Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

‘Amaç 8 Maçta Güzel Sonuç ve Ligde Kalma’

‘Amaç 8 Maçta Güzel Sonuç ve Ligde Kalma’
 • 08.04.2020

BtcTurk Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, “Biz sadece bu sezonu düşünüyoruz. 8 maçta bize yeten puanları alıp, ligde kalmak istiyoruz. 8 maçımızda en güzel sonuçları alıp amacımız ligde kalmak” dedi.

Beın Sports ile Gençlik ve Eğitim Derneği Genel Başkanı Ahmet Bayduz’un instagramdan yaptığı canlı yayına katılan Gevrek, koronavirüs salgınının spor dünyasına etkileri, takımın son durumu, hedefler ve ekonomik durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Gevrek, koronavirüs (kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, hastalara ise acil şifalar diledi. 

“BU SÜRECİ EVDE KALARAK ATLATACAĞIZ”

Alınan tedbirler kapsamında evde kalmaya devam ettiklerini dile getiren Gevrek, “İşimiz olmadığı sürece çıkmamaya gayret ediyoruz. Evde kalıp inşallah bu süreci atlatacağız. En önemlisi evden çıkmayarak sadece kendimize değil annemizi, babamızı, bütün akrabalarımızı da uyararak, evde kalmamız lazım. Çünkü bu süreci evde kalarak atlatacağız. Buradan bütün sağlık ekiplerimize de çok teşekkür ediyoruz. Nasıl ki cephede savaşan askerlerimiz vardı, onlarda cephede bizim için mücadele ediyorlar” diye konuştu. 

“FUTBOLCULAR, BİREYSEL ANTRENMANLARINA DEVAM EDİYOR”

Gevrek, teknik ekip ve futbolcularında herkes gibi evlerinde kaldığını ifade ederek, şunları söyledi: “Futbolcular evden takip ediliyor, hocalarımızın verdiği antrenmanları uyguluyorlar. Evde ne kadar antrenman yaparsa yapsın istenilen seviyeye gelmez ama bireysel olarak oyuncular kendilerine verilen düzeyde antrenmanları uyguluyorlar. Bütün futbolcular evde, bunların eksi fiziklerine kavuşmaları için en az 3 haftaya ihtiyaç var.  Oyuncular ancak bireysel olarak kilolarına dikkat edebilirler ama çok istenilen gibi bir antrenman olmaz. Bu süreci en azından evde, antrenmanla geçiriyorlar.”

“BAZEN KÖTÜ GİDİNCE BÜTÜN BAŞARILAR UNUTULUYOR”

Gevrek, “Yeni Malatyaspor’daki başkanlık serüveniniz nasıl başladı?” sorusuna, “Şuan kimse nasıl başladığına bakmıyor da nasıl biteceğine bakıyor. 6 sene içerisinde Allah bize çok büyük başarılar nasip etti. 2.Lig’de şampiyon olarak 1.Lig’e ardından da Süper Lig’e çıktık. Çok şükür takımımızı Süper Lig’e çıkarttık ama önemli olan burada kalmak. Süper Lig’de de takımımız UEFA’ya kadar gitti. Ama futbol öyle bir şey ki bazen kötü gidince bütün başarılar unutuluyor. Bu anlamda futbol nankör bir iş biz bunu biliyoruz. Malatya ve Malatyalıları sevdiğimizden dolayı hizmet etmek için yola çıktık. İyi de hizmet ettiğimizi düşünüyoruz. Tesisleşme, ekonomik anlamda buralara gelirken çok büyük zorluklar çektik ama tabi şuandaki görüntü çokta iyi olmadığı için başarıları ne kadar anlatırsanız anlatın geride kalır. Gelecekle alakalı inşallah bu sezon Süper Lig’de kalmak istiyoruz. İlk yarıya iyi başladık ama ikinci yarı çok kötü gittik. Hoca değişikliği oldu. Bizimde eksiklerimiz, hatalarımız, yanlışlarımız vardır ama birazda kısmetsizlik, şansızlık, hatalar ve yanlışlar oldu. Bunlar olur, futbolda bunlar var. Yanlışlar, hatalar olabilir ama ben sadece şunu söyleyeyim; bu takım, hepimizin takımı. Bu takım, 3 milyon Malatyalının, Malatya taraftarının takımı. Bu takım bu noktaya kolay gelmedi. Tabi ki bazen sıkıntılarda olabilir, takım kötü gidebilir. Bunun çok benzerleri, örnekleri var. Bu kötü gidişatı ancak hep birlikte atlatabiliriz. Hepimiz bir, birlikte olursak atlatırız. Bu kötü gidişat içerisinde farklı şeylerin peşine düşersek olmaz” cevabını verdi. 

