Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

“Malatya AKP Çiftliğine Dönüşmüş Durumda”

“Malatya AKP Çiftliğine Dönüşmüş Durumda”
 • 12.08.2020

“ÜÇ BEŞ TANE BÜROKRAT ATAYIN BARİ..” CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,  Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odası ziyaretinde ve parti il merkezinde yaptığı açıklamalarla gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ESOB’U ZİYARET..

Yeniden CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve partililerle birlikte Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şevket Keskin, “Milletvekilimiz Veli Ağbaba’nın yerini koruması, Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkan yardımcısı olması bugüne kadar bizi son derece mutlu etmiştir. Başarılarının devamını diliyorum. Burada büyük bir başarı elde etmiş ki bugün dördüncü kez genel başkan yardımcısı oldu. Büyük bir partide genel başkan yardımcısı olmak büyük bir başarı. Esnafım ve şahsım adına kendilerini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Keksin, Ağbaba’ya her zaman destek verdiklerini kaydederek, “Her yönüyle vekilimizin yanındayız. Kendisi bizim en büyük şansımız. İl başkanımız ve milletvekilimiz esnaflıktan geliyorlar. Esnafı iyi biliyorlar, Malatya’yı da iyi tanıyorlar, bu bizim için bir şans” dedi.

Ağbaba ise Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şevket Keskin’e iyi dilekleri için teşekkür etti.

Yeni dönemde İşçi Sendikaları, Esnaf-Sanatkârlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevinde bulunacağını kaydeden Ağbaba, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.

Ağbaba, “Mesleğim sorulduğunda, meslek hanesine esnaf yazıyorum. Bundan büyük gurur duyuyorum, bundan sonrada meslek hanesine esnaf yazmaya devam edeceğiz. O nedenle böyle bir görevi almaktan dolayı da büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum” dedi.

Esnafın çok önemli problemler yaşadığını kaydeden Ağbaba, “2018’in Ağustos ayında başlayan ekonomik kriz, ardından pandemi dönemi esnafın sıkıntılarını birkaç kat artırarak sürdürüyor. Pandemi döneminde herkes üzerine düşeni almak zorunda ama bu orantısız olmamalı. İki kararname ile 256 bin işyeri kapatıldı. Bunun içinde kahve, berber, çay ocakları, kuaför, lokanta var. Bu tür sorunların çözülmesi gerekiyor. Esnaf bugüne kadar altının teriyle kazanmış, vergisini ödemiş, memleketin kalkınmasına katkıda bulunmuştur. Bir esnafın deyimiyle söylüyorum, ’40 yıl esnaf bakmış devlete, 40 gün de devletin esnafa bakması gerekiyor.’ Bu konuyla ilgili çeşitli önerilerde bulunduk, kanun teklifleri verdik. Bunların takipçisiyiz” diye konuştu.

Ağbaba, koronavirüsün en pik noktaya doğru gittiğini savunarak, “Alınan tedbirlerle azalmıştı. Şimdi hem Malatya’da hem de Türkiye’de vaka sayısı artmaya devam ediyor. Tabii ki bireyler tedbir almalı, Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine mutlaka uymalıyız ama bazı kısıtlamalarında yine olması gerektiği kanaatindeyim. Çünkü bu kısıtlamaları yapmazsak bu virüsten çok daha fazla etkileneceğimizi söylemek mümkün. Bu kısıtlamaları yaparken de, kısıtlama yapılan kurumlara mutlaka devletin destek olması gerekiyor. Kahveler kira veriyor, çalışanların maaşlarını veriyorlar ama oyun olmadığı için gelir durmuş durumda. Çay satmakla da kahvenin kendini idare etmesi mümkün gözükmüyor. Bu dönemde okullar kapalı olduğu için servisler çalışamadı. Özel eğitim kurumları, kantin esnası, eğlence yerleri var, çok önemli sayıda insan etkilendi. Burada mutlaka devletin tedbir alması gerekiyor. Geçmiş dönemde kredi verildi, bazı şeyler gerçekleşti ama eğer esnafın yaşamasını, var olmasını istiyorsak, gereken desteklerin verilmesi gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak esnafa verilecek desteğin arkasında ve yanındayız” dedi.

