Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Çakır’a Tekrar Aday Olup Olmayacağı Soruldu

Çakır’a Tekrar Aday Olup Olmayacağı Soruldu
 • 13.03.2017

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 16 Nisan’daki referandumda evet çıkması halinde 2019’da Cumhurbaşkanlığı seçimiyle birlikte yapılacak belediye başkanlığı seçiminde aday olup olmayacağına henüz karar vermediğini söyledi.

Gündemdeki konular ve Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile ilgili İHA’ya konuşan Başkan Ahmet Çakır, siyaset anlayışının görev beklemek ya da bir göreve talip olmak üzerine kurulu olmadığını belirtti. Tekrar aday olup olmama noktasında henüz bir düşüncesinin olmadığını kaydeden Çakır, “İnşallah 16 Nisan’da yapılacak referandumda ülkemiz evet diyerek daha güzel bir sürecin kapısını açmış olur. Siz sorduğunuz için cevaplıyorum bu soruyu, henüz tekrar aday olup olmama yönünde almış olduğum bir karar yok. Ancak şunu söyleyebilirim, bizim siyaset anlayışımız görev beklemek ya da bir göreve talip olmak üzerine kurulu olmadı hiçbir zaman. Ben il başkanı olduğum süreçte de, şimdi de bir beklenti içerisine girmedim. Konuşulur, eğer o yönde bir düşünce oluşursa aday oluruz, yok eğer tersi yönde bir düşünce oluşursa olmayız” dedi.

“Sahil Yolu Projesi için ilk kazmayı bu yıl vuracağız”
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’ya yapılan yatırımlarla ilgili de konuşarak, baraj kenarına Sahil Yolu Projesi ile birlikte su park ve sosyal donatı alanları yapacaklarının müjdesini de verdi. Çakır, “Sahil Yolu Projesi için ilk kazmayı bu yıl vuracağız. Bu projeyle bağlantılı olan su park projesi ve sosyal donatı alanlarımızın hayata geçirilmesi için de yakında çalışmalara başlayacağız. Burada yer alan bir yarım ada vardı, bu yarım adayı DSİ’den devraldık. Burayı su sporlarının yapılacağı, bisiklete binileceği, spor yapılıp, gezilecek yerlerin olacağı bir alana dönüştürmeyi planlıyoruz. Malatya’yı barajla buluşturma noktasında bu çalışmaya büyük önem veriyoruz. Tıpkı denizi olan kentlerdeki gibi bizim de her şeyiyle sudan faydalanabileceğimiz bir rekreasyon alanımız olsun istiyoruz. Burası Sahil Yolu Projesinin bir parçası olacak esasında. Biliyorsunuz o bölgemizden Malatya yeteri kadar faydalanamıyor. Hem bu şekilde cazibe merkezlerini arttırarak yoğunluğu şehrin alt tarafına da kaydırabilme imkanımız ortaya çıkar diye düşünüyorum. Sahil Yolu Projesi için de tüm hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Söylediğimiz gibi bir aksilik çıkmaz ise bu sene ilk kazmayı vuracağız. Su park projesi ve sosyal donatı alanlarımıza ise Allah kısmet ederse önümüzdeki günlerde başlanacak” ifadelerini kullandı.

“Ben bu işin sonunun hayırlı olacağı düşüncesindeyim”
Başkan Çakır, Evkur Yeni Malatyaspor’un TFF 1.lig’de yoluna doludizgin devam etmesi ve liderliğini sürdürmesi ile ilgili de konuşarak, bu sezon takımın şampiyon olacağına inandığını ifade etti. Bu süreçten sonra takıma daha fazla destek olunması çağrısında bulunan Çakır, “Yeni Malatyaspor’un aldığı sonuçlarla gurur duyuyoruz. Tabi burada istikrarın getirmiş olduğu bir güç var. Yönetim, teknik heyet ve camia bir uyum yakaladı ve bu uyum da başarıyı getirdi. Futbol Malatya için önemli bir sosyal araç. Şuan takımın aldığı sonuçlar hepimizi mutlu ediyor ama futbol her zaman risklidir. Bunu unutmamak lazım. Sabırla destekleyerek katkı sunmamız lazım. Malatya Süper Lig’i fazlasıyla hak eden bir şehir. Ben bu işin sonunun hayırlı olacağı düşüncesindeyim. Tabi biz Büyükşehir olarak bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da takımımızın yanında olacağız” dedi.
“Burada en azından bir maçın oynanması adına çalışmalar devam ediyor”

Çakır, yeni stadın açılışı ile ilgili ise “Yeni stadımızda çimlerin tam olarak oturması ve kök salması için bir süre daha beklenilecek diye biliyorum. Takımımız şuanda mevcut stadın zemininin iyi olmaması nedeniyle iç saha maçlarını İstanbul’da oynuyor. Orada da Malatyalıların takıma büyük desteğinin olduğunu görmek gerçekten memnuniyet verici. Tabi gönül ister ki yeni stat bir an önce hazır hale gelsin ve takım maçlarını evinde oynasın. Yeni stadın Nisan’dan önce açılması mümkün görünmüyor. Burada en azından bir maçın oynanması adına çalışmalar devam ediyor. Oraya yapılacak kavşak için de 16 Mart’ta ihaleye çıkılacak. Şu bir gerçek ki Malatya yeni bir stada kavuştu ve bu stat önümüzdeki 100 yıl Malatya’ya hizmet verecek standartlarda” diye konuştu.

iha

Etiketler: /

Yorumlar
 1. yorumlar dedi ki:

  Sanırım haberlere yapılan yorumlar önem arz ediyor. İlk yorumlar çok olumsuzken, birileri olumlu yorum yapma çabasına girmişler.

