SON DAKİKA

Şikayet Edilen Okulda Denetleme 'Haberli' Olunca.!

Şikayet Edilen Okulda Denetleme 'Haberli' Olunca.!

Malatya'da koronavirüs önlemleri ile yüz yüze eğitime başlaması gereken bir özel okulda, sınıftaki azami öğrenci kuralına uymadıkları gerekçesiyle Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yapılan şikayetin, okul yönetimince 'önceden haber alınması' yüzünden 'herhangi bir ihlale rastlanmadığı ve  sorun olmadığı' şeklinde sonuçlandırıldığı öne sürüldü.

Edinilen bilgiye göre, çocuğunu özel okula gönderen bir veli, koronavirüs salgını nedeniyle sınıfta en fazla 10 öğrenci bulundurulması gerekirken 17 öğrenciyle eğitim ve öğretim yapıldığını öğrenince önce okul yönetimine şikayetini bildirdi. Buradan sonuç alamayan velinin, daha sonra durumu Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ilettiği öğrenildi.

Şikayetin ardından okula araştırma için Milli Eğitim görevlisi gelmeden, bunun önceden haber alındığı, sınıflardaki fazla öğrencilerin spor salonuna gönderildiği ve gelen görevlinin herhangi bir ihlal tespit etmeden okulu terkettiği belirtilirken, bu durumdan haberdar olan diğer öğrenci velileri de tepkilerini basın kuruluşlarına ilettiler.

Şikayet üzerine yapılan denetimin, okul yönetimi tarafından önceden haber alınmasını ya da okula haber verilmesini 'skandal' olarak nitelendiren veliler, 28 Eylül Pazartesi sabah 09.00- 09.30 arasında 'güya' denetlenen okulda meydana gelen bu durumun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik tarafından soruşturularak, kurallara uymayıp çocukların sağlığını düşünmeyen okul yöneticilerinin yanı sıra 'haberli' denetim nedeniyle de ihmali olanlar hakkında gerekenin yapılmasını istediler.

malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

19 yorum yapılmış

 • Sema (1 yıl önce)
  Ciddi tedbirlerle mesafe maske temizlik gibi kurallara son derece dikkat eden Malatya nın seçkin kurumlarının başında gelen Çamlıca Okulları şikayet edilmiş yazık... Sınıf 10 kişi olacakken 17 kişi olmuş diye şikayet eden kişinin çocukları büyük ihtimal akşama kadar site bahçesinde parkta AVM de gezer ama okula gelince şikayet eder. Kahvehaneler lokantalar, parklar, oteller, plajlar....vs her yer açık fakat Okul kapalı!!!
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatyanin seçkin kurumlarının başında gelen Camlica okulları tedbir ve kurallara uyuyorsa ,,acaba müfettiş geldiğinde fazla cocuklari spor salonuna neden kaçırmış... burasi tartışılır!!
  0
  0
  Yanıtla
 • Eğitimci (1 yıl önce)Emre isimli kullanıcı yorumuna
  Asıl soru şu neden çocuklar spor salonuna kaçırılıyor? Bunu da gördük ya! Suça bak hizaya gel ders anlatmak(!) Mustafa Sarıtaç' i günahım kadar sevmem ama bu yapılan haysiyet cellattligidir. İmkan var eğitim yapılıyor. Ben eminim ki şikayet eden de evde oturmaktan sıkılan (!) çok değerli bir kamu egitimcisidir.
  0
  0
  Yanıtla
 • Bezirgan (1 yıl önce)
  Sayın editör sansürmü var
  0
  0
  Yanıtla
 • Mukadder (1 yıl önce)
  Okulumuz tehlike altındadır sınıflar 25 kişi
  0
  0
  Yanıtla
 • Eğitimci (1 yıl önce)
  Birçok özel okulda covid var ama adamlar para kaygısı olduğu için tam gaz devam. Mesele eğitim değil mesele para nasıl alırız. Hayır kazandıkları parayı çalışanlarının özlük haklarında iyileşmelere yansıtsalar neyse. Asgari ücret karşılığı 40 saat derse giren öğretmenler var. Bu salgında o öğretmenler 40 saat yüz yüze ders işliyorlar. Tüm sınıfları para almak için okula çağırıyorlar. Kursları kimse denetlemiyor zaten. Kurslarda milli eğitim öğretmenleri çalışıyor. Bu salgın zor biter bu kafayla.
  0
  0
  Yanıtla
 • Aslı (1 yıl önce)
  Malatya'da belli bir yere gelmiş bir okula bu şikayet hiç yakışmamış hiç bir şey bir çocuğun sağlığından önemli olamaz
  0
  0
  Yanıtla
 • Sikayet (1 yıl önce)
  Evet bu olayı bizde duymuştuk Çamlıca okulları bahsedilen yer, gerçekten artık vebal meselesi bu yaptıkları. İnsanlar özel okullara para yigarken kimse çocuğuna zarar gelsin istemez daha etkin ve kaliteli hizmet için zaten oraya yolluyor.
  0
  0
  Yanıtla
 • Merve (1 yıl önce)
  Öncelikle okulun adı ÇAMLICA ÖZEL OKULU, haberdeki iddialar doğrultusunda bu konuda yapılan yorumları okurken gülümsemek elde değil. Siz çocuğunuzun hayatının belirleneceği bir yılda gerekli bütün ücreti ödediğiniz lafta özel okula gönderirken bu cocuklari eşya gibi spor salonuna taşımak ne demek oluyor? Müfettişlerin yaptığı denetleme yani lafta denetleme ise kesinlikle her zaman var olan bir süreçtir . İnsanlar eğitim adı altında olağanüstü bir hastalığı görmezden gelip yasalara uygun davranmiyorsa bunun adı ne eğitimdir ne de özel okuldur. Kimse kimseyi kandırmasın artık .
  0
  0
  Yanıtla
 • birbilen (1 yıl önce)
  Lütfen okulları planlı bir şekilde açın, açın, açın. Tamamen eve kapatmak çok yanlış.
  0
  0
  Yanıtla
 • Hoca (1 yıl önce)
  Hangi yönetmelikte, yönergede sınıf 10 kişi olacak diyor...
  0
  0
  Yanıtla
 • Hakan (1 yıl önce)
  Müfettişler bu hafta gidiyor. Haftaya özel okullar yüz yüze egitime devam edecek
  0
  0
  Yanıtla
 • maho (1 yıl önce)
  Arkadaşlar, benimde bir özel okul hakkında şikayetim oldu, rehberlik adı altında tüm sınıfları okula çağırıp ders yapıyorlar. Milli eğitimi aradım fakat hemen haberi okula uçurmuşlar o gün çocuklara okulu tatil etmişler, özel okulların, kurs merkezlerinin milli eğitimde adamları var. böyle denetim olmaz olsun...
  0
  0
  Yanıtla
 • Aziz (1 yıl önce)
  Özel okullarda genellikle emekli marif mufettislerini okul müdürü yapmaktadırlar onun içinde mesleki dayanışma ile bir çok olumsuz durumu ha llediyorla r
  0
  0
  Yanıtla
 • Eğitim Emekçisi (1 yıl önce)
  Veli şikayetçi ise öğrencisini bir zahmet özel okula göndermesin bakanlığın yaptığı (!) çok başarılı (!) eba var oradan yararlanabilir. Bugün dershaneler ve kurslar açıkken sosyal mesafe uyulmuyorken zor şartlar altında eğitim faaliyetlerini sürdürmek isteyen okulların suçlanması garabettir bunun haber olması da en hafif tabirle hayret vericidir. Çarşıda, pazarda, meydanlarda, kafelerde, hastanelerde olmayan sosyal mesafe işini yapmak isteyen eğitimcilere gelince mi akla geliyor? Bu dönemde sağlık çalışanların büyük önemi var ve özveriyle çalışıyorlar çünkü sağlık ve sıhhatımızı onlara borçluyuz onları kaç gece alkışladık yetmez bile... Ama geleceğimizin teminatı olan eğitimcilere bunu reva görmek acı gerçekten çok acı. Yetkililer bu rahatlıkla devam etseler bir nesil heba olacak gerçekten bunu düşündükçe geceleri uykum kaçıyor. Bakanlığın da bu fırsat eşitlisizliğini ortadan kaldırmak için bir an önce bir yöntem geliştirip okullarını açması gerekiyor. Vesselam...
  0
  0
  Yanıtla
 • Altına imzamı atıyorum.
  0
  0
  Yanıtla
 • Hakkı (1 yıl önce)
  Niye okulun adı yok? Yazınki veliler de bilsin. Belki bu durumu bilmeyen veli var. Devlet okulu olunca adını boy boy yazarsınız, özel olunca, bir özel okul dersiniz. Ne farkı var?
  0
  0
  Yanıtla
 • Erol (1 yıl önce)
  Demek ki ; Milli Eğitim Müdürlüğünün bazı birimlerinde ciddiyet yok. Bilgi birilerine sızdırılmış.Yeni atanan Milli Eğitim Müdürümüz bu soruna çare bulmalı
  0
  0
  Yanıtla
 • öğretmen (1 yıl önce)Erol isimli kullanıcı yorumuna
  Yahu dün bir bugün iki. Eskilerden yerleşmişleri temizlemek öyle kolay olmaz.
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-27 08:47:16