“CAMİAMIZIN TAKIMA SAHİP ÇIKMASI LAZIM”

Ligde kalan 8 karşılaşmanın olduğuna dikkat çeken Gevrek, şunları söyledi: “Ligin ne zaman başlayacağına ilişkin net bir şey yok. Ama onun öncesi var, beni üzen çok şeyler oldu. Taraftar protesto konusunda haklı, asla hiçbir şekilde onlara ne kırgınlığım ne de kızgınlığım var. Protesto hakları var. Ama bazı guruplar var ki onlar kaostan besleniyor. Çok azınlıkta olan bir gurup ve onlara da fırsat vermememiz lazım. Gerçek Malatyasporlu, Malatya taraftarının iyi günde, kötü günde bu takıma sahip çıkması gerekiyor. Eğer takıma sahip çıkarsak, birlikte hareket edersek, beraber olursak ve sonuna kadar bu takımı desteklersek, Allah’ın izniyle bu takım hak ettiği yerde kalacak. Ama camiamızın sahip çıkması lazım.” 

“TAKIMIMIZIN YANINDA OLURSAK BAŞARILI OLURUZ”

Gevrek, 6 yılda takımı Süper Lig’e taşıdıklarını anımsatarak, “2.Lig’den Süper Lig’e çıkmak çok kolay olmadı ama çok güzel oldu. Birlik olursak bu başarılar geliyor. O zamanda birlik, güven, beraberlik vardı. Böylelikle 2.Lig’den Süper Lig’e çıktık. Göreve geldiğimizde herkesi bir çatı altında topladık. İlk defa bir sivil yönetim olarak göreve geldik ve takımımızı Süper Lig’e birlik, beraberlik içerisinde çıkarttık. Bu başarılar güzel ama futbol maalesef bugüne bakıyor, geriye bakmıyor. Yaptığın başarılar görünüyor ama biz Malatya’yı hem Türkiye hem de dünyada tanıttık. Her gittiğimiz yerde Malatya’dan övgülülerle bahsedildi. Bunu tekrar yaparız. Belki buradan daha da güçlü çıkarız. Daha da güçlü çıkacağımıza inanıyoruz. İnşallah koronavirüs salgını biter hem ülkemiz hem de dünya rahat bir nefes alır. Her şeyin başı sağlık diyoruz. Ardından da ligler başlar ve kalan 8 maçta bizim bir, birlikte olmamız lazım. Sonuna kadar takımın yanında olmamız gerekiyor. Takımımızın yanında olursak biz başarılı oluruz” şeklinde konuştu. 

“TAKIMI HEP BİRLİKTE LİGDE TUTACAĞIZ”

Kötü gidişata çok üzüldüklerini anlatan Gevrek, “Hele hele o gerçek taraftarı üzdüğümüzde o kadar çok üzülüyoruz ki. Bende taraftardım, onların ne kadar üzüldüklerini görüyorum. Onların üzüntüsüne çok üzülüyorum. Tabi ki bunlar geçer. İşin sonunda yine de dik, diri durmalıyız. Allah’ın izniyle ben inanıyorum ki bu takımı hep birlikte ligde tutacağız. Bundan sonrada daha güçlü bir Malatya olacak” diye konuştu. 

