Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

Gevrek “Çok Hatalarımız Var” Dedi, Özür Diledi

Gevrek “Çok Hatalarımız Var” Dedi, Özür Diledi
 • 04.08.2020

“…DURMAM İSTİFA EDERİM..” VE KULÜBÜN BORCU..  Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, kentteki bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, takımda yaşanan gelişmeler, son durum ve sezonla ilgili geniş çaplı bir değerlendirmede bulunarak, gazetecilerin sorunlarını cevaplandırdı.

Gevrek, konuşmasına Pütürge’de yaşanan depremle başlayarak, “Pütürge’de 5,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi, bizde burada hissettik. Pütürge başta olmak üzere bütün Malatya’ya geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

“FİKİRLERİMİZ AYRI GAYRI OLABİLİR AMA..”

Bir sezonu daha geride bıraktıklarını dile getiren Gevrek, “Aslında geçmişe baktığımız zaman 6 yılı hep beraber geride bıraktık. 6 yıl içerisinde sizlerle beraber çok sık olmasa da bir araya geldik, basın toplantıları ve istişareler yaptık. Çok şükür hep birlikte Malatya’mızı çok güzel yerlere getirdik. 2.Lig’den buyana sizlerle birlikteyiz. Hepimizin ortak değeri ve derdi olan üzüntü ve sevincimizin ortak olduğu Yeni Malatyaspor… Zaman zaman fikirlerimiz ayrı gayrı olabilir ama bizim ortak sevdamız Malatya” diye konuştu.

Gevrek, 6 yılda takımı 2.Lig’den alıp, Süper Lig’e çıkardıklarını sık sık söylediklerini ifade ederek, “Doğrularımızı söylerken yanlışlarımızı, hatalarımızı da söylemek zorundayız. Geride kalan 6 seneye baktığımızda da eksiklerimiz, hatalarımız ve yanlışlarımız vardı. Eksilerimizi görüp, hatalarımızın farkına varıp, o hatalardan ders çıkararak her zaman yol yürüdük” dedi.

“HATALARIMIZ VE EKSİKLERİMİZ VAR”

Süper Lig’de 2018-2019 sezonunu beşinci sırada bitirerek UEFA Avrupa Ligi’ne gittiklerini anımsatan Gevrek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemizi en güzel şekilde temsil ettik. 2 galibiyet, 1 beraberlik ile ülke puanına katkı sağladık. Bu hem Malatya hem de Türkiye adına çok önemli. Süper Lig’de de ilk yarıyı 24 puanla kapattık. Aslında bakıldığında iyi bir puan topladık, iyi bir ilk yarı geçirdik. İkinci yarıda hiç beklenmedik bir düşüş yaşadık. Futbol camiası olarak da kimsenin beklemediği bir şeydi. Hiçbirimizin beklemediği bir durumdu. Tabi bunların mutlaka etkenleri vardır. Şunu söylüyorum; hatalarımız ve eksiklerimiz var. Nasıl ki yaptığımız doğruları söylüyorsak, nasıl ki yaptığımız doğrularla bir yerlere geldiysek, yapmış olduğumuz hatalarla da mutlaka sıkıntı çekiyoruz.”

“SERGEN YALÇIN’IN GİTMESİ HATAYDI”

Gevrek, Sergen Yalçın’ın gitmesinin bir hata olduğunu itiraf ederek, “Belki kimse söylemezde ben söyleyeyim; aslında gitmesi bir hataydı. Çok kişi ‘futbolcu, o, bu’ diyor. Bazı futbolcular elimizde olmadan gittiği için söylüyorum ama Sergen hoca yönetim tarafından alınan kararla gitti. Ufak tefek sıkıntılar oldu. Samimi bir şekilde açıklayabilirim, bence bir hataydı. Bizim bu hatalarımızdan mutlaka ders çıkarmamız lazım. Sadece o değil çok hatalarımız var” ifadelerini kullandı.

“ÖZÜR DİLİYORUZ”

Süreçten dolayı taraftarlar ve camiadan özür dileyen Gevrek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İkinci yarı hepimiz çok ciddi sıkıntılar yaşadık. Ben taraftarların, kamuoyunun, herkesin yüzünde o üzüntüyü gördüm. Hepimiz üzüldük. Özellikle de bundan dolayı hem taraftarlarımızdan hem camiamızdan şahsım ve yönetim kurulu olarak özür diliyoruz. Haklarını helal etsinler. Bugüne kadar hep sevinçler yaşattık ama gerçekten o 5 ay içerisinde ciddi üzüntü yaşattığımızı biliyoruz. Sebep olduğumuzu da biliyoruz. Haklarını helal etsinler.”

“ARTIK BUNLAR GERİDE KALDI”

Açıklamasına, ‘Artık bunlar geride kaldı’ diyerek devam eden Gevrek, “Tabi ki hatalarımız var. Ben her zaman her işte hatanın yüzde 90-95’ini kendimde ararım. Sadece şunu söylemek istiyorum; bizim bir, birlikte olmamız lazım. Eksiklerimizle, hatalarımızla bir olmamız lazım. Yönetim olarak Malatyaspor’u temsil etmeye çalışıyoruz. Görevimizi yapmaya çalışıyoruz. İyisiyle kötüsüyle yapmaya çalışıyoruz. Hatalarımız, eksiklerimiz, doğrularımız var. Bu bizim buradaki yönetimsel olarak sorumluluğumuz ama Malatya taraftarının, camiasının da sorumluluğu var. Nasıl ki o düştüğü zaman hepimiz her birlikte üzüldüysek, nasıl çıktığımızda sevindiysek, herkesin mutlaka bir sorumluluğu var. Taraftar maça gelerek üzerine düşeni yapıyor, basın eleştirisini, kendi üzerine düşeni yapıyor, siyasetçi destek veriyor, üzerine düşeni yapıyor. Ben sadece şunu söylemek istiyorum; asla hata ve eksiklerimizi görmemezlikten gelmeyeceğiz ama elimizde bir değer var, bu değerin farkına varalım. Gidiyorduk, gittik de, düştük. Öyle veya böyle biz düştük ama Allah’a çok şükür Süper Lig 21 takıma çıktı. Burada katkı sağlayanlara, Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Siyasetçilerimize teşekkür ediyoruz. Kulüpler Birliği Vakfı’nda 18 hatta 20 kulübün birlikte aldığı karar ve o dayanışma da çok önemliydi. Pandemiden dolayı böyle oldu yoksa normalde böyle bir şey olmayacaktı. Hatalarımızı örtmek için söylemiyorum, 20 kulübün aldığı ortak karar böyleydi” ifadelerini kullandı.

“KORKUDAN GELEMEYEN FUTBOLCULAR OLDU”

Koronavirüs (kovid-19) sürecinden bütün takımların etkilendiğini dile getiren Gevrek, şunları söyledi:

“Belki az ya da çok zarar gördük ama hepimiz etkilendik. 20 kulüp Kulüpler Birliği Vakfı’nda ortak bir karar aldı. Biz tabi pandemi sürecinin yanında bir deprem yaşadık. Bugün de bir deprem yaşadık. Ciddi bir deprem yaşadık. İster istemez psikolojileri bozdu. Futbolcularda bir korku yarattı. Bunların hepsini üst üste koyduğunuz zaman pandemi ile birlikte sözleşmesini feshedip giden oyuncularımız oldu. Korkudan dolayı gelemeyen futbolcularımız oldu. Zorla getirdiğimiz oyuncularımız oldu. Bunların hepsini yaşadık. Bunların etkisi vardı ama sadece ‘Bundan dolayı oldu, bizim hatamız yoktu’ asla bunu demiyoruz. Biz, her hatamızdan ders çıkarmak zorundayız. Hepimiz ders çıkarmalıyız.”

“KİM YAPTIYSA NAMUSSUZDUR”

Gevrek, Yeni Malatyaspor’un 3 milyon Malatyalının takımı olduğunu kaydederek, “Sadece Malatyalıların değil Doğu’da bize farklı illerde de destek verenler var. Hepimizin ortak değeri olan Yeni Malatyaspor’u hatalarımızdan ders çıkararak, önümüzdeki sezon kolay olmayacak zor olacak farkındayız bu anlamda bir, birlikte, beraber olmamız lazım. Farklı eleştiriler yapıldı bunlar çok doğal şeyler hele hele son 5 aya bakıldığında çok ciddi eleştiriler oldu, bu eleştirilere hak veriyoruz. Ama şu var ki bazen eleştirinin dozu kaçtı. Kimi iftiralara gitti. Bu çok doğru bir şey değil. Ben 6 yıldır bu kulüpteyim ve bu süreç içerisinde kulübe cebimden verdiğim parayı genel kurulda açıkladım. ‘Paralar nereye gitti, para yedi’ demek bence ahlaksızlıktır. Şahsıma bırakın bir kuruş Malatyaspor’un parasını almayı, israf ettiysem kim yaptıysa namussuzdur. Bu yakıştırmalar hoş değil. Bunun vebali vardır. Sağda solda yıpratmak için bunları söylemek doğru değil. Ben, 6 senedir buradayım bir kuruş için pazarlık yapan, Malatya’nın menfaatini şirketimden daha fazla buranın hesabını kitabını yapan insanım. Bunu yaparken hatamız yok mu, hatamız vardır. Biz asla bilerek bir kuruşu israf etmedik. Bunu altını çizerek söylüyorum, kim bunu iddia ediyorsa çıksın biz kuruşu kuruşuna kadar söyleyelim” ifadelerini kullandı.