 2. öz malatyalı dedi ki:

  aman Allah razı olsun gardaş bidaha aday olma sen git helvanı sat

 3. Zafer talep dedi ki:

  Ahmet çakırın 15 temmuzda yaptıklarını unutmayız malatyaspor için yaptıklarını unutmayız malatyayı baştan yaptığını unutmayız. Adam daha napsın malatyaya canını mı versin ?

 4. Erkan dedi ki:

  Malatya kışla caddesineden başlıyayıp dört yolda bitiyordu.Çevre yolundan malatya girişini .tüm sokak ve caddelerin alt yapı kaldırım aydınlatmasının yapımı şehrimizin çehresini değiştirdiniz.BAŞKANIM 15 Temmuz da dik duruşunuz darbecilere karşı mücadeleniz .yetmezmi.

 5. Vatandaşın biri dedi ki:

  Adam yazmış ki Çakır hizmet getirdi Malatya’ya. İçme suyu borularını eşmeden nasıl koysunlar falan demişler sinir krizi geçirdim. Yahu tamam eşersin altyapı için de eee sonra bunu niye düzeltmiyorlar? Eşilen yerlere komple yolu da demiyorum! Asfaltla üstünü niye kapatmıyorlar?

  Sürekli yatırım, hizmet zengin muhitlere Fahri Kayahan vs. Oy toplamaya gelince niye öteki mahallelere geliyorlar? Tecde’yi ışık şölenine boğan belediye, -12 yıldan beri Tokide oturuyorum- daha yeni aydınlatma direkleri koydular ki eştikleri yerin üstünü kapatmaya zahmet bile etmediler. Hangi yüzle bana oy verin diye kapımıza gelecek? İnşallah başka ve işin ehli birini aday gösterirler…

 6. Mehmet Emin dedi ki:

  SADECE VİKİPEDİ’YE 15 TEMMUZ DARBE ve AHMET ÇAKIR YAZDIĞINIZDA ÇIKAN SONUÇ, FAZLA SÖZE GEREK YOK!..
  2016 Türkiye askerî darbe girişimi (Turkey)
  Yoğun çatışma yaşanan bölgeler.
  Tarih 15-16 Temmuz 2016
  Yer Ankara[1] • İstanbul[2] • Malatya[3] • Marmaris[4] • Pasif direniş yaşanan çeşitli bölgeler[5]
  2016 Türkiye askeri darbe girişim 2016 Türkiye askerî darbe girişimi
  Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ilk başkanı sıfatını da kazanmış olan Çakır, 2016 Türkiye askerî darbe girişimi sürecinde aldığı kararlar ile kalkışmanın en önemli ayağı olan 2. Ordu’nun hareket kabiliyetini ciddi oranda durdurarak halk nezdinde “Kahraman Başkan” olarak anılmaya başlanmıştır.

 7. Servet dedi ki:

  Sosyal donat yapacağına önce şu şehir içindeki ana yollarda bir yürü bi bak neler oluyor. O makamda oturacağına halkın içine çık. Yollar köstebek yuvası gibi. Daha dün bu beceriksizliğiniz yüzünden arabanın tekeri patladı bu mu hizmet anlayışınız haram olsun verdiğimiz Oya.

 8. Malatyada uyumayan adam dedi ki:

  Ey AKP liler BAGİMSİZ ADAY OLSUN KAC OY ALlR ? DURUST VE MERTCE SOYLEYİN

 9. hidayet dedi ki:

  Başkan herhalde Öznur Hanım olacak??

 10. huseyinmeric01 dedi ki:

  Es-selamü Aleyküm.
  .Özelikle. .
  .MALATYA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMİZA. .
  MALATYA KAYSI DİYARI İçin. ..yaptıkları hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum. ..Mesaj yorumlarını okumadım. .Malatya Sn: Ahmet Çakır bey ile..gelişti..Bunu Yazarken birileri diyebilir ki; ne yaptı. ..Ben demiyorum…bugün. ..Malatyalı olmayan biriyle tanıştım..O zat şöyle dedi: 5 yıl önce Malatya’ya gelmiştim..ßimdi görüyorum ki; Malatya Çok güzel olmuş…Bakan sizde…Hükümet siz olmuşsunuz. ..Doğunun Başkenti olmaya aday…bunu Söyledim…Siz bunları söylüyorsunuz. ..bir Malatyalıya Sormak O sizin aksini söylüyor. ..Belediye Başkanı Malatya’ya hiç bir şey yapmamış…Ne yapmış diyerek tepki veriyor. .O zat güldü…O diyenler…Hep Malatya’da bir yabancı gözüyle bakmıyor. ..bakarsan görebiliyor…güzelikleri…bu sözleri Söyleyen zat Beni çok mutlu etti..Belediye Başkanımız tekrar kutluyorum..bir daha Aday olursa Oyum yine onun…saygılarimla

 11. Malatyasporlu dedi ki:

  Malatyaspora yaptıgınız desteklerden dolayı çok teşekkür ederm. Malatya için 15 temmuzda yaptıklarınızı malatya unuturmu? Tekrardan aday olman için malatya halkı olarak elimizden geleni yapacağız başkanım !

