Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Eski Başkan Çerçi’den ‘Dümdüz Yol’ Hatırlatması

Eski Başkan Çerçi’den ‘Dümdüz Yol’ Hatırlatması
 • 10.11.2016
 • Eski Belediye Başkanı Çerçi, mevcut başkan Çakır’ın Tecde-Çırmıhtı yolunu MAŞTİ kavşağına bağlayan yol ile ilgili açıklamalarının ardından bazı düzeltme ve hatırlatmalarda bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın, Tecde- Çırmıhtı yolnu MAŞTİ kavşağına bağlayan 3.5 km. uzunluğunda, 50 metre genişliğindeki yolla ilgili olarak yaptığı “Malatya’nın en uzun ve en düz caddesini açtıklarına” dair açıklamasına, Malatya eski belediye başkanlarından Mehmet Yaşar Çerçi’den bir “hatırlatma ve düzeltme” geldi.

Söz konusu yolla ilgili bölgede inceleme yapan Büyüşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın açıklamalarını malatyahaber.com’da okuduğunu belirten ve halen Bursa’da yaşamını sürdüren Malatya’nın 1999- 2004 yılları arasındaki Belediye Başkanı Çerçi, Fahri Kayahan Bulvarı’nın ‘eğri-büğrü’lüğü ve Tecde-Çırmıhtı yolu ile MAŞTİ arasına açılan yolun ‘cetvel gibi dümdüz’ olmasına ilişkin şunları söyledi:

“Göreve başladığımız 1999 yılında bizden önceki dönemde planlanmış olan Fahri Kayahan bulvarını açmaya başladık. Planlanmış yolun eğri-büğrü olduğunu görünce imardaki arkadaşlara bunun düzeltilmesini rica ettim. Ancak, uzman arkadaşlar bunun mümkün olmadığını, çünkü önceki dönemde şuyulandırmanın bittiğini ve yeni parsel durumuna göre de tapuların çoğunun çıktığını belirttiler. Ve bu durumda geriye dönüşün imkansız olduğunu söylediler. Aldığımız bu cevaba üzüldük ve maalesef planlanmış eğri-büğrü haliyle Fahri Kayahan Bulvarının düzenlemesini yapıp hizmete açtık.

Daha sonra imardaki arkadaşlara talimat verdik. MAŞTİ ile Tecde arasına yeni bir yol planlanmasını ancak bu yolun kesinlikle dümdüz çizilmesini, bitirdiğimizde MAŞTİ’ den baktığımızda yolun diğer ucunda Yeşilyurt (Çırmıhtı) yolundan geçen arabaları görmek istediğimi rica ettim. Ve açacağımız yolda kimin arsası olursa olsun ayrıcalık tanınmayacağını söyledim. Sağ olsun arkadaşlar buna göre planlamayı yaptılar ve 50 metre genişliğinde 3.5 Km uzunluğunda cetvel gibi dümdüz bir yol plana işlendi. Haberde konusu geçen yol işte bu yoldur.

Dönemim içerisinde fedakarca ve dürüstçe çalışan mesai arkadaşlarımın hakkını teslim etme adına bu açıklamayı yapmayı bir borç bildim.

İşin temeli olan planlama aşamasında ve de şu an uygulama aşamasında emeği geçenleri tebrik ederim.”

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

mehmetyasarcerci

tecde1

tecde1

 

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Ferhat44 dedi ki:

  Adam gibi adam çerçi bu halk seni seviyor

 2. abdurrahman dedi ki:

  çok beyefendi düzgün gerçten malatyanın belkide en iyi ilk 3 beledye başknlarından biriydi allah yolunu açık etsin ayrıca kendisi malatyalı değildi ama tüm malatyalıların sevdiği biriymiş anlıyoruz yoksa bu kadar yorum olmazdı

 3. Fatih Dallıağaç dedi ki:

  Mehmet Yaşar Çerçi ismini Malatya halkı unutmadı.Adam gibi adamdır.

