Skoda-Miram

Final


Malatyalife Residence
Malatya Haber -

“Azıcık Çalışsaydınız Be Kardeşim!”

“Azıcık Çalışsaydınız Be Kardeşim!”
 • 12.06.2018

İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, “Hazırladığım projeler çılgın mılgın değil ama insanımıza dokunan, gençlerimize istihdam sağlayan, fakirlerimizin elinden tutan, emeklilerimizi ayağa kaldıran projeler. Biz bunları söyledik, şöyle bir hava basıldı ‘kaynağı nerede?’ Kaynak çok. Ceplerinden alacağım” dedi.

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında Malatya’da Emeksiz  Üst Kavşağı’ndaki meydanda düzenlenen mitingde konuşan Akşener, “24 Haziran’da bir seçim var. O seçimde hem milletvekilleri hem de cumhurbaşkanını seçeceksiniz. 24 Haziran’daki seçimin alelacele öne alınması, süper erken seçim halinde bulunmasının sebebi bu kardeşiniz. ‘Hızlı bir şekilde halledip şu işi de bu kadını seçim dışı bırakabilir miyiz?’ tedbiriydi. Ama tuzakları Allah’ın yardımıyla boşa çıkarttık. Akıl devreye girdi şimdi hem cumhurbaşkanı adayı olarak hem de İYİ Parti milletvekili adayları ve teşkilatları olarak çalışıyoruz çalışıyoruz. Bir şey gördüm; kimse bizim kadar hazırlanmamış. Kardeşim biz meydanda ne söylersek bir bakıyorum herkes onu kullanıyor. Azıcık çalışaydınız be kardeşim” diye konuştu.

“HERKES ÇAR ÇAR KONUŞTU, PROBLEMİN ÇÖZÜLDÜĞÜNÜ GÖRMEDİM”

Akşener, kayısı için projelerinin olduğunu belirterek, “Tabi Malatya özelinden başlamak isterim, Malatya’nın ayrıca özelliği bir üniversitelerinin olması ve kaysısı. Şimdi Malatya’da yaşayan bir üniversite hocası arkadaşımdan aldığım bilgisi söylüyorum, kayısı ile ilgili bir arkadaşımdan aldığım bilgiyi söylüyorum; bir profesör arkadaşımdan aldığım bilgiyi söylüyorum, 2 milyona yakın kayısı ağacının kesildiği, yerine başka ürünler ekildiği ve genellikle ceviz olduğu şeklinde bir bilgi var. Bu bilgi çok vahim bir bilgi. Malatya eşittir kayısı dediğimiz ve ta Evliya Çelebi zamanında kayısı kokulu kadınlar denilen, yani Malatya için kayısı ta yüzyıllar öncesinden bilinen bir şehrin kayısı ürününü 2 milyon ağacın kesilmesi başlı başına vahim bir iştir. Dolayısıyla niçin bu, çünkü kayısınız para etmiyor. Vallahi ben 8 sene meclis yönettim, herkes çar çar konuştu, ortaya hiçbir problem çözüldüğünü öyle hiç görmedim.  Ben size bu meydanda şu sözü veriyorum; kayısı elde kalmayacak. Fındık gibi, çay gibi onlarda da çok büyük sorunlar var, ama en azından devletin fiyat artı satın alma, depolama, daha sonra satışa sunma yöntemini yeniden devreye sokacağım. Ve siz kayısınızda çok zahmetli bir ürün olduğunu biliyorum, zarar etmeyeceksiniz. Malatya’nın kayısın dışında en büyük problemi genç işsizliği. Evet, genç ve işsiz. Bu iktidar döneminde Şırnak’taki problem ile Malatya’nın problemi, Edirne’nin problemi, Artvin’in problemi eşitlenmiş arkadaşlar. Şırnak’taki annenin de sorunu çocuğunun işsizliği, Malatya’daki annenin de sorunu çocuğunun işsizliği” dedi.

