Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

‘Kernek’i En Kısa Sürede Hizmete Açacağız’

Gündem

06-09-2021 tarihinde yayınlandı.

‘Kernek’i En Kısa Sürede Hizmete Açacağız’

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

20 BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN YIKIMI TAMAMLANDI.. Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Memet Mert ve beraberindeki heyet, Kernek Meydanında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

‘Kernek’i En Kısa Sürede Hizmete Açacağız’Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda Kernek Meydanı’nın eski haline dönmesi için proje hazırlayıp hayata geçiren MASKİ Genel Müdürlüğü, özlenen Kernek’i vatandaşlarla buluşturmak için çalışmalarına devam ediyor.

Kernek Meydanında devam eden çalışmalar hakkında bilgiler veren Mert, işin yüzde 90’lık kısmının tamamlandığını ifade ederek, kalan kısmın tamamlanmasıyla birlikte özlenen Kernek’in Malatyalıların hizmetine sunulacağını aktardı. Mert, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda projelerimizi hazırlayarak Kernek meydanında çalışmalarımıza başlamıştık. Yapılan çalışmaları yerinde görmek için geldik. Burada suyun yüzeye çıkarılması için ciddi bir emek harcandı. Bu durumu ön görme şansımız yoktu ve bu sebeple biraz zaman aldı.  Şuan üst yapı çalışmalarımız ve çevre düzenlememiz yoğun bir şekilde devam ediyor. 20 tane bağımsız bölümün yıkımı tamamlandı. Yeşil alana katılacak olan dört tane blokun yıkım çalışması ise devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda Kernek’i halkımızın hizmetine açacağız. Kernek’in eski görüntüsüne kavuşması için çalışan ve emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Bülten

kernek inceleme2

kernek inceleme3

Kernek düzenlemesi maket görselleri

kernek maket1

kernek maket2

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
32 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Malayali

kerneke her gittiğimde lanet ediyordum resmen beton yığını olmuştu düşün Konya Antep Eskişehir gibi kurak şehirler bile yeşil ağırlıklı parklar ile prestij ve değer kazanırken turist çekerken yeşil Malatya beton yığını oldu Allah vergisi suyu havası varken bile kernekn daha büyük bir yeşil park olması gerek oradaki diğer binalar yandaki vs binalar da parka katılmalı şehir çok değer prestij kazanır çünkü şehir beton yığını oldu bu haliyle

Ahmet

Milletin parasını çarçur ederek, defalarca Kernek Meydanını değiştirenlerden Allah hesabını soracak. Hesap gününe inanalar her kuruşa dikkat etsin. Hesap günü zor.

MUSTAFA

Daha kötü olmasında lüzumu yok.

Turan

Caminin karşısındaki beton blokları anlamladıramadım. Millet saklambaç mı oynayacak. Ne kadar beton az yeşillik çok olursa o kadar iyi. Daha fazla ağaç çiçek olabilir veya ışıklı su görselleri kullanılabilir….

vatandaş

Bence eliniz değmişken adını da değiştirin Suriye meydanı yapın kernekte doğru düzgün bir güvenlikte yok ne zaman ailecek gitsek ya bir kavga ya bir olay bir daha akşamları tövbe gitmem

Ahmet

Park ve bahçeler dairesine suriyeli başkan gelsin , mültecilere sosyal tesis yapılmıyor, dilencilere para veriyoruz diye arkadakiler kornaya basıyor haklıymış gibi, sadaka veriyorsak trafik durmak zorunda

Malatyalee

Ey yetkililer MALATYA’da HALK KÜTÜPHANESİ yok , çok iyi hatırlıyorum yaklaşık 1 milyon TL ye önce güçlendirme yaptınız , o paraya yenisi yapılırdı aynı yere sonra yaptığınızı yıkıp vatandaşın parasını heba ettiniz …

Ahmet

Kütüphane çok. Gitmek isterseniz gidilecek kütüphanenin çok olduğunu göreceksiniz.