 4. Polat dedi ki:

  Temiz mutevazi durust adam gibi adam mehmet yasar cerci bu malatya degerini bilmedi iki secimdede seni satti onun icin yaptigini cekiyor belediye borc batagindaa

 5. Hakan.K dedi ki:

  Sayın Başkan; çok mütevazi bir başkandı. Her akşam vefat edenlerin isim listesini alır, tek tek taziye yerlerine giderdi. Çok alçak gönüllü ve engin ahlaklı biriydi. Asla kimseyi hor görmedi. Tekrar aramızda görmek isteriz. Allah yolunu açık etsin.

 6. HARBİ ADAM dedi ki:

  Yollar eşe dosta göre açılır, yaka mahalesinde alınan tarla fahri hayıhanda arsa olur.Burası Malatya bunlar artık normal sayılır. O geldi şunu yaptı ben bunu yaptım denir ama birde HESAP GÜNÜ VAR bunlar kul hakını bilirlermi bilmem

 7. Zahid dedi ki:

  Sayın Başkan, Esenlik ve Megsaşı ne halde devrettikleri konusunda da bir basın açıklaması yaparsa iyi olur.Malesef makamını hakeden bir belediye reisi henüz gelmedi.Ufukta da ihtimal görünmüyor.

 8. ÖzMalatyasporlu dedi ki:

  Senin yokluğunda eksikliğini yıllardır arıyoruz taraflı tarafsız herkesimin başkanıydın özellikle efsane Malatyasporumuz asla yalnız bırakmadın hiç kimseye ayrıcalık tanımadın herkesim eşit mesafede dursun zaten efsane kolay olunmaz bundan sonraki hayatında başarılar dilerim efsane başkan

 9. Mehmet dedi ki:

  Malatyamız Yaşar çerçi eşliğine MHP ile daha bir güzeldi..AKP ne yapıyor malatyada kapitalizmi yaymaktan başka. Büyükşehir binasının planı düzenlenmesi..mimarisi yapımı bile.Çerçi zamanında oldu. Malatyaya yeniden MHP Şart.O KADAR..!!!

 10. ferhat dedi ki:

  Hakkını helal et büyük başkan her giden başkanın malatyada binlerce dönüm arazisi oluyor senin neyin oldu söylesin malatya sen delikanlı öncü bir lirderdin kıymet bilmedi malatya şuan size ulaşmayı o kadar çok istiyorum ki ama ulaşamıyorum Başkanım emeginiz çok bu malatyada

 11. Eray dedi ki:

  Kaybedince değer biliyoruz.keşke belediye seçimlerinde partiye göre değilde adaya göre oy verse halkımız

 12. macit dedi ki:

  çerçi planlamış, çakır sahiplenmiş. anlaşılan mevcut yönetimin hiçbir numarası yok. ha bire suya ulaşıma zam.

 13. atilla dedi ki:

  Efsane büyük başkan malatya mız seni çok ozledi. …

 14. atilla dedi ki:

  Büyük başkan malatya seni çok özledi.

 15. Bahtiyar Anadolu dedi ki:

  Peki sayın Çerçi; ergenekon üst geçine giden yol için problem neydi, onlarca araç köprüye geldiğinde mühendislik harikası yola dönemeyip köprüden aşağı uçuyor.. Değil mesken çadır bile olmayan devasa bir alanda yolu nasıl oldu da böyle yaptınız.. Zannedersem yolun yapıldığı tarihlerde at, eşek ve katırdan çok dört tekerli araçlar da vardı… Değil mi sayın başkanım… Yolu hangileri için yaptınız…

 16. Enes Karabayır dedi ki:

  Malatya seni çok özlüyor. Sana nankörlük edenler utansın. partiler üstü bir insandın. Seni yeniden Malatya Belediye başkanlığında görmek istiyoruz.

 17. malatyalı dedi ki:

  yol konusu bir tarafa,haberi bence ilginç kılan çerçi nin bursa da yaşaması.tek odeğil vekillik ,belediye başkanlığı yapmış siyasetten çekilmiş tüm eski siyasiler malatya dışında yaşıyor.nedir bu? malatya ya hizmet vermiş bu kişiler yerlerini başkasına bıraktıktan sonra da malatya da kalarak bir vatandaş olarak çok daha güzel hizmetlere ortak olurlar.pazarda ,yolda hiçbir yerde yoklar.sivil toplum kuruluşlarında yoklar.