“HER ŞEYİ GERİDE BIRAKMAMIZ LAZIM”

“Her şeyi geride bırakmamız lazım” diyen Gevrek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bu şehir her şeyin en güzelini hak ediyor. Hiçbir zaman şunu söylemedim; ‘Adil Gevrek olmasaydı Yeni Malatyaspor Süper Lig’de olur muydu?’ Olurdu. Adil Gevrek olmasaydı Ahmet, Mehmet olurdu. Biz asla ‘Biz olmasaydık, olmazdı’ demiyoruz, öyle bir şey yok. Malatya halkı, taraftarı, camiası burayı hak ediyorsa bu olurdu, biz sadece vesile olduk. Hiçbir zaman asla ‘ben’ kelimesini kullanmadık, vesile olduk, beraber yaptık. Beraber buralara geldik. Ama hatayı söyleyebilirim, ‘Hata bizimdir’ diyebilirim ama başarıyı hiçbir zaman kendi şahsıma mal etmedim. Bu 6 sene içerisinde herkes destek oldu. Tabi ki burada yaptıklarımıza biz ‘vesile olduk’ diyoruz. Emek verildi. Bazen arkadaşlar, ‘Bir çivi çakılmadı’ diyor. Bunlar hep kayıtlarda var. Biz geldiğimiz zaman antrenman yapacak sahamız yoktu. Antrenman için TFF sahalarına gidiyorduk. Tesisimiz yoktu. Şimdi 20 milyona yakın para harcadık. Bu Malatya’ya yeterli mi tabi ki değil. Daha güzel, büyük şeyler yapılması lazım ama bunlar yapıldı. ‘Yapmadı’ derseniz olmaz. Buyurun tesis orada, sahalarımız orada, TFF Bölge Müdürlüğü’nün orada bir saha yaptık, şimdi bir tane daha yapacağız. Tabi bunlar altyapı ve Malatya için yeterli mi, değil ama yapılanlara da ‘yapılmadı’ dememek lazım.”

“5,5 YIL BİR TARAFA, 5-6 AY BİR TARAFA”

Yeni Malatyaspor yönetimi olarak yaşanan süreçten ders çıkaracaklarını ifade eden Gevrek, “Allah bize öyle bir şey yaşattı ki belki görmeyeceğimiz şeyleri biz 5 ay içerisinde gördük. 6 yıldır buradayım, 5,5 yıl bir tarafa, bu yaşanan 5-6 ay bir tarafa. Her şeyi yaşadık, gördük. Burada taraftarından, futbolcusundan, yönetiminden aklınıza kim geliyorsa dostu da düşmanı da, Malatya’yı seveni de sevmeyeni de, yanında olanı da olmayanı da hepsini gördük. Bu anlamda hatalarımızı da gördük. Bu bizim için çok önemli bir sınavdı. Şunu diyebilirsiniz, evet biz küme düştük ama etkenler vardı. Sonra tekrar Allah bize Süper Ligi nasip etti. Biz nasıl ki düştüysek, 4-5 gün içerisinde ben inanıyorum ki Malatya sevdalıları üzüldü. Ben nasıl 4-5 gün üzüldüm, kahrolduysam aynı şekilde sizlerin de üzülüp, kahrolduğuna inanıyorum. Şimdi bunun kıymetini bilmemiz lazım. Artık Yeni Malatyaspor Süper Lig’de mücadele edecek. Öyle veya böyle birileri vesile oldu Allah razı olsun” dedi.

“BAZILARI İHANET ETTİLER”

Gevrek, herkesin takıma sahip çıkması gerektiğine dikkat çekerek, sözlerine şöyle devam etti: “Bu tecrübeyi birlikte yaşadık. Bundan ders çıkararak, daha güçlü bir Yeni Malatyaspor çıkarabiliriz. Zamanımız kısıtlı, sezon zor geçecek. Yeni bir takım, fikstür daralıyor, pandemi devam ediyor ama biz bir, birlikte, beraber olursak bu süreçten daha güçlü çıkacağımıza inanıyorum.”

“İnandığımız insanlar maalesef yanlış yaptılar” diyerek, açıklamasını sürdüren Gevrek, “Bazıları ihanet ettiler. Bir şehrin kulübüne ihanetin asla affı olmaz. Şahsıma yapsa ‘eyvallah’ derim ama bir kulübe ihanet ediliyorsa, bu ihanetin asla ve asla affı olmayacak. Yanlış, hata yapan oluyor, bu hatalar düzeltilir. Belki buda bizim suçumuz. İhanet edenlere biz inanıp, güvendik. O hatayı da kendimizde görüyoruz. Maalesef birilerine güveneceksin, bir şeyleri teslim edeceksin… Onu da zamanı geldiğinde net bir şekilde hepsini açıklayacağım. Maç kaybedebiliriz ama çıkarsın karakterini ortaya koyarsın, oynarsın. Maç kaybedip, kazanabilirsin, kümeye de düşebilirsin ama sonuna kadar mücadele edersin, karakterini ortaya koyarsın yine de düşersin. Bu futbolda var ama maalesef hepsi için söylemiyorum, bir grup karaktersiz futbolcuya denk geldik. Üzülerek söylüyorum; bunlar burada ekmek kazanıyorlar ama maalesef böyle bir gruba da denk geldik. Çok ciddi sıkıntılar yaşadık. Bunu hiç açıklamadık, açıklayamazdık çünkü lig devam ediyordu. Belki onları zorla oynattık, farklı bir şekilde oynattık ama burada ekmek kazanıyorsa, kim olursa olsun, ne olursa olsun bu şehirde para kazanıyorsa, oynamıyor ya da karakter ortaya koymuyorsa bu bir ihanettir. Maalesef bunu da yaşadık. Ama bu bize ders oldu” ifadelerini kullandı.

“BİRKAÇ KİŞİ İSTEDİ DİYE DE..”

Gevrek, kulüp olarak çok zorluklar yaşadıklarını anlatarak, “Bu yaşadıklarımızdan kendimize ders çıkaracağız. Kendimize pay biçeceğiz. Evet, yetenekli oyuncu çok önemli ama karakterde olmak zorunda, bunlar yaşandı. Bu yaşananlardan ders çıkararak, yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Görevde olduğu 6 sene boyunca çok kez kendisine ‘istifa’ denildiğini kaydeden Gevrek, “Sadece bu sene için söylemiyorum, 6 senedir ‘istifa, istifa..’ denildi. Ben inansam, gerçekten Malatyaspor taraftarı benim istifa etmemi istiyorsa, benim istifa etmem Malatya’nın menfaatineyse bir dakika durmam. Birkaç kişi istedi diye de olmaz. Bu her zaman, her yerde vardı. Bazen protestolarda haktır. ‘İstifa et’ demekte haktır. Ama sonuçta 3 milyon Malatyalı var. Zaman zaman maçta protestolar olur, bizim hiçbir zaman taraftara kırgınlığımız olmadı. Çünkü taraftar oraya geliyor, bu onların hakkıdır, yeter ki hakaret olmasın. Ben, UEFA’ya giderken de protesto edildim. 2.Lig’den 1.Lig’e çıkarken de ‘istifa’ denildi. 1.Lig’den Süper Lig’e çıkarken de ‘istifa’ denildi. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın tek düşüncesi Malatya’nın menfaatine gelecek, bu görevi bizden daha iyi yapacak biri olursa buyursun gelsin. Ama bunun bir kuralı var” diye konuştu.

