Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Önceliğimiz Mevcut Oyuncuların Ödemeleri”

Gündem

19-01-21 11:12

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, ciddi ekonomik sıkıntıya rağmen kaynak bulmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Anadolu takımları için kolay değil ama bu işi çözüp, ekonomik dengeyi de sağlamak istiyoruz. Futbolcuların ödemelerini yapmak için kaynağı bulmak zorundayız” dedi.

Radyospor’da Özgür Sancar’ın ‘Spor Kazanı’ programına telefonla bağlanan Gevrek, takımın son durumu, Youssuf’un transfer süreci, transferde yapacakları ve mali durum hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Çaykur Rizespor karşısında aldıkları galibiyetten dolayı mutlu olduklarını ifade eden Gevrek, “Uzun zamandır maç kazanamıyorduk. Bu anlamda Çaykur Rizespor maçında aldığımız galibiyet bizim için önemliydi. Önemli bir 3 puan ama bizim için 3 puandan öte bir maçtı. İlk yarı biraz kötüydük ama ikinci yarı takımımız müthiş bir futbol oynadı. Geriye düştüğümüz maçta hak ettiğimiz bir galibiyet aldık” diye konuştu.

Gevrek, çıkışlarının sürmesini temenni ederek, “Bir düşüşümüz vardı. Futbolda bunlar var. Mutlaka düşüşler olur ama inşallah Çaykur Rizespor maçıyla birlikte çıkışa geçeriz” dedi.

Bazen kısmetsizlik ve şansızlıklar yaşadıklarını dile getiren Gevrek, “Kupa maçı da bizim için çok önemliydi. 120 dakika takımımız iyi mücadele etti ama maalesef bazen kısmet olmuyor. Son dakikada yediğimiz gol, penaltılarla elendik. Artık hayırlısı, ligde yolumuza devam edeceğiz. Galatasaray’ı da tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İyi bir mücadele ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Kaybettiğimiz için üzgünüz ama iyi bir futbol oynadık” ifadelerini kullandı.

Gevrek, Youssuf Ndayshimiye’nin transfer süresine ilişkin şunları söyledi: “Youssuf bizim için önemli bir oyuncu. Hem takıma yapmış olduğu katkı hem de bizim için ekonomi anlamında katkı beklediğimiz bir oyuncumuz. Galatasaray ile bir görüşme yaptık. Biz istiyoruz ki değerinde gitsin. Tabii Galatasaray’ın dışında Youssuf ile yurt dışında da ilgilenen kulüpler var. Bir takımla görüşme yaptık ama resmi bir teklif gelmedi. Belçika, İspanya ve Fransa’dan Youssuf ile ilgilenen kulüpler var. Görüşmelerimiz oldu, bugün ya da yarın İspanya’dan resmi bir teklif gelebilir. Ona göre bir değerlendirme yapacağız.”

Youssuf’un transferiyle ilgili bir pazarlık içerisinde olduklarını kaydeden Gevrek, “Bir rakam söylemek doğru olmaz çünkü birkaç teklif var. Bir değerlendirme yapacağız. Önümüzdeki günlerde netleşecek ama şunu söyleyebilirim iki kulüp arasında bunlar konuşuluyor. Biz bir sonraki satışından da pay istiyoruz. Bizim Youssuf’un transferindeki ilk şartımız o. Yüzde 25-30 o da bir pazarlık konusu” dedi.

Gevrek, Galatasaray ile bir görüşme yaptıklarını belirterek, bir değerlendirme yaptıklarını ve beklemede olduklarını ifade etti.

Gevrek, Youssuf’un transferine ilişkin Galatasaray ile yaptıkları görüşmede takas ile ilgili bir düşüncelerinin olmadığını da sözlerine ekledi.

Transfer sürecine ilişkin ise şunları söyledi:

“Bizim iyi bir takımımız var. Eğer giden olursa onların yerine birkaç transfer yapabiliriz. Önceliğimiz mevcut oyuncularımızın ödemeleri, onları mutlu edebilmek. Genç oyuncu alacağız. İçerideki işleri halletmeden dışarıya para vermeyi asla düşünmüyoruz. Transfer yapacağız ama yüksek maliyetli oyuncular almayacağız. Birkaç görüştüğümüz oyuncu var. Uygun fiyatta olan, bize de uyum sağlayacak genç oyuncularda listemizde bulunuyor. Ancak önceliğimiz dışarıya para harcamaktansa içeride ödemelerimizi yapmak. İnşallah en kısa sürede de ekonomik durumu çözeriz. Yayıncı kuruluşla olan durum çözüldü ama Yeni Malatyaspor Kulübü olarak yüzde 30 kaybımız var. Öncelikle kaynağı bulup, bu sıkıntıyı çözmemiz lazım. Yayıncı kuruluşun kesintisi 27 ila 30 milyon arası. Bu iş ciddi bir indirime gidilerek çözüldü. Bu da bizi ciddi anlamda zora soktu. Şimdi 30 milyon kaynak bulmamız lazım. 3 maaş ediyor, 2,5 maaş futbolcuya borcumuz var. 30 milyon kaybımız var çünkü gelirimizin yüzde 90’ı yayıncı kuruluştan geliyor. Allah’ın izniyle bu sıkıntıyı da çözeceğiz.”

Gevrek, önlerindeki Hatayspor maçına ilişkin, “Kolay maç yok. Bizim kazandığımız maçlara bakın Fenerbahçe maçı 3-0, alttaki takımlara yenildik. Her takım her takımı yenebilir. Kolay maç değil bana göre iyi bir takım kurmuşlar. İyi başladılar ve iyi de götürüyorlar. Bizde iyi bir takımız. Galip gelmek, yenemiyorsak da yenilmeyeceğiz. Hedefimiz 3 puanla dönmek” dedi.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi

adilgevrek

Subscribe
Bildir
guest
20 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
MUSTAFA

Takımı ligde tut düşürme. Sonra da genel kurula git.

Dayı

Başkan ,editörün iyimi?
Her defasında yorumu iki defa yazıyorum ?

Kamil Tektaş

Bu sene küme düşme puanı aşağı yukarı 45 puan olur ve bu takım 45 puan toplayabilir mi emin değilim. Siyaseten bir yıl küme düşmekten kurtulduk, ama bu sene kimse gözümüzün yaşına bakmaz. Akıllı olun kadroyu güçlendirin.

BEYLERDERESİ

🇹🇷Yine Sayfadaki YAĞCILARDAN geçilmiyor.
ammmmaaa Geçen sezon emdiğimiz Sütü burnumuzdan getiren Biz malatyspor sevdalılarını hüngür hüngür ağlatan Tüm Maltya Borçsuz Takımımız var diye biliyorken Hatta Malatyaspor TRT,de bile Borçsuz Takımlar listesindeyken Birden Bire Gırtlağa kadar Borç batağında olduğumuzu öğrenerek Hançer acısını sırtımızda hisettiğimizi Takımın Arabaları otobüsünün satılmasını Hala UNUTMAYANLARIN VAR olduğunuda burada görüyoruz Saygılar Malatyaspor sevdalılarına🇹🇷

Türkiye sevdalısı

Adil başkan çok doğru işler yapıyorsun destekliyorum sizi geçen yılın ikinci yarısı hariç başarılısınız tek ricam geçen devre arası gibi önemli oyuncuları satmamaniz yousuf giderse 2 gitmezse 1 ön libero alınması lazım takıma takımımız çok iyi hamza hocayı kubilay konusunda çok eleştirdim ama haklı çıktı iyi bir forvetimiz oldu malatyaspor malatya şehri için çok önemli en büyük tutkumuz o yüzden yapıcı olalım başkan başarılı destekleyelim kostek olmayalım başarılar malatya sporum.

TURGUT ÖZTÜRK

Bu nasıl başarı borç almış başını gitmiş, takım kötü yönetiliyor, küme düşürülmüş, futbolcu paraları ödenemiyor? Başarı dediğimiz şeyin kriterleri mi değişti, başarı kavramı yapılanlardan utanır yahu?

ARC MALATYA

Çok doğru tespitler, Bende Adil Gevrek başkanın bu kadar haksız eleştirilmesini doğru bulmuyorum. Yeni Malatyasporu iki alt ligden alıp super lige taşıması ;onun öyle yerden yere vurulduğu gibi boş bir insan olmadığını gösteriyor ve başkan istiyor ki kulüp maddi olarak zora düşmesin, sağlıklı bir sekilde yoluna devam etsin, lste bu yüzden futbolcu satılması gerekiyorsa satılır. Yousufun 47000 dolara alınıp 3 milyon dolara pazarlayabilmek başkanın ve ekibinin başarısıdır. Bu yüzden başkanı , bir malatyaspor fanatiği olarak destekliyorum, başarılarının devamını diliyorum.