“HEM ÜLKEMİZ HEM DE TAKIMIMIZ İÇİN AYDINLIK GÜNLER OLACAK”

Gevrek, futbolcuların evlerinde bireysel antrenmanlarını sürdürdüğünü kaydederek, şunları söyledi: “Şuanda lig durdu. Sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde bütün ligler durdu, oynanan lig yok. Tabi ki çok sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Şuanda oyuncularımız kendi evlerinde bireysel olarak antrenmanlarını yapıyorlar. Ama ne kadar yaparlarsa yapsınlar o antrenmanlarla ancak kilolarına dikkat edebilirler. Genel anlamda çok iyi bir antrenman olamaz. Lig başlayacağı zamanda en azından tekrar eski fiziki haline dönmeleri için bir 3 hafta lazım. Futbolcularımızla görüşüyoruz, teknik heyetimizin vermiş olduğu program doğrultusunda antrenmanlarını yapıyorlar. İnşallah bu koronavirüs bir an önce biter ve liglerde başlar. İnşallah en iyi şekilde sonuçlanır. İster istemez herkes bu kadar süre evde kaldı. Buna da çok şükür ama bazı oyuncular ailelerinin yanında değil. Bizde teknik heyet ve futbolcularla görüşüp, morallerini yüksek tutmaya çalışıyoruz. Her karanlığın ardında aydınlık vardır. İnşallah aydınlık günler hem ülkemiz hem de takımımız için olacak.” 

“8 MAÇTA YETERLİ PUANI ALIP, LİGDE KALMAK İSTİYORUZ”

Gevrek, futbolcuların sözleşmelerine ilişkin “Sözleşmeleri Mayıs 31’de biten futbolcularımız var. FİFA ve UEFA’da açıkladı, lig bitene kadar sözleşmeleri devam edecek. Bu sene sözleşmeleri biten oyuncular varsa lig bitmeden oyuncunun sözleşmesi bitmiyor. Koronavirüsten dolayı UEFA ve FİFA’nın almış olduğu kesin karar bu. Tabi biz sadece bu sezonu düşünüyoruz. 8 maçta bize yeten puanları alıp, ligde kalmak istiyoruz. 8 maçımızda en güzel sonuçları alıp amacımız ligde kalmak” açıklamasında bulundu. 

“MAÇ KAZANAMAYINCA CİDDİ BİR SIKINTI OLDU”

Gevrek, takımın ekonomik durumuyla ilgili ise şunları söyledi: “6 senedir ekonomimizi biz dengede götürüyorduk. Dengeli gidiyordu. Bugüne kadar kulübümüz borçsuz bir şekilde gidiyordu. Tabi bu sene yayıncı kuruluştan sadece 17 milyon bir kesinti yapıldı. Performansa dayalı, maç kazanamayınca da, üst üste 15 maçta bir galibiyet alınca ciddi bir sıkıntı oldu. O nedenle de ekonomik durumda da ister istemez sıkıntı oldu. Ama çok büyük bir sıkıntı yok. Tabi ki bizim borcumuz yok ama belirli bir gelirimiz var. TFF’den gelen bir gelirimiz var. Maç kazanamayınca ister istemez sıkıntılar oldu. Ama o sıkıntıları aşabiliriz. Koronavirüsten dolayı maalesef bütün ödemeler durdu. Bizim tek gelirimiz yayın hakları, oradan da herhangi bir şey gelmiyor. Sistem durdu, hiçbir yerden para gelmiyor. Sıkıntılar var ama bunu hep birlikte aşarız. Koronavirüsten en çok kulüpler etkilendi. En az zararla atlatırız diye düşünüyorum.”

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: /

Yorumlar
 1. KERNEKLİALİ dedi ki:

  Artık 8 maçı bekleyecek umutta kalmadı.kalan maçlarda puan alabileceğimiz bir takım yok.kayseriye bile yenildikten sonra kalan 8 takımdan hangi yüzle puan bakleyeceğiz.bu iş bitmiştir artık.malumun ilanı için 8 maçı bekleyeme hiç gerek yok.

 2. bahattin dedi ki:

  sen kendi keseni düşünen bir tüccarsın. alacağını aldıysan rahat bırak artık. bu taraftarın heyecanını yok ettin. hadi güle güle

 3. Efsane Malatyasporlu dedi ki:

  Cek çak larla bu iş yürümez bizim çıktığımız yıl adeta şampiyonluğu bize ikram eden Eskişehir bakın ne halde bugün 6 puanı silindi 2 yıl transfer yapmama cezası aldı yani doğru amatöre nerde efsane Malatya Karabük Diyarbakır ordu Mersin Gaziantep buca Adana Bursa Çanakkale Akhisar Elazığ bunlardan ibret alınız bu kadar borçla dusersek gelecek yıl transfer yasağı ve puan silme cezaları alır amatöre gideriz kulübün belirli bir bütçesi var bu bütçeye göre kulübü yönetmek cokmu zor bari borç batağına batirmayiniz.