Esnafın önündeki en büyük tehlikenin zincir marketler olduğunu iddia eden Ağbaba, “Bunlar artık öyle bir hale gelmiş ki gittikleri yerde ne bakkalı ne şarküterisi ne esnafı kalıyor. Buna mutlaka devletin tedbir alması gerekiyor. Gelişigüzel her mahalleye, her sokağa zincir marketler açılıyor. Zincir market konusuna ciddi bir tedbir alınması gerekiyor. Bununla ilgili önümüzdeki günlerde bir kampanya yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

“MALATYA AKP ÇİFTLİĞİNE DÖNÜŞMÜŞ DURUMDA”

Ağbaba, beraberinde İl Başkanı Enver Kiraz ve parti yöneticileri ile Malatya İl Başkanlığı binasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,  “Pamukkale Üniversitesi Rektörünü gördünüz. Eşine özel kadro açtı. O buz dağının görünen kısmı. Sadece Denizli’de yaşanmıyor, tüm Türkiye’de bu tür şeyler yaşanıyor. Malatya’da yaşanmıyor mu? Yaşanıyor. Malatya AKP çiftliğine dönüşmüş durumda.” dedi.

“İKTİDARA GELİR GELMEZ KAYIRMACILIĞA SON VERECEĞİZ”

Son günlerde en çok konuşulan konuların başında gelen Pamukkale Üniversitesi Rektörü’nün eşine özel kadro açması konusunu ele alan Ağbaba, “KPSS’de Türkiye derecesi yapıyor eleniyor. Türkiye’nin en başarılı üniversitelerinden mezun olup AKP Milletvekili tanıdığı olmadığı için kamuda işe yerleşemeyenler.Devletin bankaları AKP’li eski siyasetçilere iş bulma kurumuna dönüştü. Ömründe bankadan para çekme yatırma dışında bankacılık işlemi bilmeyen kişileri banka yönetimlerine atıyorlar. Pehlivanı alıp banka yönetim kurulu üyeliğine getirdiler. Liyakat kalmadı.İktidara geldiğimizde ilk yapacağımız iş devletteki kayırmacılığa son vermek olacak.”dedi.

“AK PARTİ’YE OY VEREN FAKİR FUKARA ANCAK TYP’DEN 6 AY TEMİZLİKÇİ OLUYOR”

“Üniversiteler AKP’ye yakın kişileri istihdam etme kurumları oldu” diyen Veli Ağbaba, “Ömründe makale yazmamış, bilimsel çalışma yapmamış insanlar rektör oluyor. Niye? Bir cemaate, siyasi görüşe mensup olduğu için Pamukkale rektörünü gördünüz. Eşine özel kadro açtı. O buz dağının görünen kısmı. Sadece Denizli’de yaşanmıyor, tüm Türkiye’de bu tür şeyler yaşanıyor. Malatya’da yaşanmıyor mu? Yaşanıyor. Malatya AKP çiftliğine dönüşmüş durumda. Belediyesine bakın. Kurumlarına bakın. Milletvekillerinin yanında belediyeden maaş alıp çalışanlara bakın. Bu düzeni reddediyoruz. AK Partiye oy veren fakir fukara işe giremiyor. Belki TYP’den 6 ay bir temizlik işi buluyor. Türkiye’ye liyakat sistemini mutlaka getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“NE TEŞEKKÜRÜ? SANKİ MALATYASPOR’U ALIP BİR ÜST LİGE ÇIKARMIŞ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba konuşmasının devamında; “Övünerek söylemek isterim ki hem geçmiş dönemde hem de son dönemde nerede Malatya’nın bir sorunu varsa nerde bir haksızlık varsa karşısında Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilini bulmuştur. Malatya’ya kim haksızlık yapıyorsa başta Malatyaspor olmak üzere onun karşısında duruyoruz. Birileri yalakalıkta sınır tanımıyor ‘değerli hemşehrimiz Recep Tayip Erdoğan’a!’ teşekkür ediyor. Değerli hemşehrimiz sanki Malatyaspor’a özel bir şey yapmış gibi sanki Malatyapsor’u almış bir üst lige çıkartmış gibi teşekkür ediyorlar. Recep Tayip Erdoğan’a teşekkür ediyorsan, Recep Tayip Erdoğan’a söyle üç beş tane bürokrat atasın, üç beş tane bakan yapsın. Hepsi Trabzon’dan mı çıkacak bakanların? Kaç tane Trabzonlu bakan var? Kaç tane vali var? Ben demiyorum teşekkür edecekseniz bu konuda teşekkür edin. Kravatlı tek adamımız kalmadı diyorlar. Ne demek bir tek bürokratımız kalmadı, ey yalakalıkta sınır tanımayanlar, bakanlıktan vazgeçtik bir tane bakan yardımcısı yapın. Üç beş tane bürokrat atayın bari” dedi.

