Final

OpelMalatyalife Residence

Bahçeşehir
Malatya Haber -

EYMS ‘Fahiş Fiyat’tan PFDK’da.. En Az 1 Milyon Ceza Kapıda

EYMS ‘Fahiş Fiyat’tan PFDK’da.. En Az 1 Milyon Ceza Kapıda
 • 13.03.2018

Süper Lig’in 25. haftasında 11 Mart Pazar günü Malatya’da oynanan Evkur Yeni Malatyaspor (EYMS)- Fenerbahçe maç biletlerinin,  “fahiş fiyat” tarifesiyle satılması, bu duruma tepki gösteren Fenerbahçe Kulübü’nün EYMS’yi federasyona şikayet etmesinin ardından, PFDK’ya sevklerle ilgili TFF Hukuk Müşavirliği açıklamasında yeralan ceza isteminin, fahiş fiyatla ilgili olduğu, bu doğrultuda EYMS’ye en az 1 milyon TL para cezasının verilebileceği bildirildi.

FAHİŞ FİYAT VE ŞİKAYET..
EYMS Kulübü, Fenerbahçe maçının bilet fiyatlarını Batı Alt-125 TL, Batı Üst 100 TL, Doğu Alt-100 TL, Doğu Üst 75 TL, Güney Alt-50 TL, Güney Üst-100 TL, Kuzey Alt-50 TL, Kuzey Üst-100 TL, Misafir-130 TL olarak belirlemişti.

Fahiş fiyatların, misafir takımla ilgili bölümüne Fenerbahçe Kulübü tepki göstermişti ve EYMS’yi TFF’ye şikayet ederek, cezalandırılmasını istemişti.

6 Mart 2018 tarihini taşıyan başvuruda, EYMS’nin 25 Kasım 2017’de Beşiktaş, 17 Aralık 2017’de de Galatasaray’la Malatya’da oynanan karşılaşmalarda, misafir takım taraftarı bilet fiyatını 7,5 TL olarak belirlediği, yine ligin ilk yarısında 15 Ekim 2017 günü İstanbul’da Fenerbahçe’nin EYMS ile oynadığı maçta misafir bilet fiyatının 50 TL olduğu belirtildikten sonra, özetle şöyle denilmişti:

“…Oysa Evkur Yeni Malatyaspor, 11.03.2018 günü oynayacağımız müsabakada eşitlik kuralını dikkate almamış, adil davranmamış, tam aksine fırsatçı bir bakış açısı ile hareket ederek, kar kış demeden takımımızı desteklemek isteyen ve futbolun en önemli varlığı olan taraftarımızı adeta cezalandırmaya çalışma yoluna gitmiştir.

Yukarıda yapılan açıklamalar dikkate alındığında, Yeni Malatyaspor’un bilet fiyatlarını belirleme konusunda sportmenliğe ve etik kurallara aykırı davrandığı görülmektedir…

Buna bağlı olarak TFF yönetim kurulunun hukuka, talimatlara, sportmenliğe aykırı bu uygulamaya seyirci kalmamasını, konu hakkında gerekli düzenlemeleri ve denetlemeleri yapmasını, kamuoyunun önünde yapılan hu hukuksuzluğa seyirci kalmamasını talep ediyoruz. Zira Evkur Yeni Malatyaspor tarafından yapılan uygulama TFF talimatlarına aykırıdır…

Ev sahibi takım eşitiğe ve adalete aykırı bu davranışıyla hem taraftarımıza hem de Malatya halkına büyük saygısızlık yapmıştır.

TFF FDT m 49/2’de belirlenen somut yasakların dışında BENZER FİİLLERLE MENFAAT SAĞLANMASI hususu da yaptırıma bağlanmıştır. Ev sahibi takımın bilet fiyatlarına ilişkin kararı her halükarda ‘benzer fiillerle menfaat sağlanması’ düzenlemesinin ihlalidir.

Kötü niyetle ve sportmenliğe aykırı hareket ederek ayrımcılık yapan ev sahibi Evkur Yeni Malatyaspor kulübünün sportmenliğe aykırı hareketten ve resen tespit edilecek sair aykırılıklardan dolayı disiplin kuruluna sevk edilmesini talep ediyoruz.”

