Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

Deva Partisi Malatya Örgütü Bilsam’a Emanet

Deva Partisi Malatya Örgütü Bilsam’a Emanet
 • 10.07.2020

6 KİŞİLİK KURUCU HEYET ATANDI.. Ali Babacan’ın genel başkanı olduğu Demokrasi ve Atılım Partisi (Deva) Genel Merkezi’nin, “Malatya teşkilatlanmasından sorumlu olacağı” belirtilen 6 kişilik bir heyeti belirlediği ve bu isimlerin atamasını yaptığı açıklandı.

[email protected] şeklinde, kurumsal olmayan bir mailden medya kuruluşlarına gönderilen “DEVA Partisinden Malatya’ya Altı Kişilik Kurucu Heyet” başlıklı yazılı açıklamada, Deva Partisi Malatya teşkilatlanmasından sorumlu olacak ‘İl Kurucu Heyeti’nin belirlendiği bildirildi.

Açıklamada, Deva Partisi Malatya İl Kurucu Başkanlığı görevine Mali Müşavir Onur Güneş’in atandığı, İl Kurucu Heyeti üyelerinin ise Hüseyin Sarıgül (Bağımsız Denetçi), Sinan Akıncı (Tekstil Mühendisi), Ceylan Özbek (İnşaat Mühendisi), Yasin Kalkan (İş İnsanı) ve Elçin Haliloğlu (Ekonomist) olduğu belirtildi.

İl Başkanı da dahil atanan 3 isim BİLSAM’dan
Kurucu İl Başkanı da dahil olmak üzere, Deva Partisi Genel Merkezi tarafından atanan 6 isimden 3’ünün, kuruluşundan itibaren AKP’ye destek veren çalışmalarıyla tanınan ve sivil toplum örgütü olduğu ileri sürülen BİLSAM (Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi) Kurucular Kurulu üyesi olduğu öğrenildi.

Deva Partisi Malatya Kurucu İl Başkanlığına atanan Onur Güneş’in yanı sıra, Deva Partisi Kurucu Heyeti’ndeki Hüseyin Sarıgül ve Sinan Akıncı’nın da BİLSAM Kurucular Kurulu üyesi olduğu biliniyor. BİLSAM’ın web sitesindeki güncel bilgilere göre, Kurucu İl Başkanı Onur Güneş, halen BİLSAM Yönetim Kurulu’nda muhasip üye olarak görev alıyor.

BİLSAM’ın kuruluşundan itibaren uzun yıllar başkanlığını yapan, AKP’den milletvekili ve belediye başkan adayı olmak için istifa ettiğini açıkladıktan ve aday gösterilmedikten sonra yeniden BİLSAM Başkanlığına dönen İbrahim Gezer de (yandaki fotoğrafta) Deva Partisi Kurucular Kurulu üyeleri arasında yer almıştı.

“İl Kurucu Başkanı ve Heyet Üyeleri, Gezer’in de İçinde Bulunduğu Komisyonun Belirlediği Listeden Seçildi”
Medya kuruluşlarına gönderilen açıklamada, İl Kurucu Başkanı Onur Güneş ve İl Kurucu Heyeti üyelerinin, partinin kurucular kurulu üyesi İbrahim Gezer’in de içinde bulunduğu 5 kişilik bir komisyon tarafından önerilen çok sayıdaki isim arasından Deva Partisi Genel Merkezi tarafından atandığı vurgulandı. Açıklamada, belirlenen heyetin, il ve ilçe yönetim kurullarında yer alacak isimleri tespit edeceği kaydedildi.

Yakın bir tarihte il yönetim merkezinin belirleneceğinin de ifade edildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ayrıca bu çalışmalar kapsamında önümüzdeki günlerde bir il teşkilat merkezi belirlenerek, İl ve İlçe Yönetim Kurulları asıl ve yedek üyeleri, İl Disiplin Kurulu asıl ve yedek üyeleri, İl Uzlaşmazlık Çözüm Kurulu asıl ve yedek üyelerinin belirlenmesi için bir süreç başlatılacağı ve bu sürecin kamuoyu ve gönüllülerle paylaşılarak başvuruların alınacağı kaydedildi. Bu çerçevede DEVA Partisi Malatya İl Yönetiminin 30 asıl 15 yedek, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe yönetimlerinin 20 asıl 10 yedek, diğer ilçelerimizin 10 asıl 5 yedek, İl Disiplin Kurulunun 5 asıl 3 yedek ve İl Uzlaşmazlık Çözüm Kurulunun 5 asıl 3 yedek olmak üzere toplamda partinin tüm yetkili organlarında 193 asıl, 90 yedek üyenin görev alacağı ve kaydedilecek toplam üye sayısının ise ilimizdeki 2086 olan seçim sandığı sayısının iki katı, yani 4172 olacağı bildirildi”.

