Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Bakan Tüfenkci ABD’de Ziyaretlerde

Bakan Tüfenkci ABD’de Ziyaretlerde
 • 17.10.2016

Gümrük ve Ticaret Bakanı, AKP Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, çeşitli resmi ziyaret, inceleme ve ikili görüşmelerde bulunmak üzere ABD’ye gitti.

ABD’de 21 Ekim Cuma gününe kadar ziyaret ve temaslarda bulunacak olan Bakan Tüfenkci, ziyaretine ilişkin yaptığı açıklama da, “Ziyaretimiz kapsamında, ABD İç Güvenlik Bakanı Jeh Johnson ile ikili ve bölgesel konuları kapsayan bir görüşme gerçekleştireceğiz. ABD’nin gümrük ve sınır uygulamalarını yerinde inceleyeceğiz.” dedi.

KAYISI HEDİYE ETTİ

ABD ziyareti kapsamında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile birlikte Türkiye’nin ABD Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ı ziyaret eden Bakan Tüfenkci, burada büyükelçilik tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakan Tüfenkci, ziyaretin anısına Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’a, Malatya’da hazırlanmış olan hediyelik kuru kayısı tepsisi hediye etti.

Tüfenkci’nin ABD ‘deki ziyaretine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bürokratları da eşlik ediyor.

ABD’Lİ BAKANA ‘FETÖ’YU ANLATTI

Bakan Tüfenkci, ABD programı kapsamında ABD İç Güvenlik Bakanı Jeh Johnson ile ikili bir görüşme gerçekleştirdi.  Görüşme sırasında konuşan Bakan Tüfenkci, “Mart ayındaki görüşmemizden bu yana özellikle ülke olarak son derece yoğun günler geçirdik.  Bu itibarla, son dönemde yaşanan gelişmeler ışığında bazı önemli hususlardan bahsetmek isterim. Türkiye, maalesef kendi Meclisini, kendi kurumlanın savaş uçaklarıyla bombalayan, silahsız vatandaşına kurşun sıkan, kendi silah arkadaşlarını arkadan vuran hain bir grubun terörüne şahit olmuştur.  Bu teröristler aynı akşam Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza suikast teşebbüsünde bulunmuşlardır. Bu hainler 15 Temmuz gecesi büyük çoğunluğu sivil olmak üzere 241 vatandaşımızı katlettiler. 2000’den fazla vatandaşımızı yaraladılar.

Darbe teşebbüsünün arkasında Fetullah Gülen ve ona bağlı unsurlar olduğunda hiçbir kuşkumuz yoktur.  Etrafındaki zümre tarafından Mehdi olduğuna inanılan bu kişi halen ABD’de yaşamaktadır. ABD makamlarından iade talebinde bulunmaktayız. Gülen Hareketi, geçtiğimiz 40 yıl içinde sadece Türkiye’de değil, 150’yi aşkın ülkede kurdukları sözde hayır denekleri, okullar, şirketler, medya organları aracılığıyla küresel bir ağ oluşturmuştur.  Toplam sermayelerinin 25 milyar doları aştığı söylenmektedir. Bu FETÖ’nün görünür yüzüdür.  Arka planda ise, kendi okullarında yetiştirdikleri insanları beyinlerini yıkayarak militanlaştıran; Onları hileli yöntemlerle başta ordu, polis ve adalet olmak üzere Türkiye’deki devlet kuramlarına sızdıran, Bu militanları aracılığıyla yasadışı dinleme, şantaj, para aklama ve benzeri yöntemlere kalkışan; Bu yolla devleti içeriden ele geçirmeye çalışan karanlık bir yapı bulunmaktadır. Amaçları ılımlı İslam görüntüsü vererek, sinsi bir şekilde, sadece Türkiye’de değil; Afrika’dan Orta Asya’ya hatta Uzak Doğu’ya uzanan geniş bir coğrafyada nüfuz alanı kurmaktadır. FETÖ sadece Türkiye için değil, faaliyet gösterdiği diğer ülkelerin ulusal istikrarı ve güvenlikleri bakımından da tehdittir.  FETÖ ile mücadelemizde işbirliğiniz bizim için çok önemlidir. Pek çok devlet FETÖ’nün kendi ülkelerindeki yapılanmalarını engellemek üzere gerekli tedbirleri almaya başlamıştır. Ülkenizdeki çatı kuruluşların ve okulların kapatılması ve gerekli diğer tedbirlerin alınmasından müteşekkir olacağız.” İfadelerini kaydetti.

“ABD HASSASİYETLERİMİZE ÖZEN GÖSTERMELİ”

Bakan Tüfenkci şunları söyledi:

“Son dönemde ikili ilişkilerimizde hassas bir dönemden geçiyoruz.

15 Temmuz darbe girişiminin faili Fetullah Gülen’in uzun yıllardır Pensilvanya’da ikamet ediyor olması ve ayrıca ABD’nin PYD/YPG terör örgütü ile yürüttüğü işbirliği, ilişkilerimizde sorun oluşturan iki temel meseledir.  Biz, Türkiye olarak, geçmişte olduğu gibi, ABD ile ittifak ve ortaklık ilişkilerimizi muhafaza etmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.  Ancak, ABD’nin de hassasiyetlerimize azami özen göstermesini; Irak ile Suriye’deki hamlelerinde kısa vadeli çıkarlar yerine orta ve uzun vadedeki dengeleri gözetmesini bekliyoruz. Diğer taraftan, ülkeniz gündeminin de son derece yoğun seyrettiğinin farkındayız.”