Yakup

Çok merak ediyorum bir hesap açılsa bu her gün başkanı gönderenlerin kaç tanesi 10 TL yatırır

Haca444

Süper ligdeyiz..yetmezmi .. sabırla destekleyelim ligde kalallim..başkan yıllardır bu işin içinde..eleştiri de dozunu kaçırmayalım destekleyelim destekleyelim destekleyelim süper ligde olmak güzel.

Melita44

2 galibiyet 5.4 milyon para demektir bak 30 milyon olan açığın yaklaşık altıda biri buradan gelir zaten.

Tkn44

Başkan hep satıyorsunda bi yere varamadık ama bi türlü borçtan kurtulamadık bu takımı hep belediye ayakta tuttu , şimdi belediye çekti nakdi desteğini kaldın ortada başkanlık vasfı desen hiç yok sende sen olduğun sürece biz hep böyle yerimizde sayacağız

Nuri44

Yani kimse alınmayacak futbolcu satılacak ticatet yapıyor adam tezgahtski malı satmadan yerine mal koyamıyor

TURGUT ÖZTÜRK

Sana defalarca bırakman için çağrı yapıldı birçok kişi ve kurumdan ama sen ders aldım dedin, ders falan almışsa benzemiyordu Yusuf’u üç kuruşa GS’ye vereceğine 1-2 sene sonra 7-8 milyon Euro’ya satmanın hesaplarını yap. Yaptıkların hep çelişkilerle dolu, yönetmeyi bilmiyorsun madem paran yoktu ne diye koltuğa yapıştım? Kulübeü bir bilinmezliğin içine götürdüğünü kuşku yok.

çöşnüklü

Dostum başkan adayı mı var bol keseden atıyorsunuz. Adil başkan bıraksa vallahi takım ortada kalacak. yazın iki kişi çıktı başkan adayı diye biri polis memuru biri bi bakkalı bile yok bunlar başkan olunca mı malatyasporumuz kurtulacaktı. sanırsın Çalıklar, Ilıcaklar, Aydınlar, Küçükler hep sıradaydı da Adil Gevrek bunlara izin vermedi.. Hiç mi aklıselim taraftarımız yok anlamıyorum…

TURGUT ÖZTÜRK

Dostum polis memuru diye küçümsediğin iş insanı BAU CEO’su Ahmet KÖSE Malatya gibi bir şehir Adil Gevrek gibi birisini Malatya aşamıyorsa kendimize dönüp bakmamız lazım.

Kenan

Peki bu Başkan adaylarının adayım demekten başka ne yaptıklarını bilen var mı?
Ben Malatyaspora bir faydalı açıklamalarını ve icratlarını görmedim.Duymadım

Hasan

Adil gevrek canini verir, kulübü bırakmaz, adamın ekmek teknesi, vurup döndürüyor kafasına göre, hesap soran yok, ilgilenen yok!

Mustafa Yildiz

İban gönder başkan bu parayı Malatya taraftarı toplar

Yılmaz

Adil son söz hamzanın o ne diyiyorsa o başkanda o direktör o sen sadece göstermelik o koltuğu işgal ediyorsun

Hasan

Evet ya, kulübün filli başkanı hamzaoglu, adil gevrek takim galibiyet aldığında ortaya çıkar, baskaca kayıplarda

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 27 19 3 5 59 27 32 60
Galatasaray 27 18 3 6 53 21 32 57
Fenerbahçe 27 17 4 6 49 28 21 55
Trabzonspor 27 15 6 6 34 26 8 51
Hatayspor 27 13 7 7 47 32 15 46
Alanyaspor 27 12 7 8 41 27 14 43
Gaziantep FK 28 11 10 7 40 32 8 43
Fatih Karagümrük 27 11 8 8 43 36 7 41
Göztepe 27 9 9 9 37 32 5 36
Antalyaspor 27 7 14 6 25 30 -5 35
Sivasspor 26 7 12 7 29 30 -1 33
Konyaspor 26 8 8 10 33 31 2 32
Yeni Malatyaspor 28 7 10 11 35 39 -4 31
Kasımpaşa 27 8 5 14 30 43 -13 29
Kayserispor 26 7 7 12 19 31 -12 28
Çaykur Rizespor 27 6 10 11 31 44 -13 28
Başakşehir FK 27 6 8 13 29 45 -16 26
BB Erzurumspor 27 6 8 13 26 43 -17 26
Denizlispor 27 6 6 15 26 48 -22 24
MKE Ankaragücü 26 6 5 15 30 45 -15 23
Gençlerbirliği 26 5 6 15 22 48 -26 21

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...