Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

Bayramlaşmaya Gelmeyenler Nerede?

Bayramlaşmaya Gelmeyenler Nerede?
 • 11.08.2019

Malatya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyeleri tarafından bayramlaşma töreni düzenlendi.

Vali Aydın Baruş, Hürriyet Parkı’nda (İsmet Paşa Parkı) düzenlenen programda yaptığı konuşmada, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutladığını dile getirdi.

Bayramların, kardeşlik, dostluk ve arkadaşlıkla bir araya gelinen güzel günler olduğunu belirten Baruş, “Bu günler bizim aramızdaki dargınlıkların, küskünlüklerin unutulmasına ve birbirimizle tekrar kucaklaşmamıza vesile oluyor. Bu güzel topraklar üzerinde yaşamanın borcunu ifa etmemiz lazım. Bunu tarih boyunca bu güzel topraklar uğruna canlarını ortaya atan şehitlerimize, gazilerimize borçluyuz.” diye konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci de içerisinde birçok güzellikler barındıran Kurban Bayramı’na bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Ülkeyi huzur içerisinde bayramlara eriştiren şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere şifa dileyen Tüfenkci, vatanın korunması noktasında her vatandaşın azami hassasiyet gösterdiğini ve böyle bayramların birliklerine, beraberliklerine, dirliklerine vesile olduğunu sözlerine ekledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise bütün İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

Şu anda hac görevini yerine getirenlerin vazifelerinin kabul olmasını dileyen Çalık, ülkedeki kardeşliğin, sevginin ve hoşgörünün her zaman devam etmesi temennisinde bulundu.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ve bu dönemde Kurban Bayramı’nı kutladıklarını belirtti.

Bayramın en büyük nimetlerinden bir tanesinin de dargınların barışması olduğuna değinen Fendoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Ülkemiz içerisinde siyasi, ticari, akraba küskünlüklerinin, dargınlıklarının bitmesi, barışın ve huzur gelmesi çok önemli. Bizler kurbanlarımızı ifa ettik. Ülkemiz ve ülkümüz için Türkiye Cumhuriyeti’nin misakımilli sınırlarının bekası için hiçbir yere de kurban olmayacağız.”

Konuşmaların ardından Vali Baruş, milletvekilleri, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve davetliler programa gelenlerle bayramlaştı. (AA)

BAYRAMLAŞMAYA İLGİSİZLİK..

Bu arada, bayramlaşma törenine ilgisizlik dikkatlerden kaçmadı. Malatya’da bulundukları öğrenilen AKP Milletvekilleri Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı’nın yanı sıra birçok resmi ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin törene gelmemeleri eleştiri konusu oldu ve bundan sonraki törenlere daha yoğun katılım sağlanması için, ilgililerin uyarılması gerektiği konuşuldu.

malatyahaber.com- AA

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Salih Yılmaz dedi ki:

  Resmi törenlerde kurum amirlerinin katılımı zorunludur. Katılamazlar ise durumu Vali Beye arz ederler yerine kurumu vekaleten müdür yardımcısı katılır. Aslında Malatya da bu tür törenler için il MEM de görevlendirilen adına özel büro, ARGE, ölçme değerlendirme gibi Ana başlıklar verilen ilçede veya ilde okulda olması gerekirken il merkezde çalışıyor gösterilen öğretmenler var. Bunlar bu törenlerde joker olarak kullanılırdı. Acaba onlarda mı katılmadı.

 2. serkan dedi ki:

  Nerde olacaklar evlerindeler .kimse sizi eğlendirmek zorunda değil.nede olsa karnıniz tok devlete sırtınızı dayamışsınız. O masadaki yiyecek ve içecekler acaba kendi cebinizden cikiyormu .fakir fukaranın parasımi?

 3. Kadir dedi ki:

  Adam gibi şu memlekete .hizmet edin laf kalabalığı yapmayın. Yoksa bu günleri çok ararsınız

 4. Ormancı 44 dedi ki:

  Malatyalı az bile söylemiş.malatyanin kaderi milletvekilleri .bunları millet istemiyor.hepsi kendine çalışıyor.millet için çalışın milletvekili mız yoj maalesef.baskan Gürkan Malatya için şans.inönü caddesi orta refuj deki kuruyan ağaçlar ve bakımsız hali içler acısı 🌲.Malatya’ya hoşgeldiniz demiyor

 5. vaylog44 dedi ki:

  Bu ne kadar dedikodu malatya neymiş yemişler gezmişler malatya belediyesini batırmışlar vay yavrum nasıl yetim hakkı yediniz dinimizde böyle savurganlık varmı malatya yı yönetenler çevrenizi zengin ettiniz kim kul hakkı yemişse zehir zıkkım olsun başka birşey demiyorum.

