Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Daha İyisini Hedeflemeliyiz”

“Daha İyisini Hedeflemeliyiz”
  • 12.10.2016

Yeşilyurt Belediyesi Bilgi-İşlem Müdürlüğü ile Yeşilyurt Kent Konseyinin ortak bir çalışması sonucunda lisans mezunu gençlerin iş hayatlarına geçişlerini hızlandırmak amacıyla “Yazılım Atölyesi” Kursu açıldı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat,  Yeşilyurt Kent Konseyi Hizmet Binasında devam eden ‘ Yazılım Atölyesi’ Kursunu ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, “Bizler toplum olarak bilgide kaybetme sürecini yaşayınca devamında zincirleme olarak bu kaybedişler her alanda devam etti. Bütün bilgi alanları çok önemlidir, biz gerçekten ufuk olarak bilgiye her zaman açık olmalıyız” dedi.

‘ANDROID STUDIO İLE MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME’ EĞİTİMLERİ VERİLİYOR

Fahri Kayahan Bulvarındaki Yeşilyurt Kent Konseyi Hizmet Binasının toplantı salonunda 4 Ekim’de başlayıp, 3 Kasım’a kadar devam edecek olan kursta ‘Android Studio ile Mobil Uygulama Geliştirme, Cep Telefonlarına Uygulamalar Yapma” konularında kursiyerlere dersler veriliyor.  İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Yüksek Lisans Öğrencisi Muhammed Çobanoğlu tarafından verilen eğitimler beş hafta sürecek. Uygulamalı ve pratik eğitimlerden geçen kursiyerlere kurs bitiminde katılım belgeleri takdim edilecek.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Başkan Yardımcısı Mehmet Güner ve Rıza Murat Türksoy ile birlikte Yeşilyurt Kent Konseyi Hizmet Binasını ziyaret ederek, kurs hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Kursiyerlerle sohbet ederek, bilgi ve teknolojinin öneminden bahseden Belediye Başkanı Polat, “ Toplum olarak bilgide yetersiz ve eksik kalınca kaybetme süreci yaşadık. Gençlerimize düşen görev, bilgide, teknolojide ve bilgisayar dünyasında kendilerini geliştirip, derinlikli bilgiye sahip olmalarıdır “ dedi.

“BÜTÜN BİLGİ ALANLARI ÇOK ÖNEMLİ”

Bütün bilgi alanlarını çok fazla önemsediklerini ifade eden Belediye Başkanı Polat, “ Bizim toplum olarak kaybetmemizin ve yenilgimizin temel nedeni; bilgide eksik kalmamızdır. Batı dünyası, aramızdaki rekabet sırasında bilgide öne geçince sanayide, endüstride ve ticarette atılım yaparak makinalaşma stratejisini uygulamaya koydu. Makinalaşma süreci artınca ciddi anlamda ham madde ihtiyacı doğdu ve sömürgeleşme başladı. Batı bu anlayış çerçevesinde dünyanın dört bir tarafını sömürge haline dönüştürdü” dedi.

Anadolu topraklarının İslam Ümmetini temsil ettiğini sözlerine ekleyen Polat, “  Bizler toplum olarak bilgide kaybetme sürecini yaşayınca devamında zincirleme olarak bu kaybedişler her alanda devam etti. Bütün bilgi alanları çok önemlidir, biz gerçekten ufuk olarak bilgiye her zaman açık olmalıyız. Bilgi-İşlem ve teknolojiyle ilgili alt yapı bariz bir şekilde mücadele ettiğimiz bir alandır.Doğal olarak karlılığın da olduğu bir alandır” dedi.

