Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

1 Nolu Şube Başkanını Değiştirdi

Gündem

2 sene önce yayınlandı.

1 Nolu Şube Başkanını Değiştirdi

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 Nolu Şubesinin 6. Olağan Genel Kurulunda Başkanlığa Hüseyin Söylemez seçildi.

Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 Nolu Şubesinin 6. Olağan Genel Kurulu Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda yapıldı. Eski başkan Kerem Yıldırım’ın (fotoğrafta ortadaki) aday olmadığı ve tek liste halinde gidilen seçimlerde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Söylemez, Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesinin yeni başkanı oldu.

Kongrede bir konuşma yapan Başkan Söylemez, “Kurucu genel başkanımız merhum Akif İnan, Türkiye’deki sendikacılık anlayışını sorgulayarak kadim geçmişimizden gelen bir anlayışla yeniden formatlamıştır. Mezhep, meşrep, kavmiyetçiliğin belirlediği kavga üzerinden değil, barış ve kardeşlik üzerinden herkesi kucaklayan kuşatıcı bir anda anlayışla hizmet sendikacılığına talip olmak zorundayız. Malatyamızda yaklaşık 13 bin eğitim çalışanlarından 6 bin 500 üye sayısını geride bırakıp 7 bine ne merdiven dayamış sendikamızın erdemlerinden hareketinden zerre taviz vermeden daha da büyütmeyi, gerektiğinden hareketle mevcut üyelerimizi kaybetmeden tüm eğitim çalışanlarının gönlüne girerek, emin olanlardan sayılıp üye sayılarımızı katlamalıyız. Bugün ilimizin en büyük sendikası olmanın verdiği haklı övgünün yanında, yetkinin omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun da farkında olup, Adalet, emanet, ehliyet, liyakat noktalarında bırakın kendi üyelerimiz arasında titiz olmayı, üyemiz olmayan diğer çalışanlarımıza karşı da ağabeylik görevi gereği, sendikamız olmadan yürünecek bir yol olmadığını ispatlamak zorundayız. Bu manada 6. olağan kurul da yeni bir döneme merhaba diyerek yeni bir döneme kapı aralayacağız. Güçlü iletişim, sürekli gelişim, diyerek çıktığımız bu yolda kurumsal kültürün hakim olduğu, üyelerini ötekileştirmeyen, kuşatıcı, öz eleştiriye açık, üyeleri için yoğun eğitim programları düzenleyen, bürokratik bir yapıya bürünmeyen, özgün, özgür, öncü bir sendikayı canlı tutmak zorundayız. Bizler parçaları onarmaya, birleştirmeye, toplamaya, küskünleri barıştırmaya, dostlar arasında köprü olmaya geldik diyebilmeli ve geleceğin gereğini yerine getirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Yeniden aday olmayan eski Başkan Kerem Yıldırım ise, “Bu gün Eğitim-Bir-Sen camiamızın kongresini gerçekleştiriyoruz. Daha önce 8 yıl başkanlığını yürüttüğüm bir nolu şubemizde çok önemli çalışmalar yaptık bu çalışmaları arkadaşlarımızla beraber istişare ederek el birliği ile hayata geçirdik. Ben bundan sonra yeni seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Biz onlara destek olmaya ve bilgi birikimlerimizi aktarmaya devam edeceğiz. Çünkü Eğitim-Bir-Sen büyük bir camia herkesin buna göre hareket etmesi gerekiyor. İnşallah bizler de bundan sonra bu büyük camiamızı daha nitelikli hale getirmeye çalışacağız. Eğitim Bir-Sen’in bir neferi olarak çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

iha

eğitimbirsen1şube1

eğitimbirsen1şube2

Subscribe
Bildir
guest
25 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
malatya 44

kerem hocam emeklerin ve yaptığın işlerden dolauı sana çok teşekkür ederim 10 yıl önce sendikayı aldığında 40 bin borçla alıp sendika mülkiyetini alıp araçı değiştirip 230 bin para bırakan bir inasansın sana minettarım hak yemediğin için kerem hocayı herkes sever yönetimini sevmezdi benim tek üzüldüğüm nokta bir adıyamanlının gelmesi oldu malatyalı herkes bitmişti bizde adıyamandan getirdik neden bizim kurumların başıbda ya elazığlı ya adıyamanlı oluyor malatyada hiç mi kimse yok benim tek merak ettiğim konu bu..

koca çınar

Kerem Hocam 8 Yıllık anılarınızı içeren bir kitap yazsanız iyi olur bu kitapta nasıl hak yenildiğini torpil yapıldığını adam kayırıldığını insanların nasıl haksızlığa uğradığını dini değerlerimizin nasıl kullanılıp içinin boşaltıldığını bir gün dahi muhalif sesleri dinlemediğinizi size doğru yolu göstermeye çalışan dostlarınıza sırtınızı nasıl döndüğünüzü hatalarınızı bu kitapta yazabilirmisiniz inşallah yazarsınız.