 6. Osman dedi ki:

  Hayırlı bayramlar Ahmet çakır neden gelmedi arkadaşlar insan sonuçta onunda ailesi var akrabası var kurban kesmesi var adamın rahatsız bir babası var yapmayın böle şu ön yargıyı kafanızdan silin

 7. Tolga Pembecioğlu dedi ki:

  10 yıldır Malatya dışındayım. Dışardan Malatya yı tarafsız gözlemlemek daha kolay. Malatya nın havası berbat olmuş hep birlikte ağaçlar kesilmiş koca binalar yapılıp beton yığınına dönmüş şehir. Hele TOKİ evleri tam felaket. Güzel düşünce ama yanlış tercih. Dağ taş ev hava sirkülasyonu kalmamış. Ayrıca çocuklar ne zaman musluktan su içse hep hastalar. Eskiden kana kana içerdik. Yeşil alanlar çok az. Eskişehir’e gidin şehircilik görün. İmrendim İnan’ın neden Malatya’mız böyle değil diye. Çevre yollarının saymıyorum bile halen yapılacak. Çok seviyorum Malatya’yı ve Malatyalıları Umarım göç biter Malatyalılar Malatya da kalır dışardan gelenler kendi şehirlerine giderler.

 8. Uğur dedi ki:

  Fendoğlu törende vardı hatta konuşmasını yazmışsınız ama Fotoğraflarda yoktur.

 9. Kemal dedi ki:

  Sayın Gürkan, çakır ve polat bu kadar borç yaptıysa neden mahkemeye vermiyorsun. borç yok dediğin Battalgazi belediyesi toplam 300 milyon borcu hakkında neden açıklma yapmadın akrabalarına kadro verdiğin doğru mu?

 10. Malatyali dedi ki:

  Malatya belediye başkanı sayın Gürkan ve vekiller arasında bizim bilmediğimiz ters giden bir şeyler olduğu kamuoyunda konuşuluyor sayın resicumhurumuzdan talebimiz sayın başkan ve vekilleri külliyede bir araya getirip dinlemesi ve yanlış yapan veya yapanlar varsa partiden silmeli yanlış yapılan bir şey yok ise el sıkısmalarını sağlamalıdır yoksa bu beş yıl sonunda Malatya zararlı çıkar.

  1. cahit dedi ki:

   Şöyle anlatayım sayın Malatyalı.Bu 4 milletvekilinin tamamı Selahattin Gürkan’ın adaylığına karşılardı.Daha önce olduğu gibi tüm destekleri Hacı Uğur içindi.Ancak kamuoyu yoklamalarında Gürkan açık ara önde çıkınca bu Ankara’da da dikkat çekti ve bunlara rağmen Gürkan reis tarafından aday yapıldı.Reis söyledikten sonrada seslerini çıkaramadılar.Şimdi olanlar muhalefetin işine yarıyor bahanesiyle zaten istemedikleri Selahattin Beye karşı duruyorlar.Ahmet Çakır ve Kahtalı malum nedenlerle zaten kesinlikle karşıydılar.Bülent bey de bir süre dinlemede kaldı,sonra kayınbiraderi olan havalı Ertan Mumcu’yu Selahattin bey görevden uzaklaştırıp havasını alınca oda bunların yanına geldi.Öznur Çalık Selahattin Gürkan’ın kendine başeğmeyeceğini bildiği ve gördüğü için Battalgazi belediyesi adaylığına bile karşıydı.İstediğini yaptıramayacağı biri olarak hep gördü.Şimdi mevcut durumdan yararlanarak oda diğer 3’üyle birlikte hareket edip belediyenin nasıl batırıldığının görülmesine engel olmak için eskilerin değirmenine su taşıyor, herşey kapatılsın, kendilerini zor durumda bırakacak şeyler konuşulmasın istiyor.Tipik bir öznur çalık.Her duruma uyum gibi.Ama Selahattin başkan tüm bunlara başeğerse işte o zaman yandı Malatya.Daha bu memleketten daha hiçbirşey olmaz.Çünkü o, belediyeyi batıranların yanına bırakmayacak diye göreve geldi.

   1. Kemal dedi ki:

    Yazdıklarına bir ek yapayım.Doğru bu 4 milletvekilinin adayı Hacı Beydi.Ancak Selahattin Beyin aday gösterilmesinde anketlerde önde çıkmasının yanı sıra çok önemli bir şey daha vardı.Hacı Bey Çakır Beyin yerine atandığında hemen büyükşehir belediyesi kadar bütçesi olan büyük ihaleler ve işler yapan MASKİ’nin genel müdürü Özgür Beyi görevden aldı.Ona sen başarılısın ama biz kendi kadromuzla çalışacağız diyerek gönderdi,yerine kendi adamı olarak gördüğü Ertan beyi getirdi.Ancak görevden aldığı Özgür Bey, o dönemde aday belirlemede çok önemli etkisi olan Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin yakınıydı.Görevden almaya çok içerleyen Özhaseki’nin koyduğu ağırlıkda Hacı Beyin aday yapılmasını engelledi ve işini iyi yapan bir adam yerine kendilerine yakın gördükleri bir ismi getirmenin faturası 4 milletvekilinin hayal kırıklığına uğramasına neden oldu…Selahattin Bey Özhaseki desteğinide alarak aday oldu.Bunuda hatırlatmak lazım.

