Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Her Şeye Karışan Bir Cumhurbaşkanı Var..”

“Her Şeye Karışan Bir Cumhurbaşkanı Var..”
 • 25.06.2016

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi.

Malatya’da parti il binasında basın toplantısı düzenleyen Ağbaba, gündeme ilişkin konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her şeye karıştığını iddia ederek, “Cumhurbaşkanı öyle bir gaf yaptı ki, artık gaf mı, yoksa düşüncelerini mi söyledi onu sizlerin takdirine bırakıyoruz. Maalesef her şeye karışan bir Cumhurbaşkanı var. Her şeyi bilen ve her şeye müdahale eden bir Cumhurbaşkanı var!  Bizim Cumhurbaşkanımız sadece Cumhurbaşkanı değil, o dünyanın en büyük jinekoloğu. Niye jinekolog? Çünkü kimi kaç çocuk yapacağına, nasıl yapacağına, nerede yapacağına karar veriyor. En son kürtaj ve nüfus planlamasıyla ilgili konuştu. Yemeklerle ilgili konuşuyor. Hangi yemeklerin yapılması gerektiğini söylüyor” diye konuştu.

“AMİGO OLDUĞUNU ÖĞRENDİK”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın A Milli Takımın İspanya’ya yenildiği maçta yaşananlarla ilgili yaptığı değerlendirmeleri sert bir dille eleştiren Ağbaba, şunları söyledi:

“Teknik direktör olduğunu biliyorduk. Futbol Federasyonu Başkanı olduğunu biliyorduk. Çünkü teknik direktörü seçen o, Futbol Federasyonu Başkanı’nı seçen o. Şimdi bir özelliğini daha öğrendik. Fransa’da Türkiye seyircisinin kimi alkışlayacağına, kimi yuhalaması gerektiğine o karar veriyor. Amigo olduğunu öğrendik. Bir iftar yemeğinde nefret kusarak, bağırıyor ‘Arda Turan’ı yuhalayanlar ahlaksızdır’ diyor. Arda Turan futbolcu zaman zaman alkışlanacak, zaman zaman yuhalanacak. Bu futbolcunun kaderinde var. Arda Turan Türk Milli Takımı’nın kaptanı, herkesin çok sevdiği bir isim ama o gün maçta iyi oynayamayınca bir grup o sevgilerini tepki göstererek dışa vurabiliyor.”

“BİZİM PARAMIZLA AKP MİLLETVEKİLLERİ VE MYK ÜYELERİNE İFTAR VERDİ”
CHP’li Ağbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı verdiği iftarlar üzerinden sert bir dille eleştirerek, “Konuşmadan yapamıyor. Her gün 4-5 saat canlı yayında, iftarda, sahurda; muhtarlarla, iş adamlarıyla toplantılar yapıyor, iftarlar veriyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı’nda ismi ‘kaçak’ olan kaçak sarayda kaçak bir iftar verdi. AKP Milletvekillerine ve MYK üyelerine, bizim cebimizden, diğer bütün siyasi partilerin cebinden iftar verdi. Bunlar iftarda, sahurda organize olarak milletin parasını çarçur ediyorlar. Eğer iftar vereceksen kendi parandan ver, hiç kimse itiraz edemez. Kendi paranla sarayda iftar verebilirsin. Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer akla geliyor. Oğlunun düğününde kullanılan elektriğin parasını ödeyen bir Cumhurbaşkanı’ndan, kendi partili milletvekillerine lüks sofralarda iftar veren bir Cumhurbaşkanı’na geldik” iddiasında bulundu.

“GENELKURMAY BAŞKANI’NI ŞİDDETLE KINIYORUZ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehit aileleri ve gazilere verdiği iftarda yaptığı konuşmada duygulanan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ı da eleştiren Ağbaba, şunları söyledi:

“Türkiye, geçtiğimiz 20 Temmuz’dan buyana 600’ün üzerinde şehit verdi. Bölgenin bir yeri yangın yerine döndü. Devlet ne yaptı? Sıvasız evlerin çocuklarını ateşe yolladı. Her gün 5-10 şehit haberi geliyor. Dün 6 şehidimiz vardı, gazetelerde artık haber olmuyor. 6-7 şehit artık haber olmuyor, şehitler sıradanlaştı. Bu olaylar başladığı zaman Malatyalı hemşerimiz bir Yarbay, Yüzbaşı kardeşi şehit olduğu zaman ‘Dağdaki terörü şehre indirenler, bu akan kanların sorumlusudur’ açıklamasını yaptı. Bende aynen altına imzamı atıyorum. Eskiden askerimiz, polisimiz dağda çatışmada ölürdü. Şimdi şehirlerde kazılan hendeklerle, ana caddelere döşenen mayınlarla askerimiz, polisimiz şehit oluyor. Bunun sorumlusu bu Yarbay değil. Bunun sorumlusu kim? Bunun sorumlusu terörü şehre indirenlerdir. Yani 3 yıl boyunca müzakere sürdürüp, ağır silahları şehre yığılırken görmeyenler, bombalar şehirlere yığılırken görmeyenlerdir. O Yarbay’ın yanında olacağımızı ve ona destek çıkacağımızı belirtmek istiyorum. Aslında bizim sahip çıkmamamız lazım. Kimin sahip çıkması lazım? Genelkurmay’ın, ordunun sahip çıkması lazım. Ama maalesef Genelkurmay Başkanı artık Türk Silahlı Kuvvetler Komutanlığı’ndan ziyade Cumhurbaşkanı’nın iftar sofrasında gözyaşı döken bir asker olmuştur. Bizim gözümüzde hiçtir. Gencecik kardeşini kendi elleriyle toprağa veren ve o an durum tespiti yapan bir Yarbay’ın ordudan ihraç edilmek istenmesi bütün şehitlerin kemiklerini sızlatır. Genelkurmay Başkanı’nı şiddetle kınıyoruz.”

