Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

‘Hem Kel, Hem Fodul’ Misali!.

Genel

27-11-2020 tarihinde yayınlandı.

‘Hem Kel, Hem Fodul’ Misali!.

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Sosyal medya hesabı üzerinden, Kemaliye Belediye Başkanı ile görüşerek, zaten Elazığ’a bağlı olan Ağın ilçesi ile birlikte Kemaliye ve 100 yıldan bu yana Malatya’ya bağlı Arapgir’in Elazığ’a bağlanması için istişarede bulunduklarını açıklayan Arapgir Kültür Derneği, skandal girişimin Yeni Malatya Gazetesi ve Malatyahaber.com’da geniş kitlelere duyurulmasından sonra, böyle bir açıklama yapmamış gibi, yayımlanan haberler için “Asılsız” dedi ve haberi yazan ve habere yorum yapanlar hakkında hukuki mercilere başvuracağını açıkladı.

Arapgir Kültür Derneği’nin instagram hesabında geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir paylaşımda, , “Dernek Başkanımız Turgay Akşahin ve Danışma Kurulu üyemiz Av. İbrahim Kotan ile Eğin (Kemaliye) Belediye Başkanı Mehmet Karaman’ı ziyaret ederek, Arapgir- Ağın-Eğin (Kemaliye), bu üç ilçenin Elazığ’a bağlanması için çalışma yapılması konusunda istişare ettik” denilmişti.

Mesajın eşliğinde ise Arapgir’in Malatya’dan ayrılması yönünde çalışma başlatan Arapgir Kültür Derneği Başkanı Turgay Akşahin, Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman ve Arapgir Kültür Derneği Danışma Kurulu Üyesi Avukat İbrahim Kotan’ın yer aldığı, bu görüşme üçlü bir fotoğraf ile paylaşılmıştı.

Derneğin resmi sosyal medya hesabında açıklanan skandal girişim, bu hesabı takip eden Arapgirliler tarafından sert biçimde eleştirilmiş, Arapgir’i Malatya’dan ayırmanın hiç kimsenin haddi olmadığı yine Arapgirliler tarafından Arapgir Kültür Derneği’ne hatırlatılmış; Başkan Turgay Akşahin’e kendi kütüğünü Elazığ’a taşıma tavsiyesinde bulunulmuştu.

Komedi devam ediyor: Haberler asılsızmış…

Arapgir Kültür Derneği, paylaştığı açıklama, fotoğraf ve takipçilerin yorumları ile bu yorumlara Dernek yetkilileri tarafından verilen alaycı ve azarlayıcı cevaplar yerinde durmasına ve haber konusu olay, apaçık bir gerçeklik olmasına karşın, konuya ilişkin yapılan haberlerin “Asılsız” olduğunu ileri sürdü.

Dernek Başkanı Turgay Akşahin imzası ile yapılan açıklamda, haberi yazanlar, yayınlayanlar ve sosyal medyada habere yorum yapanlar hakkında da mahkemeye gitme tehdidinde bulundu.

Arapgir Kültür Derneği’nin, adeta, “Hem suçlu hem güçlü” dedirten açıklaması şöyle:

“Derneğimiz resmi instagram hesabından yapılan bir paylaşım üzerine, derneğimiz tüzel kişiliği ve dernek başkanımız hakkında bazı sosyal medya ve Malatya yerel basın organlarında asılsız, algı yaratıcı, küçük düşürücü ve hakarete varan haberler paylaşılmaktadır. Derneğimiz tarafından kısa süre içerisinde konuyla ilgili gerekli açıklama yapılacaktır. Hakaret boyutunda haber yapan ve yayınlayan basın ve sosyal medya kullanıcıları hakkında hukuki mercilere başvurulacaktır”.

Turgay Akşahin’in bu mesnetsiz açıklamasına, çok sayıda Elazığlı alkışlarla destek verirken, Arapgirliler twitter üzerinden yaptıkları değerlendirmede, bir kez daha, “Arapgir Kültür Derneği Yöneticileri çok istiyor ise, kendi kütüklerini Elazığ’a taşısınlar” önerisinde bulundu.