“2,5 TRİLYON DOLAR NEREYE GİTTİ?”

16 yılda 453 milyar dolar borç alındığını ileri süren Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Peki, 70 milyar dolarlık fabrikalar satıldı. 2 milyon dolar bugüne kadar hepinizi cebinden vergi toplandı. Bu vergileri, borçları üst üste koyduğumda 16 yılda 2,5 trilyon dolar para girdi Türkiye’nin kasasına. Soru şu 2,5 trilyon dolar nereye gitti? Sizin cebinize giren bir şey var mı? Kayısınızın kesilmesini önleyen bir tedbir var mı? Gençlerimize istihdam sağlayan fabrikalar kuruldu mu? Rahmetli Özal dönemin dünyanın hastalarının Malatya’ya gelip tedavi olacağı bir sağlık üssü düşünülen Malatya’da bu başarıldı mı? Malatya’ya dünyanın her tarafından insanlar iyileşmek için geliyorlar mı, hayır. Fabrikalar kapatıldı, kayısı ağaçları kesiliyor, gençler işsiz. Hem milletvekilliği hem de cumhurbaşkanlığı seçimine çok ciddi hazırlandık. Çok önemli, bilgili bir kadroyla çalışıyorum. Çok iyi bir dış politika kadrom var. Sosyal haklar konusunda konusunun en iyisi arkadaşlarım var. Hazırladığım projeler çılgın mılgın değil ama insanımıza dokunan, gençlerimize istihdam sağlayan, fakirlerimizin elinden tutan, emeklilerimizi ayağa kaldıran projeler. Biz bunları söyledik, şöyle bir hava basıldı ‘kaynağı nerede?’ Kaynak çok. Ceplerinden alacağım.”

PROJELERİNİ ANLATTI

  Akşener, projeleriyle ilgili şunları anlattı:

“Genç işsize bir devlet iş vermek mecburiyetindir. Bizim devlet anlayışımız var. Dünyanın en büyük işsizliğine sahip ülkelerinden birisiyiz, yüzde 11 insanlarımız işsiz, bunların yüzde 26 gençler, yüzde 36’sı kadınlar. 5 yıl içerisinde her yıl 50 milyar dolar yatırım yapıp fabrika açacağız. Bu 50 milyar dolar yatırım neticesinde 5 yıl sonra 5,6’ya işsizlik oranını düşüreceğiz. Her gencimize 500 lira vatandaşlık maaşı bağlayacağız dedik. Kredi kartları meselesi var 4,5 milyon insan takipte. Bunlar kredi çekip kumar oynamamışlar bazıları gibi. Bunlar çocuğunun okul masrafları, gıda, kirasını ödemek için çekmiş ama o insanları takibe aldıran, tacizle karşı karşıya bırakan bir borç tipi. 4,5 milyon insanın içinde çiftçi, öğrenci, esnaf, emekli, işsiz, şehit ve gazi aileleri var ama hep dar gelirli insanlar. Bunu bir defalık kaldıracağız dedik, hepsi hopladı ‘kaynak nerede?’ Çalışan kadınlarımızın 5 yıllık sigorta primlerini bu devlet ödeyecek dedik, gene sordular ‘kaynak nerede?’ İnsana dokunan her projeye ‘kaynak nerede?’ diye soruluyor ve cumhurbaşkanı adayları içerisinde ‘kaynak nerede?’ sadece bana soruluyor. Çünkü ciddiye alınan kişi de, yok farz edilmeye çalışan kişi de benim ve benim partim. Allah’ın izniyle birlikte başaracağız. Emeklilere her bayram bin 500 Türk Lirası iyi bayramlar ikramiyesi vereceğiz dedik. Bin lira bu bayramda yatıracaklarını söylediler, onu da beceremediler. Kiminize 500, kiminize 750, kiminizin hesabına bin lira yattı. Emeklilerin ilaç ve muayene katkı payını kaldıracağız dedik, kaynak nerede? Bizim projelerimiz çok, hepsi insana dokunan projeler. Birinci kaynak bugüne kadar çalıp cebinizi doldurduklarınızı geri alacağım. İkinci kaynak 8 milyar Türk Lirası tutuyor yıllık, lüks arabalara biniyorlar ya bakanı, oğlu, kızı, gelini, damadı veriyor. Sizin cebinizden tam 8 milyar Türk Lirası çıkıyor, ben onlara ‘inin arabalardan aşağıya’ diyeceğim. Vatan çocukları aç gezerken bakan çocuklarının trilyonlarla oynadığı bir ülkedeyiz. Ben her gittiğim yerde cebinde kaç lira var diyorum en fazla 10 lira çıktı. Beyler çok rahatsız oldular. ‘Milletin parasını niye merak ediyorsun, kendi cebine bak’ dediler. Derviş’in fikri neyse zikri oymuş. Kendi cebini düşünenler, elbette ki milletin cebiyle uğraşmazlar. Sadece milletin cebinden para almaya uğraşırlar. İkinci kaynak, devlet satın almaları kafaya göre yapıyor. Herkes bir yerden bir şeyler satın alıyor. Onları bir araya topluyor ve yüzde 10 tasarruf yapıyoruz alın size bir kaynak daha.”