 12. Burhan kara dedi ki:

  Malatyada yolları kazdı diye oy vermiyoruz demişler çok saçma. Adam içme suyu borularını nasıl DÖŞESİN yerin altına ? Boruların içinde çıkan pislikleri sosyal medyada görmediniz mi ? Herşeyi geçtim kafalarını kaldırıp etrafada mı bakmıyorlar !

 13. Musto dedi ki:

  Malatyayı baştan inşa etmenizi geçtim başkanım malatyaspora ve 15 temmuzda yaptıklarınızı unutursak kalbimiz kurusun !

 14. kenen dedi ki:

  BU KERVANSARAY LOKATASININ ORADA NE VAR ANLAMADIM HER HAFTA KAZI DEFİNEMİ ARIYOR BELEDİYE BARİ ALLAH RIZASI İÇİN KAZDINIZ GERİ YAPIN YOL YOK BENZİNLİĞİN ARKA SOKAĞI REZALET DELİK DEŞİK,,

 15. Aziz Kuru dedi ki:

  Başkanım Malatyaspor için yaptıklarını unut(a)mayız. İnşallah o sene bu sene şampiyon olacağız.

 16. Abuzer taşcı dedi ki:

  Çakır başkan 15 temmuzdaki kahramanlığın yeter boşwer sen bu yorumları…

 17. macit dedi ki:

  belediyenin bütün şirketleri zarar ediyor, suyun başkenti susuzluktan kırılıyor, yeşil ve suyla anılan kernek betona dönüyor, ağaçlar kesiliyor, 200 sene önce avrupada kaldırılan örümcek ağlı trambüs sadece malatya’da kullanılıyor. her taraf yeniden sökülüp yapılıyor. ak partiliyim çakır yeniden aday olursa vallahi billlahi oy vermem.

 18. eraykoycu dedi ki:

  yazık gerçekten malatyaya yazık… neden bu kadar saldırı yapılıyor bir kurumun başına anlamış değilim.. akpli değilim ve ahmet çakır’a oy vermedim 2014 de … hata mı yaptım evet hata yaptım… bu saatten sonra ak partiye ahmet çakır aday olursa oy veririm yoksa oy moy vermem arkadaşım. malatyanın 8 – 9 yılda hertarafı değişti el insaf arkadaşlar el insaf…

 19. Asena Ulusoy dedi ki:

  Evet. Tarafsız bir vatandaş olarak altta yazılan bazı şikayetlere, neden ahmet başkanı istemediklerne bir bakın. Elle tutulacak bir şey varmı? Allah için söyleyin. Malatya halkı neyin ne oldugunu eminim biliyor. Çenenizi parmağınızı yormayın boşa SANDIKTA GÖRÜŞELİM akp liler!

 20. Adnan Malatya dedi ki:

  Ahh Çakır Başkanım ahhhh…. yiyip, içip, gezip, tozsan halk seni bağrına basardı diğerleri gibi, çok çalışırsan olacağı bu maalesef… yaptığın hizmetleri görmezler… Alt yapı yapıp insan sağlığını güvence altına alana kadar çiçek böcek heykeller koysaydın Malatya’ya… trambüs getirene kadar o eski pis kötü görünümlü körüklülerle taşısaydın Malatya’yı… işte o zaman el üstünde tutarlardı seni çünkü malatya hizmete alışık değil 🙂

 21. Necati Ateş dedi ki:

  Ben şu konuda bir dipnot düşmek istiyorum ana caddelerde bir sorun yok ee büyükşehir ana caddelerden sorumlu değil mi? Yani ilçe belediyeler sokakları yapıyor yani onun sorumluluğunda… neden ilçe belediyelere değilde doğrudan ahmet çakır’a yükleniliyor? Demekki meyve veren ağaç gerçekten taşlanırmış… büyükşehirin görev ve sorumluluklarını bilen biri büyükşehirin nasıl çalıştığını gayet iyi bilir diyorum bir vatandaş olarak.

 22. Mesut dedi ki:

  Her dönemde Ak Partiye oy verdim.Ama Çakır aday olsun asla.Nedenmi? Şu yeni yapılan kaldırımların kenarlarına aralıklarla koydukları kafa taşlarından dolayı vermem.Arabamızın kapısını açamıyoruz.Çoluk çocuk yaşlı takılıp düşüyor.

  1. Asena Ulusoy dedi ki:

   Bune ya komedi gibi :)):):):) ayağı taşa takılan Ahmet çakırdan biliyor:))) meyve veren ağaç taşlanırda bu kadar taşlanmaz aga :))

  2. eraykoycu dedi ki:

   o vatandaşın düşüncesizliğinden kardeş, istanbulda büyk devasa demir levhalar var ahmet çakır gene insaf etmiş kücük taş koymuş… vatandaşlar cok mu bilinçlide o taşlar koyulmasın mesut bey. allah bilir sende kaldırımlara park eden o kişilerdensindir hani yayaların geçeceği yerlere koca koca arabaları çekenler varya… saygılar mesut bey, siz gavura(taş’a) kızıp oruç bozuyorsunuz ama şu bir gerçek oruç(nefsinizi) bozmak günahtır 🙂