“BUNLAR GELDİĞİ AN İSTİFA EDERİM”

Yeni Malatyaspor’un bir tüzüğünün olduğunu ve bu tüzüğü de kendisinin yapmadığını ifade eden Gevrek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu tüzüğü Divan Kurulu’ndaki arkadaşlar yaptı. Adayların çıkması kadar doğal bir şey olamaz. Bana göre de çok önemli keşke de 10-20 aday çıksa. Ortada bir kongre yokken, kulübün başında bir başkan varken, birileri çıkıp da hele hele Süper Lig’den düşeli 3-4 gün olmuşken ve kimseden ses çıkmazken, federasyonun aldığı karardan ve Süper Lig’de kaldıktan sonra hemen acil bir şekilde ‘Biz başkan adayıyız’ diyenler, 6 sene önce neredeydiniz? Şimdiye kadar neredeydiniz? Olabilir, o gün yoktunuz bugün varsınız, başımızın üstüne, kongreye gideriz, gelin kongreye. Bunun tüzüğü var. Bu tüzüğü hiçe saymak, genel kurulu hiçe saymak, divanı hiçe saymak Malatya camiasına saygısızlıktır. Başkan adayının çıkması doğaldır. Kanaat önderleriyle bir araya geliriz. 6-7 zengin insanımız var, bunlar geldiği an ben istifa ederim. Bunlar geldiği anda bir dakika durmam, bırakırım. Bu isimlerin kim olduğunu sizler biliyorsunuz. Malatyalı, İstanbul’da işadamlarımız var, bunlar yeter ki gelsin.”

“ELEŞTİRİLER HAKLI, FIRSATA ÇEVİRMEK DOĞRU DEĞİL”

‘Belediye alsın bir başkasına versin’ söylemlerinin yanlış söylemler olduğunu savunan Gevrek, “Belediye başkanını bu işin içerisine sokmak, belediye başkanına zarar vermekten başka bir şey değildir. Bu durum siyasetçilerimize zarar vermekten başka bir şey değildir. Siyasetçilerimiz destek verdiler, Allah razı olsun. Selahattin başkanda maddi olarak destek verdi. Destek verdiyse, çıkıp o top oynamayacak. ‘Ondan alsın, buna versin’ böyle olur mu? Bunun genel kurulu, divanı var. Siyasetçiler tabi ki destek verecekler. Zaman zaman bir araya gelip, istişarede yapıyoruz. Birileri kalkıp da kongre yokken ‘belediye başkanı çıksın el koysun, takımı alsın, alsın birine versin’ demesi bu belediye başkanımıza, siyasetçilerimize zarar vermekten başka bir şey değildir. Siyasetçilerimiz tabi ki bu kulübe destek verecekler. Tabi ki kulüple ilgili onlarla istişare yapacağız. Büyükşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt belediye başkanlarımız üzerlerine düşeni yapıyorlarsa, onları sorumlu tutmak bence doğru bir şey değil. Destek verilmesi lazım ama bu işin son noktası; istifa ederiz veya kongreye gideriz. Başkan adayları çıkar, gelir aday olur. Malatya’ya yakışan, doğru olan budur. Aksisi Malatya’ya zarar vermekten başka bir şey değildir. Siyasetçilerimizin hepsinden Allah razı olsun, hepsine çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra belediyelerimizle, milletvekillerimizle, taraftarımızla, basınımızla, camiamızla hep birlikte Malatya’mızı daha güzel yerlere taşımamız lazım. Hatalarımız, eksiklerimiz vardır, olacaktır, biz insanız. Siz eleştiri yapacaksınız, yapmak sizin hakkınızdır ama Malatya’ya fayda getirecek eleştirilerde bulunmamız lazım. Son 5-6 ayda yapılan eleştirilerde kesinlikle haklılar ama bunu fırsata çevirmek asla ve asla doğru değil” ifadelerini kullandı.

“58- 60 MİLYON BORÇ VAR”

Gevrek, basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Gevrek, takımın borcuna ilişkin yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Biz her zaman ‘Sportif başarı önemli ama mali tabloda çok önemli’ dedik. Bunu her zaman söyledik ve bu 6 sene içerisinde bu mali tabloyu hep önüne getirdik. 20 milyon, 11 milyon… Tabi ki bu sene, farklı bir sene oldu. Şuan belki mali kongre yapamıyoruz. Ama bugün baktığınızda 58-60 milyon borç var. Bunların hepsi kuruşu kuruluna mali kongrede açıklanacak. 18-20 milyon bu sene sadece kurdan fark etti. Bugün sadece bizde değil başka takımlarda da böyle. Euro 6,2 iken bugün 8’in üzerinde. ‘Paralar nerede?’ deniliyor ya 20 milyon burada fark ediyor. Geçen senede 15 milyon borç var. Bu sene yine ciddi bir indirim yapıldı. Bizim gelirimizin yüzde 90’ı yayın geliri. Yüzde 10’da reklam bulursan, stat gelirlerini zaten biliyorsunuz. Sponsorlar, belediye, işadamları toplandığı zaman yüzde 90 gelirimiz yayın geliri. Yüzde 90’ın yüzde 15’ini düştüğün zaman… Bunların hepsi kalem kalem var. Bütün Anadolu takımlarında bu var. Biz 150 bin Euro’ya futbolcu alıp, 2 milyon Euro’ya sattık. Bedava aldığımız futbolcuyu 2 milyon, 2 milyon 800 bin Euro’ya satmışız. Hatalarımız, eksiklerimiz var ama bu yanda doğrularımızda var. Buna rağmen bu borç var. Bu 60 milyonun 20 milyonu kurdan fark ediyor. Borçlarla alakalı olarak Divan Kurulu Başkanımız ve Divan Kurulu Üyeleri ne zaman isterse bundan önce olduğu gibi bundan sonrada hesapları veririz. Kalem kalem hesap veririz.”

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Codi44 dedi ki:

  Sen seyyar satıcılar ile uğraşadır…stadın büfesi iş yapsın diye…bu nasıl vizyonsuzluktur

 2. Mutlu1974 dedi ki:

  Taraftarlar paralar nerede diye sorduğunda taraftara saldıran bir başkanı bu Malatya istemiyor artık sayın gevrek haklı olarak insanlar senden bu kötü gidişatın hesabını sormak istedi ve siz tekme tokat taraftara saldırdınız bunu bu taraftar nasıl unutabilir artık herşey için çok geç sahte davranışlar sergilemenizin bir anlamı kalmadı bu taraftar sizi istemiyor ve sizin gibi insanlar o koltuğu haketmiyor bırakın gidin ve takıma hizmet edecek vizyon sahibi başka insanlar gelsin artık hesapsız kitapsız gizli saklı işlerle ve dandik transferlerle bu iş olmaz artık tüm şansınızı kaybettiniz ve bir daha bu fırsatı vermez Malatya insanı size ticarethane değil takım ruhundan anlayan başkan lazım bize git artık işinin başına dön başkan düş bu takımın yakasından

 3. kaplan dedi ki:

  huylu huyundan vazgeçmez kardeşim fırsatını bulsa yine aynısını veya bir başka versiyonunu yapar Malatya mızın nazarında güvenin bitmiştir adil efendi sana yakışan onurunla ortak sevdamızdan istifa etmendir

 4. Malatyam için dedi ki:

  Allah yardımcımız olsun MEMLEKET İÇİN çok önemli bir ligde SÜPER LİG deyiz. İnşallah kalıcı oluruz.
  AHMET KÖSE başkan adayı sponsorluk reklamında bu takıma inşaallah katkı sağlar.

 5. Malatya44 dedi ki:

  Adil GEVREK daha fazla kendini küçültme. Hikmet KARMAN’ıda al git. Yeni ruh , yeni ekip gerekli. Hikmet KARAMAN olduktan sonra bu takım her zaman düşer. Kaliteli yönetim, Kaliteli Teknik direktör gerekli. Bu takıma yakışmıyorsunuz.

 6. KERNEKLİALİ dedi ki:

  Küme düşürme uzmanı kemal özdeşi,hikmet karamanı getirmek,kendi memleketinin takımından kovulan 37 yaşında umut bulutu transfer diye getirmek hata değil çok açık bir kasıttır.hatalar bilmeden yapılır ama kasıt isteyerek ve sonucu öngörerek yapılır.

 7. turan dedi ki:

  Bu açıklamalarına bakılırsa Adil beyin gitmeye niyeti yok. Allah Malatyaspor’a yardım etsin.

 8. Arif BİLİR dedi ki:

  Herhalde sayın başkanımın daha bitmemiş, yarım kalmış işleri var. Onları da tamamlasın ki öyle ayrılsın. Yav kardeşim süper ligde bulunan 18 takım içinde düşmeyi bir tek sen hak etmişsin ve düşmüşsün. Şu anda bu memlekete bir piyango çıkmış. Yok illa bırakmam da bırakmam. Seneye aynı filmi görmek istemiyoruz.

 9. uğur türkan dedi ki:

  Evet başkan’ın hiç bir kabahatı yok !! Kabahat kim de peki ? Öncelikle sayın adil gevrek halen size malatyaspor başkanı olarak basın toplantısı düzenlettiren,sizi orada başkan olarak tutan başta iktidar partisinin milletvekilleri olmak üzere belediye başkanı olarak o koltukta oturan kendi aklıyla değil koca şehiri vekillerin talimatı ile yöneten selahattin gürkan’dadır.! Evet aması,fakatsız,tereddütsüz istifa edeceğin yerde,hatta görevden el çektirilmen gereken yerde pes doğrusu !! Dilemem ama bu kafa ile malatya düzlüğe çıkmasın çünkü hakikaten daha iyi yönetilen şehirlere haksızlık olur böyle bir şehirin başarı sağlaması.Yine de buradan hani duyarsa,okursa duyarlı bir siyasetçi bunu ihbar kabul etsin, bu kulübü yönetemeyen adil gevrek başta olmak üzere tüm yöneticileri ve gerekirse divana el çektirip mali olarak mahkemelere taşısın bu kulübün mali tablosunu.