“GEL TUTUKLA”

  ‘TİKA’yı, AFAD’ı kapatacağını’ söylemediğini ifade eden Akşener, “Sayın Binali Yıldırım durup dururken beni TİKA’YI kapatmakla suçladı. Sayın Erdoğan’da ‘TİKA’yı, AFAD’ı kapatacağımı’ söyledi. Bu ikisini kapatacağım demedim. Sadece bütün devlet kurumlarını inceleyeceğiz dedik. Niye bunlar hopladı, anlayamamıştım ama iki tane sebebi var. Birisi ben milliyetçiyim, milliyetçilerin gözünde beni zor durumda bırakmak ikincisi TİKA ve AFAD’ın yapığı harcamaların üzerini örtmek. Sayın Binali Yıldırım’a sesleniyorum; kardeşim sen Başbakansın, birde bana ‘FETÖ terör örgütü başı talimat vermiş, onun için kapatıyormuşum.’ Sayın Binali Yıldırım beyefendi milletimin dışında bugüne kadar bana talimat vermeye kalkışan şahıs anasının karnından doğmadı. Tankların karşısında 28 Şubat’ta durmuş birisi olarak, kardeşim sizin çöp kamyonlarınız mı beni durduracak? Muhterem kardeşim sen Başbakansın, bu ülkenin ciddiyetini iki paralık ettiniz. Sana İçişleri, Adalet Bakanlığı bağlı, yerinden iftira, dedikodu edeceğine, yalan konuşacağına bunu Erdoğan içinde söylüyorum, eğer FETÖ bana terör örgütü talimat vermişse gerekeni yapmalısın. Bu memleketin Başbakanı boş boş konuşmaz, iftira etmez, yalan söylemez. Yalan ve iftira bir meslek haline getirdiniz. Ahan da Malatya’dayım. Şurada duruyorum, dokunulmazlığım yok, gereğini yap, gel tutukla varsa bir iltisağım. Ama yapmıyorsan, yapamıyorsan iftira ediyorsun demektir” diye konuştu.