Elazığ medyasında bir bayram havası

Bu arada, Malatya’nın yaklaşık 100 yıllık ilçesi Arapgir’i, nafile bir çaba içine girerek, Malatya’dan koparmaya kalkışan üç-beş kişinin söz konusu skandal girişimi Elazığ medyasında bayram havası yarattı.

Malatyahaber.com’u kaynak göstererek, skandal girişimi okuyucularına aktaran Elazığ Medyası, “Görüşme Bile Yaptılar… Arapgirliler Elazığ’a Bağlanmak İstiyor” şeklinde başlık kullanırken, bu habere yorum yapan bazı Elazığlılar “Elazığ zaten sahipsiz” dedi.

Bir Elazığlı okuyucu ise, “Yav akıllı olun gardaşım Elazığ sahipsizlikten yakınıyorken bir de siz mi sahipsiz kalasız? Birizin Binali’si var, birizin Çalık’ı, Ağbaba’sı var, bizim kimimiz var? Aklızı başıza toplayın durun durduğunuz yerde sonra tırsdımbilik olursuz bizim gibi” şeklinde yorum yaptı.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

*Hem kel, hem fodul: Halk arasında hem kabahatli, hem de kendini haklı çıkarmaya çalışan anlamında kullanılan, TDK’ya göre ise yetenekli olmadığı hâlde üstünlük taslayanlar için kullanılan bir söz

GÖRSEL: Arapgir Kültür Derneği Başkanı Turgay Akşahin’in (ortadaki) Elazığ’a bağlanma ile ilgili sosyal medya paylaşımı

arapgir elazig

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
23 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
kahraman

malatayhaber.com pravakatör yayını daha . ne oluyor bu haber sitesine ?

Zurna

Bu işi sanki Elazig organize etmiş gibi yorum yapiyosunuz. Açıklamayı yapanlar Arapgirli yönetici ile kemaliyeli Belediye başkanı. Hesabınızı Elazig ile değil kendi adamınızla gorun

sami

Malatya ve Elazığ aynı kaderi, sevinci kederi paylaşan iki komşu ildir. Bu konu yüzünden karşı karşıya getirmeye çalışmasın kimse. Arapgir’e gelince bölgenin en eski yerleşimlerinden birisidir. Kendine özgü kültürü olan, Malatya’nın tanıtımında üzümü, biberi, reyhanı ve tandır kebabı ile büyük katkı sağlayan doğal güzellikleri, misafir perverliği, sözüne özüne güvenilir halkıyla Malatyanın vaz geçilmez bir parçasıdır. Arapgir aynı zamanda Elazığla da çok köklü bağları olan sosyal kültürel ve ticari açıdan güçlü ilişkileri olan bir ilçedir. Arapgirliler Elazığı, Elazığlılar Arapgiri sever sayarlar. Bu dostane ilişki her daim devam edecektir ama baştan da söylediğimiz gibi Arapgir Malatyanın vaz geçilmez bir parçasıdır. Bu hem Arapgirliler hem de Malatya için geçerli bir durumdur diye düşünüyorum.

Mustafa doger

bu dernek baskani kafayi yemis

Mehmet can

Arapgir derneği derhal kongre kararı alıp bu arapgir li geçinen ama elazığ lı olmak isteyen şahıs derhal görevden indirilmeli

hasan kaçan

kimseyi tutmuyoruz, gitsin nüfuslarını aldırsınlar elazığa, büyük ihtimallede bu zat kesin elazığlıdır. bizde kurtulmuş oluruz bunlardan. ben Arapgirlilerin yerinde olsam hu adamı ilçeye sokmam. o değilde şu Ağın ı biz alsak, çok güzel leblebi yapıyorlar 🙂

abdulvahap

allah aşkına bu adamımı dikkate alıyosunuz

abdulvahap

çekmiş gitmiş istanbulda yaşıyo senede bir kere ya geliyo yada gelmiyo ilçesine oradan ahkam kesiyo sen kimsinki böyle bir yorumda bulunuyosun sen arapgir halkının içine giripde araştırdınmı oranın sakinleride senin gibi düşünüyomu mesnetsiz adam