FAHİŞ FİYAT CEZASI İSTENDİ..
Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Evkur Yeni Malatyaspor’u “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “usulsüz seyirci alınması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49/2. maddesi uyarınca Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etti.

TFF Hukuk Müşavirliği tarafından EYMS’nin PFDK’ya sevki ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

“EVKUR YENİ MALATYASPOR Kulübü’nün 11.03.2018 tarihinde oynanan EVKUR YENİ MALATYASPOR-FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “usulsüz seyirci alınması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49/2. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü’nün 11.03.2018 tarihinde oynanan EVKUR YENİ MALATYASPOR-FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

1 MİLYON TL İLE 1 MİLYON 250 BİN TL ARASINDA CEZA ÖNGÖRÜLÜYOR..
Hukuk Müşavirliği’nin “Usülsüz Seyirci Alınması” olarak belirttiği ihlal ile ilgili uygulanmasını istediği 49/2. madde şöyle:

MADDE 49 – USULSÜZ SEYİRCİ ALMA ve MERDİVEN BOŞLUKLARININ BOŞ BIRAKILMAMASI

(2) Rakip kulüp seyircisine aynı seyir kalitesindeki yerler için kendi seyircisine uyguladığı bilet fiyatının %30’undan fazla veya diğer tribünler için belirlenen fiyata oranla fahiş fiyat uygulayan, seyircisiz oynanan müsabakalarda misafir takım taraftarlarına son beş resmi müsabakada belirlenen misafir tribün bilet fiyatlarının ortalamasından daha fazla bilet fiyatı belirleyen veya benzeri fiillerle menfaat sağlayan kulüplere Süper Lig için 1.000.000.-TL’den 1.250.000.-TL’ye kadar, 1. Lig için 500.000.-TL’den 625.000.-TL’ye kadar, 2. Lig için 20.000.-TL’den 30.000.-TL’ye kadar, 3. Lig için 10.000.-TL’den 15.000.-TL’ye kadar para cezası verilir.”

PFDK, ceza talebiyle sevkleri 15 Mart Perşembe günkü toplantısında görüşerek karara bağlayacak.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Ali dedi ki:

  Geçtiğimiz gün bu habere yaptığım yorumda tepkilerimizde biraz ölçülü olmammaızı uygulanan fiyat tarifi tasvip etmediğimi ama bu uygulamadan dolayı Evkur Malatya spora ceza verilemeyeceğini, yazmıştım cünkü ev sahibi takım bu fiyat uygulamasında yasal fiyat tarifini uygulamıştır kendi seyircisine uyguladıuğı bilet fiyatına yüzde otuz fazlasını uygulama hakına sahiptir bu nedenle tff disiplin kurlu malatya spora ceza ya gerek duymamıştır herzman olduğu gümi evkue yeni malatya spor kötü çirkin tezahratda ceza almıştır bu sürecte düzgün bir savunma hazırlayan haklı olduklarını isbat eden bir savunma hazırlayan Kulüp müdürü Selçuk günaydın ı tebrik ediyorum lütfen eleştiri ve tepkilerimizde ölçülü olalım bi,etlere uygulanan fiyatt artışlarını elbet de tasvip etmiyorum ama bu da kötü ve çirkin tezahrat yapmamıza gerekce değil daha dikkatli olalım evkur yeni malatya spor bir tanme başka yok

 2. caner dedi ki:

  Yönetim doğru yapmadı ama oh olsun vs gibi yorumlar arkadan vurmak gibi, bunları yapmayalım. Aslolan kulüp onun her durumda arkasından durmak lazım, destek vermek lazım.

 3. Mustafa dedi ki:

  Arkadaşlar herkes hatasını anlamıştır diye düşünüyorum. Bu bilet olayını bir kenara bırakıp Malatyasporumuzu desteklememiz lazım…Herkes ütfen aklıselim hareket edip Gençlerbirliği maçına gelsin…

 4. Mehmet dedi ki:

  Bu cezayı buna sebebiyet veren Adil ve yönetimi ödesin tabi varsa.Hadi bakalım birkez olsun fedakarlık yapın da görelim sizi.Daha durun beyler! Gençlerbirliği maçına kim gelecek onu da merak etmiyor değilim.Bu taraftar size öyle bir ders verecek ki maçı bedava yapsan gelmeyecekler.Bu taraftardan özür dileyeceksiniz yada sen ve yönetimin istifa edinceye kadar maçlara gelmeyeceğiz!!!!!!