“TRT’Yİ SATACAĞIM”

  Akşener, TRT’y satacağını kaydettiği konuşmasında şunları söyledi:

“TRT yılda 2,5 milyar Türk Lirası para harcıyor. Bu TRT’yi satacağım, özelleştireceğim. 2,5 Türk Lirası cebinizde kalacak. Çıktı mı kaynak? İsrafın önünü keseceğiz. Devlet malıyla, kibirle gelip propaganda yapma işlemini sona erdireceğim. Hem siyasi hem de bürokrasi için Ahlak Yasası’nı çıkaracağım. Rüşvet almaya, yolsuzluk yapmaya herkesin ödü patlayacak. ‘Bunları söylüyorsun Tayyip bey kızar’ diyorlar. Kızsın, kızıyor ama ne yapacaksın birilerinin doğruyu söylemesi lazım. Bıktık bu ülkedeki tahterevalli oyunundan. O tahterevalli oyununu başta kadınlarla sonra gençlerle sonrada diğer arkadaşlarımızla sona erdireceğiz. 65 milyar dolarlık bir yatırım var, meşhur ‘çılgın proje’ Kanal İstanbul. Şimdi ben hepinize sormak istiyorum; 65 milyar dolar nereden bulunacak? Gence kaynak yok, 65 milyar dolara kaynak var. Bunu nereden bulacak? İki, bu 65 milyar dolar cebinizden çıkacak, bir yandan müteahhide peşkeş çekilecek ve ondan sonrada siz bunu sittinsene ödeyeceksiniz. Türkiye’ye hangi faydayı sağlayacak? İstanbul’a köprü yapıldı. İstanbul’a tüp geçit yapıldı. Sahibi siz değilsiniz, yandan müteahhitler. Ama müşteri garantisi verildiği için ödemeyi Malatyalıda yapıyor. Şehir hastaneleri var. Şehir hastanesinin sahibi devlet değil, bir yandan müteahhit. Oraya da müşteri garantisi verildi. Hasta eşittir müşteri. Geçen gün sayın Erdoğan televizyonda diyor ki ‘Şehir hastanesinin müşterisi artacak.’ Günahtır be milleti hasta olmaya mı çağırıyorsun sen? Bir baktın daha başka çılgın bir proje var, kahve açıyor. Yandan müteahhitlerin herhalde durumu sıkışık, kahve sahiplerini de yandaş müteahhitlerin  cebine koyuyorlar. Ya kardeşim sen emeklinin cebine para koy, canının istediği yerde gitsin çayını, kahvesini içsin. Koskoca AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı diyor ki, ‘Millet Kıraathanesi’ kahve. Bir çay, bir orta bedavaymış. Kekte var hakkını yemeyelim. Aşçılığa da soyundular. Bütün bunlar sizle alay etme, sizleri küçümsemektir. Sizleri adam yerine koymamaktır. Nitekim böyle olduğunu birebir biliyorsunuz. Ben eski İçişleri Bakanı olarak resmi olarak 4 polis beni koruyor. Başka polisim yok, istemedim de. Yahu 300 polisle geziyorsun. Hani milletin adamıydın? Milletten kaçıyorsun kardeşim. Muğla’da cumhurbaşkanlığı konutunu yıkıp, 50 bin ağaç kesildiği söyleniyor. O koyun içine tükürdün. 400 odalı saray yaptırıyorsun günahtır. İsraf, kul hakkı günahtır. Bu kadar ah almayın. Ahı olanlarla, ah alanlar arasında o sandıkta bir hesaplaşma olacak. Ben inanıyorum ki milletimiz bu gidişe ‘dur’ diyecek. Malatya bu konuda dersini verecek. Milletvekillerime ve ben cumhurbaşkanı adayıyım kendime oy istiyorum. Milletvekili aday arkadaşlarımı ve kendimi sizlere emanet ediyorum. 24 Haziran günü sandığa gidip bir soru soracaksınız, ‘Tayyip Erdoğan ikinci turda karşısında kimi görmek istemez?’ O zaman ona göre oylarınızı vereceksiniz.”

Burhan KARADUMAN, Ferdi DURDU- Yeni Malatya Gazetesi, malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Tekin dedi ki:

  Meral Akşener kasıtlı olarak tv lere çıkartılmıyor ve kasıtlı olarak cumhurbaşkanımız “Meral Akşener” adını ağzına almıyor çünkü chp yi ezerek merkez sağı kendi safına çekmeye çalışıyor. Desteğimiz Meral Akşener ve partisine. 2.Turdan Cumhurbaşkanımız inş.