“PKK VE PYD’NİN LİDER VE KADROSU AYNIDIR”

PYD’nin terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu olduğunu anlatan Bakan Tüfenkci şöyle devam etti, “PKK bir terör örgütüdür.  ABD’nin de ülkenin terör örgütleri listesinde yer almaktadır. KCK İran’da PJAK, Irak’ta Tavgari Azadi, Suriye’de de PYD/YPG olarak adlandırılmaktadır. Uluslararası toplumdan terörle mücadele konusunda ayrım yapmamasını, DAEŞ’e, El Kaide’ye karşı ne tür tedbirler alınıyor ise PKK’ya ve bu örgütün uzantılarına karşı da aynı tedbirlerin alınmasını beklemekteyiz. PKK’nın Suriye’de konjonktürden faydalanmak suretiyle kendini meşru bir oluşum olarak takdim etme ve terörist listelerinden çıkmaya yönelik teşebbüsleri devam etmektedir.  Bu çabalara verilen destek, terörle mücadele alanındaki uluslararası işbirliği konusunda tutarsızlığa ve samimiyet eksikliğine işaret etmektedir. Bir terör örgütünün alternatifi hiçbir şekilde başka bir terör örgüt olamaz. PYD ve YPG’nin PKK ile ilişkisi açıktır. PYD/YPG 2003 yılında PKK terör örgütünün kontrolü altında kurulmuştur. İki terör örgütü, aynı lider kadrosu, örgütsel yapı, strateji, taktik, askeri yapı, propaganda araçları, mali kaynaklar ve eğitim kamplarını paylaşmaktadır. Uluslararası düzeyde PKK terör örgütüne ve bunun başka ülkelerdeki uzantılarına karşı somut işbirliği olmadan, terörle mücadelede başarıdan ve ilkelerden bahsetmek mümkün olamaz. Terör konusunda tüm dünya kafa karışıklığından kurtulmak zorundadır. “

“DEAŞ SALDIRILARINDA 254 TÜRK VATANDAŞI HAYATINI KAYBETTİ”

ABD’li bakana terör örgütü DEAŞ ile yapılan mücadeleyi de anlatan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Terörizm, günümüzde uluslararası barış ve güvenliğe yönelik en büyük tehditlerden birini oluşturmaktadır.  Türkiye terörün her türü ve şekline karşı eşit kararlılıkla mücadele edilmesini savunmaktadır.  Bu ilkesel yaklaşımın başta dost ve müttefiklerimiz olmak üzere, uluslararası toplum tarafından da benimsenmesi bu küresel tehdide karşı dayanışmanın güçlendirilmesi için önem taşımaktadır. Güvenlik güçlerimiz DEAŞ, PKK, FETÖ ve DHKP-C’ye karşı eş zamanlı mücadeleye devam etmektedir. DEAŞ terör örgütü öncelikle Türkiye için bir tehdit oluşturmaktadır. DEAŞ tarafından düzenlenen saldırılarda bugüne kadar 254 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, yüzlerce vatandaşımız ise yaralanmıştır. Ülkemiz DEAŞ terör örgütü ve yabancı terörist savaşçılardan kaynaklanan güvenlik tehdidine karşı mücadelesine kararlılıkla devam etmektedir. Türkiye ayrıca, ılımlı muhalif grupların DEAŞ’a karşı mücadelesini desteklemek maksadıyla 24 Ağustos tarihinde geniş kapsamlı bir askeri harekât olan Fırat Kalkanı Operasyonu’na başlamıştır.  4 Eylül itibarıyla Uluslararası Koalisyon tarafından desteklenen bu operasyonla Türkiye-Suriye sınır hattında bulunan Azez ve Cerablus arasındaki DEAŞ unsurları tümüyle yok edilmiştir.  Bu gelişme DEAŞ’ın ve yabancı terörist savaşçıların ülkemize sızma girişimlerini etkili şekilde engelleyecektir.” ifadelerini kaydetti.

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

tüfenkci1

tüfenkci2

tüfenkci3

Pano02

Etiketler: /

Yorumlar
 1. hasan yıldırım dedi ki:

  sayin bakanimizi Takdir ve gururla takip ediyoruz
  Özelliikle MİAD Aillesi olarak dünya ticaretinde ofis paylaşimi ile malatyali hemşerilerimizin dünyada,dahada başarili olacak yolun açilmasini bekliyoruz
  Sayın Bakanimiz aydin ve geniş vizyonu ile bu konulari ziyadesi ile başaracak İNŞ

 2. Melda Aytaç dedi ki:

  Bakanımız çok iyi bir insan Allah esirgesin sizi bakanım hiç boş durduğunuzu görmedim Maşallah size ve ekibinize

 3. ramazan dedi ki:

  yakışır Bakanımıza Tüm Malatya Arkanda en çok sevinilende senin bakanlığa gelişindir devamı daim olur inşallah.

 4. Mert dedi ki:

  Allah yolunuzu açık etsin güzel insan çok başarılısınız Allah’ım utandırmasın

 5. Ramazan özdemir dedi ki:

  Sayın bakanımız gerçekten mütevazi bir dürüşü var malatyanın reis uzun adama allah yolun açık etsin

 6. Sönmez YILDIRIM dedi ki:

  Sayın Bakan,çok mütevazi kişiliği ve memleket sevdalısı olmasıyla ön plana çıkan,Hazreti Mevlana’nın söylediği gibi tevazuda Toprak gibi ol sözünü kendisine ilke edinmiş kimseye tepeden bakmayan ve diğer siyasetçilerimizin de özellikle bu konularda örnek almaları gereken nadide bir siyasetçi.Umarım bu böyle devam eder.Tarihimiz de ve Dinimiz de İnsan,Makam (MADDİ) olarak büyüdükçe,Kalben (MANEN)küçülmeli ve eskiye nispeten daha da mütevazi olmalıdır değil mi?…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."