Bülten- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

İl Kurucu Başkanı Onur Güneş, Genel Başkan Ali Babacan’la

Etiketler:

Yorumlar
 1. Selim Aslan dedi ki:

  Aklımı kullanarak sana cevap veriyorum kardeşim:
  Yeni kurulan bir parti uzaylılardan oy almaz zaten var olan partilerden alır en fazla oyuda en fazla oya sahip olandan alır, dünyanın her yerinde aynıdır. İşiniz gücünüz iftira ve komplo teorileri, bu zamana kadar hep bu şekilde konuştunuz ve var oldunuz. Artık yeter bu palavralara karnımız tok. Ali BABACAN iyi, dürüst, başarılı, akıllı, bir adam vr nasıl ki zamanında Akpye oy verdiysek bu adama da oy verme hakkımız var, bu bir siyasi harekettir demokrasinin gereğidir. Tek adam rejimi istemiyoruz ve gerekeni yapıp reyimizi kullanacağız. Karınca misali biz doğru bildiğimizi yapalım küçük ağzımızda bir damla suyu taşıyalım ateşe gerisi takdiri ilahi. Ve sizin gibi düşünenlere nacizane tavsiyem şu, ekmeğinize bakın ekmeğinize, var olan aklınızı akpe teorilerine kaptırmayın. Allah size hangi partiye oy verdin diye sormayacak.

 2. Dr. Reşit dedi ki:

  Ali babacan ekonomi bakanıyken ekonomi mis gibiydi bu adam istifa etti memleket düşüşe geçti şuan almayada asgari ücretle çalışan bir işci yaklaşık 16 tam asgari ücret ile audi marka sıfır bir araca sahip olabilirken ben doktor olmama rağmen türkiyede bu aracı yaklaşık 28 tam maaşım ile alabilirim. Almanyadaki işci bizim okumuş doktor-mühendislerimizden çok daha iyi konumda. Buna rağmen akp yi nasıl oluyorda millet savunuyor hâla anlamış değilim. Bizim insanlarımıza iki güzel söz söyleyin tamam. Hemen ikna oluyorlar. Bize icraat lazım akp sadece laf yapıyor. Şuan bulunduğumuz ekonomik durumdan 7 den 70 e herkes şikayetci buna rağmen akp yi destekleyeceklerini sanmıyorum. Deva partisi umarım en kısa zamanda iktidar olurda ekonomi düzelir.

 3. Osman dedi ki:

  Akp de ilk çıktığında herkes dedi bunlar bir şey yapamaz… sonra ne oldu..

 4. saim dedi ki:

  Türk halkı olarak herkesin uzman olduğu bir alan var yerli yersiz eleştiriyoruz sanki hepimiz siyaset bilimciyiz benim bu tepkim eleştirilere değil acımasızca yapılan eleştirilere kızıyorum yakinen tanıdığım liyakat sahibi insanların sorumluluk alıp eli taşın altına koyması neden acımasızca eleştiriliyor buna kızıyorum. hepsini tebrik ediyorum ALLAH yar ve yardımcıları olsun

 5. arda dedi ki:

  Onur Güneş’i tanıyan tanımayan kişiler tarafından yorum yapılmış. Kendisi özel hayatında ihtiyaç sahibi, öğrenci birçok insana menfaat beklemeden iyilik yapmayı seven bir insandır. Tanıyanlar bilir. Bu göreve layık görülmüş eminim ki şimdiye kadar gelen birçok siyasetçiden daha adil görev yapacaktır. Kendisine bu mücadelede başarılar dilerim.

 6. burak dedi ki:

  Memleketim için çok iyi şeyler yapabileceğine inanıyorum. Bu görevi de layığıyla yerine getirebilecek değerli bir insandır kendisi.

 7. Ahmet dedi ki:

  Bu partiyi kuranlar ile kurduranlar da biliyor ki ilk seçimde %2 oyu bile zor bulacaklar.Peki bu çabanın amacı ne.Amacı ise ortada.Ak parti ile C.Başkanımızın oy oranından ne kadar koparırsa o kadar iyi.Bunları organize eden üst akıl,hdpkk ile chp yi, iyi partiyi,saadet partisini ve bu döküntüleri bir araya getiriyor.Aklını kullanan her vatandaşın bunların nasıl ve neden bir araya geldiklerini gördüğünü düşünüyorum.

  1. Mehmet dedi ki:

   Aynen Ağabey ağzınıza sağlık.. keşke haber olarak bu yazınızı yayınlarda herkes okusa.. Allah bunlardan vatanımızı milletimizi korusun..