  1. şevket bübek dedi ki:

   Kulüp yöneticileri hata yapmıştır buna kimsenin itirazı yok fakat sen maçlara gitmeyelim diyerek malatyalıları provake etmeye hakkın yok bu kulüp malatyalılarındır ne seni ne benim nede yöneticilerin tekelinde değildir.Bikere bunu kabullenmemiz lazım .yöneticileri protesto et kamuoyu oluştur buna kimsenin itirazı yok.Ama malatyaspora zarar verecek davranışlardan kaçınalım.Ayrıca bu bilet fiyatlarıylada alakalı kimin suçu varsa onların bu cezayı ödemesi lazım tüm yöneticileride suçlamak doğru değil,biz yinede maçlara gidip görevimizi yapalım.Saygılar

 5. cengiz dedi ki:

  Eee..fırsatçılığin sonu..birileride kalkar bunu fırsata cevirir…inşallah bu akıl parası olurda birdaha fırsatçılık yapmazlar..herkes salak değil işte..

 6. eray dedi ki:

  eğer ceza gelirse bu aklı veren de uygulayanda belli ikiside basın aracılığı ile söyledi birisi ben önerdim dedi diğeri ben uyguladım dedi sonuç, ikisi beraber kardeş kardeş öderler eğer malatyaspor kendi çiftlikleri değilse

 7. Necati dedi ki:

  Adil başkanı yıpratmayı bırakın artık. Kendisi hatasını anlamıştır ve ona ders olmuştur. Biz takımımıza küsemeyiz öyle bir lüksümüz yok. Malatyamız bir tane ve burada malatyalı olmayıp malatyasporumuzu ve başkanımızı yıpratmak isteyen kötü niyetli insanlar var kimse gaza gelmesin.

  1. Turan dedi ki:

   Kolayı var ,bir toplantı yapılır.Olanlar anlatır.Yedikleri naneyi anlatırlar ve özür dilerler.Özür dilemek de bir erdemdir.Eğer bu konuda bir ses çıkmıyorsa,taraftarların yaptığı bu protestoda haklı olduğunu gösterirki.Bu yönetimin bitmesine neden olur.Bunlarıda mı ?kestiremiyecek kadar öngörüleri yok.

 8. Mehmet dedi ki:

  Bu işin sorumlusu olan şahıs hâlâ o kulübün içerisinde görevine devam ediyor

  1. Necati dedi ki:

   Adil başkan hala oturacak tabiki. dört sene içerisinde bizi nerelere getirdi. Oda hatasını anlamıştır. Adil başkandan bildiğin iyi birisi varsa söyle bilelim hemşehrim

  2. Serdar dedi ki:

   Bu şahıs gitmediği sürece Ailece maça gitmiyeceğim.Kararlıyım.

 9. AYDIN dedi ki:

  Uygulama bilinçli bir şekilde yapılmış.Ceza olmaz % 30 düşünülerek yapılmış.Kendi taraftarımıza 100 rakip taraftara 130 tam isabetli yapmışlar. Ama yapılanı tasvip etmiyorum.Bu hafta FB GS maçı biletleri bizden ucuz.

 10. Nurettin dedi ki:

  Hemşerim boş konuşmayın. Lig başlamadan önce her kulübün belirlediği gibi bir fiyat belirlersin ve bu çizgide ilerlersin. Maalesef Malatya halkı yine sahipsiz bir şekilde Allah on yardımıyla gidiyor. Kimse kimseyi kandırmasın kulüp başkanının açık gözlülüğü işr yaramadı ve taraftar faturayı kesti. TFF nin keseceği cezayı kim ödeyecek acaba.. uyumaya devam sevgili malatyam..

 11. Murat Erden dedi ki:

  Malatya haber yetkilileri Malatyaspor fahiş fiyattan PFDK’lik değil Protokol tribüne kapasitesinden fazla seyirci alma yani usulsüz seyirciden dolayı gitti yazılanı anlayarak haber yaparsaniz iyi olur.

