Mezarlıklar'dan, 'Elazığ/ Malatya'ya Düzeltme Geldi

Mezarlıklar'dan, 'Elazığ/ Malatya'ya Düzeltme Geldi
PAYLAŞ

Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, hatalı yazımla Elazığ'ın Malatya'nın ilçesi gibi gösterildiği 24 Kasım günkü cenaze listesinde düzeltme yaptı ve 'ELAZIĞ/ MALATYA' adresi 'ELAZIĞ' olarak değiştirildi.

İstanbul'da kurulu Arapgir Kültür Derneği Başkanı Turgay Akşahin'in, Arapgir ilçesinin Elazığ'a bağlanmasıyla ilgili sosyal medya paylaşımının kamuoyunun gündemine getirildiği gün, Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin günlük cenaze listesinde de, Malatya'da vefat eden, Mezarlıklar Müdürlüğü'nde define hazırlandıktan sonra, toprağa verilmek üzere Elazığ'a götürülürken, müdürlüğün kayıtlarında hatalı bir adres yazımıyla, defin ve taziye yeri 'ELAZIĞ/ MALATYA' olarak yazılmış, bu da Arapgir tartışmasının olduğu gün olunca, ilginç bir tesadüf ve ironik olarak değerlendirilmiti.

Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, bu durumun haberleştirilmesi üzerine, 25 Kasım Çarşamba günü basın kuruluşlarına, söz konusu hatanın düzeltildiği, 24 Kasım gününe ait yeni listeyi gönderdi.

malatyahaber.com

GÖRSEL: 24 Kasım günkü 'yanlış' yazılmış liste

GÖRSEL: 25 Kasım günü düzeltilen 24 Kasım gününe ait liste

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

2 yorum yapılmış

 • Ülkem ve Malatyam (1 yıl önce)
  Bazıları bu ülkede insanların sinir katsayıları ile oynuyor. Bunları bilinçli yapıldığı kanaatindeyim. Bunların sorumluları takip edilmelidir. Bazı konular şaka kaldırmaz beyler.
  0
  0
  Yanıtla
 • Turan (1 yıl önce)
  Gereksiz bir haber olmuş.
  0
  0
  Yanıtla