You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.


You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.


İbrahim Yücel Reklam
Örnek Resim
İbrahim Yücel Reklam

Arion

Dugun
Malatya Haber -

HSYK İçin 206 Aday

HSYK İçin 206 Aday
  • 27.12.2015

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Adli ve İdari Yargı Hakim ve Savcıları Arasından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği seçimine katılmak için başvuruda bulunan adayların durumlarını inceleyerek sadece 1 hakimin başvurusunu reddetti, 172 adli yargı ve 34’de idari yargı hakim adayının başvurularını kabul etti. Adayların büyük çoğunluğu Ankara ve İstanbul’dan oluşuyor. Malatya Adliyesi’nden başvuran yok. Ancak Malatyalı olan Samsun Cumhuriyet Savcısı Vedat Soğukpınar, Ankara Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden ile Afyon 1. Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Mehmet Gülçek’in HSYK adayları içerisinde yeraldıkları öğrenildi.

YSK’nın Resmi Gazete’de yayımlanan kararına göre, 17 Ekim 2010 Tarihinde yapılacak Adli ve İdari Yargı Hakim ve Savcıları Arasından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği seçimine katılmak için başvuruda bulunan adayların durumları sundukları belgeler ve komisyon raporu incelendiği belirtilerek, Adli yargı hakim ve savcıları arasından adaylık için süresinde 173 başvurunun olduğu, bu başvurulardan 172 adayın başvurusunun usulüne uygun ve eksiksiz olduğu, fakat 01/10/2010 tarihinde 136 sıra numarası ile başvuran Fethiye 2. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Hulusi Tahir İlgenli’nin ise 30/04/2009 tarihinde birinci sınıfa ayrıldığı, henüz birinci sınıf olma incelemesine tabi tutulmadığı, İdari yargı hakim ve savcıları arasında adaylık için 34 adet başvurunun olduğu, bu başvuruların tamamının süresinde, usulüne uygun ve eksiksiz olduğu belirtildi.

YSK kararında, Fethiye 2. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Hulusi Tahir İlgenli’nin adaylık başvurusunun reddine, adli yargıda 172, idari yargıda 34 adaylık başvurusunun kabulüne karar verdi.

Bu arada, Yargı Hakim ve Savcı başvurularında Ankara Adliyesi’nden 33 isim, İdari Yargı Hakim ve Savcılarından da yine Ankara Adliyesi’nden 9 isim başvuruda bulundu. Adli Yargı Hakim ve Savcı başvurularında Yargıtay’dan ise 23 isim başvuruda bulundu. İdari Yargı Hakim ve Savcıları arasında Danıştay’dan 10 isim yer alıyor.

İDARİ YARGI HAKİM VE SAVCI LİSTESİ
17 Ekim 2010 Pazar Günü İdari Yargı Hakim ve Savcıları Arasından Yapılacak Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği Seçimleri İçin Düzenlenen Geçici Adaylardın soyadlarına göre oluşan listesi şu şekilde:

“1-Akın Gülsen-Danıştay Tetkik Hakimi
2-Aktepe Emine- Ankara 5. İdare Mahkemesi Başkanı
3-Altay Dr.Evren -Anayasa Mahkemesi Raportörü
4-Apaydın Bilge-Ankara 13. İdare Mahkemesi Başkanı
5-Ateş Ömer Faruk-Danıştay 9. Daire Tetkik Hakimi
6-Aydınoğlu Gülen-Danıştay Savcısı
7-Ayhan Süleyman-İzmir 2. İdare Mahkemesi Üyesi
8-Bayram Nihat-Danıştay 5.Daire Tetkik Hakimi
9-Berberoğlu Ahmet-Danıştay 6. Daire Tetkik Hakimi
10-Cer İrfan-Antalya 1.Vergi Mahkemesi Başkanı
11-Çarıkçı Emin Ayhan-İzmir Bölge İdare Mahkemesi Üyesi
12-Çelik Abidin-Adalet Başmüfettişi
13-Çerikan Mehmet-Diyarbakır Bölge İdare Mahkemesi Üyesi
14-Çırak Halil-Isparta İdare Mahkemesi Başkanı
15-Erdem Birol-Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü
16-Erdem Yaşar-Kayseri Vergi Mahkemesi Üyesi
17-Ergen Cafer-Ankara 12. İdare Mahkemesi Üyesi
18-Ilıca Zeynel-Eskişehir Bölge İdare Mahkemesi Başkanı
19-Keskin İrfan-Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı
20-Kınalıtaş Vahit-Danıştay Tetkik Hakimi
21-Kırklar Seval-Ankara 11. İdare Mahkemesi Başkanı
22-Kızılkuş Tanju-Ankara 3. İdare Mahkemesi Üyesi
23-Koç Halil-Ankara Bölge İdare Mahkemesi Üyesi
24-Öğüt Battal-Sakarya Vergi Mahkemesi Başkanı
25-Özdemir İbrahim-Danıştay Savcısı
26-Özgün Hüseyin-Danıştay 13.Daire Tetkik Hakimi
27-Şahin Ömer-Sakarya Vergi Mahkemesi Üyesi
28-Şahin Uğur -Mersin 2.Vergi Mahkemesi Başkanı
29-Topal Muammer-Ankara Bölge İdare Mahkemesi Üyesi
30-Topuz İbrahim-Danıştay Savcısı
31-Ülgen Serap-İstanbul 5. İdare Mahkemesi Başkanı
32-Ünal Sebahattin-Danıştay 1.Daire Tetkik Hakimi
33-Yeğenoğlu Ali Rıza-Ankara 16. İdare Mahkemesi Başkanı
34-Yıldırım Resul-İstanbul 5. İdare Mahkemesi Üyesi