 18. timur dedi ki:

  ya gene boş bi haber sayın çerçide açıklama yapmış boşuna kimse kimsenin hakkını yemiyor başkan çakır sayın çerçi şöyle yapmış böyle yapmış dememişki. ama doğru malatya haber sırf muhalefet için gider sayın çerçiyi bulur her şeyi yalan yanlış anlatır. habercilik süper.

 19. Erhan SOĞUKPINAR dedi ki:

  Sayın Eski Başkanımızın, yönetimde olduğu tarihlerdeki bu yol çalışmalarının yapımıyla ilgili süreci az çok biliyorum, hatta Sayın ÇERÇİ , Fahri Kayahan Bulvarının durumunu incelerken daha önceki yapılan işlere ciddi anlamda sitem etmiş ve bu planlamayı yapmanın plan yapmak değil plansızlaştırmak olduğunu söylemişti.Hatta kendilerine, Malatya Belediyesinin 2002 yılında katıldığı Newyork Türk Yürüyüşü esnasındaki, şehir planlaması, adres sistemi ve trafik konusundaki gözlemlerimizi ifade etmiştik ve kendilerininde ziyaretlerindeki Newyork kent planlaması duyarlılığında olması için çalışmalar yapılması konusunda hassasiyetleri vardı. Saygılar sunuyorum.

 20. Yerelli dedi ki:

  Eğrisiyle doğrusyla herkesin bir gün terzasi kurulacak ve hesabı sorulacaktır. Bizim göremediklerimiz de dahil. Bugün Malatyada 1m³ suyun fiyatı 3.45 TL.yi geçti. Münübüsler sivil 1.75 TL, Belediye otobüsleri ise 2.50TL. dir. Kimin hizmet ürettiği ve kimin ise ne ettiği bu cılk rakamlarda kendisini gösteriyor. Malatyalı gardaşlarım ise uyuyor.

 21. Ahmet Emrah Idaçlı dedi ki:

  Kiymetini bilemedik başkanım. Sen adamın kraliydin. Bu şehir seni her zaman adam diye hatırlayacaktır. Hakkini helal et bizlere başkanım. Halen çerçi gibi bir adam gelmedi deniyorsa bi şehirde sen kazanmissin demektir…

 22. erol dedi ki:

  ben il dışında yaşayan bir malatya lıyım geçen hafta malatya ya geldim gerçekten çok güzel bir şehir doğunun paris i diyorlar ya o laf az bile

 23. Ahmet Sefa dedi ki:

  Seni çok özlüyor ve arıyoruz Sn.Başkanım. Allah sağlık versin ömrünüze…

 24. mehmet çelik dedi ki:

  sayın başkana hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız. sizin döneminizi güzelliklerle yad ettiğimizi biliniz sayın çerçi

 25. caner dedi ki:

  Sevilen, iyi bir başkandı. Çevreyolu altındaki mahallelere de adamakıllı önem veren, yatırım yapan nadir saygıdeğer eski başkanımız.

 26. Bülent dedi ki:

  Değerli Başkan Çerçi,sizin de emeğinize ve yüreğinize sağlık.Siyaset alemine Allah rızası için girip Allah rızası için de çıktığınızı biliyor ,sizin gibi değerli insanları hep dualarda hatırlıyoruz.

 27. öneri dedi ki:

  Sayın B.Başkan önce Malatya’ya, sonra değerli mesai arkadaşlarınıza borcunuzu vaktinde ödemiş, aldığınız emaneti hakkıyla korumuştunuz. Ama maalesef halefleriniz 12 yıldır hala borçlu…

 28. halil kılınç dedi ki:

  seni arıyoruz başkanım….

 29. MUSTAFA dedi ki:

  Sezarın hakkı sezara.
  Sayın Ahmet Çakır hemen sahiplenmiş, ancak emeği geçenleri de yadetmek gerek.
  Sayın Çerçi iki dönem daha belediye başkanı olsa idi bugün Malatya çok daha iyi yerlerde olabilirdi.

 30. huseyin dedi ki:

  Malatya halki hala seviyor sizi

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."