“DEPREM BÖLGESİNDE 6 AYDIR 1 TEK EV YAPILMADI”

“Malatya’yla ilgili sorunları gündeme getirmeye devam edeceğiz, Malatya ile ilgili çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanan Ağbaba, “Hangi ilçede ne sorun varsa orada olacağız.Geçtiğimiz günlerde  yaşanılan depremin hemen ardından il başkanımızla birlikte Pütürge’ye gittik. Ocak ayında Pütürge’ye gittik depremin olduğunda ilk biz gittik. ‘Deprem bölgesinde ev problemi var, barınma problemi var, hayvanların barınma problemi var’ dedik. Birileri -görevi olmamasına rağmen-bizi yalanladı ama geldiğimiz şu noktada hala Pütürge’nin hiçbir köyünde bir evin temeli atılabilmiş değil.  Onların yakasından tutup hesabını sormak boynumuzun borcu” dedi.

“CHP ÖRGÜTÜ KİMSENİN YAPAMADIĞINI YAPTI”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; “Önümüzdeki süreçte de Malatya’nın sorunlarını gündeme getirmeye, örgütlerimizle birlikte çözüm bulmaya çalışacağız. Pandemi dönemini yaşadık. Burada CHP bir iktidar partisi gibi çalıştı. Kimse maske dağıtamazken CHP kendi imkanlarıyla bütün Malatya’ya maske dağıttı. Bütün Malatya’ya siperlik dağıttı. Malatya’da nerede bir mağdur varsa onun sorunlarını gidermeye çalıştı. Örgütümüz adeta burada Büyükşehir Belediyesi’nin diğer belediyelerin, iktidar partisinin hatta valiliğin yapmadığı şeyleri yaparak bütün Malatya’ya güven verdi. Bütün Malatya’nın yanında oldu.”ifadelerini kullandı.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- Bülten

 

Etiketler: /

Yorumlar
 1. abdulvahap güezgin dedi ki:

  kim kimin çiftliğinde eğer kendinizi çiftlik mahluku olarak görüyorsanız o başka.
  Malatya sahipsiz Malatya kimsesiz ve Malatya bundan sonra gerilemeye hatta yok olmaya mahkumdur. İnsanımızın gözüne inen körlük yok edilmedikçe siyasetin oyuncağı olmaya devam ettikçe başımıza geleceklerin sorumluluğu da insanlarımızın üzerinde olacaktır. hizmetin rengi olmaz… Tutkumuz Malatya ise utkumuz el birliği ile gelir. klavyetör değil vatansever olup Şehrimizin dertlerine yerinde çözüm aramalıyız.

  1. Osman dedi ki:

   Yürü beee, Kim tutar Abdulvahabı… Gelmiş gitmiş onca gerçek arasında “çiftlik” lafına takılmış. Birde kompleks yapıp “mahluk” ile kıvamını tutturmuş. Memleketin sorunu böyle çözülür işte. Malatya niye sahipsiz olsun ? Öznur ablamız var, Çakır var, Kahtalı var, İhsan Abi var sonra, bir ara Mustafa Abi vardı. Lütfen, gözlerinize körlük inmeden göz doktoruna görünün. Onlarca yıl bu memlekete neler yapmadılar ? Ne istenizde vermediler ? El insaf be…

   1. aras dedi ki:

    osman bu saydıklarını kaç kere meclis kürsüsünde gördün.kaç kere mecliste malatya sorunlarını dile getirdiler.sadece EL KALDIRDILAR.bunu herkes biliyor