 10. Serdar dedi ki:

  Pervasızca konuşan böyle bir başkanın takımına ne düzgün bir oyuncu ne de teknik direktör gelir. Sen futbolcuları ve yandaşlarını ihanetle sucluyorsun bu ihanetler olurken sende baskandin. İhanetin lideri sensin..otel odasına topladigin 15 tane saksakci ile bu işler yürümez..Senden dolayı kimse bu kulübe yardım bile etmiyor..Bu arada Malatya’da ve başka yerlerden istifanı bekleyen 100 binlerce Malatyalı var..Sen milletle dalga mı geciyorsun. OZRUN KABAHATİNDEN BUYUK. Sen kimsin ki eleştiren kişilere ahlaksız diyeceksin..

 11. Malatya sevdalısı dedi ki:

  Böyle bir başkan bulamazsınız bulsanız ne olur önce kulübe üye yapmak için sonrada başkan adaylığının kabulü için divandan onay almanız lazım hikmet hocanın ilimizde gezmedigi yerler kaldı oraları gezsinler borç azmis 150 trilyona çıkarsınlar kulubude düşürüp öyle girsinler.

 12. MUSTAFA dedi ki:

  Hatasını kabul ediyor ancaaaaak istifa etmek yok.
  Tipik Türk siyaset ve yönetim şekli.
  Şunu söylemek istiyorum, düşmüş bir takım siyasi bir takım kararlar ile ligde kalmış olabilir.
  Ancak böyle yönetim olmaz. Böyle yönetim anlayışı olmaz.
  Hatalıyım diyor. Malatyasporun düşmesinin bütün sorumluluğu bende diyor, amaaaaaaa koltuğa yapıştım gitmem diyor.
  Bu anlayış, bu kafa yapısı ile bu takım seneye yine küme düşmeye oynar hiç merak etmeyin.

 13. mehmet dedi ki:

  altı yılda ikinci ligden aldığı takımı süper liğe çıkarmış avrupa kupalarında oynama başarısı göstermiş bir başkan süperligden düşün takımı 4 günde tekrar süper lige çıkartıyorsa malatyanın girişinde konvoylarla karşılanıp omuzlarda şehirde gezdirilmelidir.
  kim olduğu hangi amaçlarla malatyasporun başına geçmek istediği meçhul bir kaç aday ortaya çıktı diye (bu adaylar neden bir ay önce yoktu?) Adil başkanın eleştirilmesini anlayışla karşılıyorum herkesin bir menfaati vardır menfaatinin gerçekleşmesi için çaba harcar
  yeni başkan adayları malatyasporu seviyorlarsa kur farkından oluşan 20 milyonluk faturayı ödesinler ciddiyetlerini görelim :))

  1. Aşağışeherli dedi ki:

   Senin adil başkanında beş aydan beri ortada yoktu Takım düşseydi devam edcekmiydi sende ona sor Hemşerim geçin bunları gelenleri kötüleme kimse adil başkanıda kötülemesin ancak değişim şart Öyle kimse cebinden kulube bedavadan bir kuruşta vermiyor Hele zenginler hiç vermiyor Önemli olan dürüstçe idare edilmesi Kulüp bir an önce belediye başkanı kontrolünde yönetimi yenilemelidir

  2. hasan kaçan dedi ki:

   senin hesabına göre takımı aldığı yerde bırakması lazım. tekrar takımı düşürene kadar bekleyelim. önce adil gevrek o paraları nereye harcadığının hesabını versin sonra birileri öder. ama adil gevrek şimdiye kadar hiçbir zaman ayrıntılı konuşmadı, sürekli çıkıyor yuvarlak cümleler kurarak gündemi değiştirmeye çalışıyor. bu saatten sonra adil gevrek nasıl transfer yapacak? hangi futbolcu gelir veya hangi kulup sana futbolcu verir? mina alınalı 3-4 yıl olmuş haber çıkıyor eski takımı bonservisi yüzünden fifa şikayet etmiş malatyasporu niye 2 yıl önce ödenmesi gereken para ödenmemiş. en az 10 tane futbolcun parasını alamadığı için takımı bırakıp gitti. takım borcun elinden varlıklarını satıyor. ticari bir kuruluş olsan böyle bir şirkete mal verir misin? ve sen halen adil gevrek kalsın diyorsun. şu an malatyasporun görüntüsü resmen iflas etmiş bir şirket görüntüsü. herkesi küstürdüler, bunlar baştayken takıma kimse yardım etmez, en basidi kendini takımın başına geçiren adamı küstürdü daha ne olsun gerisini sen düşün. adil gevrek çıksın hesapları açıklasın sürekli yok belediye başkanına anlattım nereye harcadığımızı bilmem ne, çık tv de anlat nereye ne harcanmış, cebinden ne kadar para vermiş takıma bilelim. menfaat demişsin ya bence en büyük menfaati Adil gevrek görüyor ki koltuğu bırakmıyor. başkan olduğunda şirketinde 50-60 kişilik ekiple çalışıyorum ve 400 bin euro luk ihracat yapıyormuş. şimdi şirketinin rakamları nedir açıklasın. acemi biri geldiği zaman 2-3 yıl iyi çalışır, ne zamanki ustalaşmaya başlar o zaman malatyasporu kendi menfaatleri için kullanmaya başlar. onu görünce de geldiği yere geri göndereceksin.

  3. Hakkı dedi ki:

   Hahahaha yoruma sesli güldüm allahta seni güldür komik gardaş:)))) omuzlarda taşı yumruk yemezsen taşımış sayarız :)))

  4. Kemal dedi ki:

   Bu yönetimin bu saatden sonra toparlanması,azimli ve istekli çalışması insan doğasına ve tabiat kurallarına hiç uymuyor.Kaldıki kendi yönetimi altındaki çalışanlarını ihanetle suçlamak zorunda kalmış bir başkanla.

  5. vatandaş dedi ki:

   4 günde bu arkadaş mı çıkardı. hangi rüya alemin de yaşıyorsun.
   adil başkanını hangi menfaat ile savunuyorsun?
   adil başkanın mı bugüne kadar ödedi faturaları nasıl bir iş yapıyor ki?
   aday çıkmasından neden rahatsız oluyor veya oluyorsunuz sesizce beklersiniz. seçim gerektiren durum var ise o zaman neden konuşma yerine aday var denildiğinde hemen ortaya çıkıyorsunuz.

  6. kaplan dedi ki:

   belli ki adil başkanın sana iyi bakıyor adil başkanın bu denli başarılı olsaydı amatör ötesi hatalar yapıp kulüp küme düşmezdi eğer sen bu başarılar ardında böyle bir amatör ötesi uygulamalar imza atıyorsan kusura bakma senin adil başkanının başarısı tamamiyle tesadüften öte değildir çekirge misali olmuştur nokta !!

  7. ahmet dedi ki:

   sen sırtına al taşı anladın ne demek istediğimi

  8. Serdar dedi ki:

   Kur farkını yönetimdeki cengaverler ödesin..Sadece yiyip, çalıp, keyif sürmek için mi yonetimdeler. 4 günde Adil Malatya’yi süper lige çıkardı ha..Ne büyük adammış gevrek..Futbolcu satışlarından, reklamlardan, galibiyet primlerinden, belediyelerden, bilet satışlarından, sponsorlardan gelen 100 milyonun uzerinde para nerde?!! Büyük yolsuzluk var hemşerim. Her kim olursan ol bu yönetimin desteklenecek hiçbir tarafı yok.