Vatandaş

Nerede şehir kütüphanesi? Üniversite zaten uzak? Sabancı vs yetersiz ve merkezi değil. Kitap kafeleri mi kütüphane olarak görüyorsunuz??

pasa44

Yine merdivenler yapılmış, Allah aşkına engellisi, yaşlısı, hastası var. Münir Erkal zamanında yapılan Kernek Parkında merdiven yoktu, düz hafif tatlı, engelli rampası gibi bir yokuşu vardı, bunlar hiç düşünülmüyor mu? Suriyeliler konusunda da vatandaşlar haklı, çok rahatlar, mülteci gibi değiller sanki biz misafir onlar ev sahibi gibi bütün parkları ele geçirmiş durumdalar ailemizle parklara giremez olduk.

Ahmet

Münir Erkal gibi bir insanın kıymetini bilmediler Malatyalılar. Kaybeden Malatya oldu. Vizyon sahibi insanları harcadık. şimdiki belediyenin durumu ortada. Çok yazık etiler Malatya gibi bir şehre çok..

Nuri

Seneye tekrar yıkılabilir.Orası çok güzel yap,yık mekanı olalı yıllar oldu.Ayrıca buralar bize değil suriyelilere yarayacak.Hiçbir yerde oturamıyoruz.

Last edited 20 gün önce by Nuri
abdulvahapgülezgin

kernek sadece türkülerde kaldı her gelen onu yapar bunu bozar şekilde çalışıyor …

Ahmet

Hani teleferik yapilacakti

Mehmet

Aman biran önce açın çünkü memleket meselesi Kernek meydanı..Memleketin hizmete ihtiyacı varken Kernek meydanını yıkıp yıkıp tekrar yapın

gündüz

kurutulan suyun kaynağı bulunabildi mi acaba. ve bence Selahattin Gürkan başladığı gibi gitmiyor. var olan projelerin üzerinden geçiyor. kaybettirir kendine bu.

Vedat Kaya

Bazen hiç bir şey yapmamakta hizmettir. Gölge etme başka ihsan istemez bundan mütevellit bir sözdür. Erkal Kerneği Malatya’ya kazandırmıştı. Ve gayette güzeldi.Şehirde bir şey üretemeyen zihinler habire kerneğe müdahale ediyor. Çakır döneminde kerneğe yapılanda yanlıştı. Gürkan döneminde yapılanda yanlış. Kaynak israfı. Malatyanın parasının çöpe gitmesi.Birde çıkan ürünler her ne hikmetse projeye hiç benzemiyor. Yeni kernekte resimdedeine benzemeyecek. Şehir vizyonsuz başkanlar eliyle kasabaya dönüşüyor. ne diyem kendimiz ettik kendimiz bulduk.

Malayali

Nesi yanlış be kardeşim kerneke her gittiğimde lanet ediyordum resmen beton yığını olmuştu düşün Konya Antep Eskişehir gibi kurak şehirler bile yeşil ağırlıklı parklar ile prestij ve değer kazanırken turist çekerken yeşil Malatya beton yığını oldu Allah vergisi suyu havası varken bile kernekn daha büyük bir yeşil park olması gerek oradaki diğer binalar yandaki vs binalar da parka katılmalı şehir çok değer prestij kazanır çünkü şehir beton yığını oldu bu haliyle

irfan

kim için yapılıyor suriyeliler dört gözle bekliyor malatya nın orta ve alt gelir gurubunun kullandığı sosyal alanlar suriyelilerin işgali altında sümer park hürriyet parkı millet bahçesi mişmiş park ve orduzu pınar başı buralarda türk bulamazsın gitsen bile rahat edmiyorsun çakalları beşerli onarlı guruplar halinde sürü gibi geziyor çoluk çocuğa sarkıntılık ediyorlar konuştuklarınıda anlamıyorsun velhasıl rahat edmiyoesun eve geliyorsun hal bu

Last edited 20 gün önce by irfan
irfan

ne kernekmiş kaç mütahit zengin oldu bir seferinde keresteci ve doğramacı ihya oldu burada çok büyük rant var demekki her belediye başkanı değişitiğinde yıkılıp yeniden yapılıyor

Mehmet ekici

Ya yazik degilmi kanal boyu gönül tas caddesi araclarlardan insan yuruyemiyor kazalar oluyor siz yapili yapiyi defalarca yikip aynisini hatta daha beterini yapiyorsunuz yazik israf haram

hıdır ibrahimoğlu

eline sağlık selahattin başkan, kernek kendini buluyor inşallah. taktirle izliyoruz…

Mustafa

İşte doğru bir iş yapılıyor..bu metruk binalar kerneğin yeşil olabilme sıfatı önünde engeldi..Keşke tepeye doğru metruk eskimiş miladını doldurmuş meskenler mal sahipleriyle anlaşılarak projeye dahil edilse..İyi bir gelişme ama yetersiz..Emin olun buradaki metruk binalar tam anlamıyla ortadan kaldırılmadan gelecekte tekrar çalışma yapılacak..