  EDİTÖR: Siz yanlış anlamışsınız sayın okur. O sizin dediğiniz 49/1 fıkra. Hukuk Müşavirliği’nin sevke ilişkin açıklaması “…ve “usulsüz seyirci alınması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49/2. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.” şeklinde. E.Yeni Malatyaspor’un sevk maddesi 49/2. O sizin dediğiniz 49/1 fıkra. Daha iyi anlamanız için, 49. maddenin 1. ve 2. fıkralarını aşağıya alıyoruz:

  MADDE 49 – USULSÜZ SEYİRCİ ALMA ve MERDİVEN BOŞLUKLARININ BOŞ BIRAKILMAMASI

  (1) Stadyuma giren seyirci sayısı hakkında gerçeğe aykırı belge düzenleyen, beyanda bulunan, stadyuma seyirciyi biletsiz olarak veya bilet yerine herhangi bir belge ile sokan, stadyuma veya tribüne kapasitesi üzerinde seyirci alan veya benzeri fiillerle menfaat sağlayan kulüplere Süper Lig için 100.000.-TL’den 200.000.-TL’ye kadar, 1. Lig için 26.000.-TL’den 65.000.-TL’ye kadar, 2. Lig için 13.000.-TL’den 26.000.-TL’ye kadar, 3. Lig için 6.500.- TL’den 13.000.-TL’ye kadar para cezası verilir.

  (2) Rakip kulüp seyircisine aynı seyir kalitesindeki yerler için kendi seyircisine uyguladığı bilet fiyatının %30’undan fazla veya diğer tribünler için belirlenen fiyata oranla fahiş fiyat uygulayan, seyircisiz oynanan müsabakalarda misafir takım taraftarlarına son beş resmi müsabakada belirlenen misafir tribün bilet fiyatlarının ortalamasından daha fazla bilet fiyatı belirleyen veya benzeri fiillerle menfaat sağlayan kulüplere Süper Lig için 1.000.000.-TL’den 1.250.000.-TL’ye kadar, 1. Lig için 500.000.-TL’den 625.000.-TL’ye kadar, 2. Lig için 20.000.-TL’den 30.000.-TL’ye kadar, 3. Lig için 10.000.-TL’den 15.000.-TL’ye kadar para cezası verilir.”

 12. Muhammet dedi ki:

  Eğer kulübe tek kuruş ceza gelecek olursa bunu o vizyonsuz yöneticiler kendi ceplerinden ödemek zorundadır! Ki alınan bu malubiyetin ve helede cefakar taraftara yapılanın maddi bir karşılığı var mı öyle bir para değeri var mı bilmiyorum.. Malatyanın zorlu maçları yeni başlıyor asıl şimdi yöneticilik lazım yapamıyorsanız ki görünen köy kılavuz istemez derhal bırakın zararın neresinden dönersek kardır!

 13. Malatyalı dedi ki:

  Arkadaşlar bu konuda adil başkan haksız olabilir ancak şunu da unutmamak gerekir. Adil Gevrek ve arkadaşları bu Kulübü ikinci ligden alıp kısa bir zamanda sıfır borçlan süper lige taşıdı . Şu an süper ligdeki birçok kulüp maddi sıkıntılar yaşıyor . Bizim takımın ise böyle bir sorunu yok . Mütevazı bir kadroyla ve taraflı hakemlere rağmen neler yapılacağını tüm Türkiye ye gösterdik. Taraftar olarak bize düşen takımımızın ve Adil Gevreğin iyi günde de kötü günde de yanında durmaktir.
  GÜN VEFAMIZI GÖSTERME GÜNÜDÜR.

  1. Semih dedi ki:

   Biz her zaman vefalıydık sayın yorumcu.Peki onlar ne yaptı,Seyircinin varlığıyla aldığı 34 puanı bir anda unuttu.Göz göre göre Kurnazlık yapıldı.Ancak daha önemlisi çok zor haftalar bizi bekliyor,bunundamı hesabını yapamıyacak kadar öngörüsüzler.