 2. Mustafa Kerimoğlu dedi ki:

  Doğru söylüyorsun;)) Cumhuriyet tarihinden bu yana sizin gibi aydınları göre göre tavuk karası oldu gözlerimiz. Normaldir :))

 3. Mehmet dedi ki:

  Mitingde 1 milyon kisi vardi ben saydim 🙂

 4. Mustafa Kerimoğlu dedi ki:

  Meral’in avucunun içine dikkatli bakanlar, yaktığı kınanın Cumhurun Reisi Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ ın seçimde kullandığı “e” logosu olduğunu net bir şekilde göreceklerdir :))))

  1. Mert dedi ki:

   Ayyıldız o safmısın sen en yakın zamanda göz doktoruna muayene ol zeka nı da kitap okuyarak arttırabilirsin

   1. mehmet dedi ki:

    ne o meral aplanı çok mu seviyon. hayal kıdıklığına mı uğradın yoksa….

   2. MALATYALI dedi ki:

    MUSTAFA İÇİN ARTIK ÇOK GEÇ , MAALESEF DÜNYANIN BÜTÜN KİTAPLARINI DA OKUSA DÜZELMEZ . . .

    1. Mustafa Kerimoğlu dedi ki:

     600 kişilik bi yerde, ya mevlüt okutulur, ya da :)))))) anladınız siz onu. Biraz klasik olucak ama 24 Haziranda görüşürüz. Bu haberin linkini alin kaybetmeyin. 24 haziranda sizler için buraya bi yorum çakıcam hiiiiç canınızı sıkmayınızzzz ;)))

    2. Mustafa Kerimoğlu dedi ki:

     Sen okudun da ne oldu.Sizin gibileri 1000w ile aydinlatsak bile bu millete ışık sacamazsiniz ;)))

 5. Rıza dedi ki:

  Bunca engellemeye, insanlara verilen korkuya, yol kesmeye rağmen çok iyi gidiyor akşener. Muhalefet içinde en sert muhalefeti yapıyor. Korkudan meydana gidemeyip sandıkta iyi partiye oy verecek binlerce insan var. Meydanlarda ki kalabalık ölçü değildir. Akpnin tüm ülkedeki mitingleri çevre illerden destekli. Yani normalde kimse gitmiyor. Ama akp zorlama ile meydanları doldurmaya çalışıyor. Artık bunu da basaramiyorlar. Akp bu kez ciddi ciddi gidiyor. Gemi battı. Ne yapsalar olmuyor. Pot ustune pot kiriyorlar. Vatandaşa söyleyecekleri vaatleri kalmadı. Doğu ve güneydoğuda aşiret desteği bitti. En büyük darbeyi bu bölgelerden yiyecek gibi akp. İş dünyası zaten bir an evvel akpnin gitmesini istiyor. Büyük firmalar battı. Birer birer iflas istiyorlar. Akp, İngiltere den beklediği desteği bulamadı. Yani her yol aynı yere çıkıyor. By by akp.

  1. Mert dedi ki:

   Kesinlikle Instagram da facebook da hakeret edenler az kaldı korkunun ecele faydası yokk

   1. Sinkorder dedi ki:

    Şimdi uyandım yorumunu gördüm 😂😂😂😂

 6. Feyzullah Taş dedi ki:

  5-6 bin diyenler ya sayı saymayı bilmiyor yada hiç miting görmemişler. Orada en fazla 700 kişi vardı.