44

Sen kimsin be adam orayı burayı birbirine bağlamak senin haddine değil işine bak

VATANDAŞ

Derneğin böyle bir yetkisi yok: bırakın hem çalsınlar hem oynasınlar .
Kayle bile almayın

Berenge44

Yazıdaki imla hatalarına bakılınca acemilikleri anlaşılıyor

arapgirli

yazıda son cümle mutabık kaldık ile biterken istişare ettik kelimesi değiştirilmiştir.
Bu detay çok önemlidir.

blabla

editör saçma sapan yazmışsın, arapgir 1928 yılında Malatya’ ya bağlanmıştır. Ayrıca Malatya’ nın kendine has bir kültürü yoktur incelenirsa Adıyaman ve Elazığ kültürü çok baskın ve etkilidir. Ki Kemaliye ( Eğin ) ve Arapgir’ e gididliğinde görülecektir ki Elazığ kültürü çok baskındır, şiveleri, müzik aletleri, hoyratları neredeyse tamamen Elazığ kültürü ile örtüşür, yani özetle Malatya’ ya bağlı olması aragirin, Erzincan’ a bağlı olması Eğin’ i Elazığ’ dan ve kültüründen koparamadı.

Battalgazi44

Asıl sen saçmalamışsın Adıyaman’da 1954’de Malatya’dan ayrıldı ne yani şimdi biz Malatyalılar Adıyaman’ı Malatya’ya mı bağlayalım? Hadi hadi başka kapıya.

Erhan

Cahil, ARGUVAN bile başli başina bir kültur.
ARGUVAN TÜŔKÜLERİNİ birak TÜRKİYE Dünyada bile tanimiyan yok.

sami

Arguvan Arapgir ile iç içe bir ilçedir ve ilçe olmadan önce Tahir nahiyesi olarak Arapgire bağlıydı.

Ömer

Turgay Akşahin her kimse hiç beklemeden kütüğünü taşıyabilir Elazığa, kaç Arapgirli acaba senin dediğini kabul ediyor?

Abdulkadir

Hepsi de göbekli..

Salih44

Bu aklı evvel sadece Elazığ diki oynayarak Elazığa bağlanacağını zannediyor.Aksine ellerinden gelse Elazığlılar Malatyaya bağlanacak trafikte her gün 23 plakadan geçilmiyor avm aynı şekilde fahri kayhan dahil büyük çoğunluğunda osmanlıdan kalma harput sancağı kompleksi var oysa malatya artık sanatçı sı siyasetçisi ve iş insanlarıyla başka bir seviye

Vatandas

Bunları hesaba alıp haber yapmayın, gündem olmasınlar.
Her memleketten 3 meczup bir araya gelip başka bir ile bağlanmak isteyebilir. Bu çok tabii. Rabbim şifa versin

Murathan

Öyle bir ilden diğer ile bağlanmak ne idüğü belirsiz köy dernek başkanlarının lafıyla olsaydı, şimdi elbistan baskil gürün malatyaya çoktan bağlanmıştı. Desin yahu YAV HE HE deyin geçin

Hacı

Bunlar kim ki böyle bir istişare yapıyorlar. Devlet misiniz siz

pasa44

Böyle talihsiz bir açıklama yaptıysa istifa edip kütüğünü Elazığ’a aldırsın. Biz Arapgirliler olarak ölümüne kadar MALATYALIYIZ. Elbistan, Çelikhan, Baskil, Gürün ve Divriği Malatya’ya daha yakın olmasına rağmen hiçbir Malatyalı böyle bir talepte bulunmamıştır. Herkes haddini bilsin.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...