 14. Ahmet dedi ki:

  Asıl taraftar cezayı keserse,işte o zaman kötü olur,bunun parayla telafisinde Yoktur.

 15. Codi44 dedi ki:

  Takım super ligde doğru.yöneticiler tam bal ligi seviyesinde ler..tek uyanık sizsiniz. Umarım ceza almayız.olan takıma olur.onlar basar istifalarını kacarlar

 16. Semih dedi ki:

  Yaw şu bilet fiyatlarını kim neye,kime,hangi amaça hizmet edeceğini ,sonuçlarını kestiremiyecek kadarmı ?bu işten anlamıyorlar. Duyduğumuz anda bunlar kendi ayaklarına sıkıyor demiştik ama süreç,bunların intihar ettiğini gösteriyor.

 17. Kamil dedi ki:

  Eğer Klüp TFF den de ceza yerse,gülmekten başka yapacak bi şey Yok.

 18. Yerelli dedi ki:

  Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Kaşık gibi duran orta saha çizgileri, Boş duran seyirci koltukları, Bilete zam yapan vizyonsuzlar bu cezaya müstahak oldular. Bu sezon bir daha maça gidersem arab olayım.

 19. İskender dedi ki:

  Gevrek adil istifa…

  1. Necati dedi ki:

   Kim gelsin yerine, karabük gibi mi olalım. Adil başkandan öncekiler kulübü batırdı gitti. Kulübün borcu yok şu an. Herkes hata yapar. O da hatasını anlamıştır. MALATYA BİR TANE!!!

 20. METEHAN dedi ki:

  KESİNLİKLE BU CEZAYI YÖNETİM ÖDEMELİ MAÇ BİLETİNİ KİM BELİRLEDİ İSE ONLARIN ÖDEMESİ LAZIM.
  YENİLGİDE YİNE BU BİLET FİYATLARINDAN KAYNAKLANDI….7 BİN KİŞİ İLE OYNAMAK AYRI Bİ OLAY 27.044 KİŞİNİN İZLEDİĞİ MAÇ ÇOKK AMA ÇOKK DEĞİŞİK OLURDU….

 21. Mesut dedi ki:

  Yalnız anlayamadığım bir şey var bu kadar bilet pahalı iken neden taraftar dernekleri tek kelime açıklama yada stad da herhangi bir protesto yapmadı bilen kimse varmı

 22. M.Sinan Öztan dedi ki:

  Fahiş bilet uygulamsında PFDK ceza ver,irse ceza bedelini Yöneticiler ödemelidir.Yönetm kurulu bilet fiyatlarını artırmakla,,
  1-Kaş yapayım derken göz çıkarmış
  2-Kötü ve pinti tüccar örneği göstermiş.
  3-Seyirci azlığı nedeniyle EYMS’nin yenilmesine zemin
  hazırlamış
  4-Yöneticiler demek ki TFF yönetmeliğinden bi habermiş.
  5-Ayrıca başta Yönetim Kurulu ve diğer yöneticilerin
  eğitimden geçirilmeleri gerekir diye düşünüyorum.

 23. Bahadır dedi ki:

  Adil gevrek taraftardan özür dileyip fahiş fiyata sebep olan şahsı görevden almazsa bundan sonraki maçlar bedava olsada gitmem

 24. veli97630 dedi ki:

  hadi şimdi sen fedakarlık yap gündüz konuşuyordun taraftar fedakarlık yapsın diye…

 25. Malatyalı dedi ki:

  İşte yönetim, işte vizyon. Fırsatçılık yapıp 3 kuruş daha fazla kazanacağım derken kulübü daha beter zarara sokan bu yönetime kim cezayı kesecek peki?

 26. Emre dedi ki:

  Daha yazılanı anlamaktan aciz insanlar yönetim deviriyor.
  Rakip kulüp seyircisine aynı seyir kalitesindeki yerler için kendi seyircisine uyguladığı bilet fiyatının %30’undan fazla veya diğer tribünler için belirlenen fiyata oranla fahiş fiyat uygulayan, diye geçiyor kuralda.
  Bu kuralı ihlal eden herhangi bir durum yok ki niye ceza yiyelim Kuzey Üst ve Güney Üst aynı seyir kalitesine sahip tribünlerimiz ve bunların biletleri 100 liradan satıldı. Yüzde 30 daha eklersen 130 yapar hiçbir sıkıntı yok yani.