  1. Serkan dedi ki:

   700 kisi olsa ne değişir sence malatyada gizli bir oy var halk sessiz kendini ve oyunun rengini belli etmiyor burdaki amaç sadece miting yapilmasi basbakanin ordu mitingi daha kötüydü hatta bunun uzerine rte ayın18zinde orduya gidecek oy istemeye

  2. Alperen dedi ki:

   Ya arkadaş deki 500 kişi vardı derdi senimi gerdi.
   Bir taraf devlet baskısı
   Diğer taraftan maddi imkansızlık
   Akşener il il Türkiye’yi geziyor bazı genel başkanlar Malatya’da milletvekili çıkarma umudu olmadığı için hiç gelmiyor. Adını yazmaya gerek varmı yoksa sen onu anladın mı
   Dip dalga geliyor Malatya İYİ olacak

 7. Selin dedi ki:

  Çok hoş candan biri Anadolu kadını inşallah iyi olacak yolu açık olsun.

 8. Meral dedi ki:

  Malatya gene %70 le ak parti milletvekilindeyse 5 çıkarır değişmez Malatya yıllardır aynı fikirde ne kadar vermem desede sandığa gidince değişiyor böyle gelmiş böyle gider.

  1. yusuf dedi ki:

   yapılan yorumlarda en doğrusu bence tebrikler..

 9. Asena dedi ki:

  Oyum reise milletvekilinde İYİ partiye aşiret olarak böyle dusunuyoruz

  1. serdar aslan dedi ki:

   Hangi aşiret bacım

 10. Ülkücü44 dedi ki:

  İnşallah her yer her şey İYİ olacak! Malatya da bundan nasiplenir inşallah.

  1. pirlo70 dedi ki:

   bence sen önce şu yazdıgın ismi degiştir.gerçek ülkücülerin adını kulanıpta burda sallamayın.

  2. ibrahim dedi ki:

   Ülkücü ismini kullanmak sanami yani sizemi kaldi ;meralciler siz yüzünüzü güneşe dönün ; ülkücüler bayrağa vatana döner ;Mhp ülkücüdür …

 11. Kadir dedi ki:

  Bu dediği gibi kayısıyı malatyalının ekmeğini çözecekse ben oy veririm arkadaş önce ekmek

 12. Cos han dedi ki:

  MALATYAM ne derse o….uzaklarda olsakta…memnun degil Sen..

  Işsizsen değiştir…….kendilerini ilah sandılar bunlar….

 13. Bülent dedi ki:

  Aç tavuk kendisini arpa,buğday ambarında hayal edermiş.

 14. Şevket dedi ki:

  Hafta içi, çalışma günü, mesai saati, Ramazan ayı ve sıcak havada hiçbir taşıma vb. etki olmadan 5-6 bin kişi hiç fena değil. 6 aylık partinin teskilatlanmasinda yaşanan aksaklıklar da olabilir. Sadece bizim evden 5 kişi çalıştığımız için katilamadik ama sandıkta boş geçmez. (Malatya seçim tahmini 3 – 2 – 1)

  1. T.C mutlu dedi ki:

   paşa köşkünde 6000 kişiden çok fazla insan yaşıyor,ona rağmen yeterli katılım yok zaten gelenlerin yüzde 80 i chp seçmeni belediyenin arkasındaki meydanda yapsaydı göreydik meral hanımı

   1. Çetin dedi ki:

    Chp li yoktu ulkucu biyiklar vardi chp li hic yoktuu

 15. Serkan dedi ki:

  300 veya 500 kisi bu yazanlarin hepki ak partili reisiniz aksenerin adını agzina almiyor ama ak partililer nedense hep iyi partiyi zikrediyorlar bu ak trollere ozel bi talimat gelmis anlasilan her yerde yazip duruyorlar onlarda biliyor ulkedeki gizli oyu halkin sessizligini

 16. ercan dedi ki:

  evet katılım az, Malatya zaten hep sonradan iktidar değişikliklerine katılmıştır. Ak parti dışında hiçbir iktidara gelen partiye ilk seçimde oyunu vermemiştir. O yüzden Malatya’ya ve İç Anadolu’ya bakıp sonucu değerlendirmeyin.
  18tane büyük şehri alan seçimi götürecek bu büyükşehirlere Malatya’yı katmıyorum,
  (Dediğim bu bilgiye İnönü ve Özal’ı dahil etmiyorum hemşehrimiz olduğu için onlara hep oy verdik )