 4. Ziya dedi ki:

  Adil gevrek diyorki siz bakmayın bana yalakalık yağçılık ve şakşakçılık yapanlara evet doğru yanlış yaptık,hata yaptık diyor.Sayın gevrek bizde bunu söylüyor yapılanların yanlış olduğunu söylüyorduk.

 5. 44malatya dedi ki:

  Disardan gazel okumak.kolay ama paraya
  Gelin ce yorumcular Susarlar cunku ceplerinde
  Akrep vardir

 6. serdar dedi ki:

  Maşallah adil efendi hatalar yaptığını da kabul ediyor. 2 senedir 10 binlerce taraftar yaptığın hataları sıralıyor, takımı rezil edip küme düşme potasına getirdikten sonra hatalarımız oldu diyorsun…Korona sayesinde biraz gizlendin.Sende 8 maçını bitir ve istanbula git, işine gücüne bak…2. ligdeki başarınla övünürsün..Ancak bu taraftar 3 senedir yaptığın hatalarını unutmaz..Şu an yorum yapılan bu alanlarda yönetimde olanların veya senin 3/5 arkadaşın veya akraban destek yazıları yazmaktadır. Gerçek olan şu ki Malatyada on binlerce insan senden nefret ediyor.
  Bu arada Taraftar olarak kesinlikle tribünde olmalıyız ve takımı desteklemeliyiz..Bu takım senin tapulu malın değil..Takım bütün malatyalılarındır…

 7. MUSTAFA dedi ki:

  Desteksiz boş sözlere insanların karnı tok.
  Artık ne söylersen söyle kimse sana inanmaz.
  Kredini doldurdun.
  Zaman varken bırak, bu işi daha iyi yapabilecek birisi gelsin.
  Hesaplar, borçlar, alacaklar kamuoyuna açık olmalı. Gizli saklı birşey olmamalı.
  Spora siyaset bulaşmamalı.
  Liyakatlı, ehl,yetli insanlar klübü yönetmeli.
  Yoksa bu takım bir zamanların efsane klübü Malatyaspor gibi tarihin çöplüğüne gidecektir.

 8. memo dedi ki:

  vizyosuz baskan kimi daha yenecen senin takimin ligin dibindeki takimlarin hepsine kayib etin daha cikip takimi ligde tutacaz diyorsun hangi futbolcuyla tutacan sen ancak kendini kandirirsin

 9. Vatandaş dedi ki:

  Fener maçı ile bir Malatyayı spora küstürdün en iyi oyuncularımızı sattırdın en iyi teknik direktörleri kaçırdın yani artık senle bu iş olmaz Emeklerini saygı duyuyoruz ama lütfen yeter

 10. Hacı dedi ki:

  Milleti bize güldürdü gevrek…UEFA hayali kurarken, ligde kalma ümüdüyke konuşuyoruz.

 11. suat dedi ki:

  sayın başkan sen gerçekten ligde kalacağımıza inanıyormusun..?

 12. Cengiz dedi ki:

  Yorumcuları okuyorum genelde negatif düşünceli olanlar var.Yönetim bu yıl kadro planlamasında hatalar yaptı.Ancak özellikle bu ortamda başkana yüklenip takımı yeterince desteklememek biz taraftarlarında en büyük eksikliği.Adil Gevrek gider futbolcular gider bizler takımla başbaşayız kalırız.Bu takım kendini Malatya’lı hisseden sporseverlerin takımıdır her şekilde sahiplenmek boynumuzun borcudur.Takım lifden düşerse(inanmıyorum) Malatya şehrinde küme düşer.İnşallah virüs belasından ülkemiz ve dünya biran önce kurtulur sonra lifler oynatıldığında takımımıza gereken desteği.verip ligde tutarız.Birde Jahoviç ve Gülermenin takımdan ayrılmasının takımı bu kadar etkileyeceğini alınan Umut’un istenilen katkıyı vermemesi kötü gidişatın sebebi oldu.Tabii Başkan bunu hesap edemedi.Önemli olan bundan sonraki süreci iyi yönetip ligde kalmak.