 “MÜCADELEMİZİN TEMELİNDE, TEKNOLOJİ, EĞİTİM VE BİLGİ VAR”

Teknolojik gelişmelere sürekli açık olduklarını ve bu eğitimler için imkanları seferber ettiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Polat, “Bizim mücadelemizin temelinde, küçük çocuklarımızdan başlayarak, gençlerimizin eğitimli ve bilgiyle donanması vardır. Bilgi de derinleşmemiz ve ileriye gitmemiz lazım. Bilgiyi gerçekten hakkıyla kullanmak gerekiyor. Kent Konseyi ile Medeniyet ve Sanat Araştırmaları Merkezini bu yüzden faaliyete geçirdik. Sempozyumlar, paneller, çalıştaylar ve yazar-öğrenci buluşmalarını düzenlememizin temel nedeni budur. Bu faaliyetler belediyelerin öz görevleri arasında değildir ama bu tip hizmetleri geleceğe yatırım olarak gördüğümüz, bu düşünceyle hareket ettiğimiz için eğitim ve bilgi alanında boşluk bırakmıyoruz. Bilgiye yönelik çalışmaları diğer çalışmalardan daha fazla önemsiyoruz. Teknoloji ve bilgisayarı derinlemesine öğrenme gayretinde olanları gördüğüm zaman sevincim artıyor, kursiyerlerimizin de bu konuda derinleşmesi ve yeni bilgiler öğrenmesi önemlidir. Rutin belediyecilik hizmetlerinde ise fire vermeye, o yarışta geri kalma şansımız yok tabiî ki.  Halkımızın memnuniyeti açısından eksik bırakma hakkımız da yok.Halkımıza en güzel hizmeti eksiksiz şekilde ulaştırıyoruz” dedi.

“BİZİM TARİHİMİZDE SÖMÜRGECİLİK YOK”

“Bizi öldürmeyen ve felç etmeyen her darbe daha fazla güçlendirir” diyen Belediye Başkanı Polat, “Darbeler yiyeceğiz, ayağa kalkacağız yeniden mücadele edeceğiz. Hiç beklemediğimiz bir anda darbe yiyebileceğiz, buna hazırlıklı olmak lazım. Uzun soluklu bir süreci içinde barındıran davamızın peşindeyiz. Davamız; öncelikle bu topraklarda yaşayan insanların özgür ve hür yaşamaları ardından ümmetin ve tüm dünya insanlarında aynı anlayışta hayat sürmeleridir. Hedefimiz tüm dünyaya açıktır, Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bizim sömürge tarihimiz yok, biz hiçbir yeri sömürmedik ve hiçbir yere de sömürge gözüyle bakmadık. Gittiğimiz yerlerle paylaştık, vergi aldık ama onu geliştirdik, yolunu yaptık, kervansaraylar yaptık, ilim, irfan, bilim, adalet götürdük, ekonomik refahı sağladık. Asla ve katiyen mantığımızı sömürge üzerine kurmadık.Sömürge sürecinde de biz sömürgesi olan bir imparatorluk olmadık, bu açık ve net.Sömürge bizim insanlık ve din anlayışımıza ters,bizim anlayışımızda adaletli bir şekilde yaşam modeli her zaman ön plandadır” dedi.

“DÜNYA’DA SİBER SAVAŞLAR YAŞANIYOR “

Konuşmasının sonunda kursiyerlere bazı tavsiyelerde bulunan Belediye Başkanı Polat,, “Yeteneğiniz neyi meyilliyse, hangi alanda daha iyisini yapabileceğine inanıyorsanız kendinizi o alanda geliştirin, derinleştirin ve detaylara girin. Şu anda yaptığınızla asla yetinmeyin, daha fazla bilgiye ulaşmayı ve kendinizi geliştirmeye gayret edin. Dünya’da siber savaşları yaşanıyor, Rusya’nın uçaklarını düşürdüğümüz zaman o günkü şartlarda karşılıklı siber savaşları yaşanmıştı. Bizler bu konuda hazırlıklı olmasaydık gereken karşılığı veremezdik. Ülke olarak hazırlıklıyız ama alacağımız çok fazla mesafe var.Size bir tavsiyemde; yöneticilerden çok fazla beklenti içinde olmayın, ‘Yöneticiler bize yol göstersin’ diye beklentiye girmeyin. Kendinizi sürekli geliştirerek, insiyatifinizi kullanın” dedi.

Bülten

yazılımkurs

Etiketler: / /

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."