   1. Hakan k dedi ki:

    Eray miller keyfinden kaldırıma arabasnı çıkarmaz. Neden çıkarır, koskoca kaldırım küçüçük yoldan dolayı. Adam nere koyacak araabayı. Evlerin altında otoparkı ÇAKIR bey zorunlu hale getiriyormu? Çünkü rant var kardeşim rant. Neden mi çünkü o koskoca devasa binaların altına dükkan magaza yapmak varken otopark ta neymiş. Ah kardeşlerim az düşünün yaaaa. Yorum yapmak adına yazmayın. Hı başkanın yanında nemalanmıyorsanız. Az gözünüzü açın. Reis burda otursa bunların bir tanesini görevde tutmaz. Hepsi likayatsız

 23. Parkometre dedi ki:

  Sayın ÇAKIR, özel aracınız vardır sanırım. Evinizin önündeki araca otopark ücreti ödüyor musunuz? Merak ediyorum. Ödediğinizi de zannetmiyorum… Hak, hukuk tanımadan Millete bu zulüm neden??? Bence bir daha aday olmayı sakın düşünmeyin, Malatya hizmetlerinizi takdir edecektir.

 24. ömer bey dedi ki:

  malatyada ki sokakları maff etti her yer hendek gibi. Ak partıli olmama ragmen eger aday olursa oy vermem Allah şahit….

 25. Hakan dedi ki:

  Malatyamızi büyük emeklerle 6 yıldır ileriye taşıyan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ı ileri de devam etmesi Malatyamızın ve hemşehrilerimizin yararına olacaktır. Yanındayiz KAHRAMAN ÇAKIR.

  1. Hakan k dedi ki:

   Ey adaş ne emek vermiş bir say bakalım. Trambüs paralarıyla ne hizmet giderdi biliyormusun? SODES ten FETÖ ye aktarılan ve desteklenen SOSYAL yardım paralarıyla neler olurdu neler. Filan (!) dernekten kaç kişi belediyede çalışır bir sor bakalım. Kaç tane likayat sahibi adam var belediyede. En likayatlısı Sarıları gördük. İcrattlarını malatyamız biliyor. Az düşünün be kardeşim. Az gezin sokak aralarında, az Türkiyede ki büyük şehirlere bakın. Bu mu büyükşehir belediyeciliği. Yazıklar olsun suyu ile meshur malatyamızı ne duruma getirdiler

 26. suat dedi ki:

  ADAM GİBİ ADAM. YALAN YOK HİLAF YOK ADAMDA. YAPILAN İCRAATLARI ALLAH RIZASI İÇİN DEĞERLENDİRİN.

 27. öz malatyalı dedi ki:

  ahmet çakırın yeniden aday olması malatyamız için büyük bir felaket olur benim düşünceme göre ak parti üyesi ve ak partiye gönül vermiş biri olarak ahmet beyin birdaha aday olmasını malatyamız için bir zarar olarak görüyorum ulaşımda yapmış olduğu numunelik trambüs icraatı bir fiyaskodan öteye geçmez türkiyede hangi şehirde acaba trambüs var .elazığ bile trambüsün randıman sağlamayacağını bildiği için elektrikli otobüs siparişi verdi
  sayın çakır neden malatyamıza hakkettiği projeleri yapmıyorsunuz öyle bir proje gerçekleştirinki doğunun asrın projesi diye kayıtlara geçsin önemli olan zoru başarmaktır. esenlikte çalışan insanların maşlarını bile artık sallamaya başladınız esenlik gibi bir şirketi batırdınız sayın çakır bu insanların alın terlerini emeklerini gaspettiniz buna yalan diyebilirmisiniz lafa gelince işçinin alın teri kurumadan karşılığını verin dersiniz sizin gücünüz garibana yeter değilmi sayın çakır şunuda bil o zaman ALLAHIN hesap günüde var

 28. Bozo dedi ki:

  Malatya için çok cabaladin Büyük Başkan,caddelerden sokaklara,fabrikalardan Malatya sporumuza kadar dedteklerini hiç.esirgemedin. Bugün Malatya gelişmiş şehirler arasinda ise senin sayende başkanım..Sen Malatya için bir kazancsin.

 29. Mehmet dedi ki:

  Su trambus kaldırıp kım raylı sıstem yaparsa oyum ona benım

 30. aslı akbas dedi ki:

  nankör bir insan değilim. malatyamızın ahmet çakır öncesi dönemine bakıp, şuanki malatyamızın arasında dünya kadar fark var. sizler belki malatyada yaşıyorsunuz gözünüz aşına oluyor ama dışardan gelip giden biri olarak malatyamız çok güzelleşti. ayrıca 15 temmuzdaki tutumundan dolayı da şahsi fikrim ahmet çakır gibi kahraman başkan’ın malatyamız kaybetmemesi. ahmet çakır’ın henüz düşünmedim fikri beni gerçekten üzdü. başkanım malatya sizsiz güzelleşemez.