ADLİ YARGI HAKİM VE SAVCI ADAY LİSTESİ
17 Ekim 2010 Pazar Günü Adli Yargı Hakim ve Savcıları Arasından Yapılacak Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği Seçimleri İçin Düzenlenen Geçici Adaylardın soyadlarına göre oluşan listesi şu şekilde:

1-Abanoz Nural24642Ankara 3. Aile Mahkemesi Hakimi
2-Adalıoğlu Metin-Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
4-Ağar Besim Tayfun-Sakarya 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi
4-Akay Uğur-İzmir 10.İcra Mahkemesi Hakimi
5-Akbaş Yahya Kemal-İzmir 15. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
6-Akgökçe Tamer-Kadıköy Hakimi
7-Akgündüz Güzin-İzmir 3.Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi
8-Akın Ali -Kayseri Hakimi
9-Aksakal Feride-Didim Hakimi
10-Aksoy Ayhan-Ankara 11. İcra Mahkemesi Hakimi
11-Aktan Ayşim Sema-Ankara 9. İş Mahkemesi Hakimi
12-Altıparmak Kenan-Ankara Asliye 14.Hukuk Mahkemesi Hakimi
13-Altıtaş İbrahim-İzmir 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı
14-Aras Sebahattin-Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı
15-Arslan Alp-Ankara Cumhuriyet Savcısı
16-Arslan Cemal-Karşıyaka Cumhuriyet Savcısı
17-Asat Zaim-Gebze 4. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
18-Aşkan Mustafa Turgut-Afyonkarahisar Hakimi
19-Atabekoğlu Ahmet Azer-Ankara Asliye 6.Ticaret Mahkemesi Başkanı
20-Atay Ali -Menemen 2. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
21-Atmaca Mesut-Trabzon Cumhuriyet Savcısı
22-Avar Celal-Üsküdar Cumhuriyet Savcısı
23-Aydın İsmail-Edirne Hakimi
24-Aydın Süleyman-Bakırköy Cumhuriyet Savcısı
25-Aydın Yakup-Samsun Cumhuriyet Savcısı
26-Aygün Yüksel-Kadıköy Asliye 4. Hukuk Mahkemesi Hakimi
27-Azizağaoğlu Bahattin-Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
28-Bağarkası Mustafa-Manisa 2. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
29-Başar Aydın-Balıkesir 2.Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
30-Baytemir Erdal-Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
31-Beşikci Cevdet-Eskişehir Cumhuriyet Savcısı
32-Betin Selma-Yargıtay 12. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi
33-Bilaloğlu İbrahim Bilhan -Zonguldak Cumhuriyet Savcısı
34-Bilgin Serap-Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi
35-Boyacı Sevgi-Sincan Asliye 2.Hukuk Mahkemesi Hakimi
36-Budak Levent-Adana Cumhuriyet Savcısı
37-Cengiz Ertunç-Hatay Cumhuriyet Savcısı
38-Cinoğlu Ercan-Gebze Aile Mahkemesi Hakimi
39-Çakır Aysel-Bakırköy 26.Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
40-Çalışkan Faruk-İzmir Cumhuriyet Savcısı
41-Çataklı Selahattin-Gölbaşı (Ankara) Cumhuriyet Savcısı dsi Başkanı
19-Keskin İrfan-Ankara Bölge İda
42-Çetinbinici Hasan Coşkun-Ankara Cumhuriyet Savcısı
43-Demet Velit-Bakırköy Asliye 10.Hukuk Mahkemesi Hakimi
44-Demir Mehmet-Eyüp Cumhuriyet Savcısı
45-Demirel Murat-Adana Hakimi
46-Denizgöçer Mehmet Turan-Adana Cumhuriyet Savcısı
47-Doğar Baykara Zeynep-Ankara Cumhuriyet Savcısı
48-Doğru Akif-Mersin Asliye 1.Ticaret Mahkemesi Başkanı
49-Dönmez Atalay-Büyükçekmece Hakimi
50-Duman Nursin -Sincan Cumhuriyet Savcısı
51-Durak Fatma Gülçin-Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
52-Düzgün Nuri -Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
53-Efendiler Sevim-İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
54-Eker Mehmet Mutlu-Mersin Cumhuriyet Savcısı
55-Elvan Hakkı-Ankara 3. Ağır Ceza Mahk. Başkanı
56-Eralp Tayyar Cem-Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
57-Erdem Abdullah-Ankara 10. İş Mahkemesi Hakimi