 14. İstanbuldan Malatya ya dedi ki:

  Sayın başkan ağır konuşmus namussuzdur demiş kimse size namussuz demedi
  1.Madem ihanet var kim ise açıklayın açıklamazsanız vebal altındasınız
  2.Cebinden harcadın oradan harcadın burdan harcadın herneyse hak etmeyen ve kimlere tam prim ödedin vali den yüksek maaşları kimlere ödedin de bu hale geldiniz
  3.20 yada 30 aday hangi kulüpte çıktı da bizde çıksın bu sizce de komik değilmi 6-7 zenginimiz demişsiniz bu da ayrı bir çelişki yani siz 6-7 kişiye bedelsiniz gibi olmuş
  4.Federasyon açıklama yapınca birileri çıkıp aday oluyor diyorsunuz ya işte bu çok daha komik sizde Federasyon açıklamasından sonra konuştunuz sayın başkan düştüğümüz gün neredeydiniz yada neyi beklediniz keşke o zaman konuşsaydınız da herkes takdir etseydi siz son haftalarda hiç konuşmadınız ki hiç yoktunuz neyin sitemindesiniz bu açıklamayı size kim yazdı… beynimiz yandı valla

 15. Mehmet dedi ki:

  Cot hatalar yanlislar yapildi .iyi teknik direktörler gönderildi.iyi futbolcular aceleyle sezon sonu beklemeden satildi. baskanin devre arasi heryerde biz her oyuncumuzu satabiliriz demesi takim ruhunu kaybettirdi.mac kaybedip hep hakem denildi yok var sistemi yanlis denildi.baska takimlarla ugrasildi.hic hatayi kendilerinde görmediler.bu bir 2 ay icinde görecegiz gercekten yönetim bu gecen 5 .6 ayda bir ders cikarmismi.basta hikmet karamanla bu is olmaz. En az 7.
  8 tane iyi oyuncu lazim.iy bir teknik direktörle anlasilirsa yavas yavas her sey düzelir.

 16. Hakkı dedi ki:

  “Bir grup karaktersiz futbolcuya denk geldik” demiş sayın başkan adil gevrek. Sezon bitti hatta son maç bittiği akşamı şu şu şu şu futbolcunun sözleşmesini fesh ettik demelilerdi ki inanayım. Açıklamaları kendini kurtarmak. Transfer komitesi değişmezse yine hüsran yine hüsran, yalnız bırakıldım dedikten sonra %90 yönetimi değişmesi gerekir. Görecez yine yıllardır olduğu gibi transferde bile kalp krizi geçirtmeye devam edecek mi, sanmıyorum farklı olacağını da utandırsın beni şaşırtsın…

 17. Efsane Malatyasporlu dedi ki:

  İkinci devre 2 galibiyet almış 2 beraberlik almış ligin en kötü futbol oynayan ruhsuzlar ordusu 60 trilyon borç adil başkanı suçlamayın başkanı oraya getirenler istemediği müddetçe gidemez Malatyalı şunu bilmeli kulüp bir aile şirketine dönmüştür ,bir kulüp düşünün Divan kurulundan onay çıkmadan üye olamıyorsunuz üye oldunuz divan onay vermezse başkanlığa aday olamıyorsunuz varmı tüzüğü böyle olan başka bir kulüp.

 18. Suat dedi ki:

  Toplantıda basın ne yaptı acaba cesurca soru sorabildimi çok merak ediyorum.Adil Gevrek özür diliyor hatalarından dolayı bu hatanın tekrarlanmıyacağı ne malum bence erdemli olup istifa etmesi gerekirdi bu özür bence timsah gözyaşları bana pek inandırıcı gelmedi takımın bir lira borcu yokken borçlu çıktı buda enteresan satılan futbolculardan gelen paralar nereye gitti diye sormazlarmı yayın geliri sponsorluk anlaşmaları vs vs vs malesef,ki şehrin ileri gelenleri,de bu şhow,u izliyor.Eğer bu yönetim yine devam ederse şundan emin olun,ki bu işte büyük bir rant var ve bu koltuğu bırakmak zor geliyor diyeceklerim bu kadar saygılarımla….

 19. Tecdeli dedi ki:

  Adil gevrek ,aday olan mevcut baskanlar dan daha tecrübeli,bence devam etmelidir.Hatalar dan ders alınması çok önemli, açık sözlü olarak söylemiş hataları ni, inşallah gelecek sezon bu tür problemler yaşanmaz…

  1. DELİDİR dedi ki:

   Tecdeli doğru tecrübeli ama ruh yok millete söz söyleyeceğini şimdiden üç beş kaliteli futbolcu ile anlaşma sağlanması dediğine katılırdım her zamanki gibi transferde bize elek altı topçu kalır yalanmı.

   1. Mehmet can dedi ki:

    Anlaşacak paramı bıraktılar para mı kaldı Adil Gevrek paralar nerde diyen gençleri yumrukladı onu da söylesene

 20. Cengiz dedi ki:

  Adil başkandan hicbir zaman pozitif ışık almadım …hep vizyonu, çapı dar siyasilerin güdümünde olan memur zihniyetiyle kulüp yöneten biri olarak gördüm görüyorum..kendi futbolcusu için “büyük kulüpler ısterse gidebilir”latifesinin sahibi olan bu muhteremden değil kulup başkanı apartman yöneticisi olamaz..gerek konuşması gerekirken söyleyemedikleri gerekse de susması gerekirken boş lakirdilariyla Malatyalı profilini yerle yeksan eden bu kardeşimiz daha fazla rezil rüsva olmadan görevi acilen bırakmalıdır..

  1. Salih dedi ki:

   Futbolcu gelirmi 15 futbolcu ödemeleri alamadığından fifa ya şikayet etmiş 7 aydır maaşını alamayan futbolcular var kulübün için boşaltılmış gelirleri hiç edilmiş utanmadan sıkılmadan Adil Geveek trolllüğü yapıyorsunuz hiç birinizde Malatya değil ne kadar Malatya düşmanı varsa sosyal medya da adil gevrek destekliyor

   1. Cengiz dedi ki:

    Asıl Malatya’nın baş düşmanları sizlersiniz.Kulübün içni dışını nerden biliyorsun.Kimin maaş aldığını almadığını ? Kulübün içi boşaltılmış kaç lira sermaye verdin de mesnetsiz atıyorsun.Bana göre de kulübün borcu benim tahminimden fazla.Ancak boşaltma veya götürme gibi çirkin ifadeler yanlış olamaz da.Çünki, yönetimin içinde Belediyenin adamı var divan kurulunda bu işi bilen önemli isimler var,TzFF ye ve UEFA ya hesap verilmek zorunda.Yolsuzluk yapabilmesi için içerde yönetimi muhasebecisi ile organize işler yapması lazım ki bu da oldukça zor. Diğer yandan bu borçlara karşılık elinde bu paralara kuramıyacağın bir takım var.

   2. Cengiz dedi ki:

    Sen cengizleri karistirmissin birader,;) yorumumu sana zahmet okuyuver..

    1. Cengiz dedi ki:

     Sn Cengiz bey benim yorumum Salih bey’e.

 21. metin dedi ki:

  özrün kabul görmüyor halen direnmenin mantığı nedir,hem para yok der ağlar sızlarsınız hem koltuğu bırakmamak için çırpınırsınız,şeffaflık yok ne geldi ne gitti kim kaç lira aldı sizden başka bilen var mı,saklamanın sebebi nedir şimdi 50-60 milyon borç diyorsunuz nasıl oldu, bu borç nedir,nereye ne kadar harcanmış ne harcanmış kulübe hangi harcamalar fatura edilmiş bunları bilmek herkesin hakkı bu şaibeyle o koltukta oturamazsınız,diken üstünde durursunuz ,her sıkıntıda yönetim istifa sesleri çok farklı şekilde yankılanır,bırakıp gitmek çok mu zor,kimse malatyaspor sevgisinden bırakmıyor demez hakkınızda herkes farklı düşünecek şüpheler hiç bitmeyecek oklar sizi orada tutan kişilere yönelecek,sizin için en hayırlısı bırakıp gitmenizdir tabiki korkunuz yok alnınız aksa ,kimse arkanızdan konuşmaz bir sonraki seçimde tekrar gelecek krediniz olur,şuan siz ve yönetime süper bir tepki var malatyasporun tarihine ve Türk spor tarihine malatyasporun küme düştüğünü kayserinin sayesinde tekrar kümede kaldığı gerçeğini kara harflerle yazdırdınız,bu bizim için çok üzücü çok can acıtıcı bir olaydır bunun sebebi sizlersiniz hemde göz göre göre bağıra çağıra,göstere göstere,kısaca kimse sizin özrünüzü kabul etmez troller hariç.

 22. Hakan dedi ki:

  Benim kanaatim adil başkanla devam etmek destek olmak yeni bir yönetim yeni yanlışlar olacak sebebi yeni yönetim acemi idare edelim artık idaresi kalmadı eski yönetime destek verip yanlışlarını denetleyelim

  1. Mehmet can dedi ki:

   Kopyala yapıştır bu aynı kaçıncı yazı kesin yorumları Adil gevrek ya da trolleri yapıyor

 23. Hasan dedi ki:

  Bakalım stoper alacak mı? Ya forvet?