 31. Hakan k dedi ki:

  Ablan adaylığı devam ederse sen de mecbur devam edeceksin. Otur otur, kalk kalk. Neden dersen mühendis değilsin, mimar değilsin. Kısaca vizyon sahibi degilsin. Sarılar bir proje sunacak sende imzalayacan. Doğru mu yanlış mı sorun degil. Proje mi proje. Yapıldı mı yapıldı. Ey Çakır belediyeden çık, Sümer İlkokulunun o aradan içeri gir, ara sokaklara bir gir. Çok uzak degil. Ve 2 senedir icraatını gör. Hani deme iş yapılıyo deme. Bu iş 2 sene sürer mi. Bol beddua alıyorsunuz haberiniz olsun

 32. Turgay dedi ki:

  Sularımızı zehir etttin

 33. GkSn dedi ki:

  Çakır Sen , Ablan ve olduğu sürece Ak Partiye Yerel Seçimde Oy yok. Referandumda EVET . Şimdiye kadar Reisin hatırı için Oy verdik zaten. Özellikle Mustafa Şahin ve Nurettin Yaşar Siz Ne İş yaparsınız Gören duyan var mı. Trambüs denen Saçmalığı yaptın Ama faydası Kocaeli Manisa Samsun ve K.Maraş ‘da yaşayan vatandaşlara oldu . Sebebi ise Bu Saçma Sapan Örümcek Ağı kabloları ve Körüklü otobüsten hallice olan Trambüsü gören ve test Eden Diğer Belediye Başkanları Hafif Raylı Sisteme Geçti ve Halkı bu Saçmalıktan Kurtardı. Sizde Biraz Vizyon Olsa GaziAntep Gibi Hafif Raylı Sistem yapardınız. Nereden Tutulursa Orası Elinde Kalır Bu Şehrin Sayenizde. Bari İStasyon , Çarmuzu , Sanayi ve Araştırma Kavşaklarını Yonca Kavşağı yapın diyeceğim ama Direklerimiz ve Kablolarımız var Yer Müsait Değil. Ama Orada Meydana gelen sıkışıklık ve kazalar Sizin İçin Hiç Önemli de değil Zaten. Yatın Kalkın Sen Ablan ve Diğerleri Reise Recep Tayyip Erdoğana Dua Edin Biz Onu Allah için Sevdik Sizi Değil….

 34. Akın Aras dedi ki:

  Meyve veren ağaç taşlanir malatyayi yeni bir Malatya yaptığı için malatyayi fuarlar şehri yaptığı sosyal yönden donattigi için malatyanin en ucra köşesine hizmet ettiği için kısacası yaşanılabilir bir Malatya yaptığı için Yine Yeniden Ahmet Çakır

 35. Dinçer DİNÇOĞLU dedi ki:

  Uzun zamandır takiplerim sonrası kendimce bir kanıya vardım ki bu sürekli eleştiri ve sürekli olumsuz ve hatta hakaretvari sözler….Herkes iyi bilmeli ki, bu ülkede özellikle Doğu Anadolu’nun kalkınmaya başlama hareketi kabul etsek de etmesek de ilk olarak Ak Parti Döneminde başlamıştır. Yaklaşık 16 17 yıldır süregelen Malatya ilinde Ak Parti Belediyesi,Yönetim ve Hizmetleri olarak bence bir gözden geçirilmeli.Ak Partili Belediye Başkanlarının hangisinde Malatya daha da çok kalkındı.Yatırımlar hangisinde daha çok yapıldı. Hangisinde şehrin çevresi ve çehresi daha çok gelişti.Özellikle gözle görülmeyen ve kilometrelerce yapılan Altyapı yatırımlarından tutunda şehrin üstyapılarına kadar kim çalıştı çabaladı. Ben burda ille de Sayın ÇAKIR çok iyi bir başkandı, Sayın bilmem kim daha kötüydü demiyorum. Amma velakin gözle görülenide bir kalemde atacak bir vicdana sahip değilim.Özellikle son 6-7 Yıldır Malatya ilinde yeni açılan Yollar,İş-Sanat ve Cazibe Merkezleri,Spor ve Sosyal Tesisler,Sosyal Alanlar üzerinde yapılan ıslah çalışmaları, Üst yapıyla gelen Görsel kazanımlar…Kısacası Yenilikten uzaklaşmaya yüz tutmuş MALATYA’mızın yeni bir vizyon kazanarak tekrardan canlanışı…Sadece Vicdanla hareket ederek, Allah’ın herkese vermiş olduğu aklı da , Selim bir şekilde kullanarak bir araştıralım. Öncelikle bunun cevabını Hakkaniyet ile söyleyebilmemiz gerek. Biz Türk olarak özellikle de Malatya insanı olarak, bir hizmet başlamadan, hatta daha bir kazma vurulmadan çıkan kuru gürültü ile kulaktan dolma sözlere inanarak konuşuyoruz. Daha olayın içeriğine bile hakim olmadan, “Evet ya, He ya, Bu da böyleymiş Şu da şöyleymiş” diyoruz. Oysa ki dilin KALEM olup herşeyi yazdığını, haksız yere edilen sözlerden bir gün hesaba çekileceğimizi ne de çabuk unutuyoruz.Hangi birimiz yapılan onca eleştiriler içerisinde gerçekten MÂNA’ya uygun olarak hareket ederek birşeyleri gerçek anlamda ortaya koyup düzelmesine yönelik adımlar atıyor ve ya ona yönelik konuşuyoruz.Varsa yoksa eleştiri.Varsa yoksa “Olumsuz konuşayım da ne olursa olsun” mantığı…Bir yerde eğer gerçek anlamda hizmet oluyorsa, orada Yol da kazılacak, İşler de aksayacak, Alışverişte duracak. Velhasıl bunlar ne için olacak? Yarınlar için…Başta kendimiz olmak üzere Evlatlarımızın ve bizlerden sonra gelecek nesiller içinse, buna hep birlikte el ele vererek duyarlılık ve anlayışla yaklaşmamız gerekir. Söz daha da uzamadan, Kudreti Sonsuz Allah,Memleketinin toprağına hizmet için bir damla dahi teri dökenden Razı olsun, Vesselam…

