Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

‘Bir Tek Fabrika Dahi Kalsa..’

‘Bir Tek Fabrika Dahi Kalsa..’
  • 27.12.2015

Türkiye Şeker Fabrikaları genel müdürünün basında yeralan açıklamalarının ardından, Malatya Şeker Fabrikası’nın durumu ile ilgili olarak bir mektup kaleme alan CHP Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, Malatya’daki fabrikanın önemine değindi ve kapatılmamasını istedi.

Aslanoğlu’nun Şeker Fabrikaları Genel Müdürüne yazdığı mektup şöyle:

“Sayın Azmi AKSU
Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürü

Sayın Genel Müdürüm,
Bazı Basın ve Yayın Organlarında son günlerde sizin verdiğiniz bir röportajı üzüntüyle okudum.Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Ülkemiz çiftçisi için çok önemli bir ekmek kapısı ve çiftçimizin yaşam sigortasıdır. Yıllardır Türk köylüsüne sosyal ve ekonomik açıdan çok büyük katkılar yapmıştır.

Malatya Şeker Fabrikası,Türkiye Şeker Fabrikaları içerisinde,her zaman ciddi tutarlı bir politika izleyerek kurumunuz içinde örnek bir fabrika olmuştur.Malatya Şeker Fabrikası, Malatya çiftçisiyle düzeyli bir ilişki içerisinde verilen görev ve sorumluluğunu başarıyla yerine getirmektedir.

Son yıllarda şeker kurumu ve Genel Müdürlüğünüzce uygulanan politikalar uyarınca pancar fiyatları maliyetlerin altında oluşmakta,çiftçimiz zarar etmesine karşı alternatif ürün politikası olmadığından zorunlu olarak pancar ekimini devam ettirmektedir.Ancak, pancar ekimi yıllara göre azalarak devam etmekte ve verilen kotalar dolmamaktadır.

Sayın Genel Müdürüm,
Türkiye şeker fabrikaları şeker üretimi yanında alkol üretimine daha fazla ağırlık vererek,özellikle akaryakıt imalinde belirli bir oranda katkı sağlayacak alkolün Türk ekonomisine kazandırılmasının önünü açmalıdır.

Mevcut fabrikaların kapatılmasını düşünmek yerine Türk ekonomisine daha fazla nasıl katkı yapacağımızın çere ve çözümlerini aramak zorundayız.

Sayın Genel Müdürüm,
Malatya Şeker Fabrikası kendi ölçeklerinde,Genel Müdürlüğünüzün üretim ve satış politikalarınıza göre düzgün ve düzeyli bir çalışma yapmaktadır.Malatya Şeker Fabrikası üretim maliyetleri ve rantabl çalışma açısından Genel Müdürlüğünüze katkı veren fabrikaların başında gelmektedir.

Sayın Genel Müdürüm
Malatya çiftçisi ve Malatya halkı olarak ilimize yıllardır sembol olan fabrikamızın hep yanında olacağız,özellikle Malatya şeker fabrikasının geçici işçilerinden başlayarak fabrika müdürüne kadar yaptığı özverili çalışmalarını ayrıca sizin takdirlerinize sunarım.

Sayın Genel Müdürüm,
Malatya Şeker Fabrikası Türkiye’de bir şeker fabrikası kalsa da dahi yaşamalı ve yaşayacaktır.Malatya halkı,çiftçilerimiz ve şeker fabrikası çalışanlarının içten ve samimi duygularını size yazmayı bir görev bilerek çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."