 2. Kadir dedi ki:

  Çok doğru bir söylem çiftliğe dönüştüğü. Türkiyenin her ilinde 200.gr ekmek 1.25. Malatyada 170.gr ekmek 1.500. Büyükşehir bld.si hayret etti huyt etti ceza yazarız içle yaparız böle yaparız dedi ne oldu fossss.çıktı adamlar nilfiğini yapıyor yani fırıncılar odası fendi büyükşehir beldiyesini yendi

 3. Muhittin dedi ki:

  İşi gücü chpye sallamak olan ancak kendilerinin ülkeyi getirdiklleri iflas noktasınından bir haber olan bazılarına kendileriyle aynı kaynaktan olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlunun bugünkü açıklamasını takdim ediyorum. İşte Türkiyeyi getirdiğiniz durum budur. Bunları göstermemek uyutmaya devam etmek için kendiniz çalıyor kendiniz oynuyorsunuz. Ama kimseye yutturamazsınız artık. Neler söylemiş Karamollaoğlu sende oku kör sağır savunucu Tuncay adlı yorumcu:

  “Borçlarını ödeyemiyor Türkiyemiz… Sizden alacaklı olanlara oturup borçlarınızı yeniden taksitlendirmek demektir bu. Tabi onlarda bu taksitlendirmeleri kendi işlerine gelen politikaları dikte ederek yapacaklar.

  Bu Osmanlı döneminden beri yaşanan bir durum 1881 Muharrem kararları diye geçen sonra Duyun-u Umumiye diye geçen bir süreci yaşadık.

  Biz o borçların bakiyesini iki cihan harbinden sonra ödeyebildik 1953’de.

  1881’de ne olduysa 1958’de aynısı oldu. Rahmetli Menderes hükümeti ABD ile işler düzelmeyince dolar 3 liradan 9 liraya fırladı.

  Bizim şu andaki dış borcumuz; sene başında 450 milyar $ civarındaydı. Şimdi; 485 milyar $ civarına çıktı. Allah yardımcımız olsun!”

 4. ecz44 dedi ki:

  Sayın Ağbaba hiç kimse maske dagitmadi diyorsunuz orda yanlışsiniz madem parti diyorsunuz ak parti olarak büyükşehir olarak kapı kapı maske dağıtıldı hastanelere erzak maske dezenfenkte yardımı yapıldı siz bunları soylemiyorsunuz ama halk görüyor bunları Allah görüyor bunları yeter vatandaşın evine kadar dağıtıldı pazar girişlerinde akparti gençlik kolları olarak maske dağıtıldı siz daha maskenin m sini ağzınıza almadan akparti gençlik kolları maskeleri çoktan dagitmisti

 5. Sürdürülemez dedi ki:

  Chp ve akp ve geçmiş diğerleri kendi menfaat ları için koca ülkeyi ne hale getirdiler hizmet için varlarmış yersen siyasete bulaşıpta zenginleşmeyen etrafını devlete yerleştirmeden durabilen varmı kimseye güven kalmamış kimkimin atına binerse onun kılıcını sallıyor yazık yazık düzelirmi sanmam bu millette korku yok ne ALLAH c.c tan ne devletten bu böyle gitmez sürdürülemez.

 6. malatya44 dedi ki:

  Agbaba malesef bu sefer dogru bi noktadan yakalamış
  Hergelen akpartili ilçe başkanı bile kendini reisten
  Daha yukarda görüyor belediye başkanları vekiller
  Onlar zaten elit insanlar toplumdan uzak burjuvalar
  Son seçim bile akpartiye oy verdim reis hayranıyım
  Mehmet çınardan sebep akpartiye oy vermeyecem

 7. Aziz dedi ki:

  Aynen öyle veli bey pütürge köylerini bir çivi çakılmamış 7 aydır insanlar dışarda verilen deprem yardım paralarını da afat hesaplarında geri çekti buna bit tane akp milet vekili çıkıp gündeme getirmediler getiremezler ucu onlara dukunuyur

 8. Sıtkı ilbak dedi ki:

  Çok doğru bir tespit ne var ne yok tüm imkanlar başta Rize ve Trabzon için kullanılıyor. Malatya ile aynı nüfusa sahip Trabzonlu 4 Bakan varken bizde hiç yok. Devletin önemli kademelerinde aynı şekilde halbuki bu gibi görevler ve imkanların Türkiye genelinde dengeli dağıtılması gerekir.