 24. Yousef dedi ki:

  Bu adam istifa etmeyecek.Bu net olarak anlaşıldı. Çünkü istifa ederse bütün yolsuzluklar ortaya çıkacak. Bu nedenle canhıraş biçimde direniyor. Istenmiyorsun ve zorla o koltuğu işgal ediyorsun. Bugun bu açıklamaları yaptıysa A. Çakırdan ve diger lerinden izin alarak yapmıştır. Bu şekilde ortamı yumuşatmayı, istifa seslerini susturmayı ve yeni oluşacak adaylıkları engellemeyi dusunmusler. Taraftarlar olarak büyük bir temizlik için start vermeliyiz. Demokratik haklarimizi kullanarak yürüyüşler, mitingler düzenlemeliyiz. Sesimizi reise duyurmalıyız. Yoksa bu vekiller ve başkanlarla bir yol olmayacak.

  1. Cengiz dedi ki:

   Bildiğiniz bir yolsuzluk varsa delilleriyle açıklayı n yoksa vebaldesiniz mustafisiniz.

 25. Hakan dedi ki:

  Küme düşüren başkan ve hoca halen istifa etmedi yazıklar olsun size Gevrek Adil Karaman Hikmet derhal istifa…

 26. Neco dedi ki:

  Borçsuz kulübü 60 trilyon borç takıp kulübü küme düşürüp utanma sıkılma olmadan hangi yüzle çıkmış konuşuyorsun demezlermi gelir ne olsu alexsic in bonservis geliri jahovic i bifouma sı boutaib i azubuike si sadık ı quilherme si sayın adil Gevrek bu kadar gelir olacak futbolcunun parası ödenmez fifalık olursun ve kayıp mlyon euro lardan bir haber açıklama yaparsın Adil Gevrek İstifa

 27. Rıfat dedi ki:

  İnsan ilişkilerinde hata yapan hata yaptığını kabul edip özür diliyorsa bence siz de uzatmayin…malatya enteresan şekilde sürekli bu adamin üzerine giden bir tayfa var. Kabul edin ki emek verdi ve ilk sivil başkan oldu. İnsandır hata da yapar…
  Artık herkes sakinlesip destek versin ki adam da işine baksın. Bu tavır Malatya’ya zarar verecek.
  Sevgiler

 28. Sontajci dedi ki:

  Helal olsun sana adilgevrek sonu sonu hatani kabul ettin…geçmişin unutulmaz bu bir gerçek Malatyaspor senle şahlandı ama kulüp personeli mi diyim yoksa başka birileri mi var işin içinde diyeyim seni yönlendiren mi diyeyim ne bilim işte son 1 yılın çok kötü idi çok çok …

 29. suat dedi ki:

  bizim takım için, türkiye liglerinin borçsuz takımlarından biri demiyorlarmıydı…arkadaş, ikinci yarı başladıktan sonra sürekli milyon dolarlara bir sürü futbolcu satıldığı halde 60 milyon borcumuz varmış… eğer futbolcu satılmasaymış kim bilir ne hallere düşermişiz…

  1. Sedat dedi ki:

   60 milyon borcun 20 molyonu kur faki diyo bu hesabi marak ediyom.yonetim ve birinci derece yskinlarinin son 5 yillik. Beyannemelerini bakin.koltuk takimina 125 bin verenler var hakkimiz zehir z …… Olsun

   1. Cengiz dedi ki:

    15-20 TL verip maça gidiyorsan! Hakk’ı ordan mu talep ediyorsun.Biraz kendinizi geliştirin yol var yöntem var .öyle garebet atmakla olmuyor.Hile yapan önce yaradana hesabını verecektir.Ancak sizlerde büyük vebaldesiniz.Nasıl hesap vereceksiniz.Bildiğiniz bir yolsuzluk varsa delilleri ile savcılığa suç duyurusunda bulunmanız gerekir.Şayet böyle bir durum olupta yapmıyorsanız yine vebaldesiniz .Allah’tan korkun.

 30. eyyupk dedi ki:

  başkanda heyecan kalmamışki oyuncular halen paralarını almamış konuşuyor .Yav başkan klüp yönetimi youtuben futbolcu beğenerek 2 yönetici istedi diye hoca göndererek istediğini zaman gider diye sözleşme imzalatarak basiretsiz profesyonel düşünmeyen bir yönetimle olmaz.

 31. Hakan dedi ki:

  Birileri Adil GEVREK istifa etsin kamu oyuna iyi işledi hep bir ağızdan istifa diye bağırıyoruz. Peki hadi Adil Gevrek bıraktı kim gelecek yerine????? Yok kimsee mantıklıca bir düşünün bakalım adamlar süper ligde kalınca çıktılar piyasaya. Bakın malatyaspor kapanmadı orda gidip alıp taşısınlar süper lige… Bildiğim ayranı bilmediğim yoğurda değişmem He bir çalık bir aydınlar gelmiş tapiki ona eyvallah yoksa bu ortamda başkan değişmek demek bataklıkta kaybolmak demek

  1. Ali dedi ki:

   Adil başkanın bunlardan ders çıkardığına inanıyorum. Umarım daha iyi olacak.

 32. Kemal Yıldırım dedi ki:

  Forbes listesinde Malatyalı dolar milyarderi 5 iş adamı var, başkan olmayı bırak sponsor olsalar yeter. Hikmet karaman’ın yerine Bülent Korkmaz gelse düşme korkusu yaşamayız. Hikmet Karaman ile yine kümede kalmaya oynarız.

  1. Mehmet can dedi ki:

   Adil gevrek le 5 sıfır 6 sıfır hatta 10 sıfırlara sen hazır ol hoca kim olsa değişmez fifalık bir kulüp var paraları kayıp

 33. malatyasporlu dedi ki:

  İstifa etsin tamam da kim gelecek. Adil başkanın dediği gibi vizyon sahibi 6-7 Malatya’lı iş adamı var onları ikna etsinler Adil başkan istifa etsin yoksa Adil başkan kalsın derim. Bir de şu Malatya’nın kaymağını yiyen zenginler bi zahmet çıkın borçları ödeyin takıma sahip çıkın kusura bakmayın. sonra da Malatya’aya hizmet ediyoruz palavrasına kimse inanmaz.

 34. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Anlaşılan o ki bu iş Adil Gevrek ve yönetimiyle yürümez.Kısa sürede kongre toplanmalı ve yeni bir yönetim oluşturulmalıdır.Zaman dar ,.Aksi taktirde seneye ligden düşer.

 35. Emre dedi ki:

  Başkanım gidin hitabet dersi falan alın daha kötü bir açıklama yapamazdınız …

 36. HÜSEYİN ATICI dedi ki:

  Hikmet karaman iyi hoca??…siz futbolu takip etmiyorsunuz herhalde bu hoca kaç takımı düşürdü ve kovuldu bir araştırın isterseniz

 37. Malatya dedi ki:

  İstifa et ne duruyorsun.

 38. Ali Zeyrek dedi ki:

  Arkadaşlar Adil beye bir şey demeye gerek yok. Bu takımın başında bu tip durumlarda önlem alacak bir Divan Kurulu var. Bu divan kurulunda kimler olduğunu da herkes biliyor. Divan kurulu çıkacak ve diyecek ki Adil Gevrek i görevden alıyoruz, ya da Adil Gevrek in hiç bir hatası günahı yok biz divan kurulu olarak kefiliz ve Adil Gevrek in arkasındayız. Ama bu durumda da ileride sıkıntı olursa bu sözlerinin hatırlatılacağını bilmeliler. Deve kuşu gibi başını kuma gömüp ölü taklidi yapmak divan kurulu üyelerine yakışmıyor. Malatya’ya bitiriyorsunuz sayın üyeler.

 39. Murat dedi ki:

  Herkes spor yorumu yaparken, neyin peşindesin, Ülkenin halini herkes görüyor. Dosta güven düşmana korku veren bir yönetim var. RTE dediğin dünya lideri olmuş. Hazmedemeyen fetöcülerin yaptığı gibi kendine batıda bir yer bulur gider. Hem buradaki nimetlerden fatdalanacaksın hem de liderini hor göreceksin. Ya bu deveyi güder ya da… VESSELAM…

 40. Mehmet Aydın dedi ki:

  Bem burda yorum yapanlara soruyorum adil gevrek istifa ederse kulüp menfati doğrultusunda sizler namıs seref sözü vererek kulübe 10 bin TL yardım ve üst seviyede kombine alacağinaza söz verirmismiz madem bu kadar malatya sevdalısınızı hodri meydan hepimize

 41. pasa44 dedi ki:

  Adil Gevrek, sana bir dost tavsiyesi: Şu an istifa etmen inan senin menfaatine neden mi? Bundan sonraki en küçük başarısızlık ve olumsuzlukta hedefte artık sen olacaksın. Küfürlerin, hakaretlerin, saldırıların sonu gelmeyecek ve çok yıpranacaksın ama şu an istifa edip takımı bıraksan bizler seni takımı süper lige çıkarıp uefa’ya götürüp süper ligde bırakmış değerli bir başkan olarak hayır dua ile anacağız. İnan senden sonra gelenin işi çok zor. ben senin yerinde olsam hemen istifa eder kurtulurdum. elinde süper bir fırsat var, geç kalma yoksa bundan sonra günah keçisi artık sen olursun.