“KAYYUMA DOKUNULMAZLIK GELİYOR”
Ağbaba, kayyumla ilgili bir yasa çıkarılacağını savunarak, “Kayyuma dokunulmazlık geliyor. Bu dokunulmazlıkla birlikte kayyumluk bir kurum oluyor. Eskiden bankalar hortumlanırdı, şimdi AKP döneminde kayyumlarla şirketler hortumlanıyor. Bir kayyum ayda 80-100 bin TL maaş alıyor. Sülalesine tatil bedava, yeme-içme bedava, devletin bütün olanakları bedava. Ayıca da 80-100 bin TL bir kayyum maaş alıyor. AKP’nin kayyumları her ay asgari ücretin 70 katı fazla maaş alıyorlar. Görevleri şirketleri hortumlamak, batırmak. Hepsinin paçasından haram akıyor. Kayyumlar bakın hem o şirketleri batırıyorlar hem de üzerine para alıyorlar. AKP’ye oy verenlere de sesleniyorum; bu haramdır, günahtır. Kim 100 bin TL maaş alıyor? Bir şirkete 10 kayyum atıyorlar, hepsi 100 bin TL maaş alıyor, vatandaşın parasını çarçur ediyorlar” görüşünü ileri sürdü.

“MUTLAKA HESAP VERECEK”

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın millete hakaret ettiğini savundu.

İl binasında basın açıklaması yapan Kiraz, “AKP Genel Başkanı olduğu dönemde aziz şehitlerimize ‘kelle’ diyerek hakaret eden, şehit cenazelerinde yükselen haklı feryatlara ‘yaygara’ sıfatını layık gören, ülkemizin birlik ve bütünlüğü için hayatını ortaya koyan fedakâr asker ve subaylarımıza kurulan kumpaslara göz yuman Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı konuşmada milletimize hakaret etti. Yaptığı konuşmada, ‘Teröristler kadar bizler gururlu olmazsak, onurlu olmazsak bu ülkede büyük bir kırılma olur’ diyor. Milletimizin teröristler kadar bile onurlu ve gururlu olmadığını ima ederek, milletimize hakaret etmektedir. Halkımız ve Cumhuriyet Halk Partisi böyle bir hakareti asla kabul etmez. Şunu ifade etmek isteriz ki, halkımız onurlu ve gururludur. Onursuz ve gurursuz olanlar, terör örgütlerine yardım ve yataklık yapanlardır. Bugüne kadar terör örgütlerine çeşitli sebeplerle dokunulmasını engelleyenlerdir. Görevini ihmal ederek, şehirlerimizin cephaneliğe çevrilmesine göz yumanlardır. Şehirlerimize mayınlar, bombalar döşenirken bunu film gibi izleyenlerdir. PKK, şehirlerimize asker alma şubesi, karakol, vergi mahkemeleri kurarken görevini yerine getirmeyenlerdir. PKK ile doğrudan görüşmeler yapanlardır. ‘Öcalan’ın düşünceleri bizimde düşüncelerimizdir’ diyebilenlerdir. Kirli masalarda karanlık pazarlıklar yapanlardır” iddiasında bulundu.

Kiraz, AKP iktidarının halka hesap vereceğini ifade ederek, “Terör öğütlerinin son bir yıllık bilançosu 600 şehit, 3 bin 300 gazi, 450 PKK, IŞİD, canlı bomba ve bomba yüklü araçların patlatılmasıyla hayatını kaybeden vatandaşımızdır. İktidarı boyunca terör örgütüne göz yuman AKP iktidarı, işlediği suçlar ve halkımıza yapılan hakaretler nedeniyle mutlaka hesap verecektir” dedi.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

veliağbaba

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. seyyah dedi ki:

  Veli agbabanin malatyaya yaptigi 1tek hizmeti kimse gosterebilirmi acaba .? Ancak riw riw . Baska bisey bldlgl yok . Yaziklar olsun

 2. ismail dedi ki:

  sayın editör haberin başlığına bakınca sanki sayın ağbaba nefret kusuyor ifadesi anlaşılıyor ma haber içinde cumhurbaşkanınuın bir iftarda nefret kusuyor sözünü ağbabanın söylediğini vurgulamısınız haber başlığı bence yanlış veya o sözün cumhur başkanı tarafından söylendiğini başlıkta belirtseniz iyi olur haberi okumadan başlığı ve kulalndığınız resmi görünce bu ifadeyi ağbab kulandı snadım

 3. emre dedi ki:

  sayın cumhurbaşkanımın hasadinden öleceksiniz

 4. Bülent Arıkan dedi ki:

  Chp şimdiye kadar iftar yemeği verdi mi acaba merak ediyorum Akp Muaerrem ayında Aşüre Ramazan ayında iftar vermeyi ilke edinmiştir lütfen siyasette ayrımcılık yapmayın

 5. Bülent Arıkan dedi ki:

  ağbaba şunu iyi bilmeniz gerekli Muaerrem ayında Belediye olsun Valilik olsun Cumhur Başkanlığı olsun tüm resmi daireler Aşüre dağıtıp iftar yemeği veriyor. Biz siz ayrımı yapmadan .bizim paramız la iftar veriyor demekle kendi değerini sıfıra çıkarıyorsun senden ricam boş laflarla torba dolmaz Ata sözünde şöyle diyor Ağır ol Batman dövesin Alevi Sünni Kardeş ayrımcılık yapan Kalleş

 6. murat dedi ki:

  Adamsın

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."