Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

“Malatya’ya Selam”

“Malatya’ya Selam”
 • 03.04.2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya’daki Huber Köşkü’nde, video konferans yöntemiyle AKP’li belediye başkanları ve AKP İl Başkanları ile toplantı yaptı.

Toplantının açılışında yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dileyen ve tedavisi süren vatandaşlara acil şifalar temennisinde buluna Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferansla sağlanan görüşmelerde AKP’li belediye başkanlarının yanı sıra AKP il başkanlarına bağlanarak, illerdeki durumla ilgili bilgi aldı.

AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan İl Başkanları toplantısına, Malatya’dan video konferans yöntemi ile katıldı.

İhsan Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Malatya’dan kendisini sevenlerin ve teşkilat mensuplarının selamlarını ve muhabbet duygularını iletti.

Koca’nın “Bir emriniz var mı efendim?” sorusuna, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağolun; Malatya’ya selam” sözleri ile karşılık verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan – İl Başkanı Koca diyalogu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca arasındaki video konferans görüşmesindeki diyalog şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İhsan bey duyuyor musun?

İhsan Koca: Duyuyorum Sayın Cumhurbaşkanım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Evet, buyurun.

İhsan Koca: Hürmet ve muhabbetlerimizi arz ediyoruz Sayın Cumhurbaşkanım. Öncelikle Malatya’mızdan da sizi seven, size sürekli muhabbet duyan hemşehrilerimizden ve teşkilat mensuplarımızdan selam ve dua iletiyorum Sayın Cumhurbaşkanım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Allah razı olsun; Allah yardımcınız olsun.

İhsan Koca: Var mı bir emriniz efendim?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sağ olun; Malatya’ya selam

İhsan Koca: Aleykümselâm, başım üstüne…

Koca, Erdoğan’la görüşmesini sosyal medya hesabından da yayınladı.

GÜRKAN’LA DA GÖRÜŞTÜ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında yapılan Belediye Başkanları toplantısına, Malatya’dan video konferans yöntemi ile katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Sayın Cumhurbaşkanım, Malatya’dan en içten dileklerimi saygı ile selamlarımı yolluyorum. Malatya’dan ve Malatyalı hemşerilerinizden size saygı ve hürmetlerini iletiyorum” dedi.

COVİD – 19 virüsünden bir an an evvel hem insanlığın hem de memleketimizin kurtulmasını temenni ettiğini söyleyen Başkan Gürkan özetle şunları söyledi:

“COVİD – 19 virüsü ile ilgili bizler Valiliğimiz, sivil toplum kuruluşları, kamu kuruluşları ile birlikte ortak bir platformda gerek kriz masası boyutuyla, gerek Hıfzıssıhha kurulu boyutuyla şehrimizdeki hijyenik koşullara uyulması, dezenfekte edilmesi noktasındaki toplu alanların, toplu taşıma araçlarının, ticari araçların v.b dezenfekte edilmesi noktasında çalışmalar yürütüyoruz.

Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Devlet Hastanelerimiz, İl Sağlık Müdürlüğümüz koordinasyonu içerisinde gerekli tedbirleri alınıyoruz.

Özellikle halk otobüsleri ve toplu taşıma noktasında mazotların üzerindeki ÖTV kaldırılırsa biraz daha rahat ederiz diye düşünüyorum. En azından toplu taşımadaki kaybın ve zararın kısmen de olsa giderilmesine fayda eder düşüncesi ile ifade etmek istiyorum.

Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tedbirleri aldık. Devletimizin aldığı tedbirleri görüyoruz ve yakında müşahede ediyoruz. Cenab-ı Allah’tan niyazımız oldur ki bu beladan hem ülkemizin ve milletimizin kurtulmasını temenni ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Belediye Başkanlarımızın almış olduğu tedbirler noktasında Büyükşehir Belediyesi olarak, bu konuda lokomotif görevi gördüğümüzü burada ifade etmek istiyorum. Sizlere en derin saygılarımı sunuyorum. Tüm Malatyalı hemşerilerimizin sizlere selamlarını saygılarını sunuyorum.”

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- Bülten

 

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Erdinç Hakverdi dedi ki:

  Bu haberin burada ne amaçla yapıldığı belli. Milletin aklıyla alay ediyorsunuz resmen.

 2. Doğru söz dedi ki:

  İki başkan da güzel şeyler söylemiş burada önemli olan birlik ve beraberlik Selahattin başkanın özellikle temizlik ve dezenfekte çalışmalarına önem vermesinden dolayı teşekkür ederim

 3. Rmz dedi ki:

  Yav kardesim her konustuklarini size haber yazamazlar ya akil var mantik var. Devlet meselesi sonuc olarak bazi seyler. Malatyadakiler Buraya yazabilecekleri formatta birseyler sallamislar. Ama gorusmenin tamamini yazmamislar.

  1. Mehmet dedi ki:

   Ne kadar güzel söylediniz bravo 🙂

 4. Avşar Bey dedi ki:

  Gürkan Malatya’dan mi bahsediyor ? 🙂
  Yoksa reis Malatya’da bunları yapın mi diyor…
  Malatya’ya da bunlar olmaz çünkü..
  belediye= huzur evi
  Bu kadar emekli ve yaşlı atanirmi…

 5. Suya indirim dedi ki:

  CHP’li Bolu Belediye Başkanı içme suyunda %50 indirim yapmış. Maliyetsiz olan Malatya suyumuzda indirim falan yok. Birde yakın zamanda başkanımız çıktı dediki zamı az öteledim.