58-Erdem Sebahattin Ali-Ankara 5. Aile Mahkemesi Hakimi
59-Eren Gülüzar-Ankara 10. İcra Mahkemesi Hakimi
60-Esenkar Burhanettin-Sakarya 4. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi
61-Esin Ekrem-Tekirdağ Asliye 2.Hukuk Mahkemesi Hakimi
62-Gayret Tülay-Adana Hakimi
63-Geçer Zafer-İstanbul 1. İcra Mahkemesi Hakimi
64-Genç Fatih-İzmir Cumhuriyet Savcısı
65-Giyik Poyraz Hülya-Yargıtay 8.Ceza Dairesi Tetkik Hakimi
66-Gödekmerdan Ayhan-Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili
67-Gökçe Dr. Teoman-Yargıtay 10. Ceza Dairesi Tetkik Hakimi
68-Gökhan Bayram -Gaziantep Asliye 3. Hukuk Mahkemesi Hakimi
69-Göncü Hasan Fahri-Karşıyaka 3. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi
70-Güçkan Nazan-Ümraniye Hakimi
71-Gülçek Mehmet-Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi
72-Gümüş Adnan-Bolu Cumhuriyet Savcısı
73-Gümüşoğlu Halis-Bursa 14.Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
74-Gündüz Bilal-Ankara Cumhuriyet Savcısı
75-Güngör Ali-İstanbul Cumhuriyet Savcısı
76-Güngör Erol-İzmir Cumhuriyet Savcısı
77-Güngör Ömer Faruk-Gaziantep Cumhuriyet Savcısı
78-Güven Özcan -Yargıtay Ceza Genel Kurulu Tetkik Hakimi
79-İlgün Mühübe-Yargıtay 3. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi
80-İnan Hüseyin-Yalova Cumhuriyet Savcısı
81-Kaçmaz Osman-Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı
82-Kahraman Haluk-Ankara 4. Tüketici Mahkemesi Hakimi
83-Kaptan Reha-Gaziosmanpaşa Hakimi
84-Kara Ali-Bakırköy 9. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
85-Karabağ Abdurahim-Sarıyer Asliye 1. Hukuk Mahkemesi Hakimi
86-Karaca Süleyman-Eskişehir Cumhuriyet Savcısı
87-Karatepe Ragıp-Söke Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
88-Karınca Eray-Ankara 8. Aile Mahkemesi Hakimi
89-Kavas Hakkı-Fethiye Hakimi
90-Kaya Ahmet-Türkiye Adalet Akademisi Eği. Mer.Müdürü
91-Kaya İsmail Zafer-Adana Cumhuriyet Savcısı
92-Kaya Özgür Katip-Bursa Cumhuriyet Savcısı
93-Kaya Selçuk -Kadıköy Hakimi
94-Kayabalı Fatih-Bakırköy 10. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi
95-Kazak Ali Asker-Bakırköy 2.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı
96-Keleş Fatma Seyhan-Yargıtay 12. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi
97-Kepenek Sezai-Adana Asliye 1.Ticaret Mahkemesi Başkanı
98-Keskin Hayri- Ankara 1.Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi
99-Kıvrak Abdurrahman-Sakarya Cumhuriyet Savcısı
100-Kızılarslan Dr. Hakan-Ankara Cumhuriyet Savcısı
101-Kızılkaya Azmi-Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
102-Koçak Hülya İlki-Yargıtay 18. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi
103-KuBaşkanı
19-Keskin İrfan-Ankara Bölge İdaoçoğlu Gökten-Ankara 2. Çocuk Mahkemesi Hakimi
104-Kodalak Harun-Ankara Cumhuriyet Savcısı
105-Koman Cafer-Bakırköy Cumhuriyet Savcısı
106-Koparan Mehmet Reşat-Kayseri 1. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
107-Köroğlu Ömer-Rize Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı
108-Kubat Ahmet Adil-Ankara Cumhuriyet Savcısı
109-Kurtaran Mustafa-İzmir 4.Çocuk Mahkemesi Hakimi
110-Kuşcuoğlu Mehmet-Kütahya Asliye 1.Hukuk Mahkemesi Hakimi
111-Lokman Mustafa-Gaziantep Cumhuriyet Savcısı
112-Marancı Cavit-İstanbul 1.Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi
113-Mercan Enver-Sivas Asliye 1. Hukuk Mahkemesi Hakimi
114-Mestav Mehmet -Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
115-Mısır Gülsüm-Ankara 8. İcra Mahkemesi Hakimi
