Final

OpelMalatyalife Residence

Bahçeşehir
Malatya Haber -

“En Sürpriz Bakan Benim”

“En Sürpriz Bakan Benim”
  • 28.12.2015

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Türkiye’yi dimdik ayakta tutmak zorundayız” dedi.

Uçakla Elazığ Havaalanına inen Bakan Tüfenkci için Çiftlik mevkiinde karşılama töreni düzenlendi.   Kendisini karşılamaya gelenlerin oluşturduğu uzun kuyruk tarafından davul-zurna ve çiçeklerle karşılanan Tüfenkci, yaklaşık 15 dakika selamlaştı.

Halk oyunları ekibiyle, turacıların gösterilerini izleyen Bakan Tüfenkci, burada yaptığı kısa konuşmada, kendisine gösterilen ilgiye teşekkür etti.

Tüfenkci, 1 Kasım seçimlerinden sonra kurulan hükümette tarafına tevdi edilen bakanlığın 2002 yılından bu yana milletin AKP’ye verdiği güçlü destekler neticesinde Malatya’ya verilen bir bakanlık olduğunu ifade etti.

Kendisine verilen Gümrük ve Ticaret Bakanlığından dolayı Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Malatyalılara teşekkür eden Tüfenkci, “İnşallah bundan sonra milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, teşkilatlarımızla, ilin bürokratlarıyla beraber Malatya’nın kalkınması, büyümesi için var gücümüzle, daha güçlü olarak çalışacağız ve hizmetleri dün olduğu gibi bugünde, yarında Malatya’ya layık olduğu şekilde getireceğiz. Yeter ki biz birliğimizi, beraberliğimizi, bütünlüğümüzü, dirliğimizi bozmayalım. Gördüğüm ve gördüğünüz gibi gerek AK Parti’ye oy verenler gerek AK Parti’ye oy vermeyen Malatyalı hemşerilerimiz, Malatya’da bir milletvekiline bu görevin verilmesinden dolayı ziyadesiyle memnunlar. Biz, bundan sonra bütün Malatyalı hemşerilerimizi kucaklayarak, onların her bir sorununu kendi sorunumuz olarak bilerek, bütün milletvekillerimizle beraber hizmet etme noktasında gayret göstereceğiz” dedi.

Bakan Tüfenkci’yi Çiftlik mevkiinde Vali Süleyman Kamçı, AKP Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, belediye başkanları, partililer ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

– İl Danışma Meclisi Toplantısı-

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, daha sonra AKP Malatya İl Başkanlığınca her ay düzenli olarak gerçekleştirilen İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda açılış konuşmasını yapan AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, “Bu kürsüden çok defa başka illerden milletvekili olup da bakan olarak gelip, sayın Bakanımız diye hitap ettiklerimiz vardı. Bugün ilk defa Malatya’dan seçilmiş, içimizden çıkmış, teşkilatımızdan çıkmış bir kardeşimiz sayın Bülent Tüfenkci’ye sayın bakanım diyorum” ifadesini kullandı.

Kahtalı, çok özel bir günü hep birlikte yaşadıklarını kaydederek, “Bu güzel günü bize yaşatan Rabbimize hamdolsun. Bir süreci hep beraberce yaşamış olduk. Daha öncesinde bir 7 Haziran sürecini hep birlikte yaşadık. O gün meclis aritmetiğinin azizliğe uğrayarak, 18 eksik milletvekiliyle iktidarı kuramadık ve üzüldük. Ama biz sabredenlerden olduk. Milletimize dönüp, bu işe kaldığımız yerden nasıl devam edebiliriz diye 1 Kasım seçimlerine gittik. 1 Kasım seçimlerinde özellikle Malatya’mızdan büyük destekler veren tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. 11 seçimde almış olduğumuz oyların en üstünü 1 Kasım’da aldık. Büyük bir zafere imza attık” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Bugün bizim için çok önemli bir gün. Allah’a ham ediyorum. Birkaç mutluluğu birden yaşadık. Halkımızın büyük desteğiyle büyük bir sorumluluğu ak kadrolar olarak tekrar almış olduk. Ama bizleri son derece memnun eden Malatya’da 13 yıldır Türkiye’de ilk 3 içerisine girdi. Bu dönem bizim için çok daha farklı. Malatya’ya sayın Bülent Tüfenkci’yi bakan olarak göndermeleri bir şans. Türkiye içinde bir şans olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

“Kent baskısını üzerimizden attık”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, toplantının danışma toplantısı olmasının yanı sıra Malatyalıların büyük buluşma günü olduğunu ifade etti.

Şahin, yıllardır bir hasreti, özlemi, sevdayı gidermenin keyfini yaşadıklarını kaydederek, şunları söyledi: “Elbette 2002 tarihinde iktidara gelmiş olan AK Parti’miz o gün sıkıntılı dönemleri geride bırakmanın hep sevincini yaşadık. Ama her seferinde Malatya’ya geldiğimizde veya Malatya dışında bulunan hemşerilerimizle karşılaştığımızda ‘ne için bir bakan çıkaramıyorsunuz?’ deniliyordu. Bakanlık istemekle olmuyor. Emanet ve riyasetin istenmeden alınması, verilmesi gerçekten güzellerin en güzelidir.  Evet siz bir şey istemeden Cenabı Allah sizlere nasip etmişse işte işin en güzel olan tarafı budur. Bugüne kadar hasretle beklemiş olduğumuz bu özlemimizi gideren başta sayın  Cumhurbaşkanımız olmak üzere sayın Başbakanımıza ve emeği geçen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bir kent baskısının üzerimizden atılmasının sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.” 