 9. Tuncay dedi ki:

  ARAS BEY Veli ağbaba nın basın sözcüsü isen tamam öyle utanırsın susarsın gibi sözleri muhattap kabul etmiyorum
  Bakın beyefendi çözüm süreci kabul edilmese idi chp atlayacak tı hemen zaten barıştan yana değilsiniz diye
  Devlet elindeki imkanları ılımlı olumlu şeklide kullanır
  Anlamazlarsa demir yumruğunu gösterir
  Her türlü oyunu pisliği gördüğü halde hdp ile el ele kol kola olduklarını kendileri aşikar etmediler mi
  Fikrinizi zikrinizi bilmem ama bana chp yi anlatmayın lütfen
  500 yaptığı işinin 490 ı yanlış
  Buradan sizn ile bu konuları tartışmam şahsınız ile ilgili dediğim diyeceğim yok
  Ayrıca merak etmeyin yüzlerine de söylediğim oldu
  Susmadım sustular
  O kadar çooook yapılan yanlış varki chp de burda tek tek anlatamam
  Tek pati döneminin bittiği tarihi bilirsiniz demokrasiye geçildiği zaman hazmedemediler başbakanı bakanları idam ettiler
  Yahu neresinden tutalım elde kalıyor
  Bi dönp bakın o tarihten sonra iktidar yüzü gördüler mi
  İşte bu yüzden bir daha olmaz olamaz
  Sözümün arkasındayım bu gidişle muhalefeti de kaybedecekler

  İ

  1. Cahit dedi ki:

   Gözleri var görmez, kulakları var duymaz… Tam da böyle biri bu Tuncay arkadaşımız. Külliyen inkarcı. Yahu onu bunu bırak, o CHP kadrolarının kurduğu ülkenin rantını 70 yıldır sağ iktidarlar yiye yiye bitiremedi. Hele son 18 yılda ülkede satılmadık bir şey kalmadı, sayın Cumhurbaşkanı damat bir tarafa Türkiye bir tarafa diye tavrını koyuyor. Onlardan başka ülkenin uçtuğunu gören yok. Her şey rant üzerine kurulu. Cumhuriyetin kurumlarını yok etme çabasından başka bir şey değil yaptıkları. O da AKP’nin bile yüzde 7-8’ini oluşturmayan bir grubun alkışladığı işler. Her sabah kalkıp bakıyoruz bu günkü politikaları ne diye? Devlet adamlığının örneğini mi istiyorsunuz, Atatürk’e, İnönü’ye bakın. 40 yıl önce söyledikleri sözün 40 yıl sonra da arkasındaydılar. Bugünküler, bırakın dünden bugüne, sabahtan akşama söyledikleri bile birbirini tutmuyor. Dün Lozan’a küfrediyorlar, bugün Yunanistan’a karşı Lozan’ı savunuyorlar. Dünyada kavga etmediğimiz ülke yok, süper devletlerle papaz olduk. Rusya’nın S-400’ü elimizde şişerken, ABD’nin F-35’lerini de kaybettik. Devlet çiftliğe döndü de kimin çiftliğine döndü? Vbvbvbvb. CHP kurdu, bunlar dağıtıyor, bu kadar basit.

  2. aras dedi ki:

   ben CHP nin sözcüsü değilim.ama artık bu kör gibi davranmanızdan gına geldi.yav demokrasiyi çok partili dönemi zaten chp getirtti.neden hazmedemesin.astırttı ne demek.çok ayıp .Rahmetli İnönü kaç kere araya girmiş ama asker dinlemedikten sonra CHP ne yapsın.İşiniz gücünüz tek parti.yav bırak 1 senedir aynı hikayeler.sen bugüne dön.millet aç.Chpnin 500 yaptığı iş varmış 490 ı yanlışmış.En azından Türkiye kağıt fabrikalarından tut şeker fabrikalarına sümerden tut demiryollarına kadar yaptılar.Sen ne yaptın .Tek kelime ile yazıyorum SATTIN.Hep istikrar diye diye milletten oy aldınız.Allah aşkına şimdi ne diye oy isteyeceksiniz.Sakın camiler ahırdı deme yemiyoruz onu artık.Haa bide dışminnaklar ekonomiye saldırıyor deme onu da yemiyoruz.