 42. Malatyalı dedi ki:

  Malatyalılardan asla taraftar çıkmaz. Düşünün stada Giden 5 bin kişi.hemde 1 milyonluk şehirden. Onlarda yıllardır aynı slogan atar veya çekirdek çıtlar veya küfür hakaret edip gelirler.

  1. Kamil dedi ki:

   5 bin mi yönetim trolü kaç ortalamaya oynamış bir bak o cehennemin dibindeki stada bile en az 8 bin ortalama ile oynamış küme düşen yönetim ve futbolcular 70 trilyon borç var ve satılan futbolculardan gelen milyon euro lar kayıp naberrr

 43. Malatyalı dedi ki:

  Başkan eğer samimi ise başına gelenlerden iyi bir ders çıkarırsa müthiş işlere imza atar. Yeni yönetim tecrübesiz olacağından geldim, baktım diyene kadar bu takım yine düşer. Bence adil başkan devam etsin.

 44. ali dedi ki:

  ya ülke batmış kimse çıkıp rte istifa diyemiyor.Bulmuşsunuz garibanı yüklenin.Kardeşim ülkede istifa kültürü bitti beklemeyin

 45. Orduzulu Reis dedi ki:

  Adil gevreki savunan menfaatkarlar sizde gevrekle gidin,
  Avukatlığınızı onunla beraber yaparsınız.
  Adil istifa et bir özürle kurtulamazsın.

 46. kayisikentli dedi ki:

  Yahu doğrudur emeğin geçti biz helal ediyoruz sende helal et ve ekibini al istifa git işine gücüne bak bu neyin hırsı bu saatten sonra olmaz ayrıca İstanbulda bir abimiz vardı onun sesi soluğu hiç çıkmıyor nedendir acaba siyasilerin hepsi bugünden itibaren her kapıyı aşındırmalı görüşme yapmalı Malatya için ne gerekiyorsa en iyisini yapmalılar malatyamızın menfaatleri her şeyden önde gelir.

  1. Kamil dedi ki:

   Nereye gidiyor kayıp milyon euro lar nerde bonservis gelirleri kayıp 70 trilyon borç var fifalık olmuş bir kulüp var ortada hesap verecekler hesap o 20 yaşındaki gence atılan yumruğun hesabı sorulacak o kadar borç nerden çıktı

   1. Cengiz dedi ki:

    Sen kimsin ki hesap versinler.Hesap vermenin şekli var şemali var.Bu işler uluorta olmaz .Genel kurulu var mali kurulu var.Ayrıca TFF ye UEFA’ya hesap vermek durumundalar.Bildiğiniz bir yolsuzluk varsa deliliyle birlikte açıklayın savcılığa suç duyurusunda bulunu .Tüm camiaya saygılarımla

 47. vatandaş dedi ki:

  bir yöneticiden ki bu başkan , takımı 6 yılda süper lige getirdim şansla veya başarı ile ve bunun sayesinde 6 yıl birinci adam oldum. ama 4/5 ayda düşmeyecek takımı hatalarımla düşürdüm (kalması dahi şansla oldu) bu nedenle seçim yapıp tazelenmek lazım denmesi gerekir.
  fakat 1 yıl daha medya önünde olurum gittiği yere kadar giderim diyen bir zihniyet. yazık ama çok yazık Erdem lazım diyorum…

 48. meroğlu dedi ki:

  Burada başkana sallayan zırcahil arkadaşlar… Türkiyede yanlış yaptım diyen kaç tane başkan gördünüz 1 tanesini yazın bakalım. malatyasporun yakasından düş diyen arkadaş ın beklentisi ne anlayamadım heralde büyük arap sermayesi yada amerikalılar kulübü almak için sıraya girmişler. biriside yazmış başkan o ihanet edenleri açıklasın açıklasa napacaksın çok merak ediyorum ama eminin bunlar birilerinin tellallığını yağıyor o nedenle dikkate almamak lazım….

 49. Hasan44 dedi ki:

  Malatya’da 100 kişiye sor Başkan isifita derler gülünecek durum gerçekten

 50. selami dedi ki:

  Herkesin derdi Adil Gevrek olmuş. Adil gitsin diyenler. Kongre kararı alındı, kongre yapıldı, yönetim görev bölümü yaptı. acemiliklerini üzerinde atma süreci. bu süreç kaç hafta alır. ligin başlamasına ne kadar süre kaldı. hiç düşündünüz mü. Adil gitsin de gitsin. Bekleyin yeni sezon öncesi transferler yapılsın. lig başlasın. Sonra Adil mi gidecek, kim gidecekse süreç içerisinde gereken yapılır. Bu arada deprem ve pandemi süreci hiçte kolay olmadı. Şirketler battı. Kulüpler ne yapsın. Acımasızca eleştirmeyin,hakaret etmeyin. Ne Adil babamızın oğlu, nede bir başkası. Unutmadan şu kongre kararı alınmada adaylığını açıklayanların ne kadar acemi olduğu görülüyor. Aman ha bunlara Malatyaspor’u teslim etmek. Şimdiden küme düşmek demektir. Aday olacak adam, kongre sürecinde çıkar, vizyonunu ortaya koyar. Adil istifa diyenler bir kez daha düşünün. Hikmet Karaman gitmeli. İyi hoca ama yıprandı, taraftarla barışmadı yıldızı.

 51. HÜSEYİN ATICI dedi ki:

  Sayın başkan malatyaspor taraftarı olarak öncelikle teşekkür ediyorum…takimi süper lige çıkardınız…malatyaspor süper lige cıktı sizde ülkece tanınan bir insan oldunuz hatta bu yüzden belki işlerinizi dahada ilerlettiniz …yalniz bu takimi aldiginizdan beri bu takimin mali durumunu kamoyundan hep sakladiniz.seffaf olmadınız.. ve sonunda takımı düşürdünüz. Lütfen artık adınızı kötüye iyice çıkarmayın.. ve takimi bırakın teknik direktörude alıp şirketinize müdür yapın.. bu takımda vizyon ve misyonunuz bitti.bu taraftar ilk kotu sonuçta size tepki gösterecektir…

 52. Mahir dedi ki:

  Ben olsam istifa ederim neden mi?Bundan sonra yapılacak başarısız her transferde ve alınacak her kötü sonuçta sana ve ailene ağır küfür ve hakaretler yapılacak emin ol.Değer mi ne Adil

 53. Kadir dedi ki:

  Çakma Terimide al git,istenmiyorsun artık

 54. battalqazi dedi ki:

  hakkımı helal etmiyorum. gevreksporlu değilim malatyasporluyum.

 55. Caner dedi ki:

  Üç beş taraftar stifa et diyor muş..Cesaretin varsa koy kapalı çarşı üzerine bir masa kaç bin kişi gitmen için imza veriyor gör.Adil gevrek istifa

  1. Aşağışeherli dedi ki:

   Helal gardaş ne doğru demişsin takım ikinci yarı patır patır yenilirken sayın başkanda ses seda yoktu Hodri meydan eski belediye önüne bir sandık koy bakalım kaç kişi kal diyecek Malatyada bir söz var Yolcuyu hana koymuylar yolcu diyiki okumu yayımı nereye asam Bu da ona benziyi ben gevrek için en doğru karar gitmesi Başkan olmasa bir mali müşavir hesapları takip etse yeter

 56. DELİDİR dedi ki:

  Bu güne kadar iyi yada kötü sen bademi doldur dun heyecanın bitti heyecanı olmayan bir kişinin takıma da heyecan ve umut vereceğini tahmin etmiyorum, takımı bırakmak istemiyorsun şu anda eyvallah millete laf yetiştireceğine diğer takım başkanlarının yaptığı gibi üç beş kaliteli futbolcu ile anlaşmaya varsaydın sana inanır ve kimseye cevap vermek zorunda kalmazdın bunu yapmadığını göre icraatın yok demektir o yüzden bu takımı serbest bırak bu güne dek yaptıkların için teşekkür edelim yok gitmem dersen milletin ağzı açık her şeyi söyler.

 57. Ümit Coşkun dedi ki:

  Başkanımızın dürüst ve ahlaklı biri olduğunu çok insan bilir. 60 milyon borç borç değil, Malatya nüfusu 200 binken 20 bin kişi stada gidiyorsa, 1 milyonken 5 bin kişi maça gidiyorsa bu Adil Başkanın suçu değil. Hikmet Karaman büyük bir hataydı bu yanlıştan acil dönülmeli, yapılan transferler Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) ‘na bildirilmeli, açık ve şeffaf olunmalı. 10 tane iyi transferle yeniden İlk 5’,e gideceğimizi düşünüyorum ama önce iyi ve genç bir hoca lazım.
  Malatyalılar da lütfen pandemi biterse stadı doldurdular artık yeter yahu kim 10 liraya maç izliyor Türkiye’de öyle bir yer kalmadı.