 27. Arif Karaca dedi ki:

  Başkana sahip çıkın , teknik heyete sahip çikin , malatyaya sahip çikin … Çamur çabuk atılır , çamuru temizleme zordur… Maça gitmeyen , Malatyaya katkısı olmayan kalkıp bilgisayarın başina geçip yorum yazıyor yuh be sizr yuh hepinize … Sahip çikin taş atmayın

 28. Turan dedi ki:

  Dimyata pirinçe giderken,evdeki bulgurdan olduk.

 29. Kamil dedi ki:

  Adil gevrek ve lig den futbol dan gram anlamayan yönetim derhal.istifa etmeli dünya dan haberleri yok vizyon u yok gelecek plan ı yok yazikkk

 30. Has Malatyalı dedi ki:

  Ceza alırlarsa bi yanımla gülerim! 😀 Ya hu, bir yönetim düşünün derim, daha oynadığı oyunun lig kurallarından, kulüp yönetmekten, hiçbir şeyden haberi yok! E herşey müstahak deriz. Fahiş fiyatsa, öde cezayı, o kadar. Neyle öderler, onu da bu kararı alanlar düşünsün…

 31. Bayram dedi ki:

  Ali karadeniz sen takımı maf ettin artik ödersin diyorsunya bir seferliğine fedakarlik etsin taraftarlar diye sende fedakarlik et ve öde sonrada istifa et

 32. Turgut akın dedi ki:

  Bir-çok maça gelmiştim ama bundan sonra maçlara gelmeyeceğim.ben ve benim gibi malatyalı olmayıpta stada gelen insanlarıda küstürdüler maalesef

 33. serdar dedi ki:

  Kardeşim büyük takım maç biletleri 250, yeri geliyor 400 tl niye onlara ses çıkaran yok da anadolu takımlarının yaptıkları zam zorlarına gidiyor anlaşılır gibi değil

 34. ibrahim dedi ki:

  Ne güzel olmuş akılsız başın yükünü ayaklar çekermiş yönetim bunu haketti sen kendi taraftarını düşünmedin para lazımsa şimdi öde cezalarıda aklınız başınıza gelir artık

 35. Başefendi dedi ki:

  Gençlerbirliği maçının bilet fiyatlarını, kulübün aşçısı belirlerse kimse şaşırmasın. Bunlar resmen başkancılık oynuyor. Alanya maçındaki bilet fiyatlarını da masör belirlesin bari, onun ne günahı var.

  1. bayram dedi ki:

   Yani AŞÇI aziz

 36. Ömer dedi ki:

  Yönetime kapak olsun..

 37. harun dedi ki:

  bedava olsa gevrek yönetim olduğu sürece stada ayak basmak yok inşallah küme düşer bu takım canı gönülden istiyorum artık lobiyle siyasetle birinci lige cıktık şansa avantaya 34 puan topladık birileri bunu kendi başarısı görmeye başladı tek sebeb bu malatyaspor vardı uefa oynadı noldu amatörde yeni malatya da gider yepyeni malatya gelir noldum demeyecen adil gevrek nolacam diyecektin demedin bu halk seni istemiyor artık seni isteyen stadda 500 kişi beleşci tayfa

  1. Kodalmm dedi ki:

   Yuh be, beddua eder gibi, EDEP YAHU…

 38. Alper dedi ki:

  Adil başkanı severdim lakın o yaptığı acıklamayla kendini bitirdi ne demek 2 3 maca gelenler fiyatlara itiraz ediyor sayın başkan o takım senin değil malatya halkının takımı emın ol kı fenerbahçe macı gs ve bjk maci gıbı dolu olsaydı bız fenere 4 tane atardık eğer ki bi ceza kesılır ve onu da takımımın kesesınden verırsen hakkım helal değildir tekrar diyorum malatyaspor malatya halkınındır ve kımse de malatyaspordan üstün değildir senın bu halkı küstürmeye hakkın yok başkan bız yıllarca bu anı bekledık ve sayende macı da evde ızledık ve sayende yenıldık