Malatyalı

Bence o metruk dediğin binalar hemen arkasında ki TOKİ’nin yaptığı ucubelerden daha şirin 🤔

Murat

Çok biliyorsunuz. Orası Malatyanın en değerli arazisi ve bizler oranın ilk sakinleriyiz. Yeşil olabilme özelliğini neden sadece Kernek üzerinde algıya çeviriyorsunuz. Kernek zaten hep yeşildi. Karşıya yapılan 7 katlı binaya neden sesiniz çıkmadı. Metruk bina dediğin binalara çürük raporu vermeye gelen adamlar belediyeden daha sağlam olduğunu söylediler. ev ve arazilarimiz sizin gibi zihniyetler yüzünden gasp edildi. Tekrar ev yapsak 700-800 Bin civarına satabileceğimiz ev yerine 80 Bin verildi o esnada sen neredeydin? Önce suyumuzu sonra da elektriğimizi kestiler hiçbir şekilde yazılı tebligat gelmeden hem de. Sana yeşillik park yapacaklar diye 1,5 yaşında bebeğimle tapulu malımızda rezil olduk. Sana yeşillik yapılacak diye Mustafa Efendi..!

Black

Siz dokunmadan ki hali daha iyiydi

R.a

Kanalın yolunu yapın artık yıllardır kaç
araba uçtu yazık günah acil olanları yapmazsiniz trafigede çözüm olur büyük oranda sözde 2022 de bitecekti..

44malatya

yaz boz tahtasina benzedi 20 yilldan beri
Yandaslarina para kazandirmak icin yiktilar
Doktuler yazik vatandaslarin vergileri ile yapiliyor masraflari artik son olur

Zafer

Yazıklar olsun size bir Kernek’e sahip çıkamadınız.
Gürkan bunu da yüzüne bulaştırmış. Maden 20 ev istimlak edildi o zaman Kernek eski haline neden dönmez de betona gömersiniz. Göl gazinosu formatını neden yok ediyorsunuz

Malatyalı

Suriyelilere hayırlı olsun 👏😄

bıkmış

açılışa 100 bin suriyeli 20 bin afgan davetli. nargileleri ise belediyeden

Serdar

Mükemmel tespit 👏👏👏👏👏
Yapılan bütün park, bahçe ve piknik alanları elinde nargilesiyle uzanmış Suriyelilerle dolu.Temizlikten ve görgü kurallarından çok uzaklar..Parklarda çocuklarımız oynamak için onlardan sıra bekliyor.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Fenerbahçe 7 5 1 1 10 5 5 16
Trabzonspor 7 4 3 0 14 7 7 15
Altay 7 5 0 2 14 9 5 15
Beşiktaş 7 4 2 1 14 7 7 14
Hatayspor 7 4 1 2 14 6 8 13
Konyaspor 7 3 4 0 11 7 4 13
Alanyaspor 7 4 1 2 7 10 -3 13
Kayserispor 7 3 2 2 9 7 2 11
Fatih Karagümrük 7 3 2 2 11 10 1 11
Galatasaray 7 3 2 2 10 10 0 11
Sivasspor 7 2 3 2 10 7 3 9
Adana Demirspor 7 2 3 2 12 11 1 9
Antalyaspor 7 2 2 3 7 10 -3 8
Gaziantep FK 7 2 2 3 6 10 -4 8
Başakşehir FK 7 2 0 5 7 7 0 6
Kasımpaşa 7 1 3 3 7 10 -3 6
Yeni Malatyaspor 7 2 0 5 7 14 -7 6
Göztepe 7 1 2 4 7 11 -4 5
Giresunspor 7 0 2 5 2 9 -7 2
Çaykur Rizespor 7 0 1 6 4 16 -12 1

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...