Batın hoca

İşiine geldiği gibi işleri yorumlamayı iyi biliyorsun, ama tek bildiğin bu muhtemelen. Çoğu üyeler kendi menfaati için sendikaya uğrayıp torpil istiyor alamayınca başkan kötü, bizi ötekiliştiryor falan diyor ve yüksek ihtimalle bunu isteyip alamayanlardan birisi de sensin. Elinin önüne klavyeyi alan kelimeleri karıştırıp istediği cümleleri kuruyor nasıl olsa, değil mi? Hadi burada yaptın, her insan hata yapar, ama bundan sonra birine ithamda bulunurken altyapılı ve objektif olmaya çalışırsın sen de inşallah.

doğrucu davut

sayın editör lütfen dürüst olun ve yorumlarımızı yayınlayın veya başkası yerinize baksın…

koca çınar

malatyada özellikle milli eğitimde bölgecilik yapılıyor o illerin hangi iller olduğunu herkes biliyor her türlü ayrımcılığa ve bölgeciliğe hayır diyorum bir ilde göstermelik idarecilik mülakatları yapılıyor ve öğretmenler aldatılıyorsa o il bitmiştir ama buna bir Allahın kulu itiraz edebiliyormu. edemeyiz çünkü herkes sindirilmiş korkuyor.

Talha

Kimsenin vatanını milletini düşündüğü yok. Herkes menfaat peşinde. Hüseyin söylemesin yanında olanlar biryerlere gelme peşinde. Kerem gitsin Hüseyin gelsin Hüseyin gitsin Ahmet gelsin hep aynı sistem. Hüseyin söylemez Adıyamanlıları dolduruyor kerem Yıldırım kendine yakın olanları alıyor. Bakalım sonra gelen kimleri alacak. Zihniyet hep aynı.

Ruşen ucar

Olumlu veya olumsuz yorum yapan muhtelemen öğretmen olan arkadaşlar niçin isimlerini soyadlarını yazmıyorlar.

Malatyalı

Hayırdır neden takıldın oraya? Fişleme mi yapacaksın..

Mehmet

Hüseyin Söylemez adam gibi adamdır…Çok çalışıp başkanlığı almıştır….Gerisi Lafı guzaf…

Malatyalı

Hüseyin Söylemez şimdiye kadar sendikaya kaç tane üye kazandırmış. Ben söyleyeyim koca bir sıfır..Reklam yapma doğruları konuş.Çalışmak ile neyi kastettiğinide anlamış değilim. Çalışan varsa oda kerem hocadır..

eğitimci

Kerem YILDIRIM eğitim camiası yaptığın hakaretleri unutmayacaktır.

Eğitimci

Benim adım da eğitimci senin adın da, bundan sonra adın İRONİK eğitimci olsun.

Hevi

Hayırlı olsun.uye olmak şart oldu.

reis

Ahde vefa denen bir şey var Ömrünü bu memlekete adayan gece gündüz demeden çalışan emek veren insanların emeğine saygı duymak lazım yöneticilerde bir insan bardağın boş tarafına değil dolu tarafına da bakmak lazım
çok gayretli ve sonuç getiren ses getiren taraflı tarafsız herkesin saydığı ve sevdiği insanlara yaklaşan bir ağabeyimiz büyüğümüz.emeğine yüreğine sağlık.
Geçmişten bu güne kim memleket için millet için hizmet ediyorsa emeği geçenlerden ALLAH razı olsun.

erbil özdemir

Hüseyin Söylemez denirse mutlaka kurulan cumlenin sonuna,iki nokta konulmalı! tek cümleye sığmayacak mütevazilik,alçak gönüllük,işin ehli vb…

koca çınar

etrafındaki bir avuç insana hizmet ettiler ,herkese mavi boncuk dağıttılar ,insanın yüzüne başka arkasından başka konuştular , olmayacak işi olmaz diyemediler üyelerinin yanında değil idarenin yanında oldular şeffaf olmadılar ben şahsen 8 yıl önceki kerem hocayı özler olmuştum koltuk onuda değiştirmişti zaman içinde değerler erezyonuna uğramıştı iyiki oradan kurtuldu diyorum. bir sendika üyeleri arasında ayrım yapıyor ve birilerinin idareci olması için özelliklede etrafında gezenler için o sendika bitmiştir.sendika üyeleri arasında tarafsız olmalıdır diyorum .

egitimgonullusu44

Sana dağıtmadılar diye üzülüyorsun sanki? Üzülme yeni ekip böyle yorumların sayesinde sana mavi boncuk da yeşil boncuk da verir bence. Onlar vermezse daha sonra gelenler verir. Gönlünü ferah tut sen yanladığın sürece sana da boncuk verenler olur. Orada tek katıldığım yer sendika üyeleri arasında tarafsız olmalıdır kısmı, o cümleyi de bir on kez daha oku kendine şiyar edin ki ağzın daha hayırlı cümleler söylesin. (burada yazdığım laflar, herhangi bir ekibe yönelik değil, sadece bu senin altyapısız yorumlarına yöneliktir.)