 39. Engin g dedi ki:

  Federasyon parayı alıp örnek teşkil ederse bende mahkemeye verecem bun ları bu ara gelen vurur giden vurur artık 3 hafta puan da alamazlar

 40. Gökhan dedi ki:

  Sezon sonunda futboldan anlayan vizyonu olan bir yönetimi büyük şehir belediye başkanımız ve siyasiler hemen derhal göreve getirmelidir. Mevcut yönetim nasıl olsa elini cebine atmıyor, beceriksiz kişilerden oluşuyor. Parayı tff ve belediyemiz verdikten sonra futboldan anlayan birileri yönetsin bu takımı. Yoksa bu yonetimle devam edilirse bu kepazelikler devam eder.

 41. Ferdi dedi ki:

  E ne diyeyim. Size…..
  Topluca istifa etmeniz hayırlı olur…..
  El alem dalga geçmeye başladı……
  Ayıp , günah …..

 42. Ali dedi ki:

  Arkadaşlar elbet deki uygulanan bilet fiyatlarını tasvip etmiyoruz ama Malatya spor uyguladığı bilet bedelinde kendi seyircisi için uyguladığının yüzde otuz fazlasını uygulama hakkına sahip tir yani kendi seyircisi için uyguladığı 100 tl fiyat uygulamasında misafir takım için aynı seyir kalitesindeki türbün de 130 tl bilet uyguladı diye ceza verilmesi mümkün değil burda evkur y malatya spor yönetim kurulunca aldığı yasal hakkı olan fiyatları uygulamıştır bu fiyatların miktarı tartışılır taraftar tarafında ama bu uygulamaya tff futbol disiplin talimatına göre ceza verilmez ancak biletsiz ve usulsüz seyirci alındığında merdivan boşluğu doldurulduğunda disiplin talimatının ilgili maddeleri gereğince ceza verileir aksi halde yöneyim kurulunca karar bağlanan ve yasl bir fiyat uygulama sından dolayı ceza verilmesi uygun değildir insanlar eleştiri yaparken biraz dikkatli eleştirmelidir.Elbet de uygulanan bilet fiyatı yüksektir ama bu Evkur y malatya spora ceza verilmesini gerektirmez çünkü kendi seyircisine uyguladığı 100 tl lik türübünün yüzde otuz fazlasını yani 130 tl misafir takıma uygulama hakkına sahiptir tff disiplin talimatı gereğince bu uygulamada Evkur Y Malatya spor usul hatası yapmamıştır protokol türbününün düzenlemesi tamamen Evkur Malatya spor insiyatiifi dışındadır bu nedenle de Verilecek ceza olursa haksızlık olur protokol türbünü nün düzenlemesi kime ait olduğu bellidir bu konuda Evkur Y Malatya spor mağdur edilmemelidir

  1. Halci dedi ki:

   Yeğenim bak talimat yazıyor son 5 maç bilet fiyat ortalamalarına bakılır diye onun için takım bizim takımımız ama yönetim gitsin halde çürük domates satsın onlar amatör takım bile yönetemez

  2. Oğuzhan dedi ki:

   “Rakip kulüp seyircisine aynı seyir kalitesindeki yerler için kendi seyircisine uyguladığı bilet fiyatının %30’undan fazla veya diğer tribünler için belirlenen fiyata oranla fahiş fiyat uygulayan…”
   Biraz dikkatli okumanızı tavsiye ederim. Zira bu tutumunuz Adil Gevreğe yaramıyor. Malatyaspora hiç yaramıyor! Çok bariz kural hatası yapmıştır yönetim. İstifa edip kaliteli ve vizyon sahibi yöneticiler gelmelidir acilen

 43. Sıtmapınarlı ibocan dedi ki:

  Başkan ve yönetim kurulu eğer ceza alırsak hemen istifa etmelidir.Çünkü bu işin sorumlusu Adil Gevrek ve yönetim kuruludur.Gelecek para cezasını başkan ve yönetim lütfen kendi cebinden ödesin.Taraftar olarak bu sezonu kapattık sahamızda kalan 4 maça bizler 10 kişiyiz gitmeme kararı aldık.İnsanları Malatyaspor’dan soğuttunuz elinize sağlık.Bilet fiyatlarını belirlemede sizlere kim öncülük etti ise onu tebrik etmek lazım.