 36. GK dedi ki:

  sana sadece ve sadece Ak Partinin oy oranı düşmesin diye iknci sefer tahammül ettik. ama bu sefer o kadar yanlış ve gereksiz iş yaptınki artık adını bile duymaya tahammül edemiyorum İnşallah bir daha aday olmayarak milletimiz için en faydalı işi yaparsın

 37. mert-berkay dedi ki:

  Malatya’mız Belediyecilik hizmetinin en iyi dönemini Ahmet Bey’in döneminde almıştır.Kimse bunu inkar edemez.Bunları sıralarsak kısaca:
  1:Sosyal Belediyecilikte Türkiye’de ses getirdi.
  2:Yapılan yeşil alan park çalışmaları vatandaşlarımız takdirlerini kazanmıştır.
  3:Ulaşımda yapılan yenilikler son 8 yılda 100 yakın son model klimalı ve engelli kardeşlerimize yönelik alınan otobüsle vatandaşlarımız konforlu bir şekilde gidecekleri yerlere seyahat ediyorlar.
  4:200 yakın yeni alınan araç filosuyla Belediyemizin araç filosu daha güçlü hale geldi.
  5:Artık sokağımıza,Mahallemize dökülen asvalt finişer ile dökülüyor.
  6:Eskiden vatandaşlarımız tarafından yolun altı veya üstü ne yapılan hizmetler ayrımcılık yapıldığını söylerken Ahmet beyin zamanında bu kavran tamamen ortada kalkmıştır.Malatyanın size ihtiyacı var başkanım.Sizle beraber Malatya 2023’e inşallah gidecektir.Yolunuz Açık olsun.ALLAH Yardımcınız olsun

 38. leyla demirel dedi ki:

  yorumları okudukça gülüyorum. kendin çal kendin oyna muhabbeti olmuş. yorumlarda maaş alamayan mı dersin AK Parti yerine AKP yazan mı dersin. 15 temmuz gecesi yaşananları bizzat biliyorum. kahraman başkan’ımız Vikipedia da bile tescillenmiş. malatya insanı nankör millet değildir. malatyaspor’umuza yapılanları da biliyorlar 15 temmuzda yapılanlarıda biliyorlar. ahmet başkanın aday oymasını canı gönülden istiyorum. malatya elindekini değeri kaybetmez. bu arada akp li yazan chp liler partimizin adı ak parti tüzüğünde ismi ”adalet ve kalkınma partisi” kısaltılmış ismi ” AK Parti” dir bilginiz olsun yorumlarda akp yazmayın kabak gibi meydandasınız.

 39. Emrullah dedi ki:

  Başkanımız dan allah razı olsun. Rabbim yolunu Açık Etsin Nankörler Her Zaman iftira Atar Geçmişini Görmeden Geleceğe Laf Söylüyor Önce Sizler Bi Geçmişe Bakın. Gözünüzdeki Şu At Gözlüklerini Çıkarında Etrafı Görün. Büyük Başkan.

 40. Turan demirci dedi ki:

  Bos yorumlar kimse k.bakmasin. bu adam malatyaya 100 yillik iyilik yapti ilerde anlayacagiz neler yaptigini. Hangi belediye baskani alt yapiya cesaret edipde girdi. Aklimizi basimiza almaliyiz. Hakki olanin hakkini vermeliyiz 15 temmuzdaki kahramanligi yeter baskanin …

 41. Fethi konak dedi ki:

  Bizler Malatya ve ak partili olarak Ahmet Başkanı tekrar başkan yapcaZ. 15 temmuzda yaptıklarını bir Malatya biliyor Ahmet başkanım !

 42. Tarafsız Adam dedi ki:

  Bence başkana gereksiz yere yükleniyorsunuz. Köy garajı yapıyo mis gibi ama vatandaş illa o eski dökük garajı bırakamam diyo bizim halkımıza fazla hizmet yaramıyo. 15 yıl önceki ana yolların kaldırımında yürüyemiyorduk. Şimdi sokaklarda bile kaldırımlar var. Memleket için taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun

 43. Sinan dedi ki:

  Ahmet bskn yapmış olduğu hizmetlerle memleketimize bir çok eser kazandırmıştır.Her mahallede semt konakları yaşam spor merkezi kültür sanat sokağı nikah sarayı bölgesel parklar yeraltı yatırımları bunlar azımsanmayacak kadar değerli ve önemli kazanimladir memleketimiz için muhakkak ki her çalışmanın zorlukları çileleri vardır bunları göz ardı edemeyiz onun halka hizmeti hakka hizmet anlayışına sahip 15 temmuz gecesi darbecilere karşı dimdik duran cesur Malatya’nın lideri olduğunu unutmayalım Malatya giriş çıkışları iş makinaları ile kapatan havaalanına ölüme giden belediye çalışanlarını unutmayalim lütfen.her doğum sancılı geçiyor muhakkak bu sebepten ben şahsi fikrim aday olması ve Memleketimiz e hizmete devam etmesidir saygılar