  1. Mert dedi ki:

   Neden öyle dedin Muharrem Ince Malatya da korkunç bir kalabalıkla karşılandı reis in kalabalığının iki katıydi bugun Kayseride Muharrem Ince yine ayni şekilde arti bu miting de en az 5000 6000 kisi vardi

   1. ercan dedi ki:

    Mert Bey, Malatya sosyo-ekonomik açıdan tercihleri belli olan illerimizden biri yatırım aracı olarak konut almayı ya da kayısı bahçesi kurmaya çalışırız. Bunu Malatya’nın zenginleri için değil orta ve ortanın üstü geliri olan için söylüyorum. Zengini müteahhitlik yapmakta, ticaret yapmakta en sonda da tabir yerinde ise İstanbul’a kapağı atmakta.
    Olay şu sosyo-ekonomik olarak düşün siz bu orta gelir grubuna konut alma gel 5 kişi birleşelim müteahhitlik yapalım derseniz size cevabı ne olur? işte siyasi tercihlerinde de böyle bir il ancak ve ancak Türkiye’de bir değişim trendi tam anlamıyla olduğunda kararını değiştirir Malatyalı, bir de ekonomide ki olumsuzluk tam anlamıyla yansımadı direniyor, tutunmaya çalışıyor bakalım.

    bu arada benim İyi parti ile bir sorunum yok katılım az derken mitingin bu sitedeki fotolarından ve twitter canlı yayınından izleyip o kanıya vardım.

  2. Mehmet dedi ki:

   niye akp de ilk seçimine girdiği 2002 de malatyadan 5 milletvekili cikardi

 17. Turgay Atlı dedi ki:

  Toplasan 500-600 kişi vardı..Tam bir hüsran Meral için..

  1. Tahir dedi ki:

   Hadi ordan en az 5000 6000 insan vardi orda gelip gorseydin Turgay kardeş neden korku saldı sizi

   1. Mert korkmaz dedi ki:

    Türkiye genelinde 5000-6000 oy alırsınız. Seçim sonu da %3 alırsınız. Oturursunuz.😂😂

    1. Çetin dedi ki:

     Istanbul da izmir de ankara da balikesir de 2. Parti olunca seçim akşamı görmek istiyorum seni antalya da mersin de adana da secim aksami görürsün yüzde 16 17 yi sonra konuşsen Malatya ya bakma Malatya en pahali ekmeği yer ses yok en pahalı suyu icer tuketir ses yok genclerinin yarisindan fazlasi işsiz ses yok iş alanı çok dar sanayii bitmişbu kentte kayısı zaten artik o da elden gidiyor ozbekistan tacikiatan ve çin üretimde artışta kayisida elden gitti hadi EYVALLAH MALATYA

     1. Turgay Atlı dedi ki:

      Sen afrikadamı yaşıyon eysevgili vatandaş..Bu çizdiğin tablo olsa olsa afrikanın geri kalmış şehirlerinde olur..Organize sanayide 3. bölge açıldı.insanımız iş beğenmiyor sen hangi kafadasın..Sanayi bitmişmiş…

  2. Şevket dedi ki:

   Senin beynin 500 de durmus. En az 6 bin kişi var. Tayyip 8 bin, Muharrem 17 bin kişiye konuştu. Resmi rakamlar bunlar

 18. Cumali dedi ki:

  Malatya’da Emeksiz Meydanı diye bir meydan yoktur. Miting yapılan yer Emeksiz Kavşağı’dır. Üstelik şehrimizde mitingler için ayrılan yer Büyükşehir Belediyesi arkasındaki alandır. Keşke haberi hazırlayanlar kavşağa bakan apartmanlardan birinden kuşbakışı çekilmiş bir fotoğraf da yayınlasalardı. Gerçek katılımın ne kadar olduğunu görebilseydik. Ondan sonra Reis’in karşısında rakip olduğunu söylesin.