116-Mutlu Süleyman-İzmir 10.Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi
117-Okur İbrahim-Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı
118-Örnek Nimet Bahar-Ankara 13. İş Mahkemesi Hakimi
119-Özçelik Mustafa-Üsküdar 1.Çocuk Mahkemesi Hakimi
120-Özden Abbas-Ankara Cumhuriyet Savcısı
121-Özer Nesibe-Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı
122-Özkan Mustafa Saim-Eyüp Asliye 2. Hukuk Mahkemesi Hakimi
123-Özkök Süleyman-Kadıköy Cumhuriyet Savcısı
124-Özsu Faruk-Diyarbakır Hakimi
125-Öztop Haydar-Üsküdar 2. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
126-Öztürk Ali-İzmir Asliye 7.Hukuk Mahkemesi Hakimi
127-Parlar Ali-Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
128-Pulak Tahsin Murat-Yargıtay 18.Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi
129-Saday Oktay-Ankara 10. Ağır Ceza Mah. Başkanı
130-Sağıroğlu Mustafa-Ankara Cumhuriyet Savcısı
131-Sarıca Cemal Gürsel-Eskişehir Cumhuriyet Savcısı
132-Sarıkaya Hüsnü-Adana Cumhuriyet Savcısı
133-Sarısoy Feyza-Yargıtay 1. Ceza Dairesi Tetkik Hakimi
134-Sarraf Hüseyin -Ankara 18. İş Mahkemesi Hakimi
135-Savtok Bülent-Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
136-Semiz Sabri-Samsun 1. İş Mahkemesi Hakimi
137-Serter Hüseyin-Adana Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı
138-Sevgi Enes-Bakırköy 3.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı
139-Soğukpınar Vedat-Samsun Cumhuriyet Savcısı
140-Sungur Orhan-Adli Sicil Ve İstatistik Genel Müdür Yardımcısı
141-Süzer Feridun-Muş Cumhuriyet Başsavcısı
142-Şahin Kemal-Kazan Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi
143-Şahiner Mehmet-Kayseri 3 Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
144-Şanver Şerafettin-Ankara 5. Aile Mahkemesi Hakimi
145-Şengül Ali-Ankara 9. Aile Mahkemesi Hakimi
146-Şenoğlu Dr. Fuat-Diyarbakır Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı
147-Tan Salman-Kahramanmaraş Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi
148-Taşcan İdris-Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
149-Taştan Mehmet-Konya 9.Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi
150-Togay Zarife Zerrin-Ankara 7.Aile Mahkemesi Hakimi
151-Topaktaş Cengiz-Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
152-Topbaş Vecdi Seyfi-Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı
153-Tosun Leman-Edirne Hakimi
154-Tosunoğlu Güngör-İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı
155-Tuner Funda-Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi
156-Türe Hayrettin-Ankara 17. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
157-Uçanoğlu Mustafa-Üsküdar 2. Çocuk Mahkemesi Hakimi
158-Ulaş Emine-İstanbul Asliye 9.Ticaret Mahkemesi Üyesi
159-Usta Sabri-Manisa 1. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi
160-Uzman Kamil-Yargıtay Cumhuriyet Savcısı
161-Varol Ali Rıza-İzmir HakimuBaşkanı
19-Keskin İrfan-Ankara Bölge İdai
162-Vuraloğlu Osman -Antalya Cumhuriyet Başsavcısı
163-Vurucu Cüneyt Gülabi -Fatih Cumhuriyet Savcısı
164-Yalçın İsmail-Ankara Cumhuriyet Savcısı
165-Yandırmaz Metin-Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı
166-Yıldız Güven-Sakarya Cumhuriyet Savcısı
167-Yıldız Mehmet Tan -Uşak Cumhuriyet Savcısı
168-Yılmaz Ergül-Sivas Cumhuriyet Savcısı
169-Yılmaz Mehmet-Adalet Başmüfettişi
170-Yüce Ersoy-Üsküdar Cumhuriyet Savcısı
171-Yücesoy Ali Haydar-Beyoğlu Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi
172-Yüksel Nuh Mete-Ankara Cumhuriyet Savcısı”.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."