“Türkiye’nin ekonomisi artık Malatya’ya bağlı”

AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık da, “Bugün Allah’a hamdolsun sesimiz çok daha gür çıkıyor.

Çalık, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci  için gerçekleştirilen karşılama töreninde Malatyalıların ve parti mensuplarının yüzünde daha başka bir gülümseme olduğunu ifade ederek, “19 yıl aradan sonra, Recai Kutan bakanımızdan sonra Malatya’ya bir bakanlık geldi. Ve o bakan, bizim içimizden çıkan, 15 yıldır bu partinin emeğini çeken, kuruluşundan beri var olan, bize 5 yıl il başkanlığı yapmış, mütevaziliğiyle, kıymet bilen haliyle, Malatya’ya yakışan duruşuyla Bülent Tüfenkci kardeşimiz oldu. Yüce Rabbim utandırmasın. 19 yıl aradan sonra Malatya bir bakana kavuştu. Binlerce kere şükürler olsun” diye konuştu.

Herkesin ‘Malatya’ya artık bir bakanlık verin’ dediğini dile getiren Çalık, “O bakan, en çok yakışan bakan Bülent Tüfenkci oldu. Çok zor bir bakanlık bekliyor. Çok güçlü bir bakanlık, bakanımızı bekliyor. Türkiye’nin ekonomisi artık Malatya’ya bağlı” dedi.

“Malatya’yı utandırmayacağız”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bakanlığın şahsında tüm Malatya’ya verildiğini ifade etti.

Tüfenkci, gösterecekleri başarı ve performansın bütün Malatya’nın göstereceği başarı ve performans olacağını belirterek, “Bundan sonra Malatya’dan çıkacak milletvekillerinin ve siyasetçilerin AK Parti hafızasında başarılarla dolu bir yer etmesi içinde sizlerden destek bekliyorum. Bende gece gündüz gayret gösterip, çalışacağım. Malatya’yı utandırmayacağız inşallah” şeklinde konuştu.

“En sürpriz bakan benim”

Kabinenin içerisindeki en sürpriz bakan olduğunu kaydeden Tüfenkci, şunları söyledi: “Hükümet kurulmadan önce çok çeşitli bakanlar senaryosunda hiçbirinde Bülent Tüfenkci olarak benim ismim olmazdı. Zaten Türkiye’de de bu kabinenin içerisinde en sürpriz bakanlardan birisi de benim. Rabbim nasip ederse gerçekten o oluyor. Birbirimizin kalbini kırmadan, birbirimizin arkasından kuyu kazmadan, ayak oyunları yapmadan partimizi nasıl başarıya ulaştırırız, davamızı nasıl başarıya ulaştırırız, birbirimizi nasıl yükseltiriz, bunu hep beraber yapacağız. Bizler el ele verdiğimiz zaman, birbirimizi desteklediğimiz zaman yapamayacağımız hiçbir şey yok. Şimdi hizmet zamanı. İl bürokratlarımızla birlikte büyük projeler üreteceğiz, büyük düşüneceğiz. Bizlerde oralarda bu büyük projeleri takip edip, kısa zamanda Malatya’ya göndereceğiz” dedi.

“Bu mutluluğu muhalefet partilerinde de görüyorum”

Tüfenkci, herkesin hizmetkarı olduklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizlerin hizmetkarıyız. Bize oy versin vermesin bütün Malatyalı hemşerilerimizin hizmetkarıyız. Bu mutluluğu, bu sevinci bize oy vermeyen muhalefet partilerinde de görüyorum. Milletvekillerimizde de aynı sevinci görüyorum. Bu sadece AK Parti’de seçilen milletvekillerimizde değil, CHP, MHP’den seçilen milletvekillerimizde de o heyecanı ve şevki gördük. İnşallah bunu Malatya’nın lehine sinerji olarak çevireceğiz ve bundan Malatya kazanacak.”

“Sadece Malatya değil, Türkiye büyüyecek”

Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini ve bu süreci yönetmek zorunda olduklarını dile getiren Tüfenkci, “Bu kritik coğrafyada uygulayacağımız politikalarla 64. hükümetini kendini tanımlarken reform hükümeti olduğunu ifade ederek yola çıktı, ilk günkü aşkla yola çıktık. İnşallah bu aşk ve heyecanla Türkiye’nin hem milli gelirini hem refahını hem de gelişmişlik düzeyini artıracağız. Bundan sadece Malatya’yı büyüterek değil, bütün Türkiye’yi büyüteceğiz. Bütün Türkiye inşallah kazanacak. Bizimde bunda tuzumuzun olması için çalışacağız. Gerçekten ülkemiz kritik bir süreçten geçiyor. Bu kritik süreçleri, arka arkaya süren bir süreç ve biz bu süreçleri yönetmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Tüfenkci, “Bu dönemden sonra ihracat yapanda, ithalat yapanda Türkiye’deki gümrükleme maliyetlerinin düştüğünü görecek. Dünya piyasalarıyla rekabet eden bir konuma gelecek. Bunu da Allah’ın izniyle başarıp, Gayri Safi Milli Hasılamızı da artırmada bakanlık olarak üzerimize düşeni gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."