 44. Mustafa dedi ki:

  Başkanım Yaptığınız Hizmetlerden dolayı teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz Malatya Halkı Olarak yapılan yatırımlar Hizmetler malatymıza kazandırdığınız sosyal Tesisler ve malatyamızın çehresini değiştirdiniz ALT yapıya yapılan hizmeti görmeyen sırf laf olsun diye konuşanlara inat yeniden sizleri Büyğkşehir Belediye Başkanlığına aday olmanızı istiyoruz

 45. Enes Onus dedi ki:

  Degerli Buyuklerim veya arkadaslar herkes burada başkanı hep eleştirmiş.
  Malatyayi Sosyal Projelerle Yapılan mesire alanlariyla ışıklandırmalarla Buyuksehir ee layık hale getiren Ahmet Baskandir
  Halkın talepleri sınırsız imkan kısıtlıdır. Belediyemizin bazi eksikleri olabilir ama emin olun bazi sokakların kötü durumda olmasi baskaninda hosuna giden birseu değildir heralde.Ama bazi calismalardan dolayi mecburen kaziliyor
  Başkanımız elestirileri okuyup elbette gerekeni yapacaktır.
  Ve Malatyasporumuzada verdiği destek tartışma ya kapali bir konudur .
  Hayırlı Günler

 46. Genç Malatyasporlu dedi ki:

  Valla başkanım biz gençler olarak seni seviyoruz, mütevazisin. Hele şu Malatyasprumuz içşn yaptıklarınız varya o bşle bize yeter. Kimsenin takımın yanında olmadığı zaman bile, belediye başkanı olduğu o günden bugüne kadar takımı maddi manevi destekledi. Sonuna kadar seninleyiz.

 47. Abdurrahman dedi ki:

  Yaptığın hizmetler zaten ortada, siyasi düşünmeyen bir başkan. Siyasi düşünseydi alt yapıya girmezdi, banane derdi. yaptığı alt yapıların kendisine faydası yok, aksine zararı var. Malatyanın geleceğini düşünerek, ileriye dönük şehir adına yatırım yaptı. Büyükşehir ile bütün ilçelere köylere yollar ve alt yapılar yapıldı. Buralarda da siyasi düşünmedi, oyu az nüfusu az demedi. Kendisine verilen görevi hakkıyla yerine getiren bir başkan. Ben şahsım olarak sizi tekrar başkan olarak görmek isterim.

 48. Orhan değirmenci dedi ki:

  Tüm yorumlara bakıyorumda Çakır aday olursa AKP’ye oy yok tarzı yazanlar var… zaten AK Partili değilsiniz ki dilinizden yazınızdan belli AKP der mi bir AK Partili 🙂 çakır dan allah razı olsun biz razıyız. Hiçbir belediye başkanının cesaret edipde giremediği alt yapıya girdi o bize yeter… oy kaybı düşünmeyen kahraman bir adam bence çakır, haksızlık etmeyelim 😉

 49. Ahmet dedi ki:

  Aslında bütün olay şu olacak ;CefCasını Ahmet Çakır çekti sefasını bundan sonra kim aday olup seçilecekse o sürecek bu tezime örnek olarak altyapı çalışmaları.Belediyecilikte sosyal belediyecilik anlayışı çok önemlidir.Ahmet Çakır ve yönetimi bunu çok güzel bir şekilde yapıyor.Ne Ak partiliyim ne başka bir parti sadece Reis gönül vermiş bir vatandaşım

 50. YAŞAR KUL dedi ki:

  Başkana görevinde başarılar diliyorum. Görevi süresinde Malatya’nın çehresini değiştirdi. Gurbetten gelen hemşehrilerimiz değişimi daha iyi görüyor. merkezdeki bazı halkımız körü körüne muhalefet yapıyor.
  SLOGANIMIZ……..
  MALATYANIN TAYYİBİ AHMET ÇAKIR….

 51. kenan dedi ki:

  Kesinlikle belediye başkanlığı yapabilecek form’da bir yapıya sahip değil çok açık bir şekilde söylüyorum eğer seçimlerde aday gösterilirse ,Oy kullanmayacağım .

 52. Asena Ulusoy dedi ki:

  Hem akp ye oy yok demişler ! Sen akp diyerek ak parti’li olmadığını kanıtlamışsın zaten.. Ahmet Başkan allah’ın izni ile tekrar aday olup tekrar başkanıımız olacaktır bir AK Parti’li olarak söylüyorum Akp’li değil !

 53. Bekir Kara dedi ki:

  Ahmet Çakır düzgün, beyefendi ve çalışkan insandır. Bu adam aday gösterilse sevinmez, gösterilmez ise üzülmez. Kadere iman etmiş birisidir. Keşke her siyasetçi böyle olsa. Ben şahsen Çakırın tekrar aday gösterilmesini isterim. Malatyamızda bunun döneminde çok değişti, belki burada yaşayanlar olarak bizler pek fark edemiyoruz ama dılardan belli aralıklara gelen insanlar daha iyi gözlemliyor.

 54. MUSTAFA dedi ki:

  Yeter artık birazcık Malatya nın iyiliğini düşünüyorsanız bu işe layık insanları seçelim.

 55. Malatyada uyumayan adam dedi ki:

  Cakir bir daha aday olursa Malatya kadaba olur . Sakin aday olma bu sehrin kaderiyle oynama Allah korusun!