 6. Anlamak istiyorum dedi ki:

  Selahattin bey mazottaki ötv indirimi için talepte bulunmanızla ilgili fikri kim veriyor anlam vermiş değilim gerçi Ekrem İmamoğlu da söyleniyordu toplu taşımaya zam yaptığında mazottaki ötv yi ama umarım siz onu örnek almamışsınızdır. Bir tane vatandaşı mağdur olmasın diye Sayın Cumhurbaşkanımız gecesini gündüzüne katmış, ona destek olmamız, yanında olmamız, ülkemizi feraha çıkaracak projeler sunmanız gerekmezmi. Devletimiz Şu an bir çok tahsil edeceği ödemeleri ertelemiş ve üstüne virüs sebebiyle geçici süreyle kapatılmış birçok firma ve çalışanları mağdur olmasın diye çeşitli nakdi destekler vermesine rağmen siz ötv indirimi ile ilgili talepte bulunurken neyi gözettiniz? Sayın Cumhurbaşkanımız “Kalbi kırık herkesin vebali sizin üzerinizde!” ifadesini kullanırken size bu ifade mazottaki Ötv yimi anımsatıyor, otobüs sefer sayıları azaltılmış durumda, belki önümüzdeki günlerde hükümetimiz tarafından ekstradan kısıtlamalar getirilecek siz o zaman halk otobüsleriyle ne yapmayı düşünüyorsunuzki mazot sarfiyatınız artsın hem zaten Belediyelerin borçlarına karşılık genel bütçe vergi gelirleri tahsilat toplamı üzerinden ayrılacak paylardan 3 ay kesinti yapmayarak destek oldular.

 7. Muhittin dedi ki:

  Yorumlara bakıyorum da siz gerçekten bu şehirde yaşamıyorsunuz galiba.Başkanın bi ev ev geçip dezenfekte etmediği kaldı bu kadarıda nankör olmayın.YOLLARI ÇAMAŞIR SUYUYLA YIKADI DAHA NE YAPSIN

  1. Hakan dedi ki:

   Galiba sen Yeşilyurt bölgesinde oturuyorsun, Yeşilyurt Belediyesinin dezenfekte hizmetlerinden bahsediyorsun. Büyükşehir’in bir icraatını görmedik.

 8. Ramazan dedi ki:

  Selahattin başkan konuşmanızın videosu yok galiba olsaydı sizde il başkanı gibi yayınlardınız. Görüntü olmayınca biz şimdi senin reise söylediklerini nerden bileceğiz. Bunlarda borç ve diğer açıklamaların gibiyse yandık 😅

 9. Fatih dedi ki:

  Selahattin Gürkan konuşunca Herşey güllük gülistanlık hayat ne kadar güzel, Herşey yolunda herşey kontrol altında gibi düşünüyor insan.
  Ama bir dönüp bakıyorsun Allah esirgiyor bizleri.

 10. Yiğit dedi ki:

  Selo Başkan covid-19 salgınıyla alakalı ne çalışma yaptın da cumhurbaşkanına yapıyoruz demişsin.
  Herzamanki gibi söylüyorsun arkası boş çıkıyor. Lütfen yapınız birşeyler. Halk sizi takip ediyor.

 11. Kubat dedi ki:

  Selahattin bey Boztepeye ne zaman hizmet etmeyi düşünüyorsun? Büyükşehire geldin geleli kaç defa geldin buralara, anca merkezde şov yap. Çakır’dan sonra buraya bir çivi çakılmadı.

  1. Doğanşehirli dedi ki:

   Gardaş sende öyle bir şey söylüyorsunki sanki başka mahallelere ilçelere hizmet ediyor. Gelsin Doğanşehir’e herhangi bir çalışması varmı?

 12. Necmi dedi ki:

  Hep Selo Başkan konuşmuş, reis birşey dememiş mi?

 13. Savaş dedi ki:

  İhsan Koca ülkede ve şehrimizde bir sürü işsizlik sorunu var iken çok yakın bir akrabanıza büyükşehir belediyesinde özel kalemden nasıl kadro verdirdiniz? Vicdanınız rahat mı? Reise bundan da bahsetseydin.

  1. Alış dedi ki:

   Sen japon yada yaşamıyorsun türkiye de yaşıyorsun alış .

  2. Murat dedi ki:

   Birlik ve beraberlik içinde bu salgınıda bertaraf edeceğiz inşallah, Selahattin başkan ve ekibine başarılar malatyaya selamlar olsun

 14. Avşar Bey dedi ki:

  Habere bak…

  Malatya’ya herkes slm soyluyor…
  Derdini sorununu soran yok…
  Zaten bu teşkilatla Bize verdiği değerdi belli….

 15. mehmet dedi ki:

  maşallah maşallaaaah

 16. Gırana gidiyi dedi ki:

  Ve aleyküm selam eeee başka bir şey dememismi

 17. Roberto Carlos dedi ki:

  Eeeeee?

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."