 10. Tuncay dedi ki:

  Yazık yaa bu veli ağbaba farkında değil heralde chp kurulduğu günden bu yana reis gelene kadar chp nin çiftliği idi
  Kişiler hata yapar gerekli cezayı alır
  Bu konuda partili partisiz herkes yaptığı hatanın cezasını çekmeli
  Ne kadar iftira karalama suçlama boş iş varsa
  Nerede terörü teröristi koruma varsa
  Nerede haksızlık hukuksuzluk varsa
  Chp topyekün orda içinde hemde tam göbeğinde
  İyi işlerin olumlu projelerin karşısında chp var
  Devleti ülkeyi sürekli düşman gören ne kadar ülke varsa
  Chp sürekli bunlara şikayette bulunuyor
  İktidara gelirsek kayırma olmayacak diyorsunuz ya veli bey
  Chp nin Bin yıl daha ömrü olsa 6 ayda bir de seçim olsa
  İktdar olması mümkün değil
  Son olarak Malatya spor üstünde cumhurbaşkanı na sallıyor
  Teşekkür edenlere sallıyor yalan mı ağbaba
  Başta reis, spor bakanı, kulüpler Birliği vakfı ve tff yaptı
  Ya siz ne yaptınız kimse kötüleyerek küçümseyerek haksızlık ederek bir yere gelemez
  Siz size verilen muhalefeti bile beceremiyorsunuz
  Size kos koca ülkeyi nasıl verelim
  Bu gidiş ile muhalefeti bile kaybedeceksiniz
  Utanıyorum yaa bir dünya laf etmiş içinde bir iki doğru var
  Sallayarak Kılıçdaroğlu na minnet borcunu ödüyorsunuz
  Genel başkan yardımcısı oldunuz diye
  Chp nin yönetimi Türkiye geneli yüzde 95 değişmeli yoksa
  Muhalefet bile elden gidiyor haberiniz olsun
  Editör bu yazıyı yayınlamayabilir
  Belki birgün fırsat olur yüzünüze karşı söylerim inşallah

  1. aras dedi ki:

   ben sana cevabını vereyim kardeş.teröristi nerde korumuş chp.ben sana 50 tane örnek veririm çözüm sürecinde utanırsın.bu bir.chp bu ülkeyi kuran parti.kime şikayet etmiş kanıt göster.ama sayın Erdoğan kılıçdaroğlu bir şey dese inanmaz gider elin putinin bişey der inanır.kendi vatandaşı olan kılıçdaroğlu öneri sunar ama bir kerede demez bir dinleyelim.ama elin putini baştacı olur bu diğer cevap.son olarak malatyaspordan c.başkanına sallamıyor.yalan mı kardeşim küme düşmüş takım.federasyon şansa ligden düşmeyi kaldırdı.bir bakıyosun teşekkür ediyorlar.federasyona edeceklerine c.başkanına ediyorlar.ne alaka.sen önce şapkanı önüne koy düşün neden küme düştük diye.Ya siz ne yaptınız diyorsunda bugüne kadar yapılan özelleştirmelerde babasının malınımı sattı yoksa chpnin o dönemde yaptıklarınımı sattı.geçeceksin kardeşim sen bunları.Bir tane fabrika kurduysa gel senin elini öpecem.gelmiş burda konuşuyosun.olanı da sattı zaten.inşalah yüzüne söylersin ve cevaplarını alır susarsın.

   1. Ergün dedi ki:

    Bu hükümet dünyanın en güzel hizmetini de yapsa beğenmeyeceğiz, diyen bir muhalefetten ne beklenir. İnsan biraz sağduyulu olur, yapılan güzellikleri görür, ama nerede…

  2. ecz44 dedi ki:

   Tuncay bey çok harika ve güzel yorum olmuş her şeyi ozetlemissiniz ağzınıza saglik

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."