SON DAKİKA

475 Bin TL Dolandırdılar, Kaçamadılar

475 Bin TL Dolandırdılar, Kaçamadılar

Malatya'da, telefonla aradıkları kişiye kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak 457 bin lira dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, K.D'nin 475 bin lirasının telefonda kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan kişilerce dolandırılmasına ilişkin çalışma başlattı.

Müştekinin parayı Fahri Kayahan Caddesi'nde dolandırıcılara elden verdiğini belirtmesi üzerine ekipler, 60 güvenlik kamerasından yaklaşık 30 saatlik görüntüyü inceledi.

Üç şüphelinin Adana'da yaşadığını tespit eden ekipler, bu kentteki polislerle irtibata geçerek zanlıların yakalanmasını sağladı.

Gözaltına alınarak Malatya'ya getirilen 3 şüpheliden 2'si emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı, biri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bülten- AA

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

1 yorum yapılmış

  • Küylü (1 ay önce)
    Yakalanmasının bir önemi yok ki, ne ceza aldıkları önemli.
    0
    0
    Yanıtla
2022-01-26 11:56:07