, gitti Amerika’ya. Amerika’ya kaçtı, gitti, Türkiye’ye şantaj yaptı, Türkiye’yi âdeta yerle bir etti. Değerli arkadaşlar, bu adamın bir yalısı var. Var ya buna dokunulamadı, dokunulamadı. Niye? Kaçak yalısının penceresine dokunulamadı. Niye? Çünkü dokunulursa ucu birilerine dokunacak. Bu da birileriyle ortak, bu yalnız değil; bu hırsızlığı, bu dolandırıcılığı yalnız başına yapmadı.

AKP SOSYAL TESİSİ “PARAMOUNT OTEL”
Bir başkası, değerli arkadaşlar, bakın. Bu kim? Bu, AKP’li siyasetçilerin ve bürokratların sosyal tesisinin sahibi; var ya Paramount Otel -siz bilirsiniz, biz bilmiyoruz da- onun sahibi. Bu kim arkadaşlar? Bu -dünyada herkes biliyor ki- Amerika’dan kara para aklamış, şirketlere el koymuş. Ne oluyor? Adama diyorlar ki: “Gel.” Biraz parasını alıyorlar, belli bir müddet bakanlara, milletvekillerine bakıyor; sonra diyorlar ki: “Ülkeden kaç.” Kaçıp gidiyor, sonra ortaya çıkıyor ki bir gazeteci, Bakan adına 10 milyon dolar rüşvet istemiş, 10 milyon dolar istemiş.

EKONOMİ POLİTİKA KURUL ÜYESİ MAAŞA BAĞLANMIŞ!
Değerli arkadaşlar, bunları nereden öğreniyoruz? Savcılardan mı, yargıdan mı, kimden öğreniyoruz, biliyor musunuz? Utanarak söylüyorum, siz de utanın, Sedat Peker’den öğreniyoruz. Türkiye’nin gelmiş olduğu düzen bu arkadaşlar. Bu adam kime maaş veriyor? Örneğin şu anda Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesine maaş veriyor, altına araba tahsis etmiş, altına araba tahsis etmiş değerli arkadaşlar. Bakın, öyle hırsızlık, öyle yolsuzluklar…

Şu resme de bir bakın arkadaşlar, şu resme, Allah aşkına şuna bakın. Bir diğeri, şuraya bakın… Dünyanın en büyük yolsuzluğu, 2 milyar dolar dolandırıyor, kimsenin haberi yok. Yemin ediyorum, bu da lise mezunu, 28 yaşında; yemin ediyorum, bu da yakında çıkacak.

AKP YENİ BİR İNSAN TİPİ YARATTI!
Yeni bir insan tipi yarattınız, kimse üretmek istemiyor, kimse Hulusi Kentmen olmak istemiyor, kimse Koç olmak istemiyor. Kim olmak istiyor, biliyor musunuz? Sezgin Baran Korkmaz olmak istiyor, Rıza Sarraf olmak istiyor, Mehmet Aydın olmak istiyor. Ülkeye armağan ettiğiniz, getirdiğiniz durum bu değerli arkadaşlar. Maalesef bir de Türkiye’de bir duyguyu yok ettiniz: Utanma duygusunu yok ettiniz, arı yok ettiniz.

Maalesef insanları hırsızlığa, yolsuzluğa alıştıran bir düzenle karşı karşıyayız. Bu düzeni yıkmak da bize nasip olacak.”

Bülten

agbaba tbmm1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak Bülten
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
44malatya

Sunu unutmayin turkiye genelinde para karsiligi gri pasapor alanlari unutmayin

Koray

Aynen Veli Bey. Burda da fakir davarlar var hala savunuyorlar iktidarı. Zaten adamlar fakire şükretmeyi öğretmiş ki zengin AKPlilerin rahatı bozulmasın. Tosuncuk dosyası da ucu AKP’ye dokunduğu için gizlendi!