  2. aras dedi ki:

   arkadaş chp ile iyi partiyi katmasanız olmuyor dimi.başınıza taş düşse chpden biliyorlar.ülkenin ekonomisini chpmi bozdu.yurtdışında sıfır sorun dediler herkesle kavgalılar chpmi yaptı.habur rezaletleri,çözüm süreci megri megriyi chpmi yaptı.daha sayayımmı.ayıp ya.ne zaman AKP yi eleştirmeyi düşünüyorsunuz.evet bunu da yanlış yaptı ne zaman diyeceksiniz.yeter artık gidin kendi partinize bakın.sanki ülkeyi chp yönetiyor.Biraz suçluyu kendi mahallenizde arayın.bak millet aç fakirleşti.kredi çekmeyen adam kaldımı.herkes borçlu.bunu da chp dersiniz siz.ama ayet açık gözleri var görmezler,kulakları var duymazlar.yeterli bence bu ayet

 8. Tarık dedi ki:

  bu adamların bu memlekette 1 kuruşluk iş yapmadan devleten binlerce lira alıp yattıklarını cümle alem biliyor..
  Bunların derdi kim hangi parti olursa olsun yeter ki millet vekili olalım diyorlar.. ayrıca geçmişte kimlerle kol kola olduklarında vatandaş bir araştırsın.. Mert, yiğit, dürüst adam daha önceki partilerde aday olarak ortaya çıktıklarında varsa o partilerin yanlışı o zaman konuşalardı.. Orada bir işe yaramadıklarını söyleyince sözüm ona demokrasi simidine tutunup ahkam kesiyorlar.. o dernekler merneklerde menfaat grubu oluşturmanın kılıfıdır. ağalar.. Bu insanlar 60ların 70lerin 80lerin hele 90ların isanları hiç değil..

 9. Kasım dedi ki:

  İl Yönetiminde yer alan Hüseyin Sarıgül’ün facebook sayfasındaki son paylaşımı sanırım bu haberden daha önemli. Son anda neyi paylaşamadılar ki bu kadar ağır bir açıklama yapmış.

 10. ahmet koc dedi ki:

  İslamcı geçinen Kürtçü kardeşler (???), facebook sayfalarına bakın görürsünüz.

 11. Murat dedi ki:

  Deva adıyla Şelalecilik mi yapılacak?

 12. D. Şomlu dedi ki:

  Bakıyorum bakanlığı, vekilliği tadan daha yok mu diyor..

 13. Orhan Bozkale dedi ki:

  Bu saydığınız isimler acaba kendi mahallesinde muhtar adayı olarak seçime girseler kaçı muhtar seçilir. Reis sayesinde etiket alırlar sonra reise akılları sıra meydan okurlar. Hadi oradan, zavallı, makam düşkünü zavallılar.

 14. Onur dedi ki:

  Nice emekler heba olup gitmekte. Olup bitenler karşısında artık hayret bile etmiyoruz. Anadolu insanının büyük bir samimiyet ve özveriyle sadece Allah rızası için destek olduğu, çocuklarını emanet ettiği, ailesinin rızkından kesip harcamalar yaptığı bir yapının aslında tamamen gizli amaçlarını gerçekleştirmek için kurulmuş bir terör örgütü olduğunu ancak 15 Temmuzda onlarca şehit verdikten sonra anlayabildik.
  BİLSAM, aslında üç-beş hasbi insanın yine sadece Allah rızası için çocuklarını yetiştirmek için kurdukları, yine temiz Anadolu insanının büyük maddi ve manevi emekleriyle büyüttüğü bir dernek iken nasıl oluyor da birilerinin siyasi emellerine hizmet eden paravan bir yapıya dönüştürülüyor.
  Şimdi biz kime, niçin güveneceğiz. Çocuklarımızı saf niyetlerle emanet ettiğimiz insanların aslında perde gerisinde kendi istikballeri için çalıştıklarını, vakıfların, derneklerin ise sadece paravan olduklarını öğrenmek artık bize acı vermiyor. Çünkü bu artık sıradanlaştı. Şimdi hangi dernek ve vakfa iyi niyetle bakmaya kim bizi ikna edebilir?
  Özellikle Allah’a hesap verme bilincinde olan insanların kol kırılır, yen içinde kalır demeden çok ciddi bir öz eleştiri yapmaları, emeklerimizi sömüren sözüm ona dava adamlarını ayıklamaları gerekmez mi?

 15. öneri dedi ki:

  Doğru tohumu doğru zamanda doğru şartlarda ekerseniz hasadınız bereketli olur.
  Bu doğru parametreler Tarım aletleri mühendisliğinin işi değil. O’nun işi mibzeri sadece tasarlamak.
  Kılavuzu doğru seçin ki; pis kokulara maruz kalmayasınız.

 16. Hacıcavcav dedi ki:

  Bunların kendilerine hayrı var mı ki?

  1. Mehmet dedi ki:

   Ağzınıza sağlık..

  2. Ramazan dedi ki:

   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak sizin aklınızdan şüphe ediyorum. At gözlüklerinizi çıkarın artık. Uyanın uyan uyan…. Saçma sapan yorumlar yapmadan önce bağımsız haber kuruluşlarından, internet sitelerinden iyice araştırmanızı tavsiye ederim

   1. Saniye dedi ki:

    Demokrasiyi unutmayalım…yeni partilerin oluşması kimseyi korkutmamalı…netice itibariyle şu ortamda buna cesaret edip yola çıkmaları bile bence büyük başarı. ..Zaten yargısız infaz yaparak sorgulamayarak bu noktalara geldik…Ekonomiyi çıktığı raydan duzeltebilecek ekip ve kadrolara çok ivedi ihtiyaç var…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."