You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.


You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.


İbrahim Yücel Reklam
Örnek Resim
İbrahim Yücel Reklam

Arion

Dugun
Malatya Haber -

‘Geçici’ Listeler İlanda

‘Geçici’ Listeler İlanda
  • 28.12.2015

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 1 Kasım’da yapılacak olan TBMM 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin geçici aday listelerini yayınlarken, itirazları karara bağlama işleminin 28 Eylül’e kadar tamamlanacağı, 28 Eylül Pazartesi günü YSK tarafından “kesin” listelerin ilan edileceği bildirildi.

16 PARTİDEN 96 ADAY..

YSK’nın 23 Eylül’den itibaren ilana çıkardığı geçici aday listesine göre; 1 Kasım seçimlerine Malatya’da 16 siyasi parti, toplam 96 adayla katılıyor. Bu dönem bağımsız aday bulunmuyor.

Malatya’da seçime girecek partilerin; Millet Partisi, Vatan Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Hak Ve Özgürlükler Partisi, Saadet Partisi, Demokratik Sol Parti, Demokrat Parti, Bağımsız Türkiye Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi, Liberal Demokrat Parti, Halkların Demokratik Partisi, Büyük Birlik Partisi, Adalet Ve Kalkınma Partisi, Komünist Parti, Doğru Yol Partisi olduğu bildirildi.

SİYASİ PARTİLERİN MALATYA ADAYLARI..

Oy pusulasındaki sıralamaya göre, Malatya’da seçime girecek partiler ile “geçici” listedeki adayları şunlar:

Millet Partisi

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Ömer Karakuş Orta Sanayici

2 Abubekir Arslan Orta Fırıncı

3 Nejla Sarıçiçek Orta Kuaför

4 Saadet Şahin Orta Serbest

5 Hamza Topuz Orta İşçi

6 Belkıs Çetiner İlk Serbest

 

Vatan Partisi

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Adnan Türkkan Yüksek Gazeteci

2 Melek Doğan Yüksek Ev Hanımı

3 Hasan Gürbüz Yüksek Mühendis

4 Osman Özbay Orta E. Astsubay

5 Ali Ekber İncirkaya Orta Serbest

6 Kenan Gürkan Yüksek İşçi

 

Cumhuriyet Halk Partisi

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Veli Ağbaba Yüksek İşadamı

2 Erdem Hüsnü Aslanoğlu Yüksek Mühendis

3 Berna Karadaş Yüksek Avukat

4 Memba Kuşcu Yüksek Avukat

5 Yusuf Sürücü Yüksek Avukat

6 Etem Körükmez Orta İşadamı

 

Hak Ve Özgürlükler Partisi

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Süleyman Behçet Orta Emekli

2 Memet Kızıldağ İlk Emekli

3 Nejla Sezer Orta Emekli

4 Cengiz Akgül İlk Esnaf

5 Eylem Düzgün Yalçın Yüksek İşletmeci

6 Medeni Temizer Orta İşletmeci

 

Saadet Partisi

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Osman Cemali Marasalı Yüksek İşadamı

2 Abuzer Gögüs Yüksek Veteriner

3 Mustafa Sertkaya Yüksek Avukat

4 Mahmut Temelli Yüksek İlahiyatçı

5 Mehmet Sedat Varol İlk Serbest

6 Cumali Akça Yüksek İktisatçı

 

Demokratik Sol Parti

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Burhan Telli Yüksek Muhasebeci

2 İbrahim Canpolat Orta Çiftçi

3 Nuri Korkmaz Orta Serbest

4 Hanife Hayır Orta Esnaf

5 Mete Karadoğan Orta Serbest

6 Suat Gül Orta Serbest

 

Demokrat Parti

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Mehmet Sait Şerafettin Arpacı Yüksek Kimya Mühendisi

2 Selahattin Çimenyayla Orta Teknisyen

3 Adil Ocak İlk Emekli

4 Cafer Avşar Orta Emekli

5 Mehmet Zeki Güleç İlk Emekli

6 Hasan Sarıgül Orta Emekli

 

Bağımsız Türkiye Partisi

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Oktay Doğan Yüksek Avukat

2 Mehmet Kutlu Yüksek Mühendis

3 Abuzer Avşar Yüksek İşletmeci

4 Faik Ünal Silier Yüksek İnş.Mühendisi

5 Abdullah Solgun Orta Serbest

6 Cahide Karabaş Orta Ev Hanımı

 

Milliyetçi Hareket Partisi

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Fikret Şinasi Kazancıoğlu Yüksek Makine Yük.Müh.

2 Hakan Yılmaz Yüksek Ziraat Müh.

3 Güzün Koçak Yüksek Eczacı

4 Hakan Kalkan Yüksek Kamu Görevlisi

5 Serdar Yıldız Orta Ticaret

6 M. Ali Özpolat Yüksek Yapımcı

 

Halkın Kurtuluş Partisi

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Yeter Ağbaba İlk İşçi

2 Mehmet Ünver Yüksek İşçi

3 Erdal Gençer İlk İşçi

4 Dursun Alan Yüksek İşçi

5 İbrahim Hakkı Çatlı Yüksek Eğitimci

6 Mustafa Üre İlk İşçi

 

Liberal Demokrat Parti

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Serkan Yurtçu Yüksek Emniyet Amiri

2 Erdem Aslanhan Orta Serbest

3 Tüncer Usta Orta Serbest

4 Serkan Can Orta Reklamcı

5 Fırat Yeşilçay Orta Serbest

6 Alev Erkek Orta Serbest

 

Halkların Demokratik Partisi

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Aydın Erdoğan Yüksek Avukat

2 Perihan Yücekaya Orta Eğitimci

3 Şemsettin Polat Yüksek Mühendis

4 Ebru Ergen Korkmaz Orta Ticaret

5 İbrahim Ulutaş Yüksek Eğitimci

6 Abuzer Yavaş Orta Çiftçi

 

Büyük Birlik Partisi

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Sema Altuntaş Yüksek Avukat

2 Abdullah Akgün İlk Serbest

3 İbrahim Aygün Orta Serbest

4 Mehmet Ayaz Orta İşadamı

5 Sueda Atila Yüksek Serbest

6 Haki Aslan Orta Serbest

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Öznur Çalık Yüksek Eczacı

2 Taha Özhan Yüksek Öğretim Üyesi

3 Mustafa Şahin Yüksek Eğitmen

4 Nurettin Yaşar Yüksek Yasama Görevlisi

5 Bülent Tüfenkci Yüksek Avukat

6 Ufuk Önalan Yüksek Tekniker

 

Komünist Parti

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Ceyda Sümer Yüksek İktisatçı

2 Sümeyye Samat Yüksek Eğitimci

3 Seba Besime Bingöl Orta İşçi

4 Aygül Alkış Orta İşçi

5 Deniz Duran Orta İşçi

6 Ayşe Ruhan İkeda Yüksek Mühendis

 

Doğru Yol Partisi

S. No Adı Soyadı Öğrenim Mesleği

1 Uğur Yaşar Yüksek Serbest

2 Tülin Dal Yüksek Kimyager

3 Turgay Albayrak Orta Serbest

4 Sema Coşkun İlk Serbest

5 Tuğrul Özdemir İlk Serbest

6 Talip Bingöl İlk Serbest

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."