Yiğit

54 delegenin 9 farklı sandıkta tamamını Battalgazi ilçesinde, 48,e 7 delegeyi Yeşilyurt İlçesinde alan yani toplam 109 delegenin 102 delegesini Hüseyin SÖYLEMEZ ve ekibine destek veren eğitimciler çok net cevap verdi. Kerem YILDIRIM ve ekibi bu işi yapamadın bu işi bırak. Kendi üyelerini yönetemeyen bir başkan il milli eğimde verilecek her görev eğitimciler tarafından farklı karşılanacak/anlaşılacak ve siyasi dayatma olarak görülecektir. İlla değerlendirilecek se kültür, gençlik spor, sosyal hizmetler il müdürlükleri gibi eğitimin dışında başka bir il Müdürlüklerinde değerlendirilmelidir. Aksi durumda tepki siyasete dönecektir. Siyasilerin bu konuda eğitimcilerin verdiği mesajı iyi okumalı ve dikkat etmelidirler

Eğitimci44

Delege seçimlerinde Kerem başkanın delege adayları oyların hemen hemen yarısına yakını olmasada azımsanmayacak oy aldı çoğu sandıkta kıl payı kaçırdı. Bunları niye söylemiyorsun. Birde sen hangi akla siyasileri tehdit ediyorsun? Kerem başkanın emekleri karşılıksız kalmamalı. Malatyamıza Malatyalı yöneticiler gelmeli.

MÜDÜR

malatya da hiç bir malatya lı görev yapamaz bunu iyi bilin çünkü siyasi gelmiştir siyasilerin dediğini yapar hizmet veremez adil davranamaz hakka niyetli olamaz çabuk satılır ve kendini kullandırır

Mehmet

54-0 tam kıl payıymış..

Malatyalı

Seçimlerden anladığın yok boş yere yazıyon, delege seçimleri ne ile seçiliyor oy ile kimin oyu çoksa o seçilir. Zaten her iki taraf blok girdi seçime ..Başa baş giden sandıklar çoğunlukta idi.. Bilmeden klavyaşörlük yapma komik oluyorsun..

malatyalı

Eğitim Birsenin yeni başkanına başarılar diliyorum.Eğitim camiasına hayırlı olsun.

Turgay Paşa

Malatyalılar Malatyalı bir başkana sahip çıkamadı..Buradan milliyetçillik yada hemşehricilik yapmıyorum ama Malatyaya Malatyalıların sahip çıkması lazım.Kerem başkanı yaptığı hizmetlerden dolayı tebrik ederim. Bundan sonraki görevi inş Milli eğitim müdürlüğünde üst düzey bir görev olur. Kerem hocanın emekleri karşılıksız kalmamalı..

mehmet hoca

yıllardır Malatya da görev yapıyorum ne kerem beyi nede ekibinden birini bir gün okullara gelip te bir sıkıntınız var mı diye sorduğunu görmedim.
Sadece siyasetin peşinde koşup asli görevlerini unuttular bence geç kalınmış bir karardı ama herkesin kararı netti.
İnşallah mevcut yönetim gerekli dersleri almıştır onlar da aynı hataya düşmez şimdiden başarılar diliyorum.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Galatasaray 25 17 3 5 50 19 31 54
Beşiktaş 24 16 3 5 53 26 27 51
Fenerbahçe 25 16 3 6 47 27 20 51
Trabzonspor 25 14 6 5 32 24 8 48
Alanyaspor 25 12 6 7 40 24 16 42
Hatayspor 25 12 6 7 42 30 12 42
Gaziantep FK 25 10 9 6 37 29 8 39
Fatih Karagümrük 25 10 7 8 39 34 5 37
Antalyaspor 25 7 12 6 24 29 -5 33
Göztepe 25 8 8 9 35 31 4 32
Sivasspor 24 7 10 7 28 29 -1 31
Konyaspor 24 8 6 10 32 30 2 30
Yeni Malatyaspor 25 7 9 9 32 34 -2 30
Kasımpaşa 25 8 5 12 29 40 -11 29
Çaykur Rizespor 25 6 9 10 30 42 -12 27
Kayserispor 25 6 7 12 17 30 -13 25
BB Erzurumspor 25 6 7 12 24 39 -15 25
Başakşehir FK 25 6 6 13 28 44 -16 24

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...