  1. Kemal dedi ki:

   Sayın başkan diyorki,,Önceki haftalardaki olduğu gibi temennimi yineliyorum.Başarılı sonuçlar alacağız diyor.Ancak…..

 13. ÜNAL dedi ki:

  sayın editör yorum yazmıştım niye yayınlamadınız.

 14. 44_44 ferdi dedi ki:

  nasıl başkan bu. Bir an önce gitmeli takımda düştü zaten sergen hoca gideceğine sen gitmeliydin.takımda bu halde olmazdı. Sen gitseydin.

 15. Tamer mor dedi ki:

  insanlarda hata yapar, başkanda yaptı… zaman nasıl ligden düşmeden bu durumdan yırtarız ondan sonrası nı o, zaman düşünürüz…

  1. malatyal dedi ki:

   başkan kendi şirketinde hata yapsa sonucuna katlanır ancak takım üzerinde yaptığı hatalar tüm malatya ve malatyalıları ilgilendiriyor

 16. fatih dedi ki:

  başkanım inşallah dua edelimde maçlar seyircisiz oynanmasın en çok bizim takımı etkiler bilet fiyatlarınıda kimseye bedava dağıtmadan çok uygun yapalım lütfen ki takımı desteklemeye çok seyırcimiz gelsin

 17. HAS dedi ki:

  hayal etmek dilemek güzeldir amma sonuç hüsran olur bir değil iki değil bir insan üç yıl üst üste hata üzerine hata yaparsa sonuç bellidir

 18. Mehmetbb dedi ki:

  Tek gelirimiz yayın gelirisi derken? Her biri milyonlarca Euro’ya satılan sayısız futbolcudan gelen paralar nerede?

 19. Hasan dedi ki:

  Elini cebine atmadığın için buradayız hoca gelirken hedefi olan bir hocaydı sen ona yardımcı olmadın iki üç futbolcu daha alsaydın uefada guruplara kalacaktık ordan gelecek parayla maçlardaki hasılatla futbolculara borçlu kalmayacak statta dolacaktı ama sen naptın önce hocayı sonrada futbolcuları sattın bugün kümede kalmak için dua ediyorsun daha çok edersin dua et hoca bu takımla ligde kalsın buda sana akıl parası olsun.

 20. MUSTAFA dedi ki:

  Ne yazık ki lafla puan gelmiyor.
  Kurduğun takımın gücü belli zaten.
  Boş yere insanlara ümit verme.
  Tüm lider ve yöneticiler için geçerlidir.
  Spor siyaset farketmez.
  Başarısız isen o koltuğu bırakacaksın.
  Bu özveriyi göstermeyen tüm yöneticiler vasattır, takımı düşünmeyendir, sadece kendini düşünendir.
  Yenilen pehlivan güreşe doymazmış.
  Kardeşim takım düşme hattında mı o kadar.
  Başarısızsın. Takım düştükten sonra mı gidicen.
  Başka diyecek bir şey bulamıyorum.

 21. Malatyalı Apo dedi ki:

  Yaptığın transfer hatalarına ateş püskürsem de. Niyeyse içimden sana güvenmek geliyor sayın başkan. Bunun altında yatan sebep ise, takımı nerelerden alıp buralara kadar getirmen. Netice de sende insansın hataların muhakkak olacak. Yeterki art niyet olmasın. Zaten tecrübe denen şey, insanın yediği kazıklardır. İnşallah sende yediğin bu kazıklardan tecrübe kazanmışsındır. “Mülayim” rumuzlu kendini bilmez ve hangi takımı tuttuğu belli olmayan insanlarda çıkacak muhakkak. Bu tiplerin niyeti belli olduğu için onları takmamanı öneririm. Bizler organik taraftar olarak sana güveniyoruz. Rabbim iyi niyetli olan herkesin yardımcısı olsun.