Huzur

Fakir çalarsa adı hırsız, zengin çalarsa adı yolsuzluk oluyor.

sinan

Tamam bahsettiği konular olmaması gereken halkımızın canın yandığı konular. Sn. Veli AĞABABA bu konuda sonuna kadar haklı, keşke her yolsuzluk olayı olayı böyle aşikar olsa ve hem yasa açıkları olmasa hem de halkımız böyle kolay paraya kazanmaya inanıp dolandırılmasa. Fakat bu ülkenin daha büyük problemleri var Sağlık, eğitim, adalet, daha sayamayacağımız bir çok konuda. Yönetmeye talip olan insanlar günü kurtaran popilist yaklaşımlarla değilde vizyoner ve sorunu kökünden çözen, çözüm önerileri ile gelmeliler. İki gün sonra buda unutulur. Mesle bataklığı kurutmak. Adma parayı harcadı sonra döndü ne anladık ki şimdi birde bu tosunu içerde besle, günde beş kişinin yediğini yer bu…….? Boşluğu siz doldurun.

ALİ ÖZER

Ya milletin canının yandığı konuları neden bu adam bas bas bağırıyor diğerleri uyuyor, yemin ederim sırf bu adamın kavgası için seçimde oy vereceğim kendilerine, oy verdiklerimiz yemekte, iadei ziyarette, üst makamlar ile foto yarışında, bir de bu arkadaşları görelim iktidarda bakalım ne nasıl olacak, milleti dolandırma aleni, yargılanma gizli, acaba birileri vaatte mi bulundu var bir uyuzluk işin içinde ama kokusu çıkar…

Malatya sevdalısı

Sayın vekilim yatırılan paraya aylık yüzde 0n kâr veren yere parasını koşa koşa para yatıran insanların hiç mi suçu yok yani yüz lira yatir bir yıl sonra yüz liran 220 lira olsun ,işin diğer yönü devletten izinsiz kimse bu tür yerler açarak para toplama işine girmemelidir.

Köyün Delisi

Sülün Osman, Banker Kastelli , Uzanın bankası , faizsiz kazanç sağlayacağız diyen muhteremler…. Maalesef bu ve buna benzer yapılar her zaman bir yol bulur ve piyasaya çıkar. Para gelsin de nasıl gelirse gelsin diyen bir ekonomik sistemin gedikleri bunlar.

Türkiye sevdalısı

Burda yazarsam olmaz işini dürüst yapanları tenzih ediyorum,belirli yerlerde çalışan kamu çalışanlarının mal varlıkları ve para trafiklerine bakılsa , yanlış yapanlara gerekli cezalar verilse kimse bu işlere cesaret edemez, Osmanlı’da bu işleri padişahın en yakını yapsa bile mal varlığına el konur ve bedelini canıyla öderdi, bir sözümde değerli insanlarımıza çabuk para kazanma hırsıyla güvencesiz yerlere paralarını teslim etmesinler.

Abuzer balci

Önce memleketinde ki inşaat dolandırıcılığına bak vekil Malatya’da o kadar insan dolandirilmis azicikta kendi şehrinin dertlerini dinle

Köyün Delisi

Zaten bahsettiği konu Papua Yeni Gine de geçmiş.

Köyün akillisi

Malatya’da olduğunu bilmiyordum çok zekisincokkk

Köyün Delisi

Millet vekili sadece şehrinin değil bütün ülkenin vekilidir. mercekle bakarsan resimlerde hemşerilerini de görebilirsin.

Huzur

Yalniz aramızda aynı kişiler farklı nicklerle yorum yapıyor

Huzur

Köyün delisi komikti valla Allah iyiliğini versin

Bülent

Memleketi soyan kim varsa önce alkisladiklari pofpofladiklari kahraman ilan ettikleri adamlar ama ne hikmetse is yargilamaya gelince paldir küldür gizlilik karari aliyorlar. Korkulari ortakliklarinin ifsa olmasi.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...