   2. Birol dedi ki:

    Bilgilendirici ve tamamıyla katıldığım bu yorum için teşekkürler Cahit Bey… Güya şehirde basın var, bu tür bilgileri onlar yerine yorumlardan öğrenmek de epeyce manidar.

   3. Kadir dedi ki:

    Önce sizi tebrik ediyorum. Ancak bu kadar güzel bir özetlenebilir. Eklenecek çok şey var bende kemal beyin açıklamasına ekleme yapayım, çakır bey özhaseki ye oldukça yakın biri. Zaten malatyada kayseri rüzgarı o yüzden esiyor du, tranbüs bile kayseri eseri.. yani ortalık toz duman. Trambüs için genel sekreter ataması yapılan bir ilde yaşıoruz..

 11. Malatyaspor dedi ki:

  Sayın editör lütfen şuan 1 aydır Malatya da yaşanan su kaynaklı kusma ishal vakalarını haber yapın. Tertemiz su nasıl iyi idareciler (!) sayesinde mikrop yuvası oldu. Kimin vebalı var ise hakkımız haram olsun demekten başka bişey gelmiyor çünkü yapanın yanına kar kalıyor herşey…

  1. Malatyali dedi ki:

   Değerli kardeşim bunların il dışından getirdikleri özgür bey diye bir maski müdürleri vardı biliyorsunuz Malatya’da nereye sondaj vursaniz su çıkar bu mudurde ilimize 60 tane kuyu vurdu çıkan suya biraz klor kattı verdi Malatya’ya ve şu anda ben İnönü Mahallesi’nde bu kuyu suyunu temizlik dışında kullanmıyorum özgür efendi çekti gitti bıraktığı pisliği kimse temizlemiyor kimse kapuluk dışında bir kaynaktan su getirmiyor yapılan bütün işler kaldırım ve kuruyan ağaçlar dikmek belediyede para yoksa sayın Gürkan ne yapsın diyorum.

   1. ÇÖPÇÜ dedi ki:

    Anlaşılan birilerinin adına yazan kişisin.İnsanlar aptal ve salak değil dünü gördüğü gibi yarınında zamanı geldiği zaman hesabını sorar,adam gideli yıllar olmuş.Akan sular kurumuş sen klordan bahsediyorsun.Çözecek olan şimdiki gürkan nın ekibi ya çözsün yada zamanı gelince cözeriz..Laftan başka hiç bir icrati olmadı, ÇOK LAFI OLANIN HİZMETİ OLMAZ..Sinekler ve böceklerle,hastalıklarla,tozla Vs. . bu yazı geçiriyoruz…Bir tane kepçe çalışmıyor…

  2. H. Birol KAYA dedi ki:

   Son derece haklısınız, şehir dışından geldim ve bir haftada 2 kez bu sorunu bizzat yaşadım. Neden kaynaklandığını anlamamıştım ama şimdi anlıyorum ki sudanmış!

 12. Turan dedi ki:

  Resmi görevlilerden resmi törene gelmeyenlerden hastalık, ölüm, izin vs. maazereti olanlar hariç diğerlerinin durumunu protesto olarak değerlendirir haklarında işlem yaparım.Bu dini bir bayramda yapıldığı için Ankara da destekler.Saat 17’ye kadar kurbanını kesmemiş de saat 17’de kurbanını kesecekmiş,,aile ziyareti yapmış bilmem ne, bayramlaşmaya gelmemiş.Bunların hiçbiri mazeret değil.STK ile gelmeyen siyasilere o kadar takılmam onlar gelseler ne olur gelmeseler ne olur.O kadar önemli değil.

  1. cahit dedi ki:

   Gelmeyen daire müdürlerinin amirlerinin yetkililerinin bunlar her kimse ifadelerini alın bakalım bir daha yapabilecekler mi? Adam devlet memuru olacak devletin törenine gelmeyecek öyle mi? Sivil toplum kuruluşu denilenlerden gelmeyenleri ise bir daha davet etmem olur biter.Sonra muhatap da almam bana saygın yoksa yerin oradır benden uzak dur derim.Ama memura asla müsamaha etmem. Turan beye katılıyorum. Bu sayfadaki diğer yorumlarda ahkam kesenlere devletin bir töreni ile başka birşeyi birbirinden ayırt edemeyenlere fazla diyecek lafım yok.Onlar nenelerine bayrama gitmemekle devletin törenine gitmemek arasında fark görmeyen beyindekiler onlara söyleyecek lafım yoktur.