  1. vatandaş dedi ki:

   senin bunu kapa bildirmen için borsaya girmen lazım .kap nedir bilerek yazıyorsundur umarım

  2. Kamil dedi ki:

   Yönetim trolü ni hesap daha adam 70 trilyon borç takmış futbolcu ödemeleri yapılmamış bonservis den gelen gelirler kayıp 7 aydır ödemesini alamayan futbocular var herkes fifaya şikayet ediyor ve halen konuşuyorr

 58. Deka dedi ki:

  Adil gevrek istifa diyenler sezon boyunca maça gidenlerden fazla 10 TL verip maça gitmezler kulübün lisans lı ürün ünden almaz lar adil gevrek istifa demek bedava ya

 59. Gökhan dedi ki:

  Gilhermenin transferinde hatırlı bir kişi araya girdi diyordu bugüne kadar, bu hatırlı kişilerin sayısı bugün 8-10 kişi oldu.
  ihanet eden yöneticiler var diyor, karaktersiz futbolcular var diyor dikkat edin isim vermiyor, birkaç ay bu konu konuşulsun istiyor bu arada yönetimde kalayım diyor şark kurnazı. ihanet edenler ve karaktersizler var ise bunlardan kim sorumludur. Hep yalan dolan cambaza bak oyunu, bugunkü basın toplantısı tam bir çadır oyunu. Gazeteci adı altında basın toplantısında yalakalık yapan bazı sözde gazeteciler vardı. Gerçek gazetecilere lafım yoktur. Bu kafayla bu takımdan birşey beklemeyin.

  1. Mahir dedi ki:

   Okuduğum en güzel yorumlardan biriydi tebrik ederim

 60. Hacı Kazım dedi ki:

  Ben size demiştim Adil gevrek anca Pötürgeye kahvaltıya gider.Bir yere gitmez.TOGG siparişide verdi çoğunun gözünede girdi.Bukadar tadını almışken koltuk sevdası bu kalkıp gidilir mi?

 61. ibrahim öğretmen dedi ki:

  Helal etmiyoruz #AdilGevrekİstifa

 62. Ömer Osman dedi ki:

  Şimdiye kadar vermiş olduğunuz emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz tamam anladık bu takım 2. ligden geldi her defasında bunu milletin başına kalkmayın her takım bir alt ligden gelmiştir. Eğer gelecek sezon böyle bir süreç yeniden yaşanırsa çok daha büyük sıkıntı yaşarsınız onun için yeni bir kongre kararı hem sizin adınıza hem Malatyaspor adına daha hayırlı olacaktır.

 63. Ali Rıza Yıldırım dedi ki:

  Tek kuruşuna kadar hesap verin yönetim olarak sonra takımı düşüren yönetim ve teknik heyet istifa edin ,görevde kalma ısrarınız ne mantık nede ahlakla bağdaşır. Malatya sporun her şeyini tertemiz teslim ederek ayrılın.

 64. Türkiye sevdalısı dedi ki:

  Başkan bana göre çok hatalı efsane başkan olacakken 5 6 ayda tüm sermayesini tüketti başkanın para Yediğini düşünmüyorum ama transfer ücretleri şeffaf bir şekilde açıklanmalı bence hikmet karamanla yola devam etme başkan genç dinamik teknik direktor lazım bize önceki yılların hatırına başkana bir şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum sonuçta tecrübeli tüm hataları geçtiğimiz sezon yapmıştır umarım başkana ve malatyaspor a başarılar diliyorum malatyaspor malatyalilarin ortak sevdası sahip çıkalım üstümüze düşeni yapalım stadı dolduralım seyirci alınmaya başlarsa herkes gidici malatyaspor kalıcı takımın menfaatleri doğrultusunda düşünmek lazım başarılar…

 65. dayı dedi ki:

  EDİTÖR’den: Büyük harflerle yazılmış yorumlar yayınlanmamaktadır.

 66. Hakkı dedi ki:

  düşürmeden gitmem diye yemin mi etti acaba adil gevrek başkan?

 67. Has MAlatyalı dedi ki:

  Kabahatin özründen büyük okadar futbolcuyu sattığınızı niye söylemiyorsun Sergen’i gönderme üzerinden prim yapıyorsun kendine takımın bel kemiklerini Aleksic, Azubike, Halid , Jahovic, Gulierme, bu futbolcuları kim gönderdi acaba hiç fiyatlara yazıklar olsun. gerçek manada futboldan anlayan ve şeffaf olan işi bilen bir zengin işadamının Malatyaspora sahip çıkmasını ve başkan olmasını bekliyoruz. Teknik direktörünü de al git istenmiyorsan. Anket yaptır Malatya’nın %90 ı istemiyor seni.

 68. Hüseyin dedi ki:

  Adil Gevrek gitsin diyenler, daha iyi bir fikriniz varsa aciklarmisiniz.

  1. hasan kaçan dedi ki:

   adil gevrek gerekeni yapsın, en az 10 tane aday çıkar sen merak etme. hiç kimse çıkmıyorsa kayyum yönetsin eminim yine bundan iyi oluruz.

  2. Öğretmen bey dedi ki:

   Var yeni iyi bir aday zor mu bunu anlamak

 69. Hamza dedi ki:

  Şimdiye kadarki emeklerin için teşekkürler yolun açık olsun.gule güle git.dahada gelme.

  1. Yeni Malatyasporlu dedi ki:

   İstifa etmediki…

 70. Malatya44 dedi ki:

  Adil GEVREK İstifa. Yönetim istifa. Hikmet KARAMAN’ı da al git. İSTENMİYORSUN. Çek git.

 71. Erdoğan dedi ki:

  İyi o zaman biz de emeklerinden dolayı teşekkür ederiz gitmen herkesin yararına olur sen hataları bilinçli yaptın Örneğin: Lig bitmeden para için futbolcu sattın zamanında Sporcunun Parasını vermedin gelen bütün Teknik adamlar bir türlü senin o kaliteli ekibinle uyuşamadı ne ekibin var mış hepsine özel selamımı yolluyorum böyle ligde kalacağımıza düşsek daha iyi idi.

 72. hasan kaçan dedi ki:

  düş artık malatyasporun yakasından. sen takımı küme düşürdün küme. çıkmış ne konuşuyorsun. bizim gözümüzde sen küme düştün küme ve başarısız başkansın. basın toplantısını izledim, kendine güveniyorsan başkan seçimli genel kurul yap, adaylarında önünü aç isteyen aday olsun. kim seçilirse seçilsin. 5-6 ay olmuş ortada yoksun, çıkıp kimseye hesap verdiğiniz yok. orada çıkmış biriside yok derebeyleri taraftar derneği başkanımıymış neymiş, takım küme düşerken neredeydiniz. ağam istanbuldaymış, buradaki taraftarlara başkanlık yapıyor. istemiyoruz istanbullu başkan hiçbir şekilde istemiyoruz. ama son çıkan yusuf dayı iyi konuştu, siz istanbullu olduğunuz için size herşey uygun sizin nefsiniz alıyor herşeyi. biz malatyalı ve malatya da yaşayanlar olarak bizim nefsimiz herşeyi sindiremiyor. dayı lafı iyi oturttuda, ama anlamamışlardır. kapasite meselesi.

  1. Cengiz dedi ki:

   Sizin hiç ama hiç kapasiteli olduğunuzu düşünmüyorum.Adil Gevrek ‘te 5-6 yıldır kapasite vardı da birden bire kayboldu mu?Bir sefer 1966 dan bu yana hiç bir yönetimin beceremediği az para veya bedelsiz aldığı oyuncuları iyi paralarla satmayı başarmıştır.Tabii bu yol önce deprem sonra lanseniz ve yönetim hataları herşeyden önemlisi kaleci ve futbolcu hataları istenilmeyen neticeyi getirmiştir.Hesaplara gelince kimseye öyle uluorta hesap verme zorunluluğu yoktur.Hesap genel kurulda verilir Divan kuruluna verilir .Ayrıca düzenli olarak TFF veUEFA’ya hesap verilme mecburiyeti vardır.Bunları bilmeden mesnetsiz atıyorsunuz.Yolsuzluk hususunda elinizde delik belge varsa iyin bir vatandaş iseniz savcılığa suç duyurusunda bulunun.Garabet atmayın Allahtan korkun.

 73. Ruşen ucar dedi ki:

  sirtinda istanbul forması tasiyan malatyalilar once formalarini çıkartsinlar sonra kosa kosa stadı doldursunlar emek ,zaman para harcasinlar..biŕ futbol şehrı olabilmemız için belkide bu yasadiklarimiz bir milad olabilmesini arzu ederim..

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."