 44. Zafer dedi ki:

  Gevrek efendi cebinden ödersin cezayı

 45. Porgalı dedi ki:

  Ceza falan gelmez. Şöyle ki güney üst tribün zaten 100 tl den satışa sunuldu. Deplasma 130. Yani deplasman tribününü ile aynı seyir kalitesine sahip olduğu için sıkıntı çıkmaz. Son 5 maç ortalamasi da seyircisiz maclar için geçerli.

 46. ibrahiM44 dedi ki:

  başkan bunu cebinden ver .malatya nın parasını senin acemice yönetiminden dolayı sokağa atamayız .malatya parana sahip çık

 47. Savas dedi ki:

  İyi olmuş belesciler versin cezayı daha stada gitmek yok aynı zamanda

 48. Okan dedi ki:

  Para cezası 220 koltuk kapasiteli protokolde 500 beleşci olmasından dolayı maçın geç başlamasıda ondan ayıp ayıp utanın

 49. Metin dedi ki:

  Federasyona koz verdin başkan bu hesapla kümeye kadar gidersin sen yaptıklarınla kalırsın

 50. Metin dedi ki:

  Başkan gitde çıkar ceza gelecek sen kendi cebinde öde tabi paran varsa çok acemice bir olay kim bu aklı sana kim verdi çok merak ediyoruz,

 51. Hasan dedi ki:

  Yazık yazık bu memlekete yazık yahu biz bunu hak etmiyoruz. Kapalı kapılar ardında neler dönüyor neler…

 52. 44malatya dedi ki:

  Para cezasi alirsalar yonetim baskan istifa etmesigerekir her Macta mutlaka bir vukat.var

 53. Ruzgarin oglu dedi ki:

  Bu nasil bir skandaldir bu nasi bi rezilliktir yaziklar olsun. Bu takimi buralara ben getirdim ben düsürürm mü demek istiyosn acaba baskan. Sozun bittigi yerdeym cozemiyorum sizi ve degerli yonetiminiz bu nedir ya

 54. eray dedi ki:

  eğer bu usulsüz alım gerçekten ıspatlanırsa bilet alan taraftarlara kulubü savcılığa verip şikayetçi olmak haktır adam 100 lira veriyor geliyor diğer yandan kulübün yönetici yandaşları beleş giriyor içeriye

 55. ibrahiM44 dedi ki:

  Söz sende başkan ; konuş birden sustun….

 56. Başefendi dedi ki:

  Saygıdeğer yönetimin attığı taş ürküttüğü kurbağaya değmedi. Olan gerçek taraftara oldu, ucuz hesaplar yapan basiretsiz insanların yüzünden aleme rezil olduk. Her maça giden biri olarak Gençlerbirliği maçına da gitmeyip sayın yöneticinin birisinin dediği gibi fedakarlık yapacam. 1-2 maç fedakarlık istemişti ya biri gitti kaldı bir maçımız.

 57. Tekin dedi ki:

  Yönetim batırdı herşeyi.Sezon sonu işin ehline teslim ederlerse mantıklı birşey yaparlar.M.Ali Aydınlar ı bekliyoruz yönetime.

 58. Hasan dedi ki:

  İyi okuyun,usulsüz seyirci alınmış .Demekki gelenlerin bir kısmıda mecburiyetten stad boş kalmasın diye bedavaya içeri alınmış.Vay babam vay.Bilet fiyatlarını artırıp kar edeyim derken,birde ceza yediler.Gülermisin,Ağlarmısın.Malatyasporu rezil ettiniz.

 59. Gezgin44 dedi ki:

  Sayin baskan sen izleyemedin diye taraftarida mahrum ettin arti hesabin carsiya uymadi zugurtler maca geliyo ceza aliyoz dedin ama kazdigin kuyuya kendin dustun

 60. Ahmet DEMİR dedi ki:

  İyi olmuski nasil iyi olmus

  Bakalim Genclerbirligi macina kac kisi stada gidecek

 61. Mesut dedi ki:

  İyi olmuş adil gevrek kurnazlık yaparsın he oh olsun

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."