  1. Mert dedi ki:

   Niye devlet imkanı yok bedava servis yok otobusler bedava değil miting için 100 tl dağıtan yok ramazan sıcağında yeterli o kadar posterleri yırtılmış pankart ları sökülmüş Malatya lının geldiğinden haberi yok

 19. malatyalı dedi ki:

  Kayısı için projen vardı da neden iç işleri bakanı olduğun hükümet sırasında bu projeyi gerçekleştirmediniz

  1. Çetin dedi ki:

   Onu içişleri bakanimi yapar gümrük ve sanayii bakanimi kardeş bir dönem bakanlik yapti Tufekci ne değişti hiçbirşey 16 yılda Kayisi ne halde ayağa düştü rezil oldu ağaçlar kesildii

  2. Kamil dedi ki:

   İç işleri bakanı emniyet asayiş jandarma valiler afad gibi bir çok kuruma bakar iç işleri ekonomik alana bakmaz artı Meral akşener döneminde pkk ya çok büyük darbe indirilmiştir az aç oku dinle bilenlerden

   1. Aydın dedi ki:

    Onlar okumaz.sadece biat ederler.

 20. Hasan dedi ki:

  İlgi pek yok iyi parti ye

  1. Tahir dedi ki:

   Gelsen görseydin hafta içi gelenler emekliler ve gençlerdi en az da 5000 6000 kisi vardi oyle servisler otobusler bedava da insan cekmedi 24 haziran aksami gorürsünn

 21. Hamza dedi ki:

  Hayır bu kadar uzum uzadıya ne diye yazmışsınız. FETÖ cü olduğu evvelden belli olan bir partiyi ve sözde liderini bu kadar parlatma çabası niye.

 22. Ali dedi ki:

  MALATYA İYİ OLACAK

 23. Cehennemdebuzsatanadam dedi ki:

  İyiler kazansın artık..

 24. Rıza dedi ki:

  millet ittifakı çok başarılı ve gerçekçi şekilde çalışıyor. 24 haziranda akpnin çok büyük fark yiyeceğini ve mecliste açık ara yara alacağını düşünüyorum. alanlara bakıyorum Akşener ve İncenin mitingleri daha heyecanlı ve coşkulu. akp çok sönük ve sıradan. artık kimse akpye inanmıyor. insanlar bıktı aynı şeyleri duymaktan. malatyada ya 2+2+2 olur ya da en kötü 3+2+1 olur. ama hiçbir durumda akp 4 vekil alamaz.

  1. Kaplan dedi ki:

   Adiyamanlilar baskilliler olmasa alamaz ama alirlar mhp 1 belki chp 2 olabilir ama zor akp 4 .alir en az cunku akp li olup mhp ye oy vercem diyenlere inanma son gün akp ye verecekler oylarını

 25. darendeli dedi ki:

  Koca Malatyada hepsi toplayabildiğin 250 kişi. Onunla havaya girip boş konuşma. Seçim akşamı rezilliğine ne bahane bulacaksın otur onu düşün.

 26. Kaplan dedi ki:

  Topladığın bir avuç kalabalıklamı C.Başkanı olacaksın.İşiniz yıkmak,kapatmak.Yapmak gibi bir düşünce yok.Projeleri varmış.Niye söylemiyorsun projelerini.

  1. Çetin dedi ki:

   Gelse görseydin otobüsler bedava değildi servisler çekmiyordu mitinge facebook da instagram da saldiran miting posterlerini söken sizsiniz Malatyalinin Meral Aksener in geldigini bilmesine bile engel oldunuz ama 24 haziran aksami Tum Turkiye bunlarin dersini verecek az sabrett

 27. Rafik dedi ki:

  Tayip Erdoğan düşmanlığı ve dahi kıskançlığı sizi ne hale getirdi. NBu daha iyi günleriniz…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."