 56. Yavuz dedi ki:

  Sadece temiz su içmek istiyoruz.su su sadece temiz su

 57. MalatyaPlatformu. dedi ki:

  Aday Olsada Seçilemiyecek . . . !!!

  1. nazlı ılıcak dedi ki:

   Tövbe est. nerden biliyorsun gökten zembille haber mi geldi ?

  2. öneri dedi ki:

   dur ki aday ola seçile. acemilikleri bitti. belki kalfa olmuştur

 58. cengiz dedi ki:

  Sayın çakır göreve gelirken ilk icraati sokak ve caddeleri yıkıp tekrar yapmak olmuştu..herhalde şimdi tekrar aday olmayacak ki..tüm yaptığı sokak ve caddeleri tekrar yıkıyor…

 59. cengiz dedi ki:

  Akp.li belediye başkanlarının çoğu yatsın kalksın tayip erdoğan a dua etsin..bu başkanların yüzde 80 ini kendileri tanınıp bilinip veya bir icraat adamları olduğu için oy almadı..hepsi milletin tayip erdogana olan sevgisi yüzünden bu makamlara geldi..inşallah bu referandum dan evet çıkacak ve millet tayip erdoganin hatırı için bu beceriksiz başkanlara oy vermekten kurtulacak..çünkü bubyeni sistemde hükümet sorunu ve kriz olma durumu olmayacağından ve sürekli istikrar olacağından..birinin hatrina binaen istemeye istemeye oy vermekten kurtulacağız…Allah aşkına şu malatya sokaklarını dolasin adam gibi düzgün esilmemis kazilmamamis harebeye dönmemiş bir sokak gorebilecekmisiniz..malatya hiç bu kadar sahipsiz kalmamisti..aylardır hemen hemen bütün sokak ve caddeler ayni anda kazildi ve öyle bırakıldı..çamur çukur pislik diz boyu..gören yok soran yok duyan yok…

  1. Ahmet soylu dedi ki:

   yeni sistemde hükümet sorunu ve kriz olma durumu olmayacağından sürekli istikrar olacakmış. Yani şimdiye kadar 15 senedir iktidara tek başına sahip olanlar hükümet sorunu yaşamış ki istikrar sağlanamamış diyo bu arkadaş. güler misin ağlar mısın .

   1. cengiz dedi ki:

    Anlamadığın şeye ister gül ister ağla..cokta tın…

 60. süslü dedi ki:

  HE İNŞALLAH ABLANIZ SİYASİ ARENA DA KALIRSA SİZDE KALRSINIZ.

 61. Kul hakkı dedi ki:

  Cuma günleri namazda ALLAHHH diyince yer gök inliyor melekler bile sasiyor lafa gelince kul hakkı bilirsin iki aydır maaş alamiyoruz ama Allah’a havale ediyoruz hesabınız Çetin olacak sen ve Hulusi poyraz

 62. Helvacı dedi ki:

  Bidaha oy veren kim ???Akp yine aday gösterirse akp ye bile oy yok !

  1. Orhan değirmenci dedi ki:

   AK Parti kardeş AKP deil, ak partili olmayışını ele veriyorsun dikkat et az :))

  2. neriman selçuk dedi ki:

   beyfendi sen ak partiye oy versen akp demezsin bi kere… demogoji ile algı yapmaya kalkışmışsın kendi çapında ama biz ak parti olarak bunları yemeyiz… kahraman çakır’ı da yedirmeyiz beyfendi…

 63. Ferit dedi ki:

  Aman aday olmayı dahi düşünme

 64. Gedik dedi ki:

  Sen bu.partide olduğun sürece bu partiye oy vermem çakır

 65. murat dedi ki:

  aman aman ne ak partiyi ne kendini yıpratsın. tadında bıraksın. büyük şehir zeki sarılar’ın icraatlarının kurbanı oldu zaten. sayın çakır’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. malatya olarak melih gökçek veya münir erkal gibi yırtıcı ve radikal bir başkana ihtiyacımız var.

 66. Ali dedi ki:

  Plan hazır bu arkadaş vekilliğe oynuyor Hakan bey belediyeye babadan oğula geçiyor ya ama şunu iyi bilin referandum için bişey demiyorum fakat bu millet size daha o oyları vermez inşallah sen aday olursun o zaman görürsün

 67. Ali dedi ki:

  Ahmet beyin hataları olsada iyi bir insan ..diye düşünüyorum

 68. Çöpçü dedi ki:

  Buda sorumu TRT ye verdiği reklamlar dan anlasılmıyormu.Maçlardan önce reklam veren tek Belediye Başkanı..Bence olmazsa seçimde daha hayırlı sonuç çıkar..Bize Ahmet Münir ERKAL gibi Başkanlar lazım..Ah ah Kıymetini bilemedik. .Kendimiz ettik ,kendimiz bulduk..

  1. hakiki çöpçü dedi ki:

   Haklısınız meslektaşım.Acaba o reklamları kendi cebinden mi yoksa belediyenin bütçesinden mi veriyor?

  2. Orhan değirmenci dedi ki:

   Kardeş balıkesir belediye başkanı falanda veriyor yalan söyleyip günaha girmemelisin bence vuracaksan sağlam bir kaç nokta bul ahiretine vurma 🙂

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."