 13. Sait dedi ki:

  Burada laf salatası yapanlar, bunun adı resmi bayramlaşma töreni.Köy kahvesinde kölü bayramlaşması, dede evinde aile bayramlaşması değil.Eğer biraz devlet adabı varsa gidersin.Adamlar saat 5’e almışlar bayramlaşmayı. Yok kurban kesilmiş yok bitap düşmüş tırıvırı laflar.O zaman o dairenin müdürü olmayacak, o stknın (gündemi malum olanlar dahil değil) başında olan adam bu devletin düzenlediği resmi bayramlaşmada olacak.Yaptıkları devlete saygısızlık.Buda resmi bir tören.Nasıl devletin o görevlerini işgal ediyorlarsa, burayada gelecekler.Gelmeyeninde hesabını sorarım ama nerede o yönetici.Ortada devlet mi bıraktılar.

 14. Aziz dedi ki:

  Selahattin başkan uykularını kaçırdı her geçen gün birşeylerı çıkıyor haberlerde ondan olmasın

 15. Berkant dedi ki:

  Yok artık böyle haber başlığı mı olur yahu bugün kurban bayramının 1.günü insanlar dini vecibelerini yerine getirirken aile kabristanına giderken ve sevdikleriyle bayramlaşırken bayramlaşmanın tarih ve zamanlamasının eleştirilmesi gerekirken katılamayanların uyarılacağı gibi emrivaki bildirimler ve söylemler kullanmak gerçekten akıl tutulmasıdır kaldı ki gelmediğini ima ettiğiniz şahıslar bu milletin oyları ile seçilmiş insanlardır ve stk başkanlarıdır bu tür söylemler aciziyet göstergesidir kimse halkın vatandaşın seçtiğine emir veremez

 16. ESNAF dedi ki:

  Millet artık vekillerin yüzünü görmek istemiyor

 17. Metoo dedi ki:

  Malatyamizin boyyukleri sivismis anlasilan torenden..zoraki toren mi olur uyariyla insanlari torene zorlamak nasil bi mantik..sahsen ben olsam gelecegim varsa da gelmem torene..

 18. Malatyahmet dedi ki:

  Körü körüne.bunları savunuyorsunuz ya Allah ahirette vicdaniniza hesabını soracak insallah. Gelen nasıl gelmis. Gelmeyenlerin de varligi yoklugu bir hala bunlara avukatlik yapiyorsunuz yaziklar olsun

 19. Tarık dedi ki:

  Geçti o günler. Bayram da rahat bırakın. İlkgün olması hata. Ey o günler o günler.

 20. Ahmet dedi ki:

  Selahattin Başkan sevgi mi bıraktı? Herkesi zan altında bırakıyor, herkesin maaşını kesiyor. Selahattin Başkanla AK olan herşey KARA oldu. İnsanlarla uğraşırsan gelmezler.

 21. Yaptim oldu anlayisi olmaz. dedi ki:

  Milleti kendi emrinizde gibi kullanmaya hakkiniz yok .yapilan programlarin saati ve gunu daha dikkatli ayarlanmali.Herkesin ailesi ,ibadeti kurbani var bu kadar da emri vaki olunmaz.millet bu yuzden soguyor herseyden.hayii bayramlar

 22. Cihangir dedi ki:

  He yav bu nasıl bir haber nasıl bir başlık? Kurban bayramının ilk günü bayramlaşma mı olur? Eleştirecekseniz gününü eleştirin! Kamuoyunda algıyı başka bir yöne dönüştürmeye çekmekten başka bir özelliğiniz yok. Şunu da söyleyeyim Malatya Habere insanların eski güveni kalmadı. Özellikle bazı yöneticilerin şahsi haber sitesi gibi olmuş. Uzun sürmez yakında en az tıklanan site olursunuz! Haber kaliteciliğinizi kaybetmemeyin

 23. Latif dedi ki:

  Kimse kusura bakmasın. Bayramın 1. Günü Bayramlaşma mı olurmuş. Herkes Kurbanını kesiyor, aile büyükleri ve mezarları ziyaret ediyor. Sonra bitap düşüyor. Bayramlaşmaya gelmeyenler nerede denissiniz. İsterseniz size mazeret izin belgesi yollayalım

  1. MALATYALI ROJDA dedi ki:

   Zaten size neden gelmedin diye soran yok, millet iradesinin temsilcilerine söyleniyor bence siz fazla kafaya takmayın

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."