 22. ÜNAL dedi ki:

  Adil Başkana açık mektup
  Malatyaspora yaşattığınız başarıdan dolayı teşekkür ederim.
  Ancak gelinen nokta itibariyle de adınıza ve Malatya adına çok üzüldüğümü belirtmek isterim. Bir Malatyaspor sevdalısı olarak bazı noktalardan size birkaç şey ifade etmek istedim.
  1. Süper lige başlarken ligimizin en iyi hocasıyla başladınız ve tutamadınız ama tutabilirdiniz (Ertuğrul Sağlam)
  2. Kendisini ıspatlamak için fırsat arayan Erol hocayı getirdiniz amenna. Erol hoca da gelirken büyük laf etmişti bırakıp gitmem falan gibi sonra da alıcısı çıkınca da Malatya yı sadece basamak olarak kullandığı ortaya çıktı sezon bitimine 5 hafta kala bırakıp gitti. Niyeti ne olursa olsun başarılıydı memnun edip tutabilirdiniz.
  3. Tribünler hınca hınç dolu iken birden FB maçında bilet fiyatlarını fahiş fiyata çıkararak taraftarı küstürdünüz. Kim neden bunu size yaptırdı. O günden beri TRİBÜNLERİ BOŞALTINIZ
  4.Öyle bir politika izlediniz ki az çok topa vurmayı öğrenen bir oyuncunuz yetiştiğinde diğer hafta bakıyoruz ilk 18 de yok yav bu adam nerede bilen yok sonra anlıyoruz ki adam satılmış. Yani takımdan bir hafta mutlu olmayı bize çok gördünüz adeta.
  5. Hemen birazcık başarı gelince ayaklarınız yerden kesilmiş gibi davrandınız. Gerekli yerde evet öyle davranın ama siz bunu gerekli yerde değil takıma taraftara karşı yaptınız nasıl mı? İsteyen her oyuncuyu satabiliriz. yok mu alan falan filan dediniz ama bir yandan da Malatya’yı ezdirdiniz küçük takım diyerek. bunu yapmamalıydız. Brezilya millitakımıın 3 as oyuncusu burada oynadı Başkan Sivas’tan Alanya’dan neyimiz eksik lütfen yapmayın biz küçük değiliz.
  6.Sezona Sergen hocayla başladınız. Sergenin Malatya ile uzaktan yakından bir alakasının olmayacağını sadece Beşiktaşa gitmek için bir yerleri kullanmak için arayışta olan birisini ne diye yüksek rakamlarla getirdiniz. Böyle adamlarla Malatya uyuşmaz.
  7.Sergen gitmek için Sivas ve Rize maçların da yenilecek bir kadro ve oyun kurgusuyla sanki çıkmıştı adeta bunu göremediniz mi? ayrıca verdiği demeçler resmen dalga geçiyordu. hedefimiz yok şampiyon mu olacağız, karışık bir takımla çıktık, trnsfer yok, guilerme gidecek herhalde haberim yok UEF a maçından sonra final oynayacak halimiz yok . Bunlar çok ayıp şeyler bir hedefin yoksa neye geldin buraya o zaman demezler mi neyse ki çook geç de olsa gönderdiniz. Ama yerine sadece al bu takımı kümeye düşür dermişcesine Kemal Özdeş’i getirdiniz bunun böyle olmadığını düşünen hiç kimse yok.
  8. Guılerme transferinde adeta kaz gelecek yerden tavuğu esirgediniz. belki adamın günlünü azıcık bir iyileştirmeyle yapabilirdiniz ama bunu tercih etmediniz adeta her gün alan yok mu dercesine medyaya demeç verdiniz oyuncu da geleceğini düşünerek gitti. ve sana maç aldıracak adamı bile bile gönderdin yetmedi tek forvet oyuncunu da rakibine verdin. oyuncu gitmek istiyorsa bir hatanız var kusura bakmayın Sivas’ın Alanya’nın tüm oyuncularına neredeyse teklif geldi hemde 40 bin euru değil. 3,5,6 milyon eurular giden oldu mu Başkan. sizde bu iki adamı tutsaydınız A.gücü, Antalya, Denizli,Kayseri vsyre maçlarını kaybedermiydik? bunlar takıma ne kadar gelir getirirdi ama siz bunları bile bile yaptınız ya da yönlendirildiniz.
  9. Tüm bunlar olurken çıkıp bir açıklama bilene yapmadınız.Trabzon’un etik davranmadığını söylediniz bunun gereğini sahada oyuncularını gerek pirim gerek psikolojik olarak havaya sokup geçen sene ki gibi 5 atıp vermeliydiniz. Biz şu anda Aleksiç,Azubike,Guılerme,Yahoviç,Adem Büyük’e bakarak hayıflanıyor duygulanıyor ve de yutkunuyoruz sadece emeğinize de yazık etiniz. Sadık gibi canla başla çalışan adamı hiç uğruna yolladınız emeğinize yazık ettiniz. Kamara gibi adamı yahoviçten 10 gömlek üst düzey oyuncuyu almadınız tam verimli duruma gelmişken.
  10. Her şeye rağmen bırakıp gitmenizi isteyenlerden değilim. Çıkıp hata yaptık gelin beraber bu girdaptan çıkalım demeniz belki toparlanma adına önemli bir duruş olabilir. Saygılarımla…

