"Halkımızdan Sağlık Çalışanlarını Anlamalarını İstiyoruz"

PAYLAŞ

Malatya’da intörn doktor olarak görev yaptığı hastaneden nöbet çıkışı eve giderken otobüste uykuya yenik düşen Ensar Büyükkaya, pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının büyük emek verdiğini ve zaman zaman da yorgunluklarına yenik düşebileceğini söyledi

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. Sınıf öğrencisi Ensar Büyükkaya’nın, Turgut Özal Tıp Merkezindeki gece nöbetinin ardından eve giderken belediye otobüsünde uykuya yenik düşmesi bir yolcu tarafından görüntülenip sosyal medyada paylaşıldı. Video kısa sürede büyük ilgi gördü. Covid-19 ile mücadelede yoğun bir sürecin yaşandığı bu günlerde sağlık çalışanlarının yaşadığı yoğunluk ve yorgunluğunda bir görüntüsü olarak yorumlanan videonun kahramanı olan intörn doktor Ensar Büyükkaya, yaşadıklarını İHA’ya anlattı. Aslında birçok sağlık çalışanının en az bir kez kendisi gibi serviste yada otobüste uyuya kaldığını belirten Büyükkaya, “Yoğun geçen bir pandemi süreci ve sağlıkta yaşanan şiddet olaylarına denk geldiğimiz bu günlerde bir vatandaşımız tarafından çekilen bu görüntü gündeme geldi. Bu nedenle halkımızdan biraz sağlık çalışanlarını anlamaları ve empati yapmalarını istiyoruz” dedi.

Tıp Fakültesinin 6’ncı sınıfında yoğun bir pandemi dönemine denk geldiğini ifade eden Büyükkaya, “Bu nedenle yoğun geçiyor günlerimiz. Covid-19 hastalarının da normal hastalara eklenmesi ile birlikte ciddi anlamda bir yoğunluk yaşanıyor. Aslında Türkiye’nin de en büyük sorunlarından biri acil olmayan hastaların da acil servislere başvurması” şeklinde konuştu.

Turgut Özal Tıp Merkezi Acil Servisinde intörn olarak görev yaptığını belirten Akkaya, Ankara’da sağlık görevlilerinin hasta yakınlarından korunmak için kapıyı siper etmeleri görüntülerine de değinerek, “Aslında bizler de zaman zaman bu görüntülere şahit olabiliyoruz. Bazen tüm çabalarımıza rağmen kurtaramadığımız hastalarımız olabiliyor. Tabi aileler üzüntülü oluyor ancak bu üzüntülerini sağlık çalışanlarından çıkarmamaları gerekiyor” diye konuştu.

iha

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

3 yorum yapılmış

 • hasan yıkık (1 yıl önce)
  iyide bunda ne var ki yorgun olan herkes otobüste veya oturduğu bir yerde uyur. herkeste bilir ki devlet dairelerinde çalışanların çalışma şartları ve yoğunluğu özel sektöre göre en az %50 daha azdır. yani sağlık çalışanları da yüzyılda bir gelen bir olaydan dolayı 4-5 ay yoğun çalıştıkları için, sürekli bir şikayet sürekli kendilerini yüceltme durumundalar. sürekli devleti tehdit eder gibi tv lere çıkarak maaşa zam, yok şu hakkımız verin, yok döner sermaye falan. özel sektörde asgari ücretle çalışan sağlıkçılar ne olacak, hem de devlettekinin iki katı daha fazla çalışıyorlar. Hem çalışıp hem şikayet eden insanları anlamıyorum, beğenmiyorsanız çalışmayın. Devlet veya özel kuruluş kimseyi silah zoruyla çalıştırmıyorlar.
  0
  0
  Yanıtla
 • Boş yapma istedikleri kadar yüceltirler kendilerini çok çalışıyorlar onlar olmasa sen ne yaparsın ve özel kurum derken bunu bilerek gidiyorlar oraya ve bütün doktorlar geçmiştir bu durumdan mesela babam sen şimdi gelmiş boş yapıyorsun
  0
  0
  Yanıtla
 • murat... (1 yıl önce)
  saglik calisinlari isini pandemi doneminde gercek hakkiyla yapiliyormu.yasli ile genc ayrimi yapiliyormu su anda saglikcilar uzaktan tedavi yontemi uygulaniyor . isini gercek anlamiyla yapan saglikcilara tesekkur ediyorum .ama isini yapmayan yogun bakinda hasta ile ilgilenmeyen saglik personellerini ise rabbime havele ediyorum.
  0
  0
  Yanıtla