  1. Mesut dedi ki:

   Mükemmel yorum eksik olarak fener maçında burak denen kişi çıkıyor ve bilet fiyatlarını ben yükselttim diyor ve bu maçlara artık bu fiyatlar olacak demesi.ve ben o gün bu gün stada ayak basmadım ve kombinem var benim…kendini bilmez insanlar yüzünden biz düşelim ve birdaha çıkmıyalım 5.lig 2.gurupta stad tam doluyordu ve mutluyduk…bi takım düşünün başkan 23 milyon borcumuz var diyor ve bu para bazı kulüplerin aylık ödediği faiz kadar …seviniyoruz borcu yok diye lig başlıyor cilerme 350 bin tl alacağı var ve silip kaçıyor jahoviç 400 bin tl alacağı var ve silip kaçıyor ilginç olanı bu ligde son iki yılda futbolcu satıp kazanç elde eden 3. Takımız hesap soran yok …deprem oluyor elazığ spor düşeceği ligden çekiliyor biz niye maç yapmıyoruz deyip federasyon ve trabzonu suçlayıp bide tükürdüğümüzü yalıyoruz….bence biz bu lige 3 beden küçüğüz…

 23. Efsane Malatyaspor 1966 dedi ki:

  Dua edelim ligler iptal olsun, yoksa galibiyet görmeden bu ligi bitiririz. Gerçi bu başkan da bal var ligler oynanmaz.Bir de Belediyenin destek vermesine gerek yoktur.Yeterki matematiğimiz iyi çalışsın. Akıllı transfer politikası olsaydı alacağımız galibiyetlerle karşılığında paralar alacaktık. Ama biz ne yaptık, elimizdeki iyi futbolcuları gönderdik aldıklarımız da başarı da ortada

 24. Kocaman dedi ki:

  Sy Başkan unutmadıysa hala Sergen Hocayı neden gönderdiğini tekrarlayabilir mi acaba sergen hoca az puan topladı ilk dedi ve ligin ikinci yarısi başkan puan topladı allah razı olsun sergen hocadan ki ilk yarı o puanları topladı yoksa ptt 1.lig şimdiden garantilemişti

 25. İzmir regal dedi ki:

  Yıllardır hatta on senelerdir alıştık.Süper lige çıkarız bir sezon kümede kalırız ikinci sezon avrupa kupaları arkasındaki sezon küme düşmemeye oynar takımımız Malatyaspor böyle değilmiydi 80 yıllarda çıktı balkan kupasına katıldı sonraki sezon düştü 2000 yılarda yine çıktı 2003,2004 sezonunda avrupa kupasında Basel ile oynadı arkasında küme düştü ve tarihin tozlu raflarındaki yerini aldı Şimdi Y.Malatyaspor inanın şaşırmıyorum… Üzülerek İzliyorum..Ters giden nokta batılılar bu toplumları arkasından sürükleyen eğlenceyi nasıl bu kadar iyi yönetiyor..Sanırım onlar insan değil onlar insan değilse biz kimiz..

 26. DONDURMACI dedi ki:

  çıktı nihayet piyasaya Birincisi bu 8 maçta bu eserinle iyi oyun bekleme en iyisi lig sonunu beklemeden bir an önce terk et bu şehri ha ligde kalırız kalmayız bilemem Bildiğim tek şey Malatya seni hep hüsranınla anacak

 27. yazıhanlı dedi ki:

  Millet can derdinde, ekmek derdinde bizim başkan maç derdinde.
  Sayın başkan 2. yarı beceriksizliğinin sonucu sanırım küme düşme olacak. Hı bu seneyi iptal ederlerse yırttın yoksa zaten küme düşeceğini sağır sultan biliyor. Bu zamanda bu açıklama yanlış. Başkanım bu işlerde en önemli şey VİZYON. Ama malesef o da sizde yok

 28. kadir dedi ki:

  bundan önceki belediye başkanları malatyaspora çok iyi yardımlar yaptı. selahattin gürkan geldi geleli beş kuruş yardım etmedi malesef. bu takım malatyayı temsil ediyor. malatya belediyesi de malatya olduğuna göre yardım etmesi lazım. malatyaspor kişileri değil malatyayı temsil ediyor

  1. Salih dedi ki:

   Dia ya rahman buğra ya yiğitcan gibi adamlara ne paralar verilmiş araştır o gelirlerin ne olduğu belli değil bu kadar usulsüzlüğe birde yardimmı yapsinn

   1. Kadir dedi ki:

    Kardeş transfer hatasını sadece malatya yapmıyor bütün takımlar o hataya düşüyor futbol kurdu dediğimiz üç büyükler daha büyük hata yapıyor.. yapılacak yardım malatya adına yapılan yardımdır. Malatya belediyesi malatya yı temsil ettiğine göre. Malatyasporda malatyayayı temsil ediyor

 29. Neco dedi ki:

  Sen orayı işgal ettiğin surece bu takımin ligde kalmasi hayal değil rüyaaa

 30. Mülayim dedi ki:

  Sen yat kalk koronavirüse dua et adilos gevrekinho

  1. Vaizin Oğlu dedi ki:

   Sen yat kalk Adil Başkanımıza dua etki onun sayesinde yıllardır Süper Ligde maç izliyorsun mülayimko…

   1. İ.KOÇYİĞİT dedi ki:

    Başkanımızın iyi niyetinden asla şüphe duymayalım. Evet, ligin 2. yarısında büyük hatalar yaptı. Bunu kendisi de kabul ediyor. Başkanın planı şuydu. ”Bu sezon herhangi bir iddamız yok. En kötü ihtimalle ligi 12 nci bitiririz bu kadroyla. Onun için pahalı futbolcu alıp masraf yapmayalım. Elimizdeki kadroyla idare edelim. Önümüzdeki sezon için hazırlıklarımızı yapalım. Çok daha güçlü bir kadro kurar ve hedefimizi de ilk 4 olarak belirleriz” Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı. Ligin altındaki takımlar iyi transferler yaptı ve güçlendi. Biz takviye yapmamakla beraber var olan gücümüzü kaybettik. İkinci yarının en kötü takımı olduk ama her şey bitmiş değil henüz. 8 maç var. Evet, işimiz zor ama çok da zor değil. İlk iki maçımızı kazanırsak, o moralle en az 12 puan alıp 37 puan civarında ligi bitiririz. Bir de lütfen, başkanı istifaya davet etmeyiniz. Başkanımız kişilik olarak, dürüst bir insan. Bu güne kadar yaptığı başarıları kimse inkar edemez. Önümüzdeki yıl, eminim bu hatalardan iyi bir ders almış ve çok daha güçlü bir Yeni Malatyaspor takımı oluşturmak için sabırsızlanıyordur….

    1. Emre dedi ki:

     Aynen öyle i.koçyiğit çok bilmiş 3-5 kişi de başkana laf atıp dursun sorsan maça bile gitmezler oyuncuların adını bilmezler ama hepsi Adil başkandan iyi biliyor her şeyi

     1. Mülayim dedi ki:

      Haklısın emre hayatımda hiç malatyaspor maçına gitmedim. Nasıl bişey 🙂

   2. Mülayim dedi ki:

    Adil başkanına ben çoooook dua ediyorum vaiz oğlu sen raaat ol ;}

   3. Mülayim dedi ki:

    Yukarıda senin başkanına mektup yazan taraftar var vaizoğul okumadıysanız okumanı tavsiye ederim. Asıl taraftar o. Sen taraftar maraftar değilsin.

   4. Kemal dedi ki:

    Allaha dua edin.Yalan dolanla iş yapanları ve onların paralı uşaklarının tez elden bu takımın üzerinden ellerini çeksinler de uzaklaşsın diye.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."